Postawiono już zarzuty stadionowym chuliganom. Dwóch od razu trafiło do zakładów karnych

W związku z zajściami podczas meczu Piasta Gliwice z Górnikiem Zabrze trzech pseudokibiców usłyszało zarzuty naruszenia przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, dwaj – zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjantów, a jeden – znieważenia funkcjonariusza.

Siódmego z zatrzymanych przesłuchano w charakterze świadka.

To zarzuty stawiane podejrzanym na obecnym, początkowym, etapie śledztwa, które należy do rozwojowych. Podejrzani pseudokibice w większości przyznali się do winy, jeden zasłaniał się niepamięcią z uwagi na upojenie alkoholem.

Wobec czterech „szalikowców” prokuratura zastosowała dozory policyjne, poręczenia majątkowe i zakazy stadionowe. Dwaj pozostali trafili do zakładów karnych – byli poszukiwani do odbycia kar, m.in. za rozbój.

Policjanci cały czas pracują nad sprawą, analizują zapisy stadionowego monitoringu, przesłuchują świadków. Z całą pewnością grono podejrzanych się poszerzy i w najbliższych godzinach kolejni uczestnicy burd będą zatrzymywani. Odpowiedzą przed sądem, grożą im kary więzienia.

(żms)/KMP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Tommy Lee Jones
Tommy Lee Jones

“Grożą im kary więzienia” – Istne jaja! Co z tego, że grożą im kary więzienia skoro te kary NIGDY nie są wymierzane za tego typu wybryki. Tak, wybryki, bo to nawet nie jest przestępstwo w świetle naszego prawa tylko wybryk. Skończy się jak zwykle, czyli wpisaniem do policyjnej kartoteki, a jeśli nawet będą jakieś kary to sąd odstąpi od ich wymierzenia, bo jak zwykle “młody wiek sprawców, działanie pod wpływem alkoholu lub innych substancji”, czyli gnoje nie byli świadomi swojego zachowania (tak zwany “czynnik łagodzący”). Najwyższy czas, żeby nasze jakże wielce humanitarne prawo karne dla takich małpiszonów zostało zastąpione prawem… Czytaj więcej »

KAZIK
KAZIK

Grozi im do 10 lat więzienia. Za wybryki tyle nie grozi. Rozumiem twoje oburzenie i je podzielam, ale jeśli ono nie stanie się powszechne przede wszystkim wśród kibiców, którzy, jak Ampuła, mają się za normalnych (hehehe), to rzeczywiście nic się nie zmieni. To na nich spoczywa obowiązek WYMUSZENIA na władzach klubu pozbycie się chuliganów z trybun. Szukałem śladów takich działań i nie znalazłem, ale może ktoś z nich się pochwali, że takie działania były podejmowane choć jak widać z zerowym skutkiem. Znam tylko akcje Stowarzyszenia Nigdy Więcej, które przed laty prowadziło akcję “Wykopmy rasizm ze stadionów”. Dziś widać, że takich… Czytaj więcej »

Ampuła
Ampuła

Kaziu.
Twój nacisk nieinteresującego się piłką jest mniejszy od nacisków piłką zainteresowanych. Przytyj. Owiń się. Załóż ciężar na barki. Zwiększając swój nacisk, zwiększasz sobie szanse stania się ważnym “w tej dziedzinie”. Lepiej działać, niż się tylko prosić o przysługę przekonania.

liczydło
liczydło

Ampuła, po twojej szczerej spowiedzi o wąskich zainteresowaniach i wyniesionym z domu i kiepskiej szkoły braku zdolności do wybierania dobrej literatury (Mein Kampf), pomyślałem, że wiatraki wirujące przed oczami zamienisz na te, które dziełem dobrego pióra mogłyby otworzyć ci kilka nowych opcji na samorealizację. Ale jak widzę wolisz pozostać osobnym indywiduum, jeszcze gorszą wersją twórcy “The Room”. A może napiszesz lepszą wersję “Mojej walki” Hitlera, bo oryginał cię rozczarował? Wyczułem w tobie potencjał, siłę i bezkompromisowość, której, jak oceniłeś, słabe piśmidło więzienne z początku lat 20-tych XX wieku nie miało i było dla ciebie rozczarowujące tak mocno, że już więcej… Czytaj więcej »

Były Gliwiczanin
Były Gliwiczanin

Proponuje pozbyć się klubu, piłkarzy i zasiadającej na trybunach bezrobotnej patologii:) Taka jest moja propozycja jako zewnętrzny obserwator tej Waszej “podwórkowej drużynki:

Były zabrzanin
Były zabrzanin

To samo proponuje zrobić z kurnikiem bo wcale nie są lepsi. Kibole Piasta nie maja na sumieniu śmierci innego kibica tak jak patologia z Zabrza. O zniszczeniu połowy stadionu w Niecieczy nie wspomnę.

Zenio
Zenio

No ale patologia to jest to że swój stadion demolować przy prowadzeniu…

KAZIK
KAZIK

Czytałem w milczeniu jak od sobotniej nocy w miarę czasu zmieniała się twoja percepcja wydarzeń na stadionie. Twój sektor M jest blisko młyna, czyli jesteś takim normalnym kibicem (oksymoron), bo lubisz być blisko “prawdziwych sportowych wydarzeń”, ale bawełniana kominiarka szkodzi na cerę. Może tobie ciągle wydaje się, że kogoś oszukujesz. Trwaj w głupocie. Niby byłeś tam z kolegami i jesteś normalny bo zamiast obserwować boisko lustrujesz widownię w poszukiwaniu “anomalii”, ale jakoś nie widać, żeby twoi wyśnieni koledzy popierali twoje brednie na portalu. Zapewne, o ile istnieją, jesteś dla nich takim samym szajbusem jak dla czytających ten portal. Swoje pustosłowie… Czytaj więcej »

Ampuła
Ampuła

Kaziu Oto podsunięte przez TV wydarzenia z meczu porwały cię w namiętności, o których istnienie sam siebie nie podejrzewałeś. Milczące śledzenie wątków “od soboty”, analizy zmian percepcji (k… co to?), hipotezy młyńskie. I te kominiarki! Śmiało podejrzewam, że w higienicznych przerwach od śledzenia wątków, zdołałeś samodzielnie wykonać coś, co przypomina prawdziwą, kibolską kominiarkę, Nie przedszkolaczą, z pomponem. Grozą czarną, agresywnie elastyczną, z chałupniczo wyżętymi otworami na oczy. Z podomki, pidżamy, zasłony – nie wiem, ale to nieważne. Ty w niej, przed lustrem… A wokół kipiące anomalia meczowe! Pogonie, konie, galopady, sedesy w locie. Próbowałeś wykręcić sobie ręce? Szarpałeś balustradę, jakby… Czytaj więcej »

imię
imię

Norma Ampuły na 24gliwice to mniej więcej 16/24, a w szczycie szału 21/24. Do tego trzeba dodać aktywność na portalach Piasta, sportowych, Onetu, WP… W wielu krajach to się leczy bez zgody pacjenta.
Ampuła Zgłoś się do Księgi Guinessa. Albo powołaj własną nagrodę Świra internetu. Bo ty przecież nie masz problemu ćpuna albo alkoholika z “życiem w sieci”.
Ale najlepiej powierz się cudotwórcom z kościoła katolickiego. Oni wyleczą ze wszystkiego od homoseksualizmu zaczynając.

Arteks
Arteks

Gdzie się to niby leczy?

olo
olo

Jedno jest pewne jak słońce i księżyc na niebie – Ampuła nie wie. Bo jakby wiedział już by się leczył.

KAZIK
KAZIK

Ampuła, umknęło ci, że oczekiwałem opinii kibiców z kompletem klepek.

Ampuła
Ampuła

A co tam będziesz wyczekiwał opinii innych. 90% tu głos zabierających z oburzenia wydarzeniami, ma ten sam problem, co ty: w życiu na stadionie nie byli. Ciebie jednak ewidentnie porwało bardziej, niż tych innych. Molestujesz pytaniami retorycznymi, przymierzasz się do kominiarki. Chęć cię pali, jątrzy się potrzeba. Gdyby tak mecz Piasta z Górnikiem powtarzali – bez obustronnego udziału kibiców, co zrozumiałe – to byłbyś zdolny przebrać się za kobietę-stewarda, byle wreszcie BYĆ, POCZUĆ, ZOBACZYĆ, DOZNAĆ.I dzięki temu uwolnić się od powielania obiegowych bzdur czy wypytywać niewiedzących “jak to jest…”. Pieprz to śledzenie wątków. Idź na mecz. Potrzebujesz tego! Tej chałupniczo… Czytaj więcej »

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Było około 80 minuty meczu, kiedy to na trybunach zajmowanych przez przyjezdnych pojawiły się flagi. Wywołało to ogromną konsternację wśród miejscowej szlachty brukowej, a spod kominiarek, z chałupniczo ale precyzyjnie wyżętymi otworami na oczy pojawił się jasny błysk rozpalonych gałek ocznych, wywołany widokiem powiewających w oddali relikwii. Wśród zgromadzonych dało się słyszeć wrzask, jęki, pokrzykiwania: „…patrzcie nasze flagi, flagunie…o mój Boże, toż to Zatorze….o k..a, o Boże!!! Bić Żabola, zabić sk…, do ataku szlachto…hurra!!” Ale co to? nagle flagi zaczynają płonąć. W tym też momencie, dowodzący zdziczałymi oddziałami miejscowej szlachty, Ampuła, dał jasny sygnał do rozpoczęcia ataku. Jako pierwsi ruszyli… Czytaj więcej »

Gliwiczanin
Gliwiczanin

…………Kiedy zrozumiał, że jest sam, że nikt za nim nie pobiegł, w akcie desperacji zaczął gestykulować, wrzeszczeć, krzyczeć, skakać niczym małpa przy ogrodzeniu, za którym pokładała się już ze śmiechu grupa rozbawionych ale ciągle gotowych do ataku Żabolan. Ostatecznie szlachcic ten został złapany i odprowadzony w korowodzie stróżów prawa, a, że był poszukiwany, to pewnie przez długie lata, będzie oglądał mecze na telewizorze w więziennej celi, o ile któryś z więziennych kompanów nie przełączy mu złośliwie na „M jak Miłość” albo na transmisję z obchodów miesięcznicy smoleńskiej. No cóż, pewnie zapisze się jego nazwisko gdzieś w annałach historii jako ten,… Czytaj więcej »

Kibic
Kibic

pot lał się strużkami ale to tak na marginesie:-)

Michal
Michal

AMPULA…..koncz juz wstydu oszczedz

Blee
Blee

Jeśli któryś zasłania się niepamięcią bo był pijany to:
1. kara x2
2. firma ochroniarska ponosi konsekwencje za współudział i odpowiada SOLIDARNIE za wszelkie szkody z innymi sprawcami

HA HA HA
HA HA HA

Czyli zapuszkowano TYLKO DWOJE bandytów za przestępstwa nie mające związku z bandytyzmem na stadionie .BRAWO WY !!!

Info
Info

Pamiętaj, że z tą dwójką jak i resztą bandyterki gliwicka policja i tzw. “ochrona” zna się od lat. Mają wspólnych znajomych, być może interesy i hobby. Rzecznik Słomski wprost powiedział, że po zadymie na stadionie policja wszystkich kiboli odwiozła do domów! Żeby biedactwa nie biegały po mieście. A ta sama policja Obywateli RP i antyfaszystów wsadza na noc na dołek i nikt nie potrafi wyjaśnić dlaczego. Dopiero dzień później razem z wieloletnimi współpracownikami “młyna” – zarządem klubu, dzielne gliny rozpoczęły poszukiwania bandytów. Jakby weryfikacji nie dało się zrobić już podczas opróżniania sektorów co było logiczne i śmiesznie proste. O tych… Czytaj więcej »

Pies Cywil
Pies Cywil

No proszę ! Na siedmiu złapanych DWÓCH TO KRYMINALIŚCI z innego paragrafu.Zawsze pisałem ,ze tych podludzi,tumory,gangrenę wrzody społeczne należy łapać w sieć.Trzy szybkie strzały w tyłki pałą i analiza kału,krwi,DNA i paragraf na nich się zawsze znajdzie.Jak nie złodziej ,to diler,jak nie diler to bandyta,jak nie bandyta to suterner lub zbok.

xxxxx
xxxxx

Pamiętajcie Patologia z młyna na następnym meczu krzyczymy POZDROOOOWIENIAAA DO WIEZIENIAAAA

Maksym
Maksym

O z wyglądu to ten pajac co pobiegał po murawie…

KAZIK
KAZIK

Mam dla gliwickiej (albo w ogóle polskiej) policji taką propozycję – jak macie listy gończe za bandziorami, to zamiast czekać na komisariatach i w więzieniach aż sami się zgłoszą, ustawcie się pod stadionami i bacznie obserwujcie, sprawdzajcie kto ma wykupiony karnet i regularnie z niego korzysta, albo patrzcie na bieżąco na monitoring stadionowy. Mamy tu niezbity dowód, że to dużo skuteczniejsze ale pod takim warunkiem, że nie będziecie bezczynnie czekać, aż bandyci zrobią mega rozróbę i będą zbyt pijani, żeby wam zwiać!
Inna sprawa to pytanie jakim cudem skazani przestępcy swobodnie wchodzą na stadion?

luis
luis

Slabosc naszego panstwa az boli mysle sobie ze gdzies na swiecie bylaby tzw.krotka pilka z takimi szumowinami kara finansowa boli najbardziej a wiezienie to koszty podatnika

Bajtek
Bajtek

Panowie policjanci mogliby przynajmniej do zdjęcia posprzątać biurko i to co dookoła. Czego tam nie ma, sterty papierów, nawet kosiarka do trawy, jakieś pootwierane pudła chaotycznie rozrzucone przy biurku. Bardziej niż stare krzesła i szafki razi ten bałagan.

Rozum
Rozum

Kosiarka do trawy dla policji jest dowodem w sprawie.Wszak ma związek z murawą stadionu.

Joe
Joe

Trzech bandytów, trzech! A policji mnóstwo, uzbrojonej w konie i psy. I ogłosili, że nie potrafią zapewnić bezpieczeństwa! To co to za policja? Kroki dyscyplinarne powinny być podjęte również wobec policji za uchylanie się od obowiązków.

Azor
Azor

cyt.A policji mnóstwo uzbrojonej w konie i psy (kon,cyt.) Koń i pies jako broń ? Uśmieje się nawet koń.O psach nie wspomę,bo paralizatorem mogę oberwać.

Wasyl
Wasyl

Kara więzienia za rozwalenie płotu? Nie sadze zeby którykolwiek z nich poszedł siedzieć. Sprawa się uciszy i powychodzą.

kibic normalny
kibic normalny

Kiedy tak się czyta niektóre komentarze to zwyczajnie ręce opadają. Wydawać by się mogło dorośli ludzie, a myślenie mają na poziomie jaskiniowców. Kibicuj sobie jeden z drugim komu chcesz, a nie obrzucaj się mięsem w jedną czy drugą stronę. Piłka nożna jest sportem dla kibiców, a nie dla kiboli i pora to wreszcie zrozumieć, a durne animozje prowadzą właśnie do tego, co miało miejsce w miniony weekend. Dlaczego w takiej Hiszpanii kibice Realu i Barcelony potrafią siedzieć obok siebie, a nie ganiać po boisku jeden za drugim albo lać z Policją? Czy w naszym kraju ten stan rzeczy ulegnie kiedyś… Czytaj więcej »

krzysztof
krzysztof

Stwierdzam Ale chlew na tym komisariacie – w tym pokoju tego kogoś bez munduru . aż strach tam wchodzić

stunter
stunter

Tylko bez wyroków bezwzględnego pierdla! Koszt utrzymania jednego darmozjada to 3000 zł na miesiąc. A sami chyba się tam nie utrzymują, prawda? Ja nie mam zamiaru jeszcze fundować im wakacji!!! Chyba, że rodzinka będzie na nich płacić to ok. Niech dostaną solidną karę pieniężną w dziesiątkach tysięcy PLNów + wyrok ograniczenia wolności w postaci pracy społecznej- niech sprzatają lasy czy coś w ten deseń!!!

Bill
Bill

bali się kolegów w kominiarkach. cza zrozumieć.

Arteks
Arteks

To jak ci poszukiwani kupili imienne bilety?

Ciekawy
Ciekawy

Dokładnie w taki sposób jak tego dokonają pozbawieni możliwisci zasiadania na czterech sektorach za bramką.Zobaczycie za tydzień frekwencje “jak nigdy” na centralnych sektorach.

Raven
Raven

Dlaczego ma być odpowiedzialność zbiorowa za to co zrobiła grupa idiotów.

Trzcina
Trzcina

To tylko potwierdza, że stadion Piasta to inkubator przestępczości ! Na 6 zatrzymanych aż 2 było poszukiwanych za inne przestępstwa !
To skandal i ogromna kompromitacja głównego udziałowca klubu (miasto Gliwice) ! Może trzeba by było raz na zawsze zrobić porządek w tym środowisku. Jestem kibicem Piasta i chciałbym być pewien, że na meczu obok mnie nie siedzi przestępca !

mieszkaniec
mieszkaniec

brawo POLICJA!

KAZIK
KAZIK

Za co brawo? Za to, że dwóch baranów samo wlazło policji w łapy?

mieszkaniec
mieszkaniec

za to, że zatrzymanych jest już 28, a analiza zapisów video już niebawem pozwoli zatrzymać kolejnych.

KAZIK
KAZIK

Rozumiem, trzeba było prowokacji kiboli górnika, żeby policja zabrała się do roboty? Jak tak, to brawo. Tylko, że ci bandyci są na stadionie od kilku ładnych lat, a na ulicach przynajmniej od kilkunastu…

Osa
Osa

Zgodnie z USTAWĄ policja nie może być na stadionie. Jest wyjątek… na pisemne wezwanie organizatora, w nadzwyczajnej sytuacji. Nie ma prośby-pisma – nie może być interwencji! Takie prawo.

KAZIK
KAZIK

Sam podajesz możliwość obecności policji na stadionie. Monitoring nie wymaga obecności policji na obiekcie. Jaki masz problem i z czym?

mieszkaniec
mieszkaniec

Ale dlaczego są kibole? zastanawiałeś się nad tym? głównie dlatego, że klubom jest to na rękę, a czemu? odpowiedz sobie sam. Poza tym o jakiej prowokacji mówisz? czy spalenie flag jest podstawą do wszczynania bezmyślnej rozpierduchy, na której traci głównie klub GKS Piast? ta banda idiotów cały czas ubliżała kibicom przyjazdnym ale jakoś tamci zbytnio na to nie reagowali, no ale jak widać przypadkowo trafili w czuły punkt i się zaczęło.

KAZIK
KAZIK

@mieszkaniec
Właśnie na tym sprytnym akcie wandalizmu polegała doskonale przeprowadzona prowokacja kiboli Górnika. Nie twierdzę, że są geniuszami, przeciwnie, ale tym razem.. CZAPKI Z GŁÓW PROWOKATORZY! Zrobili jeden gest i spokojnie obserwowali rozwój wypadków. Kibole Piasta dostali szału i korzystając z przyzwolenia a w konsekwencji z bezradności kumpli z ochrony i policji doprowadzili do samoośmieszenia i konsekwencji prawnych dla klubu i siebie. Czysty Darwinizm. Niespotykany dotąd w Galaktyce. Ale teraz już śmiało mogą się zapisać do Księgi Głupoty.

Oko
Oko

Zarzuty zarzutami ale syf na komisariacie to wy macie nieziemski ! Na tej podłodzeto chyba obuwie dla śledczych testujecie.Kosiarka włosy strzyżecie ? Wstyd !

kanalia52
kanalia52

Tylko 2-ch na Wieczorka 10?

45
45

Nie piszcie o tych bydlakach bo tylko robicie im reklamę.

Wert
Wert

Jeden zaslanial się upojeniem alkoholowym… A mi nasuwa się pytanie – wszedł pijany, przemycił alkohol na stadion, a może zdobył na miejscu? Może to pytanie trzeba by zadać osobom odpowiedzialnym za ochronę? Żeby stracić pamięć, to trzeba wychlać naprawdę dużo.

Żoliborska Kanalia
Żoliborska Kanalia

Tak sobie myślę, że gdyby tzw. “działaczom” miasto za każdy taki wybryk pojechało ostro po pieniądzach, na trybunach byłby spokój i porządek jak w zakonie norbertanek podczas nowenny

ja234
ja234

No i co z tego,że postawili im zarzuty. Teraz niech te zarzuty przekują w kary. Surowe kary.
Do pierdla i po 20 tys kary.

Płot(ka)
Płot(ka)

Postawić przy tym rozwalonym płocie i rozstrzelać

Ampuła
Ampuła

Gdzieś czytałem, że policjanci gremialnie odreagowują stresy służbowe oddając się działkostwu. Nic w tym dziwnego. Grzebanie w metrze kwadratowym gleby czy dobudowywanie krużganków z linoleum wokół jurto-szopo-pagodo-bungalowu, wśród odgłosów wydawanych przez Irenę Santor i sąsiedzkiego warkotu domowej przeróbki kosiarko-równiarko-betoniarko-spulchniarki, to kwintesencja wypoczynu, joga dla głowy i reset na poziomie molekularnym.
Ale dlaczego wolno im gromadzić przydatne na działce odpady, starocie, odrzuty, resztki, ścinki, opakowania, kartonaże, folie, listwy, azbesty, złom, gruz, styrodur, ług, wapno, melasę, igliwie, galaretę, żużel, emulsje, żwir, klajster, wysłodki, granulat, pierze, sadzę, mączkę, chrust, elektrolit, makulaturę, czyściwo, sadło i stłuczkę
w pokoju na komendzie?

rrolch
rrolch

Dostrzegasz tu zwykłe, zagracone biuro, a to jest prawdziwe centrum dowodzenia. W tym pomieszczeniu rozwiązywane są najtrudniejsze sprawy. Pomieszczenie jest po prostu do tego przygotowane – można tu zjeść (vide mikrowela), można się przebrać, przespać, a jak Ampuła słusznie zauważył, nawet skosić trawnik. W skrajnych przypadkach można nawet przesłuchać podejrzanego.

Mieszkaniec Gliwic
Mieszkaniec Gliwic

Nie ma znaczenia co jest w tle tego pokoju, liczy się tylko ten śmieć, który siedzi przed funkcjonariuszem Policji i cytując klasyka: “jeszcze nie zdaje sobie sprawy, że wkrótce będzie miał pełne portki, a to dlatego, że jego słaba psychika już wysłała mu e-maila do nadciągającej kupy, że spotkanie jest w spodniach”.

Grażyna
Grażyna

Pozwól samozwańczemu rzecznikowi Piasta na chwilę odreagowania stresu pourazowego, który go niszczy od wielu lat co jest rejestrowane nie tylko na tym portalu. Głupol nie wie nawet, że w policyjnym pokoju widzi odzyskane z przestępstwa “fanty”, a zdjęcie pokazuje tylko i aż tyle, że warunki pracy policji są dalekie od nuworyszowego wypasu jakim cieszą się działacze Piasta chociaż ich wkład w dobrostan mieszkańców jest nieporównywalnie niski.

Ampuła
Ampuła

Ignorując zaczepki personalne i klubowe, dopytam, skoro trafiłem na specjalistkę działania służb. Co z żywym inwentarzem, który jest jednocześnie “fantem” odzyskanym z przestępstwa? Kura czy króliki to wiadomo – do kartonu z paroma dziurami i niech czeka. Możliwe, że na zdjęciu w pudle jest pudel, a w bardziej podłużnym wąż. Ale taka świnia? Nie morska, ale zwykła, stukilogramowa z Bojkowa. Odebrana sprawcy włamania. Gdzie ona przebywa? Legowisko ma w rogu tego pokoju na komendzie? A może jest w takiej celi obok, za kratami z prętów grubych na palec, jak na westernach? Kto sporządza grafik karmień i czy karmiący ma szkolenia… Czytaj więcej »

liczydło
liczydło

Ampuła, ty to masz powodzenie… A szacun masz taki, że klękaj Trumpie.

Ampuła
Ampuła

Żeby się z mnie doktoryzować, musisz założyć stałość obserwacji. Ale newsy o Piaście są tutaj średnio raz na tydzień. Także przemyśl jeszcze.

10/10
10/10

I już wiadomo kto malował i wieszał szmatę z napisem ACAB.
Rodzinna patologia to nienawiść do policji wyssana z rodzinnego błota.