Premiera książki “Kto mieszka za meblami” w Forum. W sobotę wiele bezpłatnych atrakcji dla dzieci

W Forum odbędzie się premiera książki “Kto mieszka za meblami”, napisanej i zilustrowanej przez młodą gliwiczankę. Pozycja została wydana dzięki wsparciu portalu crowdfundingowego.

W sobotę, 25 maja, każdy będzie mógł zobaczyć, jak wygląda dzieło i wziąć udział w towarzyszących premierze atrakcjach. Pierwsza z nich, tj. wystawa ilustracji książeczki, jest już dostępna na terenie centrum handlowego (ul. Lipowa 1). Od poniedziałku można z bliska przyglądać się potworom, a także sprawdzić swoją spostrzegawczość, gdyż na jednym z obrazów pochowało się ich całkiem sporo. Zadaniem dzieci jest ich policzenie.

Najwięcej atrakcji organizatorzy zaplanowali na sobotę. Tego dnia od godziny 10:00 na wszystkie dzieci czekają warsztaty plastyczne z oswajania potworów oraz robienia strasznie fajnych zakładek do książek.

Będzie też możliwość poznania najmłodszej polskiej pisarki i wspólnego czytania z nią książki „Kto mieszka za meblami”. Ale to nie wszystko. Przez cały dzień na terenie centrum handlowego będzie odbywała się gra terenowa z nagrodami. Zadaniem jej uczestników będzie znalezienie ukrytych w Forum potworów i odgadnięcie hasła przewodniego. Udział w warsztatach i grze jest wolny.

– Cała historia zaczęła się od tego, że Pola bała się potworów mieszkających za meblami w jej domu – opowiada Ewa Stępniewicz, inicjatorka wydania książki. Na szczęście efektem tych lęków jest książeczka, którą dziś polecają psychologowie (m.in. dr Aleksandra Piotrowska). Doceniają jej terapeutyczną moc i widzą w niej skuteczną metodę radzenia sobie z lękami.

CH Forum, ul. Lipowa 1, sobota, 25 maja, godz. 10:00-19:00.