Pracownik pizzerii gonił złodziei, pomógł mu policjant. Sprawcy kradzieży zostali zatrzymani

Funkcjonariusz drogówki w wolnym czasie dostrzegł intrygującą sytuację na jednej z gliwickich ulic w rejonie starówki. Dwóch mężczyzn uciekało przed pracownikiem gastronomii. Dowiedziawszy się o co chodzi podjął interwencję.

Sytuacja miała miejsce w sobotę, 4 listopada, w okolicy godziny 14:00. Mężczyźni weszli do pizzerii i złożyli zamówienie. Wykorzystując chwilę nieuwagi personelu lokalu, 28- i 31-latek dokonali kradzieży telefonu komórkowego należącego do jednej z pracownic. Sprzęt miał wartość około 1000 złotych.

Złodzieje szybko opuścili lokal. Po zorientowaniu się w zaistniałej sytuacji, pracujący tam kucharz rzucił się za nimi w pogoń. Świadkiem tego pościgu był funkcjonariusz, który zapytał goniącego o powód, a dowiedziawszy się przyczyny, postanowił zareagować.

W rejonie ulicy Pod Murami zatrzymał auto i stanął na drodze uciekinierom. Po okazaniu zaskoczonym rabusiom policyjnej legitymacji, dokonał ich zatrzymania. Równocześnie powiadomił telefonicznie o zdarzeniu dyżurnego komendy. Na miejsce przybył radiowóz. Podejrzani, mieszkańcy Knurowa, zostali przewiezieni do komisariatu. Przy jednym z nich znaleziono telefon komórkowy należący do pracownicy pizzerii.

Skradziony telefon wrócił do właścicielki. Policja przypomina, że za przestępstwo kradzieży grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

(żms)/KMP Gliwice