Prawie 32 tysiące zł miesięcznie. To łączne wynagrodzenie b. zastępcy prezydenta Frankiewicza

31 957 złotych – tyle wynosi aktualne wynagrodzenie Krystiana Tomali, byłego zastępcy Zygmunta Frankiewicza. Informacje o zarobkach Tomali ujawnił na ostatniej konferencji prasowej p.o. prezydenta Gliwic, Janusz Moszyński. – To są zarobki wyraźnie lepsze niż wynagrodzenie prezydenta Polski, premiera czy prezydenta Warszawy.

Były zastępca prezydenta Gliwic od momentu wyboru Zygmunta Frankiewicza na senatora, czyli 13 października, nie pełni już swojej funkcji, nadal jednak znakomicie zarabia w strukturach miejskich podmiotów. Tomala od lat był urlopowanym dyrektorem MZUK. Po wyborach parlamentarnych, kiedy to utracił stanowisko w magistracie, powrócił do zarządzania “komunalnymi”.

Obecna sytuacja jest taka, że pan Tomala pobiera prawie 14 tysięcy (złotych, red.) w Urzędzie Miejskim przez okres wypowiedzenia, prawie 10 tysięcy jak dyrektor Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych, jako członek Rady Nadzorczej Sląskiego Centrum Logistyki prawie 5 tysięcy i jako członek Rady Nadzorczej Piasta Gliwice ponad 3,3 tys. złotych, co razem daje 31 957 złotych. To są zarobki wyraźnie lepsze od premiera, od prezydenta, prezydenta Warszawy, prezydenta RP – przekazał Janusz Moszyński, pełniący obowiązki prezydenta miasta Gliwice.


Przypomnijmy, Krystian Tomala zasiada w dwóch radach nadzorczych miejskich spółek: Śląskiego Centrum Logistyki S.A., a także w Piaście Gliwice.

Tę ostatnią funkcję objął na początku października, na chwilę przed wyborami, kiedy było wiadomo, że wkrótce może stracić stanowisko prezydenckie. Niedawno okazało się, że zmiany w RN klubu z Okrzei miały jeszcze inny cel – “zabezpieczenie” Piasta przed politycznymi wpływami podczas kampanii wyborczej. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Również Adam Neumann, były zastępca prezydenta miasta Zygmunta Frankiewicza, piastuje stanowisko w Radzie Nadzorczej spółki z większościowym pakietem udziałów miasta – w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji. Wśród organów nadzoru innych podmiotów można natknąć się m.in. na sekretarza miasta, Andrzeja Karasińskiego (PEC Gliwice).

Więcej informacji na temat składów Rad Nadzorczych spółek z udziałem miasta można znaleźć tutaj.

(żms)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Fan

Taaak powoli odslania sie obraz geniusza klodnicy i jego wspolpracownikow nie dziwota ze tu wszystko drogie skoro upodazenia jak w parlamencie europejskim trzeba sie przygladnac zarobkom prezesow w spolkach izrrszta co tu mowic skoro niedorzecznik zygmunta nie wiele mniej mial a trudno mu sie dopatrzeyc jakiejs tam szkoly a chyba tez byl specjalista w nadzorze spolek aaa kiedys jakis tu maniak kazal mi placic oplaty z przeksztalcenia wieczystego niby ze to rozwoj miasta kolego to nie rozwoj miasta ale jego rozboj

Tak tylko pytam ?

A Komisarz Moszynski to co zrezygnowal ze swojej pensji ?
Oni nie prowadzą kampani tylko pracują.
Ile wynosi wynagrodzenie KOMISARZA ?
Czy nie więcej od PREZYDENTA Polski czy
PREMIERA?

BARDZO DZIĘKUJEMY PREZYDENTOM

Przeciętne wynagrodzenie pracownika w GLIWICACH TO !!! 5700 ZLOTYCH !!!!!!!!
WIĘCEJ NIŻ W KATOWICACH !!!
Prezydenci , którzy tak FANTASTYCZNIE rozwinęli miasto pod względem gospodarczym z KORZYŚCIĄ DLA WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW tez powinni godnie zarabiać !
TAK !
ZAROBKI W GLIWICACH SĄ JEDNYMI Z NAJWYZSZYCH W POLSCE !!!!!!####

HoHoHo

Słońce, szeregowy pracownik zarabia w urzędzie 2000-2400 zł netto. Z tą średnią tak, jak ze średnim wynagrodzeniem w Polsce. Jeśli do statystyki wlicza się pensje naczelników i prezydentów, to nie ma się co dziwić, że ludzie myślą, że zarabiamy kokosy. A jeśli do tego wliczamy takie stawki jak powyższa… Kto zarabia ten zarabia.

APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY !

Na twoje dolegliwosci z matematyki najlepszym lekarstem wydaje się SZKOŁA !

Dziadek

@ APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY !

Apteczko…pilnie odśwież Swoją zawartość!!!!
Aplikowane przez Ciebie specyfiki są znacznie przeterminowane!!
Zastosowanie Twojej zawartości grozi ciężką chorobą lub śmiercią…a koronera jeszcze nie ma w Gliwicach i znowu policja lub straż miejska może mieć robotę!!

Mike

Dokładnie pracuje w MZUK i zarabiam 2500zl netto.

jazda

Dodaj do tego netto jeszcze pozostałe wynagrodzenia(nagrody,premie inne) i podziel przez 12 i dodaj do miesięcznej wypłaty, wtedy będziesz miał netto!

Łubu dubu, łubu dubu ...

Naprawdę myślisz, że ktoś łyknie tę żałosną agitkę?

Ten

Dlatego, że na siłę wpompowano tu sektor IT, w którym zarobki ZAWSZE są najwyższe. Reszta tapla się w maraźmie i miernocie jak w sąsiednich miadtach Ty marny propagandysto.

Patrz wyżej !

APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY !

Czes

@Ten zdradź jak na siłę wpompować w mieście sektor IT. Może inne miasta też skorzystają

Ewelina

Zalecam wizytę u psychiatry

ta z sikornika

TY BARDZO DZIEKUJE ! JESTES ZASTĘPCĄ PREZYDENTA GLIWIC ??? , NA PEWNO Z JEGO EKIPY

Dziadek

@BARDZO DZIĘKUJEMY PREZYDENTOM
Nie bujaj w obłokach i nie pisz pierdółek o korzyściach dla wszystkich mieszkańców Gliwic za kadencji 26 lat.
Co do średnich statystycznych ,to moja Kobyła ma jednoznaczne zdanie….nie chce mieć średnią ilość nóg razem ze mną….a ja, też tą i taką średnią mam….w głębokim poważaniu.

Siwy

Chyba zartojesz,zapomiales o krawaciarzach
(Warszawiakach).Tam sprzataczka wiecej zarobi,jak nie jeden gliwiczanin.

Ostatni Sprawiedliwy

@BARDZO DZIĘKUJEMU… Może podasz jaka jest mediana.

Andrzej

ale ty jesteś głupi jak by zarabiał milion to też by było dobrze

Fan

Nie pytaj glupio tylko pomysl czy w kraju gdzie srwdnia wynoosi 1000 euro 8 tysiecy euro z kodeksem pracy to jest przyzwoitosc bo mysle ze nie zreszta czym ten czlowiek zasluzyl na te pensje to jest pol moliona roczne rece opadaja mam nadzieje ze przyjdzie dzien w ktorym spoleczenstwo upomni sie o te pieniadze zobacz na te szkoly brakuje papieru do kompa szpitale izba przyjec w piwnicy ty chcesz mowic o adekwatnosci

Strzykawka

W spółkach tylko wybrani zarabiają reszta ma stawki głodowe dlatego duża część magistratu nje chce nwumana

Zaduma

Czytajcie o przejęciu szpitala w Mysłowicach przez Gorniga, jest masa materiału w internecie. To dopiero geniusz.

zniesmaczona

Wykorzystywanie możliwości i zachłanne czerpanie z publicznych pieniędzy to cecha ludzi bez elementarnej moralności. Niech takie i nawet większe pieniądze zarabia jeden z drugim, ale we własnej firmie, a nie przydzielanie sobie wynagrodzeń z podatków wyrwanych ciężko pracującym Kowalskim i Nowakom…..fuj.

gość

porządki jak u ruskich – Iwan wyskoczy trochę wyżej z gnoju mu się od razu przewraca w (d)głowie, wszystko pod siebie, zero społecznego podejścia, czy jeszcze w gnoju czy tym bardziej jak z niego wyjdzie

gość

ależ nie chodzi tylko o zarobki, Iwan co wyjdzie z gnoju wszystkim innym zazdrości co coś mają, a od niego nie są zależni – tak przez lata usuwano wszelkie towarzystwo cokolwiek robiło sensownego w tym mieście, ale bez zależności od kliki – bo to są naturalni wrogowie Iwana

Uczę się

Jasne niech prezydent zarabia 3 tys na rękę . Tylko trzeba mieć świadomość, że nikt normalny nie będzie startował na takie stanowisko. Ja uważam że prezydent powinien zarabiać tyle co dobry menadżer bo od niego dużo zależy. Decyzje podejmowane przez prezydentów miast maja wpływ na kondycję i przyszłość miast. I żeby było jasne nie jestem żadnym prezydentem. Pracowałem kiedyś w dużej firmie i uważam że prezes był cienki, bo za malo zarabiał a firma się zaczęła staczac. Jak by zarobki były wyższe to byłby lepszy prezes,i tyle. A w powyższym wypadku kodeks pracy wymaga odprawy w okresie wypowiedzenia więc nic… Czytaj więcej »

:))

Bzdura, po prezydenturę idzie się dla idei spełnienia pewnych celów istotnych dla miasta i obywateli, a zarobki są rzeczą wtórną – na pewno ich poziom nie może być rażąco wysoki.
Brygada Nieomylnych miała wszystko odwrotnie – przyszli po kasę – a piszecie tylko o oficjalnych dochodach, a widząc tą moralność nie muszą to być wszystkie.
Sukcesy miasta to przede wszystkim nasza praca, inwencja, pieniądze a nie tych nieudaczników.

Uczę się

Jasne, takich pseudoideowcow to mamy mnóstwo, a potem się okazuje, że to człowiek słup a za nim do końca nie wiadomo kto stoi i mu dosypuje z daj Boże szarej strefy

Przemo

Teraz to pierniczysz jak laik.
Prezydent ma pracować za minimalną lub średnią. Jego dzieci mają żyć bardzo skromnie, a on ma obserwować cały układ polityczny skupiony wokół niego i być ascetą. To zapytaj na ile Krzyżaniwski wspiera kilkusetysieczną kampanię Moszyńskiego i Gorniga?

Strzykawka

Chce dużo zarabiać niech idzie do prywatnego sektora, a jak już mowa to prezydent jeszcze ok, ale czemu zastępca, co on takiego zrobił ? Jedno wielkie G

Dziadek

Tym bardziej,ze zastępcy to pracownicy zatrudnieni przez Prezydenta ,NIE pochodzą z wyboru!!!

Przemo

Akurat tutaj sobie trzeba dobrać zaufanych współpracowników. Wiesz o tym najlepiej Dziadek, przecież Macierewicz dobierał zaufanego Misiewicza a PiS wybrał lokalnego i nieskazitelnego Banasia.
Nie powinno cie to razić, chyba że nie jesteś zaangażowany politycznie.

Dziadek

Fakt ,współpracowników ZAWSZE dobierałem starannie.
Pana A.Macierewicza nie znam osobiście i nie wiem jak sobie dobierał współpracowników,wiem natomiast z jakim skutkiem .
Jeśli chodzi o szefa NIK, to mam o tym panu zupełnie inne zdanie niż PiS,ma skazy ale jest dla mnie bardzo dobrym Urzędnikiem Państwowym.
Zaangażowany politycznie w moim życiu byłem trzy dni ;)..po upływie których wyrzucono mnie na bity pysk z organizacji ZMP , do której zgłosiłem się pod “lekkim
przymusem” -chciałem się uczyć.

Przemo

Bo ma odpowiedzialność za majątek warty miliony luk kilkaset milionów idioto!
Inaczej, kto pójdzie pracować dla
sektora publicznego?

Sodomia i gomoria

O jakiej odpowiedzialności masz urojenia?
Przykład pierwszy z brzegu: Kto i jaką odpowiedzialność poniósł za wyrzucenie w błoto milionów za dyskotekową instalację oświetlenia radiostacji, której nie wolno używać z uwagi na powagę tejże?

prawda

W odróżnieniu od większości miast, gliwiczanie nie otrzymają bonifikaty za przekształcenie użytkowania wieczystego na miejskich gruntach. Tak zdecydowali radni, w większości z Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza. To już jeden z kluczowych argumentów, aby nie głosować na Adama Neumanna, teraz jest kolejny powód, aby omijać to ugrupowanie. Adam Neumann za swoje wybryki powinien zostać skreślony z listy wyborców.

ta z sikornika

NIE MOZNA ZAPOMNIEC O ŚMIECIACH SPADAJACYCH ZE SCIAN I SUFITU -więc liczonych od metrazu. Tak ustalila ekipa Zygmusia pod jego obecnosc na ostatnim posiedzeniu (pilnowal glosowania ??? )

Dziadek

NIE MOŻNA ZAPOMNIEĆ O KOSZTACH UTRZYMANIA HALI ARENA które czkawką się odbijają Gliwiczanom i zasilania przez ekipę Z.Frankiewicza spółki Operator…grzecznej córeczki Fundacji RADAN

Dziadek

NIE MOŻNA ZAPOMNIEĆ O UTWORZENIU MONOPOLU REMONDIS

Przechodząc dzisiaj obok miejsca stacjonowania kontenerów mało człowieka szlag nie trafi, jak widzi nie opróżniane od kilku dni!
Mam Remondis w głębokim poważaniu,że łaskę mi robi ,że nieodpłatnie przyjmie ode mnie Wielkogabaryty …i Nadwyżki Odpadów Segregowanych ..jak do PSZOK przywiozę
je WŁASNYM TRANSPORTEM.
BEZCZELNOŚĆ REMONDIS …sięga już zenitu.

Przemo

Nie można zapomnieć,że Moszyńsku to kandydat niezależny z poparciem całego pipulistycznego PiS, które za pomocą trolli typu dziadek chcą przejąć władzę w Gliwicach. Piszą o śmieciach, z którymi moszynski lub gornig jego kolega nie sa w stanie zapanować, choć mineło ponad 2 miesiace od objecia władzy przez komisarza!
Moszynski przegrywa w sondazu nawet z gornigiem pozerem, ktory wie o gliwicach mniej niz przecietny Gliwiczanin czyli ja.

Strzykawka

Franio 26 lat stukał układy a ty to chcesz w 2 miesiące z radą ktora działa dalej na niekorzyść gliwiczan ogarnąć ? chłopie bez jaj

Sodomia i gomoria

Teraz już wiadomo dlaczego tak się wczepili pazurami w te stołki i za nic nie chcą puścić. Człowiek bardzo łatwo przyzwyczaja się do luksusu.
Szkoda tylko, że na przestrzeni lat, pozbawieni nadzoru zatracili umiar.

HoHoHo

Jak się posiada tyle samochodów, w dodatku drogich zabytków, to trzeba też otrzymywać odpowiednie przelewy z kasy miejskiej na ich utrzymanie. Czyli wszyscy mieszkańcy fundują mu te fanaberie.
Zresztą, to nie jest tylko problem z Panem Dżentelmenem, tylko całą śmietanką towarzyską urzędu, z Neumannem na czele. Porażające, że przez lata “niedasizmu” można było dorobić się takiego majątku. A przepraszam, widać coś dało się zrobić.

hanek mały

Wiele innych osób zasiada na swoich stanowiskach dzięki koneksjom z b.prezydentem i pozostałą “władzą”. W czasie wyborów nastąpi pełna mobilizacja wszystkich, którzy bronią swoich wieloletnich przywilejów, oraz ich rodzin i znajomych, którzy z tego korzystają. Wg. mnie zaprzepaści się kolejną szansę rozbicia “układu”. Wszystko od nas zależy.

Ewelina

W Gliwicach mamy oligarchię podobnie jak w Moskwie. Za co tyle pieniędzy z moich podatków dostają ci złodzieje !!!!!!!

Mara 69

A co Ci ukradli Ewelino

janusz

W ostatnich wyborach gliwickie lemingi dalej głosowały na tę mafię. Z głupoty? Ze strachu? Syndrom sztokholmski? Jak to wytłumaczyć?

Zbyś

Trochę z głupoty, wciskają im kit że zmiany obejmą wszyatkiebstanowiska, ale na logikę kto wymieni 100% spółek? przecież ktoś musi pracować, wymiana obejmnie tylko górne stołki odpowiedzialnych za ten syf

:))

Budżet obywatelski to około 5mln na całe miasto rocznie dla 180tys. mieszkańców, a jeden Tomala 32tys.
Jestem pewien że wszyscy znajomi w spółkach miejskich mają razem o wiele więcej.
Poniżenie – kim my dla nich jesteśmy?

Ugh

Pamiętaj, że to 32 tyś na miesiąc, więc rocznie to wychodzi 384 tyś, co stanowi ok. 7,8% budżetu obywatelskiego dla jednego pana. Zresztą bardzo miernego pana, który dba tylko o to żeby pokazać swoją odrazajaca twarz w miejskiej gazecinie

Przemo

Idioto to jest przez 3 miesiące a nie rocznie
A to tylko z powodu idiotycznej ustawy PiS gdzie płaci się odprawy zgodnie z kodeksem pracy przez 3 miesiące.
Dlatego Frankiewicz poszedł do Senatu, żeby takie imbecylstwa blokować.

Strzykawka

Ustawa tez ich powsadzała do rad na pare dni przed odejściem franka ? tu chodzi o zasady a nie ustawy, cwaniaki zawsze kombinują byle sie nachapać, wiec pora skończyć z takimi panami

:))

Tak wszystkiemu winny PIS – a może inaczej dzielić ludzi na pracowitych, uczciwych,…. i oszustów , cwaniaków. Do której z tych grup zaliczysz kandydata na Prezydenta.
Zabezpieczenie przed wrogim przejęciem,… naszego – mieszkańców majątku – Panie Neumann proszę napisać kto jest moim wrogiem bo nie wiem?

Przemo

No a taki wasz Banaś to oficjalbie tylko 15 tys. zarabia
A aniołki Glapińskiego, które są odpowiedzialne za wygląd stolika Prezesa NBP biorą po 50.000 tys zł miesięcznie. Jakby moszynski lub gornig doszedł do władzy ile sobie zażyczycie?
Skromne 30 tys. bo tyle miał na odprawę Tomala?

Osa

Mam nadzieję, że komentujący nie pozostaną na krytyce werbalnej i epistemologicznej… tylko 5 stycznia wdzieją trampki, ruszą d… z kanapy i pójdą do urn! Bo inaczej pozostanie Wam… żółć!

Zaduma

Gdyby wygrał któryś z Januszów polityki to dopiero się zacznie skok na kasę i stołki !

Przemo

Mam nadzieję, że nie jesteś trollem z PiS lub Od Gorniga i rozumiesz, że to ustawa uchwalona większością PiS nakazała odwołania z 3 miesięcznymi odprawami wice prezydentów, a nie decyzje Frankiewicza, który poszedł takie bzdury prostować w Warszawie. Wierzę że rozsądni zagłosują za Neumannem, który zrobi porządek z moszyñskim, tomalą i gornigiem – pozerami.

Strzykawka

Co ty pitolisz, jak by chciał robić franio porządki to pierwszym krokiem było by pokazanie że tego nie pochwala a nie ładowanie kolegów na 4 stanowiska, przed odejściem kolejne posadki im zapewnił, wiec przestań srać że chce to zmienić jak ciągnie z kolegami ile się da, jak go tak kochasz to go ZAADOPTUJ i sam mu płać trolu jeden

:))

Za co głosować na Neumanna – co ten człowiek zrobił przez tyle lat? Pisze o mieszkaniach – a prawda jest taka że miasto wybudowało przez 20 lat około 200 mieszkań dla mieszkańców – reszta to dewewloperka. Brak pomysłów na miasto lub same ogólniki, do tego konserwa gliwickich układów. Znowu atak polityczny jak ktoś jest przeciw Jedynemu i Nieomylnemu Bizancjum to od razu jest gnojony epitetami. Czas Złodziei i cwaniaków się kończy – oby.

Michael Scott

To jest zwyczajny brak przyzwoitości. A dlaczego nie zasiadać od razu w radach wszystkich miejskich spółek?

Pokażcie mi jednego szeregowego pracownika miejskiego, który na stanowisku dajmy na to w UM jest na urlopie płatnym i równocześnie pracuje dla np. MZUK.

:))

Jakie jest przygotowanie merytoryczne do pełnienia funkcji radach spółek i innych, jakie są doświadczenia, jakie są sukcesy – kim jest Pan Tomala. Do dziś Nieomylny nie zaprezentował zastępcy, więc napiszę – nic mi o nich nie wiadomo. Dlaczego zatem jest/był vP – pewnie inne ważne czynniki miały w tym udział – jakie?

Kalkulator

Około 21 ławek w mieście możnaby postawić miesięcznie lekką ręką gdyby temu panu nie płacić. Teraz o 4 ławki z oparciem tu i ówdzie postawione mieszkańcy walczą w procedurach budżetu obywatelskiego. Śmiech

gość

niektórzy mieszkańcy walczyli 30 lat o ławki (koło Przyszowskiej) i nie wywalczyli, bo by przeszkadzało, za to na działce obok bez problemu deweloper dostał pozwolenie na 2 bloki innym ludziom pod oknami na ostatnim kawałku zielonego w okolicy, dobrze że już tam nie mieszkam, zrobiło się komfortowo jak królikom w klatce, chyba nadal bez ławek

Tomasz

Proponuję, aby ktoś też rozłożył na czynniki pierwsze zarobki (są dostępne na BiPie Urzędu ) p. Grzegorza Krawczyka, który stoi okrakiem pomiędzy dwoma instytucjami – Teatrem i Muzeum.

Michael Scott

Kolejny dziad co ciągnie dwie pensje, premie, nagrody. Na szczęście już niedługo.

Wuit gminny

A Ty podatniku bez prawa głosu o mieście, który złożyłeś się na te wynagrodzenia, ale również na wynagrodzenia innych krewnych i znajomych królika w radach nadzorczych, ile zarabiasz?

Nina

Te rady nadzorcze to kolesiostwo to tez zerowanie na panstwowej kasie to trzeba przegonic bogaca sie cwaniacy za nasze

Obserwujący

No ładnie, ładnie.Kolejny przykład zygmuntowskiego układziku.Tomala ciągnie wszędzie kasę, gdzie się da.Byle się nie narobić.Wstyd.Nowy prezydent, moszyński, powinien wywalić tomalę.
Jeśli wygra nojmann, będzie jak było za zygmunta co zwiał do senatu.

Przemo

Moszyñski tomala czy gornig?
Wszyscy pozerzy.
Urobieni jak pszczoły.

w pogoni za octem

a to podła hiena z frankiewiczowskiej kliki

Arnie

W samorządzie to nie praca, to służba. Ile razy nam to wmawiano? Śmiechu warte to jest! Dodam tylko, że cała kasa mającego większe przywileje niż kobieta w ciąży dyrektoro-prezydenta wywożona jest pod Opole. Z podatków dla Gliwic z tej soczystej pensji nie zostaje nic – jedynie skrojone na miarę garnitury, drogie zegarki i któryś z kilkunastu klasyków, którego gliwiczanie uraczą ujrzeć bądź i nie gdy przemknie w okolice urzędu a teraz mzuk.

gość

nie umiał sobie prezydent znaleźć osoby z Gliwic na zastępcę tylko jakiego ślonskiego spadochrona dużo to mówi po co ta klika jest

Zenek

To jaka jest tego pana wydajnisc pracy??? Zastepca prezydenta , mzuk, czlonek rady strefy ekonomicznej, czlonek piasta, to na nic nie ma czasu byle kasa sie zgadzala I to nie male pieniadze. A co takiego.robi.czlonek.rady nadzorczej strefy ekonomicznej??? Siedzi I.pierdxi w stolek bo.ludzi ma pod soba. SAM bym chcial byc w jakiejs radzie nadzorczej czy czlonkiem zarzadu tylko nie mam ukladow I.nigdy nikomu w dupe nie wlazilem. Co za kraj

Uhg

Do tego z jednego stanowiska na drugie przemieszcza się luksusowymi, zabytkowymi samochodami, których ma całą kolekcję. Ciekawa skąd na to miał…

Adam

Ten kraj nie przestaje mnie zadziwiać :D

harry portier

No to nie można się dziwić dlaczego sitwokorytnicy tak bronią swojego mistrza Franka i jego dzieło.

Ewelina

To złodziejstwo kradną nasze podatki cwaniaki. Uczciwy człowiek dorobi się najwyrzej garba a cwaniactwo kradnie…..

Adam

Teraz się dopiero obudziłaś ??

Yo

Drodzy Gliwiczanie.
Zobaczcie sobie reklamę pana Naumanna przy dworcu ( wspieranego przez poprzedniego prezydenta ). Obok łuszcząca się ściana. Taki mamy pierwszy sygnał dla przyjeżdżających do nas. Kiedyś się zasłużyli, ale teraz naprawdę zasługują na odstawkę.

Zaduma

A masz pewność kto jest właścicielem kamienicy?

Yo

Dodaj komentarz…Oczywiście, że nie mam. W ten sposób można wytłumaczyć wszystko. Syf w mieście można podpiąć pod “właścicieli”. Tyle tylko, że jest sporo miast radzących sobie z tym. Kraków dla naszego technopolis to może za wysokie progi.

Przemo

No tak moszynski juz pisprzatal. Zobacz co będzie po sylwestrze. Gwarantuję ze on potrafi. Tylko gadać.

:))

Znowu jad, Moszyński miał duży udział w utworzeniu KSSE – wtedy dla miasta rzeczy najważniejszej – Opel miał być w Zagłębiu.

BiKo

Jak chcesz odpowiem na priva – UM też wie

Tobi

Jest na sprzedaż za kilka mln. właściciel chciał sprzedać – jest w trakcie remontu. Miasto mogło ją kupić dokończyć remont, a nie afiszować się brudem i zaniedbaniem jednocześnie zachęcając wszystkich przyjezdnych do salonu masażu na Ceglanej.
Ta ściana – brudna, odrapana jet synonimem tej władzy zatem baner i ich twarzami jest na miejscu.

Słoneczny poranek

Jakie zasługi i wobec kogo miał Krystek, skoro w “zamrażarce” dostał ponadprzeciętne wynagrodzenie?

:)

To, że ustępująca władza puściła naciąganą plotkę, że zmiany w RN Piasta miały uchronić spółkę przed politycznymi wpływami niczego nie przesądza i nie wyjaśnia. Tym bardziej, że zrobiła to dopiero po tym, jak Moszyński ogłosił sprawdzenie przez prawników zmian dokonanych przez nowy skład RN. Dlaczego akurat ta miejska spółka ma mieć wyjątkowe znaczenie podczas kampanii wyborczej, a inne miejskie spółki nie mają? Przecież to się kupy nie trzyma. Obawiam się, że prawdziwy powód, to wielka kasa, która się przelewa przez tę spółkę i postać Kałuży, właściciela Kar-tel-u.

Strzykawka

Dodać jeszcze trzeba że kowalski dostanie premie roczną świąteczną jak ma szczęście 100 zł. a tacy wybrani od 10 do 100 tysięcy i więcej, szkoda ze jeszcze o tym nie napisali w artykule

papa smerf

Tak z innej beczki, zbulwersowała mnie odpowiedź Pana Neumanna na komentarz na jego oficjalnej stronie na Facebooku. Post z 19 grudnia, dotyczy komunikacji miejskiej w Gliwicach. “Największym problemem komunikacji w Gliwicach jest interwał 30 lub 60 minut oraz konieczność przesiadania się na Placu Piastów, nawet jeśli jest on nie po drodze (potrzeba punktów przesiadkowych w kilku innych miejscach). Podróż z punktu A do punktu B trawa czasem dłużej, niż przejście pieszo.” “Adam Neumann: przemieszczanie się pieszo jest bardzo zdrowe Oczywiście należy robić wszystko aby transport publiczny był coraz bardziej przyjazny i odpowiadał na rzeczywiste potrzeby mieszkańców. Z drugiej strony nie… Czytaj więcej »

Strzykawka

To jak artykuł z 27 grudnia z nowin Gliwickich, w ktorym Jolanta Neumann w komentarzu żali sie że teraz jest traktowana jak reszta mieszkańców co jest dla niej wielkim problemem nie być chwilowo Panią “Prezydentową” , artykuł dotyczy poświątecznych śmieci.
Ich wypowiedzi są naprawde wspaniałe a pokazują tylko że jedyne co ich interesuje to własne 4 litery !!!

treya50

Taka odpowiedź to jest bezczelność i arogancja władzy. Przykład idzie z góry, więc się nie krępują !

Iw

He he he ale łowy :) teraz – a co będzie jak Zygmus i jego kompania wygra – prywatne miasto ??? Gruluje !!!!! Informacja dla Adasia i taty Zygmusia ja już panom DZIĘKUJE !!!!!

Sodomia i gomoria

Prywatne miasto właśnie było. Budowane przez 25 lat. Właśnie o tym kłapią dotychczasowi prezesi zarządu spółki “Gliwice” S.A. mówiąc – dorobek i dzieło.