Pomoc przyszła w ostatniej chwili. Bezdomny mężczyzna był o krok od śmierci z wychłodzenia

W poniedziałek do funkcjonariuszy straży miejskiej wpłynęło zgłoszenie od mieszkańca o człowieku leżącym na zewnątrz. Na miejsce niezwłocznie udał się patrol.

Mężczyzna, którego dotyczyło zgłoszenie, znajdował się w krzakach na skarpie, przy ogródkach działkowych w rejonie Śródmieścia.

REKLAMA

Na miejscu strażnicy zastali znanego im osobiście mężczyznę. 57- letni bezdomny miał problem z komunikacją, nie umiał się podnieść, oraz miał silne drgawki spowodowane wychłodzeniem organizmu.

Mężczyzna spędził całą noc pod „chmurką”.

Dzięki szybkiej reakcji zgłaszającego oraz funkcjonariuszy gliwickiej straży miejskiej udało się go uratować. Bezdomny w stanie wyziębienia organizmu trafił do szpitala.

Zima to szczególnie ciężki okres

Zimą policjanci i strażnicy miejscy podejmują wzmożone działania mające pomóc tym, których zdrowie lub życie może być zagrożone. Dlatego ważne jest, aby nie pozostawać obojętnymi wobec osób bezdomnych czy pijanych, śpiących na ławce w parku, przystanku autobusowym.

Czasem wystarczy jeden telefon, by uratować im życie.

Przypominamy, że jedną z głównych przyczyn zamarznięć jest alkohol. Ponieważ nie można go spożywać w noclegowniach, wielu bezdomnych szuka schronienia gdzie indziej. W związku z tym policjanci i strażnicy kontrolują miejsca, w których osoby bezdomne przebywają najczęściej. Co oczywiste, nie wszędzie można dotrzeć.

W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach ruszyła bezpłatna infolinia dla osób bezdomnych – nr 987 (połączenia bezpłatne i z telefonów komórkowych, i stacjonarnych) – dzięki której można uzyskać informację o możliwości noclegu oraz wyżywienia.

Infolinia będzie funkcjonować całodobowo każdego dnia tygodnia i obejmować zasięgiem teren województwa śląskiego.

Kto może dzwonić pod ten numer? Każdy, kto wie, że dana osoby potrzebuje pomocy lub zna miejsce przebywania bezdomnych. Odpowiednie służby zostaną o tym natychmiast poinformowane. Pracownicy WCZK udzielają informacji na temat możliwych form wsparcia: wskazują najbliższe schroniska, jadłodajnie czy punkty pomocy medycznej.

(żms)/SM Gliwice/KMP Gliwice
fot. zdjęcie poglądowe/SM Gliwice

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Ciekawy

A jak się ma (były ???) bezdomny któremu gliwicki policjant załatwił mieszkanie ? Komentujący różnie przepowiadali sukces tego przedsięwiziecia. Może jakiś zwiad i materiał reportera 24 gliwice ?

tak

ciekawe gdzie bezdomny naładuje komórkę żeby się dodzwonić

Imię

np. w ogrzewalni za dworcem PKP

Obywatel

Ten biedny bezdomny( agresywny recydywista alkoholik) wraz z kolegami urządzili sobie melinę w pobliżu zieleńca(przy smietnikach, na terenie ogródków działkowych), alejki między ul.mielęckiego a ul.plebiscytową i skutecznie zatruwają życie okolicznym mieszkańcom od conajmniej paru lat w ścisłym centrum miasta pod komendą policji. Porozrzucane śmieci z okolicznych smietnikow, porozrzucane butelki, zieleniec systematycznie jest obsrywany ludzkim kałem ku uciesze rodziców z małymi dziecmi oraz właścicieli zwierząt domowych. Sprawa wielokrotnie zgłaszana straży miejskiej oraz zarządcy działek, oczywiście nie zrobiono nic w tej sprawie. Taka Polska zasrana rzeczywistość. Dlaczego nie pochwalicie się jak pomagacie porządnym obywatelom płacącym na ten cały wasz marny zbędny byt?

Ssak

Gdyby nasze społeczeństwo było obywatelskie to Straż Miejska byłaby nie potrzebna i byłoby więcej kasy na zrobienie porządku z patologią. Ale patologia trzeba tolerować i robić tylko tyle aby istniała bo gwarantuje posady darmozjadom i pasożytom za nasze podatki. Przekonajcie mnie, że tak nie jest.

Ampuła

Ogródki działkowe w rejonie Śródmieścia… To jak wysypisko śmieci w City. Chlewnia na Wall Street. Pryzmy gnoju na Polach Elizejskich. Noclegownia wytrzeźwień w Białym Domu.

ja234

Taaaa…bezdomni chcą być bezdomni.Ich wybór.Ale oczywiście straż miejska na siłę ich uszczęśliwia…Zostawić ich skoro wybrali bezdomność, widocznie im nie zależy…
Lepiej zajmijcie się straży miejska, wlepianiem mandatów smrodzącym z kominów na wsiach.

Imię

Przypominam tylko, że zabierasz głos w kwestii bezdomności z punktu widzenia ciepłego fotela. Jesteś najedzony, ogrzany i może nawet umyty. Wszystko jest dla Ciebie proste i w dwóch dostępnych kolorach – czarnym i białym. Zrewiduj swoją myśl, a przynajmniej spróbuj ją pogłębić.