Potrącił rowerzystę i… schował się za sklep. Sprawcę zatrzymano, gdy wrócił na miejsce zdarzenia (TV)

Dzięki kamerom monitoringu udało się szybko ustalić sprawcę potrącenia rowerzysty w centrum Gliwic. Kierowca ten nie odjechał daleko. Czaił się za rogiem, w końcu zdecydował się przejechać obok pracujących na miejscu zdarzenia policjantów. Ci – wiedząc już kogo mają szukać – dokonali jego zatrzymania.

 
Wbrew różnego rodzaju krytycznym opiniom, monitoring jest narzędziem pozwalającym szybko rozwiązać wiele spraw. Policjanci, szczególnie dyżurni, korzystają z tego technicznego dobrodziejstwa na co dzień. Poniżej przykład, który, być może, otworzy oczy krytykom tego typu inwestycji. Sprawca potrącenia rowerzysty odjechał z miejsca zdarzenia… – mówi podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.

Do potrącenia rowerzysty doszło w miniony poniedziałek około godziny 7.00 na jednej z gliwickich ulic.

Samochód osobowy marki Volkswagen najechał na próbującego wykonać manewr skrętu w lewo rowerzystę. Kierowca jednośladu przewrócił się na jezdnię i stracił przytomność. Kierowca volkswagena zwolnił, a potem – odjechał

– relacjonuje Słomski.

Świadkowie powiadomili służby, próbowali też pomóc nieprzytomnemu mężczyźnie. Starszy pan został przewieziony karetką pogotowia do szpitala. Jego tożsamość nie była wtedy jeszcze znana.

 
O sytuacji dowiedział się asp. Marcin Rydel, zastępca oficera dyżurnego miasta, i natychmiast sięgnął po monitoring. Zauważył, że kierujący samochodem potrącił rowerzystę, a potem, gdy zobaczył, że na miejscu jest pogotowie, odjechał. Jak się okazało, tuż po wypadku schował się za pobliskim sklepem przy ul. Konarskiego, a po 10 minutach wrócił, by sprawdzić, co się dzieje – dodaje Słomski. Aspirant Rydel widział reakcję kierowcy i całą sekwencję zachowań na odtworzonych nagraniach.

Gdy zobaczył ten sam pojazd, przejeżdżający obok dokonujących oględzin i pomiarów policjantów drogówki, natychmiast nadał komunikat, nakazujący zatrzymanie białego SUV-a. Pracujący na miejscu aspirant pieszo rzucił się za samochodem i go dogonił

– kontynuuje Słomski.

Mężczyzna, mieszkaniec jednego ze śląskich miast, zjechał na pobocze, przyznał się do uczestnictwa w wypadku, ale tłumaczył, że skoro na miejscu było pogotowie, on nie był już tam potrzebny.

To oczywiście zachowanie niedopuszczalne. Sytuacja prawna kierowcy odjeżdżającego z miejsca wypadku czy kolizji bez udzielenia pomocy ofierze bardzo się pogarsza – mówi oficer prasowy.

Dosyć szybko wyjaśniło się, kim jest pokrzywdzony. Do gliwickiej policji zgłosiły się dwie kobiety – córki, zaniepokojone, że ich ojciec nie wrócił do domu. Sprawy natychmiast skojarzono. Szczęśliwie okazało się, że pokrzywdzony nie doznał obrażeń zagrażających jego życiu.

(żms)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

63 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
Mati
26/01/2022 14:27

wiem, ze to wina kierowcy ale dlaczego (rowerzysta jak rano jedzie, gdzie nie ma dobrej widoczności ) ubrany jest na czarno i czy ma włączone oświetlenie. Wszystko rozumiem, ale dlaczego nie mogą uważać również rowerzyści . Karygodne jest to , ze kierowca zwiał

bloblik
29/01/2022 10:09
W odpowiedzi na  Mati

W pełni się zgadzam z tą uwagą. Sam jeżdżę do pracy rowerem i część trasy pokonuję ulicami. W rowerze mam oświetlenie, oblepiłem go taśmami odblaskowymi itp. Staram się być widoczny, ale widzę wielu ludzi bez wyobraźni. Oni nie zdają sobie chyba sprawy, że ubranie się na czarno czy jazda bez oświetlenia powoduje że nawet jeśli są widziani przez kierowców, to bardzo późno. Mam wrażenie że zakładają, że skoro świecą latarnie, to ich dobrze widać. Nic bardziej mylnego. To samo dotyczy pieszych. Idzie taki poboczem, cały na czarno, na terenie słabo albo wcale oświetlonym, a potem się nazywa, ze kierowca jechał… Czytaj więcej »

Jarek
29/01/2022 20:48
W odpowiedzi na  Mati

Wystarczy popatrzeć na godzinę wyświetlaną na filmiku, która w momencie końcowym filmu jest 14:58.. nie zdarzyło się to więc o 7 rano!

Ad
26/01/2022 19:02

Przerażające jest to, że tyle wypowiadających się tutaj osób nie widzi, że rowerzysta sygnalizował zamiar skrętu w lewo a nadjeżdżający z tyłu samochód próbował go wyprzedzić na podwójnej ciągłej.
Obym nigdy z wami się nie spotkał na jezdni.

SS3
27/01/2022 06:34
W odpowiedzi na  Ad

Ciągła jak ciągła, auto z naprzeciwka a wcześniej wysepka = brak możliwości bezpiecznego i legalnego wyprzedzenia. Upośledzony albo pod wpływem, ciężko o inne wytłumaczenie.

PAKer
27/01/2022 23:29
W odpowiedzi na  SS3

Sądząc po zachowaniu (nieudzielenie pomocy, ucieczka, schowanie się „za sklepem”, potem powrót, kolejny powrót zobaczyć, jak pracują policjanci) – to chyba jedno i drugie!

bloblik
29/01/2022 10:16
W odpowiedzi na  Ad

Pełna zgoda, sygnalizował; co więcej kierowca nawet nie powinien próbować omijać rowerzysty w ten sposób. Ewidentna brawura i brak wyobraźni. Nie widzę tu żadnego usprawiedliwienia dla kierowcy. Rowerzysta natomiast mógł być może uniknąć tego zdarzenia, gdyby nie popełnił błędu , który popełnia też wielu kierowców. Zamiaru skręcania nie sygnalizuje się w momencie rozpoczęcia manewru, tylko o wiele wcześniej. Machnięcie ręką i przejście do skrętu nie pozostawia już żadnego czasu na reakcję, szczególnie kiedy reagować ma taki pseudokierowca jak ten tutaj. Do tego dobra rada dla rowerzystów – lepiej trochę śmielej wystawiać rękę, a nie takie machnięcie od niechcenia. To nie… Czytaj więcej »

Ostatnio edytowany 3 miesięcy temu przez bloblik
To nie wszystko
01/02/2022 08:07
W odpowiedzi na  bloblik

Oprócz tego mają też ustawić się przy osi do skrętu w lewo. Umożliwia to ich ominięcie z prawej strony, jeśli możliwe jest zachowanie odstępów. Nie skręca się w lewo z prawej krawędzi.

Wszyscy znawcy
28/01/2022 11:50

„Sygnalizował, moim zdaniem sygnalizował, widać, że nie trzyma kierownicy”
Jasne, sygnalizował tak, jak wy wszyscy na rondach. Wrzucacie kierunkowskaz razem z ruchem kierownicy, jak już wszyscy widzą, że skręcacie. O ile w ogóle łaskawie włączycie ten migacz.
Sygnalizuje się ZAMIAR wykonania manewru a nie sam manewr.
Swoją drogą ciekawe dlaczego film jest okrojony z najważniejszego, czyli początku?

Mistrzowie-Parkowania-Gliwice
27/01/2022 11:51

Gdyby nie przyjechał to szukaliby go z pół roku a później eewentualne umożenie bo nic sie nie stało.

Mistrzowie-Parkowania-Gliwice
27/01/2022 11:55

w Polsce sędziowie dla takich kierowców mają miękkie serduszko. Widzimy to np po uniewinnieniu Froga który jeździł szybko ale bezpiecznie.
Sędzina później powie że przecież wrócił na miejsce i czekał więc nic sie nie stało. Będzie umorzenie na bank.
Czy może mi ktoś powiedzieć czy ten kierowca chciał udowodnić rowerzyście że jednak uda mu się przejechać szybciej. Dlaczego nie zahamował ? tylko jechał dalej ?

Ostatnio edytowany 3 miesięcy temu przez Mistrzowie-Parkowania-Gliwice
Karto rowerowa wróć
26/01/2022 12:39

Zachowanie kierowcy naganne, choć w szoku ludzie robią różne głupie rzeczy. Poza tym powinien wstrzymać się z wyprzedzaniem jeżeli nie był w stanie zachować minimum 1m odstępu. A nie mógł. Ale jest inna sprawa. Gdzie walor edukacyjny? Jest pean Słomskiego na temat waleczności funkcjonariusza i zalet monitoringu, ale o tym, że rowerzysta powinien najpierw, dużo wcześniej zasygnalizować zjazd do osi, następnie po upewnieniu zjechać do tej osi, jak kuźwa każdy chcący skręcić w lewo, nast. ponownie zasygnalizować zamiar skrętu i dopiero wykonać manewr a nie na pałę z prawej strony od razu skręt z wątłą sygnalizacją manewru a nie zamiaru… Czytaj więcej »

Ostatnio edytowany 3 miesięcy temu przez Karto rowerowa wróć
Agentka
26/01/2022 12:43
W odpowiedzi na  Karto rowerowa wróć

To prawda, choć formalnie to kierujący rowerem zjechał do środka jezdni i rękę wyciągnął, czy wystraczająco widocznie? Nieważne! Kierowca musi zawsze uważać na rowerzystów i pieszych. Gdyby tam dzieciaczek 7 letni na rowerku się pojawił to co? Mógłby go kierowca rozjechać, bo rowerzysta zrobił coś niezgodnego z prawem? Nieudzielenie pomocy i ucieczka — tu nie ma o czym dyskutować

Karto rowerowa wróć
26/01/2022 12:55
W odpowiedzi na  Agentka

Ma sygnalizować ZAMIAR w sposób czytelny i wyraźny a nie manewr.
Dziecko w wieku do 7 lat może być przewożone na rowerze, tylko w dodatkowym siodełku zapewniającym bezpieczną jazdę.
Zgodnie z artykułem 2 Kodeksu Drogowego dziecko do lat dziesięciu kierujące rowerem jest pieszym. Z tego wynika, że nie może poruszać się po jezdni, ale tylko po chodniku. nie może poruszać się nawet po ścieżce przeznaczonej tylko dla rowerów.
Kodeks drogowy powinien być obowiązkowy już od przedszkola.

Agentka
26/01/2022 13:03
W odpowiedzi na  Karto rowerowa wróć

Ma pan rację w jednym (karta rowerowa) a w drugim trudno się zgodzić (radykalizm). Pewnie to jakieś emocje. Proszę odpowiedzieć czy zasada ograniczonego zaufania zniknęła z Pana rozumowania? Czasami bywa tak, że jeden uczestnik ruchu – rowerzysta popełnia wykroczenie, a kierowca zabijając go – przestępstwo.

Karto rowerowa wróć
26/01/2022 13:22
W odpowiedzi na  Agentka

Emocje moje wzbudza komentarz policji. Radykalizmu nie dostrzegam w mojej wypowiedzi.
Potępiam kierowcę:
Niezachowanie bezpiecznego odstępu, podwójna linia ciągła, wpycha się na trzeciego, niemal nie najechał na wysepkę. Głupota, brak doświadczenia, zła widoczność ze środka tego auta? Nie wiem, może wszystko na raz.
Potępiam rowerzystę:
Brak dochowania wymaganych stosownych procedur przy zmianie kierunku jazdy i pasa ruchu, brak upewnienia, nieczytelna sygnalizacja ZAMIARU wykonania manewru, Wykonanie manewru skrętu w lewo z prawej krawędzi jezdni. Przy skręcie w lewo wszyscy mają obowiązek ustawienia się przy osi. Realnie a nie formalnie.

Ostatnio edytowany 3 miesięcy temu przez Karto rowerowa wróć
Agentka
26/01/2022 13:32
W odpowiedzi na  Karto rowerowa wróć

Weszłam na stronę gliwickiej policji i widzę, że myślą przewodnią artykułu jest „monitoring bardzo pomaga policji”. Na końcu informacja, że postępowanie wykaże okoliczności i przyczyny. W czym widzi Pan problem?

Karto rowerowa wróć
26/01/2022 13:58
W odpowiedzi na  Agentka

Już napisałem. Problemem jest braku waloru edukacyjnego, który moim zdaniem powinien takim newsom towarzyszyć. No chyba, że chodzi tylko o klikbajty, to przepraszam.

Agentka
26/01/2022 14:14
W odpowiedzi na  Karto rowerowa wróć

Walorem edukacyjnym jest to, że nie warto uciekać bo: raz to niezgodne z przepisami (pogarsza sytuację przed sądem), dwa – monitoring pozwoli wyjaśnić sprawę obiektywnie.

Ostatnio edytowany 3 miesięcy temu przez Agentka
Karto rowerowa wróć
26/01/2022 14:33
W odpowiedzi na  Agentka

Ja o profilaktyce, pani o minimalizacji objawów.
Ja o tym jak nie chorować, pani jak z tym żyć.
Chyba się nie dogadamy.

SS3
27/01/2022 06:25
W odpowiedzi na  Karto rowerowa wróć

Walor edukacyjny to by miało gdyby policja do puli swych akcji dorzuciła kontrolę prawidłowości wyprzedzania jednośladów, głównie tych bez silnika.

Kierowca w tym miejscu NIE MIAŁ PRAWA WYPRZEDZAĆ.
Ale wiadomo zwalanie na niechronionego uczestnika zawsze w modzie, na jednokierunkowej też niech się piesi w obie strony oglądają i ustępują na chodnikach bo jakiś jaśnie pan uzna, że jemu wolno z tego czy innego powodu.

karta rowerowa
26/01/2022 13:23
W odpowiedzi na  Agentka

Kierujący chcąc nagle ominąć rowerzystę może gwałtownie skręcić kierownicą w wyniku czego może stracić panowanie nad pojazdem uderzyć w przydrożny słup a po drodze skasować przypadkowo idących właśnie tamtędy chodnikiem, członków własnej rodziny jak również członków rodziny rowerzysty, którzy się również tam znaleźli w niewłaściwym miejscu i w niewłaściwym czasie.

karta rowerowa
26/01/2022 14:38
W odpowiedzi na  karta rowerowa

A po uderzeniu w słup i w efekcie tego dachowaniu samochodu, kierowca może ponieść śmierć na miejscu oczywiście.

Ad
26/01/2022 18:52
W odpowiedzi na  Karto rowerowa wróć

Pierwsza sekunda nagrania -> rowerzysta znajduje się na środku pasa z wyciągniętą ręką a nadjeżdżający z tyłu samochód mija wysepką i wjeżdżając lewymi kołami na fragment jezdni wyłączonej z ruchu zaczyna manewr wyprzedzania na podwójnej ciągłej!
CZY TO ZA MAŁO ŻEBY STWIERDZIĆ CZYJA WINA???

SS3
27/01/2022 06:17
W odpowiedzi na  Karto rowerowa wróć

Jak rozumiem telepatycznie obczaiłeś co rowerzysta sygnalizował wcześniej?
Czy może gdzieś indziej jest dłuższy film? Bo na tym akcja zaczyna się w momencie kolizji.

Przypadek?
27/01/2022 07:56
W odpowiedzi na  SS3

Wystarczy, że nie widać aby jechał przy osi.

Piotr
27/01/2022 15:53
W odpowiedzi na  Karto rowerowa wróć

Chłopie, ogarnij się. Na wykonanie Twojego algorytmu to by chyba 200m nie starczyło. Zasada jest prosta: nie wyprzedza się na skrzyżowaniach i ciągłej, niezależnie od tego, czego byś nie wyprzedzał. A jak wyprzedzasz to masz zachować metr odległości. Koniec i kropka.

Karto rowerowa wróć
27/01/2022 19:09
W odpowiedzi na  Piotr

Jakbyś nie zauważył właśnie to napisałem, co nie zmienia faktu, że „algorytm” powinien być wykonany.

mmwk
26/01/2022 17:22

moim zdaniem miał zjechać do osi jezdni wcześniej sygnalizować ręką a nie ze środka nagle machnąć jakby ot tak poza tym jest zima

PAKer
27/01/2022 23:28
W odpowiedzi na  mmwk

Zjechać do osi jezdni powinien, to fakt. Ale film zaczyna się w momencie, w którym rowerzysta jest na środku pasa, ma wystawioną (lekko, ale ma) rękę w lewo, a samochód jest może 4m za nim. Na podstawie filmu nie da się określić, czy rowerzysta sygnalizował manewr wcześniej, czy zrobił to dopiero w tym momencie, więc skąd wiesz, że było tak, jak piszesz? Generalnie, w tym miejscu nie da się samochodem wyprzedzić rowerzysty zgodnie z przepisami (z zachowaniem odstępu 1m). Podobnie nie można wyprzedzać z lewej strony uczestnika ruchu, który sygnalizuje zamiar skrętu w lewo. Oczywiście, jeśli ta sygnalizacja była za… Czytaj więcej »

mmwk
30/01/2022 12:08
W odpowiedzi na  mmwk

a może szyny dawnej 4 T:)

Mietek
29/01/2022 03:16

Ja na filmie widzę nieprawidłowo  wykonany manewr  przez rowerzystę  fragment kodeksu ; Art.  22.  [Zmiana kierunku jazdy lub pasa ruchu; 1.Kierujący pojazdem może zmienić kierunek jazdy lub zajmowany pas ruchu tylko z zachowaniem szczególnej ostrożności. 2.Kierujący pojazdem jest obowiązany zbliżyć się: do środka jezdni lub na jezdni o ruchu jednokierunkowym do lewej jej krawędzi – jeżeli zamierza skręcić w lewo. 5. Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować kierunkowskazem zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru. 5a. W przypadku gdy pojazd nie jest wyposażony w kierunkowskazy, kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar… Czytaj więcej »

SS3
29/01/2022 12:26
W odpowiedzi na  Mietek

Kierownicowy wieśwagenowy nie próbuje uniknąć kolizji tylko do niej dąży. Gdyby nie chciał kolizji to jechał by wolniej od rowerzysty czekając aż będzie miejsce na wyprzedzenie.

Mietek
30/01/2022 11:12
W odpowiedzi na  SS3

Ja oceniam to co widzę na filmie rowerzysta napewno przyczynił się do tej kolizji a nawiasem mówiąc gdzie on się tam pchał w drogę z zakazem ruchu

Jarek
31/01/2022 13:47
W odpowiedzi na  Mietek

a jeśli mieszka w pobliżu?
drogo z zakazem

SS3
01/02/2022 23:59
W odpowiedzi na  Mietek

Brawo za kolejny dowód jaki dałeś na swoje upośledzenie. Zakaz ruchu obowiązuje za znakiem a nie przed.

monitoring
26/01/2022 13:17

Zgodnie z przepisami, kierujący powinien się zatrzymać na lewym pasie, zaraz po tym jak potrącił rowerzystę i tam pozostawić samochód a na prawym pasie leżał rower potrąconego rowerzysty, którego też nie wolno ruszać bo nastąpił wypadek drogowy i rowerzysta mógł doznać wewnętrznych obrażeń ciała, których nie widać i nawet mógł ich nie odczuwać a ich skutki mogły się objawić w późniejszym czasie i tym sposobem mamy zablokowaną ulicę i obydwa pasy w obydwóch kierunkach i korek w godzinach rannego szczytu.

Obserwując
26/01/2022 14:28

Sprawca powinien otrzymać karę w wysokości 200 tys plus 15 lar pierdla.Dodatkowo dożywotni zakaz prowadzenia ałteczka i zabranie prawa jazdy, również dożywotnio.

edwal
27/01/2022 19:15

Jedna sekunda przed zderzeniem, to za mało aby określić jak rowerzysta sygnalizował zamiar skrętu.Może w ostatniej chwili wystawił rękę i jednocześnie skręcił. Kierowca nie przewidując (szkoda) zamiaru skrętu rowerzysty zaczynał manewr wyprzedzania, bo parę metrów dalej już mógł to zrobić.

hm
26/01/2022 11:50

nie do końca wiadomo czy rowerzysta sygnalizował zamiar skrętu w lewo, zresztą jest to bardzo niebezpieczny dla rowerzysty manewr i jadąc rowerem lepiej upewnić się że z tyłu nic nie jedzie albo zjechać na chodnik i przeprowadzić rower przez jezdnię

hmmm
26/01/2022 12:20
W odpowiedzi na  hm

Zjechać przez krawężnik na chodnik? Przeprowadzić rower w miejscu niedozwolonym? Niezłe rady… :( Mam nadzieję że sąd dobrze przyjrzy się wyczynom tego kierowcy: spowodowanie wypadku, nieudzielenie pomocy i ucieczka z miejsca, zagrożenie czołówką z drugim autem, przekroczenie podwójnej ciągłej, brak kierunkowskazu… „Mistrz”, bomba która musiała kiedyś wybuchnąć.

hmm
26/01/2022 12:45
W odpowiedzi na  hm

Sygnalizował. Widać to na załączonym filmiku.

Tak tylko pytam
26/01/2022 12:59
W odpowiedzi na  hmm

Co sygnalizował?

kierowca
26/01/2022 15:08
W odpowiedzi na  Tak tylko pytam

Że zamierza mu się wpakować w błotnik.

Ad
26/01/2022 16:08
W odpowiedzi na  Tak tylko pytam

Znam dobrą okulistkę, dać Ci namiar?

kfm
26/01/2022 12:59
W odpowiedzi na  hm

Moim zdaniem sygnalizował: w pierwszej sekundzie widać, że lewa ręka nie trzyma kierownicy, choć oczywiście powinien ją podnieść wyżej, dla własnego bezpieczeństwa. Kierowca za to jechał bardzo głupio: w taki sposób się nie wyprzedza rowerzystów.

kierowca
26/01/2022 15:08
W odpowiedzi na  hm

Parę dni temu jadący przede mną rowerzysta tak gwałtownie, zdecydowanie, zamaszyście, jaśnie, przejrzyście i klarownie wyciągnął rękę sygnalizując manewr skrętu, że o mało się nie przestraszyłem i gwałtownie nie poruszyłem kierownicy i go nie potrąciłem, na szczęście skręcał w prawo.

SS3
02/02/2022 00:02
W odpowiedzi na  hm

Ja powiem więcej, powinien zamówić taksówkę!

Hans Gruber
26/01/2022 12:13

Trudno powiedzieć czy wina leżała po stronie kierowcy. Na monitoringu nie widać wszystkich szczegółów, w tym tego, czy rowerzysta w ogóle zasygnalizował chęć wykonania manewru skrętu. Nie mniej jednak nie powinien był odjeżdzać z miejsca zdarzenia bo rzeczywiście to pogarsza jego sytuacje. Z drugiej strony mogło dojść także do sytuacji, że kierowca po zdarzeniu był pod wpływem silnego stresu lub szoku i dlatego nie myśląc racjonalnie odjechał. Jak widać na filmie, po ochłonięciu wrócił na miejsce.

POPIS
26/01/2022 16:23
W odpowiedzi na  Hans Gruber

A czytać umiemy? Nie wrócił tylko się ukrył niedaleko. Panika niczego nie tłumaczy, jak nie umie się racjonalnie myśleć na drodze, to prawko do oddania aż nie przejdzie się odpowiednich testów/badań psychologicznych i tyle w tym temacie.

Ad
26/01/2022 19:03
W odpowiedzi na  Hans Gruber

Ty tak na serio?

Ciekawy
26/01/2022 20:21

Najlepszy w tym filmiku, jest pościg pieszy za tym kierowcą, policjant nagle się obudził i zaczął gonić pojazd:))))), dobrze że musiał zwolnić na tej zatoczce bo kto wie czy by dał rade go dogonić….

SS3
27/01/2022 06:28
W odpowiedzi na  Ciekawy

Kumulacja boskiej emanacji z pobliskiego kościoła i zapachów z pobliskiego sklepiku dodaje +100% do zdolności pościgowych ;-)

Crack
27/01/2022 11:41
W odpowiedzi na  Ciekawy

I co cie tak rozbawilo jelopie? Moze mial wezwac wsparcie? A moze mozolnie nawracac radiowozem? Zrobil najlepsza rzecz jaka mogl – skutecznie zatrzymal sprawce. Ale oczywiscie zawsze znajdzie sie internetowy twardziel, co to wie lepiej, skrytykuje i obsmieje. Przeciez zza komputera jest kims. Zenada…

Ciekawy
27/01/2022 14:09
W odpowiedzi na  Crack

po pierwsze ja tutaj nikogo nie obrażam, w przeciwieństwie do Ciebie, tylko stwierdzam fakt, więc uważaj ze słownictwem, a po drugie publikuje się komentarz właśnie zza komputera…, więc żenada jest w tym co sam napisałeś

Emilja
26/01/2022 23:41

Czy rowerzysta został ukarany mandatem? Powinien.

Potas
26/01/2022 14:21

Za samą jazdę zimą rowerem powinien dostać już słony mandat, a co dopiero jazda środkiem jezdni pod przejeżdżający samochód. Mam nadzieję że kierowca jednośladu dostanie dożywotni zakaz korzystania z roweru.

Ad
26/01/2022 16:07
W odpowiedzi na  Potas

Mam nadzieję, że nie posiadasz prawa jazdy, bo albo nie znasz przepisów albo masz problem ze wzrokiem!

POPIS
26/01/2022 16:19
W odpowiedzi na  Potas

Za ten głupi komentarz mandat 2000 zł się należy

meandry prawa
26/01/2022 12:35

Sąd powinien jednemu i drugiemu skonfiskować pojazdy, tylko że to może być niesprawiedliwe ze względu na znaczną różnicę wartości, rower mógł być nowy i wypasiony warty 10 000 zł. a Volkswagen stary i przerdzewiały warty tylko 1000 zł, więc bardziej sprawiedliwe jest skonfiskować im buty, tylko że znowu rowerzysta może mieć wyczynowe sportowe specjalistyczne warte kilkaset zł. a kierujący stare przetarte trampki a że wszyscy są równi wobec prawa, więc może powinno się im skonfiskować skarpetki, choć tu również może być problem bo skarpetki rowerzysty znanej sportowej marki warte mogą być kilkadziesiąt złotych a skarpetki kierowcy kupione na targu w… Czytaj więcej »

VhanDham
27/01/2022 13:48
W odpowiedzi na  meandry prawa

Widzę tu ogromny problem do przepracowania z psychiatrą lub psychologiem, ty już wiesz lepiej z kim.

meandry prawa
28/01/2022 12:30
W odpowiedzi na  VhanDham

Nie wiem, ale ty skoro ofiarujesz się z pomocą to masz zapewne większe doświadczenie w tej materii i zostałeś już przepracowany zarówno przez psychiatrę i psychologa.

SS3
29/01/2022 13:15
W odpowiedzi na  VhanDham

Obstawiam, ze już tylko podolog może pomoc.