Praca policji w czasach pandemii. “Wyróżniają się nietrzeźwi za kierownicą i łamiący zakazy”


Ze względu na ograniczenia wprowadzone na czas pandemii, poziom bezpieczeństwa w Gliwicach… wzrósł. Wbrew informacjom podawanym przez ogólnopolskie media, w naszym mieście nie ma od dwóch tygodni żadnych spraw związanych z przemocą domową.

Poprawę widać także w innych kategoriach przestępczości.

Zniknął problem zniszczeń samochodów, liczba kradzieży bardzo zmalała, włamań też praktycznie nie ma. Pojawiają się sporadycznie oszustwa lub próby oszustw. W jakiś sposób na wygaszonym znacznie tle innych przestępstw – wyróżniają się nietrzeźwi za kierownicą i łamiący zakazy sądowe (prowadzenia pojazdów), którzy prawdopodobnie liczą, że policjanci zajęci kontrolą kwarantanny, nie będą kontrolować dróg. Mylą się, kontrolujemy – przekazuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.


Ogólnie można rzec trochę z przymrużeniem oka, że złodzieje i wszelkiej maści złoczyńcy solidaryzują się ze społeczeństwem, zawiesili działalność i nie wychodzą z domów

– dodaje podinspektor.

Jak się okazuje najwięcej jest interwencji – zgłoszeń dotyczących podejrzenia złamań rygorów i obostrzeń w sklepach, wśród przechodniów itp. – Z tym mamy najwięcej pracy ale większość się (na szczęście) nie potwierdza – mówi Słomski.

(nmm)
fot. KMP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Profan

Złodzieje i bandyty takie odważne, takie odważne – a o swe życie tak się boją!

janusz

Miejmy nadzieję, że epidemia szybko zniknie, jednak nowe prawo pozostanie. Dla bezpieczeńśtwa nas wszystkich

Cliper

Na terenie Gliwic i Zabrza w niedzielę spotykałem 4 spalone wraki samochodów

Andrzej

Pewno LIDER

A3UC

JAK MOZNA ZLAMAC ZAKAZ? TO NIELOGICZNE

Urko

Czasy “solidarności” bandyterki ze społeczeństwem szybko się skończą. Zobaczymy wtedy, czy Słomski Marek będzie mrużył oczko ….

Obserwujący

Póki co, glajwicki suweren się pilnuje.Suweren musi karnie stać w kolejce do marketu, może nie będą się tak miotać auteczkami w te i z powrotem.
Element przestępczy po prostu się boi, dlatego nie popełniają przestępstw.

Laszlo_egesz

Nie daję wiary w te informacje o zaniku przemocy domowej.

Eliasz

A czemu policja miałaby to zataić? Masz Laszlo jakąś teorię!? Jaką korzyść by z tego mieli? To przecież nie od pracy policji zależy.

Laszlo_egesz

Znajomy policjant mi mówił, że często musi jeździć na interwencje domowe.

covidowa panika

Szkoda, że podinsp Słomski nie przedstawił sylwetki insp. Roman ****, szefa OPP w Lublinie który swoją “pracą” wyłączył z pracy OPP w Lublinie oraz III Komisariat Policji w Lublinie.

...

A co ma podinspektor Słomski do inspektora z Lublina? Jakaś rodzina, czy jak? Czemu miałby w Gliwicach pisać o Lublinie?

covidowa panika

Pracują razem w policji ? Podinsp. Słomski nie powinien maluczkim ukazywać każdy aspekt trudnej służby policjanta w policji dla dobra tej instytucji ?

...

Logika dziwna bo w policji jak i w każdej grupie znajdziesz ludzi wybitnych i debili, czasami nawet zdarzy się przestępca, dodatkowo zdarzają się błędy – bo jak ktoś pracuje to i błędy popełnia. Istotne jak organizacja ma właściwe mechanizmy samonaprawy.

covidowa panika

Podinsp. Słomski jest dobrze naoliwionym trybikiem w tym właściwie działającym mechanizmie samonaprawy ?

jergaj

Za to ty oleju nie masz za grosz

jergaj

Ta covidowa panika całkiem opanowała twój mózg. Może jeszcze napiszesz coś o Kaczyńskim? To też by pasowało jak rozum do twojej główki