Prezydent Andrzej Duda na strzelnicy wojskowej w Gliwicach. Spotkał się z żołnierzami JW AGAT


Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził w poniedziałek Jednostkę Wojskową AGAT w Gliwicach. Wizyta miała związek ze Świętem Wojsk Specjalnych, które przypadało w niedzielę, 24 maja, oraz tegorocznym dyżurem Wojsk Specjalnych w Siłach Odpowiedzi NATO.

Spotkanie żołnierzy z głową Państwa odbyło się na strzelnicy w rejonie ulicy Ku Dołom.

Na miejscu prezydent zapoznał się ze sprzętem militarnym, z którym na co dzień kontakt mają członkowie formacji, obejrzał również pokaz działań jednostki połączony z efektownym oblotem wojskowych helikopterów. W dalszym przebiegu uroczystości nastąpiło wręczenie ryngrafów wyróżnionym wojskowym.


JW AGAT została utworzona w gliwickim garnizonie w 2011 roku. Jest w założeniu jednostką szturmową, wykonującą akcje bezpośrednie w ugrupowaniu i na tyłach przeciwnika.

Żołnierze AGAT-u przechodzą szkolenie w różnych warunkach terenowych i klimatycznych, górskie, spadochronowe, wysokościowe, snajperskie, pirotechniczne i wiele innych. Oznaka rozpoznawcza jednostki przedstawia atakującego orła, pod którego szponami widnieje monogram “GS”, symbol Grup Szturmowych Szarych Szeregów Armii Krajowej z okresu II wojny światowej.

(żms)/JW AGAT, Wikipedia
wid. ŁG/24gliwice.pl

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Dziadek Rainhold

A z czego to wyniki taki wysyp aparatczyków partyji samych kryształów?
Dopiero co był ten z długim nosem, a tera ten co ino trzyma długopis

Anomin

Dziadek idź już na działkę…

AndrzejD

Chcą się jeszcze trochę polansować na nasz koszt, zanim suweren powie wyPAD 2020

awgy

Nie życzę sobie tego popychadła vel budynia vel maliniaka łamiącego Konstytucję w moim mieście. To hańba coś takiego u nas podejmować.

w pogoni za octem

zawsze możesz poskakać przy Arena ,Podium,Gliwice.hop,hop,hop.ps.nie zapomnij parasolki,świecy i koszulki OTUA

wiarą oszołomiony

Dlaczego parasolki,świece i koszulki, tym razem wezmę krzyż będący znakiem mojej wiary, dołączysz się do mnie ?

Zbigniew

Nie zapomnij o kadzidle i różańcu… tylko nie bierz dzieci z sobą buahhhaha!

Ad

Wiesz co, to Prezydent naszego kraju, czy Ci się to podoba czy nie i to w jaki sposób się o nim wyrażasz świadczy tylko o Twoim niskim poziomie intelektualnym. Ja też mam swoje za i przeciw w stosunku do niego, ale opluwając swojego Prezydenta, opluwasz swój kraj!

Wow

Daruj sobie tego “swojego prezydenta”

Ad

Twojego też, czy tego chcesz czy nie!

Wow

Nie sądzę

Autochton

To nie mój prezydent… tylko Wasz

Perez

Prezydent kraju, chyba pierwszy blazen tego kraju. Wstyd mi za tagiego prezydenta, ktory niczego soba nie prezentuje. Wszyscy wiedza jaka jest jego rola, robienia wszystkiego co mu Jarek powie. Swoja droga…czy to nie wyczerpuje znamiona zorganizowanej przestepczosci? Jak to jest mozliwe ze prezydent i premier tego kraju robia wszystko co im karze jakis szeregowy posel? Przeciez to jest jak mafia

Dziadek Rainhold

Chyba “każe” miało być

POmroczność jasna

Najpier nieuku naucz się ortografi, jak ją już pojmiesz to , może pojmiesz że to Prezydent Polski, wiem, nie Twój kraj, mimo wszystko kultura do tego zobowiazuje.Wiem, wiem słoma ze wschodu wystaje z gumofilców…

Perez

POmroczność jasna…..polska to ciemny kraj, dajesz temu piekny przyklad :)

gck

Wam to pluć w twarz a dalej będziecie twierdzić, że to deszcz pada. Wam się powrót do komuny marzy, tam to był haj lajf a nabrane kredyty spłacą dzieci i wnuki, kto by się teraz przejmował.

najprawdziwsza prawda

Zanim komuś zaczniesz wytykać słomę w gumofilcach najpierw zrób porządek ze swoim gnojem w Filzstiefel niemieckich butach waffen SS i wehrmachtu.

Zbigniew

Hmmm…..”pomroczność jasna”.Bardzo trafnie to ująłeś.Połączenie imienia Rainhold z słomą ze wschodu w gumofilcach jest porażające.

Zdzisława Niepiernik

Przykład tego, jak napluć na PADa, dał sam Jarosław Kaczyński. PAD postawił warunek, że podpisze ustawę przekazującą 2 000 000 000.00 zł TVPiS, jeśli Kurski odejdzie ze stanowiska prezesa. Kaczyński Kurskiego zdjął, PAD ustawę podpisał, a za trzy dni Kurski znowu zostanie prezesem TVPiS. To jest tak niewyobrażalne upokorzenie dla PADa, że trudno to nazwać inaczej, jak tylko opluciem.

AndrzejD

@Ad
Budyń vel Maliniak nie jest żadnym prezydentem, tylko długopisem do podpisywania tego co podsunie mu prezes Polski TW Balbina który aktualnie jednoosobowo rządzi tym krajem …do czasu.

Zbigniew

Prezydenci Jaruzelski i Kwaśniewski,to byli prezydenci naszego Kraju. Nie plułeś na nich przypadkiem? Tak tylko pytam.

Anna

Hańba.? A byl już lepszy od A .Dudy

Wow

Każdy

Ken

Ty wow, Spider… Gamoniu

Zdzisława Niepiernik

To niestety prawda. Nawet Lech Kaczyński był lepszy: przy wszystkich jego wadach miał szacunek do obowiązującego prawa. A o małżonce, z ust osób znających ją osobiście, słyszałam wiele ciepłych słów. Jarosław jej wprost nie znosił, bo przy niedzielnych obiadkach u mamusi Kaczyńskiej, celnymi komentowaniem jego pomysłów wbijała szwagra w talerz z rosołem.

najprawdziwsza prawda

Lech Kaczyński jak skończony frajer podPiSał Traktat Lizboński w wyniku którego Polska klęczy na kolanach przed Unią a PiSiaki bełkoczą o wstawaniu z kolan.

poziom 3

Pewnie że był.
I to kilku…
Ten poza prezencją nic nie reprezentuje….

Dziadek

Nowy właściciel Gliwic ?

PROMEDIA

Czy ważniejsza jest informacja o wizycie prezydenta, który łamie konstytucję, czy o złamaniu przepisów przez premiera, wojewodę i właścicieli pewnej restauracji w Gliwicach?

Obserwujący

Wszystkie informacje są ważne, pokazują,że każdy z nich łamie prawo/konstytucję.
Właściciele restauracji powinni znać wytyczne sanitarne na wyrywki,mogli zwrócić uwagę premierowi,ale tego nie zrobili.

Ostatni Sprawiedliwy

“Twoim” prezydentem był ten, który ledwo stał pijany nad grobami pomordowanych polskich oficerów? Kwiatu polskiej inteligencji.

Laszlo_egesz

Masz niestety rację, nawet komuch Kwaśniewski, pomimo swoich wad był zdecydowanie lepszy od Dudy.

Szczery

Był najlepszy ze wszystkich

krzysztof

wybory blisko teraz się zaczną zjeżdżać sępy po głosy

xxx

A czy ktoś to coś tutaj zapraszał, czy sam się wprosił? Zwykłe popyhadło bez krzty hanoru.

Wow

W końcu się Armia dorobiła dwóch Black Hawków, i to na wypasie.

ala

i to moze być? Zgromadzenia? przeciez to jest nielegalne, normalnych ludzi policja kara mandatem za takie przewinienia!

monia

To nie jest zgromadzenie, tylko wizyta propagandowa, dla której przykrywką jest święto WS

ala

Taki prztyczek w nos dla innych którzy chcą wyjść, ale niestety są karani, bo nie trzymają odstępu. Albo jak przedsiębiorcy wychodzą na ulice to się ich gazem traktuje :D Ale to można, Dudy się w ten sposób nie traktuje, jak widać w pisolandii są równi i równiejsi.

Fan Trojki

Iście “Ludzki Pan”.
Przyleci, ciepłe słowo powie….
Tylko czemu Trójke zniszczyli, czemu całe Państwo zagrabiają i niszczą ?
Kamień na kamieniu nie zostanie po tych niszczycielach…. rodem z PRLu.
Nawet cenzura nie zniszczyła PR3 a im ise udało…
CIekaw jestem co zrobi teraaz redaktor Strzyczkowski – łatwego zadania nie ma…
Oby Adrian nie przeszedł dalej jak i cąła jego niszczycielksa formacja, oby zmarniała jak pomidor porażony zarazą…
Ale naród jakiś takji głupi – a czemu głupi? bo biedny… I koło się zamyka.

gck

Większość ludzi w tym kraju lubi być kopanym, wtedy czują że ktoś silny nimi rządzi, a zaczęło się to po II wojnie światowej, gdzie systematycznie ukrucano wszelakie przejawy myślenia i kasowano takie jednostki, do tego system nauczania do teraz jest na tyle tragiczny, że przeucza dzieciaki i nic z tych szkół nie wynoszą, a efekty można zobaczyć rząd za rządem wybierani ci sami komuniści a naród co na to? nic, bo ma tak krótką pamięć (wyszkoloną w czasie nauki od początku podstawówki) i głosuje w kółko tak samo, jedyna zależność to ile kto da do łapy za darmo oczywiście nakładając… Czytaj więcej »

Ojciec swojego syna

Eeee no Gliwice centrum wszechświata… Ciekawe czy Umiłowany Przywódca vel. Prezes też zechce zużyć naszego drogocennego gliwickiego tlenu hehehe

Perez

mierny ale wierny…..ot cala prawda o tym czlowieku

Ampuła

Po drugim obejrzeniu udało mi się uwolnić od dręczącego przekonania, że ja to już gdzieś widziałem… Otóż jest to pastisz sporej sceny z filmu “Czas Apokalipsy”, gdzie na kilka znakomitych minut rolę głównego bohatera przejmuje Lieutenant Colonel William “Bill” Kilgore, 1st Squadron, 9th Cavalry Regiment. Dlaczego pastisz? Tam – uzbrojona po zęby, amerykańska piechota w dynamicznym nieładzie rozsypuje się z helikopterów, wprost na pole walki pod ostrzałem Wietkongu. Tutaj – przez pole z uprawą chwastów dwuliściennych sadzi marszobiegiem zgraja, zmieszana z medialnej cywilbandy, ochroniarzy na służbie i biuro-sztabowców w mundurkach. Uzbrojona w parasole. Zagraża im Wieśkong – ten, który polskiemu… Czytaj więcej »

SGx3

Najważniejszy jest jednak ten wspólny element a mianowicie dreszczyk z rejonu wysokiego ryzyka:
Tam – możesż dostać kulkę z ruskiego kałacha
Tutaj – możesz dostać wynik pozytywny z chińskiego wymazu
A tak w ogóle tą akcję to można podzielić na dwa etapy:
1. Czas Apokalipsy – część agrarna (pola rzepakowe i łąki Ostropy prawie jak delta Mekongu).
2. Black Hawk Down – część urbanistyczna (okolice koszar i blokowiska prawie jak slumsy Mogadiszu).
Fakt, Cwał Walkirii dopełnił by obrazu.

Ampuła

I jeszcze jeden pastiszowy motyw, który te produkcje łączy: sportowa pasja. Tam – Podpułkownik Kilgore, którego nie ima się ostrzał orzący plażę. Pokazuje, jak amok męskiej rozrywki może dominować nad dyscypliną i bitewnym zgiełkiem. Porwany podniecającym widokiem fal, zdziera z siebie mundur i rozkazuje żołnierzowi przynieść deskę surfingową. Jeżeli wypłynie – to pewnie nago i w kapeluszu… Tutaj – Budyniowaty zwierzchnik mikrofonu ciaśniej zaciąga w pasie kurtę na misiu, z kapuzą i bojową naszywką formacyjną. Orła, który trzyma w szponach czołg, spoczywający na zjeżonym bobrze, który w strugach unosi tarczę rozpostartą nad plecionką z czterech podków, przetykanych szablami dwóch dzików… Czytaj więcej »

Szczery

Odzyskujesz widzę formę

Obserwujący

To dlatego wojskowi dostali tęgiego wzdęcia.Rozbijali się wczoraj i kilka dni wcześniej, śmigłowcami jak szaleni.Latali jak szaleni w tę i z powrotem po kilka razy.W końcu to też pisiowskie wojsko.Wrażenie chcieli zrobić.W końcu na to ich latanie idzie kupa kasy podatnika,ale co tam, pisiory mają lubią przewalać kasą suwerena.Przecież suweren to lubi, nawet nie zaprotestuje,nawer nie piśnie.Przekupiony pińćetem.
Pisowski prezydent przyleciał robić kampanię wyborczą a parę dni przed nim, do glajwic przyjechał Mateuszek.
Suweren i tak zagłosuje na pisiora, niestety.

Prześliczna kosztorysantka

Czepiasz się. Mi-8 spalał ~ 800l paliwa na godzinę lotu. Sikorsky na pewno pali mniej. Koszt eksploatacji Black Hawka wynosi tylko 2606 USD za jedną godzinę lotu (według danych z marca 2013 roku), to ~ 2300 €. Dwa BH w godzinę pożerają tylko 4600 €. Nie wiem ile godzin trwał ten happening i ile miały do pokonania śmigłowce, ale czego się nie robi pod publikę. Zwłaszcza nie za swoje.

Ksenomorf

Co przyjechał po głosy “ukrytej opcji niemieckiej” !!!!

najprawdziwsza prawda

No proszę, kiedy Pinokio przyjechał do Gliwic to okazało się, że facet zupełnie nie ma klasy, pomimo że nażerał się ośmiorniczkami u Sowy, kiedy był doradcą Tuska zupełnie nie nabrał ogłady. Chociażby taki to np. wiceminister jego rządu pan Zieliński to zupełnie inna klasa, po prostu kilka klas wyżej, kiedy wjeżdżał do miasta to konfetti leciało z helikopterów, policjanci na koniach mieli przypięte anielskie skrzydła a o wizycie informowały mieszkańców i dziennikarzy strzały armatnie o świcie, tak że żaden dziennikarz nie czuł się niepoinformowany i żadne wymówki i wykręty nie tłumaczyły jego nieobecności na spotkaniu z panem wiceministrem. Dlatego poczułem… Czytaj więcej »

Zbigniew

Widzieliście na Y.Tub. jak Duda merda ogonkiem do Jarka i jak mu Martunia z pogardą nie podaje ręki? Albo jak w kosciele Jaruś udaje, że nie widzi prezydenta-długopisa, jak przy Trampie stoi jak chłoptaś a potem czeka pod drzwiami. Nawet leśneruchadło ma więcej honoru. Krew mnie zalewa, gdy to wszystko widzę i muszę znosić myśl, że to prezydent Polski.
https://mobile.twitter.com/pigmalion55/status/1134738836930609152

SZKODA

szkoda ze nie bylo rykoszeta ale by byla radocha nie tylko w gliwicach

kanalia52

Qźwa, że o tym nie wiedziałem.

Malecha

I bardzo dobrze , bo tylko byś się tam zbłaźnił .

Zawiedziony

jak chadza do sklepiku na spontaniczme zakupy to nez maseczki ale na spotkanie ze specjalsami już w niej? :) i jak nasze Słońce przyjechało to i Black Hawki przyleciały,a nie na tym poradzieckim szmelcu latali ;)

Mi-2 po tuningu

Dalej latają. Black Hawki pewnie pożyczyli od kogoś.

Szczery

Przyznaję, że kliknąłem na materiał video tylko żeby zobaczyć helikoptery.

Patrzę na łapy złodziei

Vcvcv

Kate

Nie, nie stanowczo nie popieram tego cyrku!

Robert

To co, postrzelał sobie Djude. A może “pańskie oko konia tuczy”,
przyjechał, by zachwalać piaski Sahary i jaki to zaszczyt walczyć
o dobra narodu wybranego. Potem list do rodziny: “syn zdezerterował”.

POmroczność jasna

Nocóż przybysze ze wschodu i ich dzieci nie z asymilizowali się z Polską i Polakami…

oberek

Ciekawe dlaczego im bardziej polski Polak, tym ma większe problemy z opanowaniem języka ojczystego?

dubler

Jasna POmroczność, marzy im się Putin albo jakaś Tęcza warszawska. noooo ale co możesz oczekiwać od tych 50-ciu dyżurnych tutaj bełkoczących lemingów. PIANA bije z tych bidul:::)

Oburzony

Jak śmiesz obrażać prezydenta RP.Przekazuję ten tekst we właściwe miejsce.Żądam konsekwencji ze strony właściciela portalu

Ja.

zjedz Snikersa, bo gwiazdorzysz.

Oburzony

Sądzisz po sobie bo tyle wiesz ile zjesz

Ampuła

Najwłaściwszym miejscem na teksty o marionetkach na współczesnej scenie jest kwartalnik
“Lalkarstwo PiSocjalistyczne”.
Oby historia o kukle pociąganej za sznurki z Żoliborza, która wylądowała na śmietniku historii, trafiła na okładkę lipcowej edycji.

Kris

Zaprawdę powiadam Wam – prorocze to słowa!

Obudzony

Żyjemy w wolnym kraju – masz prawo żądać

AndrzejD

@Oburzony
…a którego prezydenta masz na myśli ? Bo jeżeli Maliniaka vel Budynia, to nie jest żaden prezydent tylko popychadło kaczora.

Oburzony

Jesteś aby Polakiem?

prawda

Andrzej Duda to Prezydent dla którego najważniejsze są interesy Polski, a nie tak jak reszcie kandydatów, którzy będą usługiwać tak jak Tusk Merkelowej czy całej Unii Europejskiej. Duda to człowiek, który wywiązał się ze wszystkich obietnic wyborczych i nie potrzebuje suflerów tak jak Komorowski i nie robi gaf jak do nie dawna kandydatka KO Kichawa-Błońska.

Mieszkaniec

A gdzie pomoc frankowiczom, ilu siedzi za wyłudzenia podatku VAT, ilu kolegów zostało ułaskawionych, o ile podniesiono kwotę wolną od podatku, ile nowych śmigłowców oprócz 2 BH lata w polskim wojsku, gdzie wrak Tupolewa, itd. itd.
Miłego dnia

Lakust

Co chciałbyś tumanie żeby Polacy splacali twój dług!?
Weź Spider…

JFK

Ja akurat nie bralem kredytu we frankach. To hasło jest z kampanii wyborczej PAD.
Wyzwiskami leczymy jakieś kompleksy czekając na 500 +?
Nie pozdrawiam

Prześpij się

Ja, jak o 01:48 piszę komentarze to też mi takie głupoty wychodzą spod klawiatury.

monia

A tobie co dolega?

Perez

hahahahaah no to teraz pojechales. Duda to jest marionetka. Jest mnostwo filmow na youtubie na ktorym widac jak traktowany byl duda jeszcze przed tym jak zostal prezydentnem. MIERNY ALE WIERNY :D
A kandydatka KO…..daj pan spokoj. W sumie znowu nie ma na kogo glosowac

Ostatni Sprawiedliwy

@prawda. Nie ujawnił “raportu WSI”. Z resztą się zgodzę.

Oburzony

Masz zdecydowanie rację,ale całe nieszczęście polega na tym że ta ciemnota zacietrzewiona niczego nie rozumie.Oni dla mamony i interesu sprzedaliby Ojczyznę bez mrugnięcia okiem.Takie to jest towarzystwo(towarzysze).