Płatność kartą w parkomatach nareszcie będzie możliwa. Terminale już są, system ruszy w tym tygodniu

Po ok. 6 latach od wprowadzenia w Gliwicach Strefy Płatnego Parkowania, wreszcie pojawi się możliwość dokonania płatności w parkomacie przy użyciu karty płatniczej.

 
Dotychczas można było płacić gotówką, albo w aplikacji. Teraz, dołącza kolejna forma opłaty. Terminal płatniczy umieszczony został w prawym górnym rogu parkomatu.

Od 2 października, za zajęcie miejsca w Strefie Płatnego Parkowania, zapłacimy – kartą zbliżeniową. Mimo, że 2 października to dzień wolny od opłat w strefie, funkcjonalność będzie już uruchomiona – informuje Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Dzięki temu, ci z użytkowników, którzy chcą mieć wcześniej opłacone miejsce postojowe, od najbliższej soboty, z tej formy płatności będą mogli skorzystać

– informuje Stiborska.

Za wdrożenie usługi płatności zbliżeniowych oraz kompleksową obsługę systemu płatności bezgotówkowych w urządzeniach PIAP zlokalizowanych na terenie Strefy Płatnego Parkowania w Gliwicach odpowiedzialna jest Śląska Sieć Metropolitalna.

O braku tego rodzaju płatności w SPP pisaliśmy w ciągu ostatnich 6 lat kilkukrotnie – Strefa Płatnego Parkowania działa w Gliwicach od 2015 r.

Podzielona jest na dwie podstrefy: A i B. Droższa podstrefa A – obejmuje starówkę, a tańsza podstrefa B – pozostałe ulice w centrum. Za pozostawienie pojazdu w Strefie Płatnego Parkowania wnosi się opłatę: od poniedziałku do piątku, w godzinach od 09:00 do 17:00.

(żms)/ZDM Gliwice
fot. 24gliwice.pl

3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Oto Szadoki

Jesteśmy chyba jedynym miastem w Polsce, które ma parkometry wielkości trzech telewizorów marki “Rubin”. Na dodatek z ekranami dużo gorszej jakości niż w tych szacownych, radzieckich telewizorach.
Każda pipidówka ma od dawna parkometry z opcją płacenia kartą wielkości książki na słupku a Gliwice musiały wylewać fundamenty pod parkometry. Zapewne zbrojone. Na dodatek dopiero po kilku latach z duszą na ramieniu instalują w nich płatność kartą.
Nie zapytam ile urzędnicy zapłacili naszymi pieniędzmi za ten widoczny z kosmosu szajs.

Gliwiczanin

Tutaj firma KARTEL pewnie nie ma takiej możliwości aby to zamontować.

e tam

Trochę przesadziłeś, 3 Rubiny to mniej więcej odpowiednik dzisiejszych 75 calowych, ekran jest raczej takiej wielkości jak w Elektronice c432.

Oto Szadoki

Ale ja mówię o gabarycie, a nie o przekątnej ekranu.

Beton

Minęło 20 lat XXI wieku i oto… W grodzie nad Kłodnicą można zapłacić kartą za parkowanie. Niebywały sukces. Na miejscu Wydziału Promocji Miasta w UM, urządziłbym ogólnopolską kampanię wizerunkową ze spotami w telewizji, np. z taką puentą: “Gliwice – płatność kartą jest TU”. Dla ostudzenia entuzjazmu urzędników i złotoustej Pani Jadzi, warto nadmienić że od wielu lat kartą można zapłacić w taksówce, u dostawcy pizzy, kurierowi, na straganie z warzywami, u lekarza, w zakładzie pogrzebowym, a nawet w tak zacofanej instytucji jak Poczta Polska.

POPiS

Skoro urzędasy znalazły się już w okolicach 2000-2005 roku, może jest szansa, że wpadną też na pomysł, że światła dla pieszych mogą zmieniać się na zielone bez wciskania. A tak za 10 lat, jak już trafią w okolice 2020 roku, zaimplementują światła adaptacyjne zależne od czujników ruchu.

A jakże

A jak już dogonią czas rzeczywisty, to światła zmienią na ronda.

gargulec

A ja naiwnie wierzyłem, że płatności kartą działały już od paru lat ;) A tu taki news! UM dorównało do kanarów w autobusach – u nich też można płacić kartą :)

dzidek krępak

6 lat minęło jak z bicza strzelił…. Przyszłość jest tu?

bełon

Ja proponuję, żeby suweren przerzucił się na tak podobno dobrze przyjęte “eko” rowery elektryczne! Problem z parkometrami sam się rozwiąże.

Nie wiadomo co gorsze

Ale pojawi się problem z grzybicą.

zawsze jest rada

Kiedy bateria elektryka błyśnie ogniem to automatycznie grzybicę wypali i po problemie.

Gwoli ścisłości

Błyśnie ogniem i plunie toksynami

euroentuzjasta

Przyczyniając się do efektu cieplarnianego.

ToWr

Wielkie osiągnięcie, które należy docenić, szczególnie, że płatność kartą będzie również możliwa w dni wolne od opłat.

gliwicjus

Świadomy obywatel płaci również w dni wolne od opłat!

aberracja

Świadomy obywatel płaci również, kiedy nawet nie parkuje.

Perez

nieeeeeeeee, niemozliwe!!!! Chyba sobie zapisze ten pamietny dzien w kalendarzu…i to na czerwono!!!!
Fajnie ze sie w koncu udalo, bo do tej pory parkowalem w Gliwicach za darmo :)

Obserwując

Paździerzowe i komunistyczne są te pseudo parkometry, tak jak glajwickie urzędasy.
Niczego nie potrafią zrobić lekkiego w formie,elaganckiego,estetyczngo,wszystko w tych glajwicach musi być toporne,obskurne,komunistyczne,obrzydliwe.
Ze względów bezpieczeństwa odradzałbym płacenie kartą w tych “parkometrach”.