Pościg za pijanym kierowcą zakończył się po kilku kilometrach. Samochód uderzył w słup

Policjant z gliwickiej drogówki zauważył na drodze pijanego kierowcę. Postanowił go zatrzymać, ale ten rzucił się do ucieczki. Pościg zakończył się po przejechaniu kilku kilometrów.

Sytuacja miała miejsce w niedzielę, 10 lutego po godzinie 22:00. Funkcjonariusz służący w tutejszym garnizonie wracał do domu w Piekarach Śląskich. Zainteresował go stojący na skrzyżowaniu osobowy renault – jego tylne koło miało wyraźny defekt.

Policjant postanowił poinformować o awarii kierowcę. Jednak gdy podszedł do jego samochodu i zapukał w przednią szybę, zrozumiał, że prowadzący pojazd mężczyzna jest kompletnie pijany.

– Nasz kolega błyskawicznie zdecydował o podjęciu interwencji – otworzył drzwi, przedstawił się i próbował wyszarpnąć kluczyki ze stacyjki. Kierowca nie dał jednak za wygraną, ruszył autem na skręconych kołach i uderzył w słup sygnalizacji świetlnej. Aspirant ponownie ruszył w stronę samochodu aby uniemożliwić jego dalsza jazdę. Tym razem pijany mężczyzna zdołał ruszyć, a cofając, potrącił policjanta otwartymi drzwiami – relacjonuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy gliwickiej komendy.

Rozpoczął się pościg z dzielnicy Piekar – Kozłowej Góry do sąsiedniej miejscowości Orzech. Tam kierujący stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w przydrożny słup energetyczny.

W zderzeniu mężczyzna został ranny. Gliwicki aspirant udzielił mu pierwszej pomocy przedmedycznej, po czym przekazał przybyłym na miejsce służbom. 34-latek przyznał się do wypicia dużej ilości alkoholu. Po wytrzeźwieniu podejrzany usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw, stracił też prawo jazdy. Czeka go proces karny i wyrok.

(żms)/KMP Gliwice
fot. KPP w Tarnowskich Górach

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Halina
Halina

Trzy komentarze i co jeden to głupszy .

Adrian
Adrian

Kryminał to się dzieje, ale na Radiostacji, hahaha: https://www.youtube.com/watch?v=r-gmRmbVZOs&

Imię
Imię

Nawiązując do tytułu – przez ile km policjant był w stanie gonić jadący samochód poruszając się pieszo? Z jaką prędkością musiał biec ten dzielny funcjonariusz?

Mem
Mem

Pewnie dlatego nie wyciągnął kluczyków bo w takim Renault jest karta i w innym miejscu niż typowa stacyjka :)

Imiu
Imiu

“Gliwicki aspirant udzielił mu pierwszej pomocy ” – dziękujemy za taką pomoc…

Robert
Robert

Tytuł powinien brzmieć: Wracający ze służby policjant doprowadził swoją interwencią do kolizji i wypadku!

jan
jan

Właśnie przez takie zachowanie funkcjonariusza mogło dojść do prawdziwej tragedii. Policjant, który nie był na służbie chciał zabawić się w detektywa.

Polka z Pyskowic
Polka z Pyskowic

A co o tej porze robił dzielny Gliwicki policjant na tak odległym zadupiu ?

Jan
Jan

Aby zrozumieć powyższy tekst to wcześniej musisz zewrzeć pośladki , mocno skupić się , czytać powoli ze zrozumieniem , to wtedy dotrze do ciebie co ten policjant robił na tym , jak ty to piszesz – zadupiu .

Drzewo bez liści
Drzewo bez liści

Przeczytać tekst dokładnie. Przeczytać raz jeszcze! Komentarz napisać, przeczytać, porównać z tekstem, ocenić wartość swoich słów i kompatybilność postu z tekstem. Następnie użyć przycisku DEL w komputerze, bo szkoda zmuszać do czytania innych ludzi.