Prezydent Gliwic zaprezentowała swoich zastępców. Mówiła też m.in. o powołaniu architekta miejskiego

Na wtorkowym briefingu prasowym prezydent Katarzyna Kuczyńska-Budka przedstawiła swoich zastępców. Nowymi wiceprezydentami Gliwic zostali Jarosław Zięba i Łukasz Gorczyński.

 
W dotychczasową rolę pierwszego zastępcy (był nim Mariusz Śpiewok) wejdzie Jarosław Zięba. Pod jego nadzorem będą m.in. spółki komunalne, inwestycje miejskie, remonty, zarządzanie kryzysowe, zamówienia publiczne oraz pozyskiwanie funduszy ze źródeł zewnętrznych. Przynajmniej „na papierze” pierwszy zastępca to najbardziej wpływowy z wiceprezydentów.

Jestem absolwentem Politechniki Wrocławskiej, jestem praktycznie całe życie związany z Gliwicami, biznesowo związany jestem z branżą motoryzacyjną i z gliwickim sportem. Mam zamiar wspierać panią prezydent w realizacji jej programu wyborczego i mam nadzieję, że gliwiczanie będą z naszej pracy zadowoleni – powiedział Zięba, który w Gliwicach kojarzony był do tej pory przede wszystkim jako prezes koszykarskiego GTK Gliwice.


Nominacja Zięby oznacza, że przestaje on pełnić świeżo zdobyty mandat radnego. W jego miejsce do Rady Miasta wejdzie Zbigniew Wygoda.

Drugi z wiceprezydentów to Łukasz Gorczyński. Osoba dobrze znana w środowisku gliwickich organizacji pozarządowych. Jest założycielem Stowarzyszenia „Cała Naprzód”, od wielu lat angażował się w tworzenie charytatywnego kiermaszu kulturalnego „Skup Kultury”, koncertów „Hałas Miasta” oraz wielu innych inicjatyw kulturalnych.

Jestem już od kilku lat związany z sektorem organizacji pozarządowych, działam na rzecz osób z niepełnosprawnościami i w sferze kultury. To obszary w ramach, których będę wspierać panią prezydent – powiedział Gorczyński.

Zobacz retransmisję briefingu prasowego:

Briefing prasowy Katarzyna Kuczyńska-Budka prezydentka Gliwic. Prezentacja zastępców prezydent miasta Gliwice

Opublikowany przez 24gliwice Wtorek, 14 maja 2024

KIEDY TRZECI WICEPREZYDENT?

Katarzyna Kuczyńska-Budka formalnie może powołać jeszcze jednego zastępcę i chociaż we wtorek tak się nie stało, bardzo możliwe, że w najbliższych miesiącach do zarządu miasta dołączy jeszcze jedno nazwisko.
Skłonna jestem myśleć, że tak – odpowiedziała prezydent na pytanie o powołanie trzeciego wiceprezydenta.

Jednocześnie Kuczyńska-Budka wykluczyła, że będzie to Ewa Weber.

Podczas wtorkowego briefingu prasowego Katarzyna Kuczyńska-Budka potwierdziła także, że wkrótce powołany zostanie w Gliwicach architekt miejski oraz pełnomocnik ds. zieleni miejskiej. „Najszybciej jak to możliwe” powinniśmy poznać również nazwisko nowego rzecznika prasowego. Wiele wskazuje na to, że jego wybór nastąpi w trybie konkursowym.

(msz)

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
105 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze