Pod Domem Chleba można “zarobić” nawet 300 zł. Lepiej tam nie parkować

Pomimo tego, że od początku miesiąca na gliwickiej starówce obowiązuje strefa zamieszkania, kierowcy wciąż nie chcą zrezygnować ze złych przyzwyczajeń.

Choć takie przewinienia jak np. nieprawidłowe parkowanie były zawsze i zapewne będą, to po 1 marca podlegają surowszej karze.

REKLAMA

Ogromna ilość interwencji, jaką w rejonie starówki podejmuje Straż Miejska związana jest właśnie z nieprawidłowym parkowaniem. Kierowcy zostawiają swoje samochody za znakiem zakazu albo po prostu w miejscach, które nie są do tego wyznaczone. Strażnicy patrolujący ulice wokół Rynku zwracają też uwagę na samochody parkujące na chodniku, bez pozostawienia 1,5 metra przejścia dla pieszych lub blokujące wyjazdy i inne pojazdy. Za to wszystko kierowcy mogą liczyć się z 100 złotowym mandatem i 2 punktami karnymi.

Najgorsza sytuacja panowała natomiast przy ul. Zwycięstwa pod Domem Chleba. Choć zostawiając w tym miejscu samochód można “zarobić” aż 300 zł mandatu i 2 punkty karne, kierowców to nie odstraszało.

dom chleba2

Kilkanaście interwencji strażników dziennie to w tym miejscu był standard. Był, bo po licznych interwencjach, jest ich znacznie mniej. Warto podkreślić, że zostawiając samochód pod Domem Chleba kierowcy nie tylko stają w miejscu niedozwolonym (nie ma tam miejsc parkingowych) ale także łamią jeszcze jeden przepis ruchu drogowego – zostawiają samochód w odległości mniejszej niż 10 m od skrzyżowania.

Przypomnijmy, strefa zamieszkania została wprowadzona na gliwickiej Starówce 1 marca. Więcej o strefie zamieszkania TUTAJ.
(kk)

REKLAMA