Potrzebujesz transportu na szczepienie przeciw COVID-19? Zadzwoń do punktu zgłoszeń

px

Miasto organizuje transport do punktów szczepień dla seniorów 70+ oraz osób z niepełnosprawnościami. Osoby, które chcą skorzystać w tym zakresie ze wsparcia miasta i mają wyznaczony termin szczepienia przeciwko Covid-19, mogą zgłaszać się za pomocą specjalnie uruchomionego w Centrum Ratownictwa Gliwice punktu zgłoszeń.

 
Jednostka nie odpowiada za wyznaczanie terminu i miejsca szczepienia, a jedynie zapewnia obsługę zgłoszeń związanych z organizacją transportu przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach.

Z transportu do punktu szczepień mogą skorzystać mieszkańcy Gliwic, którzy posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym, o kodzie R lub N albo, odpowiednio, I grupę z wymienionymi schorzeniami, a także osoby powyżej 70. roku życia – mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu.


Punkt zgłoszeń obsługiwany jest przez pracowników CRG od poniedziałku do piątku (w godz. 8.00–16.00) pod numerem 32/301 97 35.

Za organizację transportu odpowiedzialny jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach. Po otrzymaniu zgłoszenia z CRG pracownik OPS będzie kontaktował się z osobą potrzebującą wsparcia dzień przed szczepieniem, w celu przypomnienia o terminie i uzgodnienia godziny transportu.

Aktualne informacje dotyczące Narodowego Programu Szczepień i harmonogram rejestracji można znaleźć nastronie gov.pl/szczepimysie.

(żms)/UM Gliwice
fot. px

3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Xsenofob

Wygooglajcie sobie “śmierć po zaszczepieniu”. W różnych krajach jest sporo przypadków śmierci starszych osób w kilka godzin do kilku dni po zaszczepieniu.

Gang PiSena

Najważniejsze, że nikt nie umarł w szpitalu narodowym na stadionie, bo gdyby tak się stało to by była narodowa tragedia.

Gang PiSena

Ośrodek Pomocy Społecznej to powinien dowieźć na szczepienia również funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa bo w drodze na szczepienia mogą znowu rozwalić kilka drogich rządowych limuzyn a przecież pani profesor Pawłowicz przestrzegała aby niemieckich limuzyn nie kupować.

strzykawka

A na którą mutację będą szczepieni, ogólnoświatową, brytyjską czy RPA ?

dotacja

Na 100 mieszkańców w Izraelu zaszczepiono 78, w Wielkiej Brytanii 16,5, w USA 10,6 a niewydolnym Eurokołchozie 3,3, pomimo że z 10 największych firm farmaceutycznych 6 produkuje szczepionki w Eurokołchozie.

paranoja

PiSowski system wylosował 74 letniemu choremu z miejscowość Dargobądz w woj. zachodniopomorskim miejsce szczepienia w odległym o 850 kilometrów Rzeszowie, ciekawe czy Pomoc Społeczna stanie na długości zadania ?

Obserwujący

Seniorzy to kolejna uprzywilejowana grupa społeczna.
Przywiozą,odwiozą…mało tego lekarzowi odmówią szczepienia bo dla seniora musi być dawka przeznaczona.No i jeszcze te godziny dla seniorów,które to seniorzy mają w nosie i z uśmieszkiem zadowolenia, z maską na brodzie, chodzą kiedy chcą.
Pisowski,paskudny,autorytarny kraik.

Laszlo_egesz

Nie rozumiem twojego oburzenia. Wszak chodzi o bezauteczkowych seniorów, nawet zakładając że mają rowery to nie każdy ma na tyle silny charakter żeby wsiadać na koło w obecnych warunkach.

Gang PiSena

Spoko, spoko, tak może jest w Gliwicach ale kiedy pojedziesz na prawdziwą wieś w “kieleckie”, to seniorów na rowerach jest bez liku a im dalej na wschód to kolarzy+ w wieku 70+ jest zatrzęsienie w każdych warunkach atmosferycznych i przy każdej aurze bo PKS+ nie jeździ jak nie jeździł, a PKP+ tym bardziej i na peronie+ w Końskich+ pan prezydent Duda wysiadywał w samotności nadaremnie+ a sąsiad auteczkowy- nie podwiezie bo reprezentuje elektorat wrogi politycznie-.