Protest “ofiar pedofilii kleru” w Gliwicach. Demonstranci domagają się uwolnienia swojego “terapeuty”


Przed Sądem Rejonowym oraz Aresztem Śledczym we wtorek przed południem odbył się protest kilkudziesięciu osób ubranych w żółte koszulki, trzymających transparenty z hasłem “Wolność dla Ryszarda Matuszewskiego, terapeuty ofiar pedofilów w sutannach”.

Uczestnicy demonstracji, którzy w większości byli zamaskowani, poruszali się między wydziałami Sądu przy ulicach Siemińskiego oraz Powstańców Warszawy. Kilkoro z nich rozdawało ulotki informacyjne.

Jesteśmy ofiarami pedofilii kleru (i nie tylko). Jesteśmy grupą osób napiętnowanych, straumatyzowanych i od lat marginalizowanych przez państwo spoległe wobec kościelnej organizacji broniącej pedofilów. Dzięki ostatnim publikacjom takim jak film Tomasza Sekielskiego “Tylko nie mów nikomu” istnienie problemu nareszcie przebija się do świadomości publicznej, a prawda i skala problemu skrzętnie ukrywanego przez państwo i kościelną hierarchię wreszcie zaczyna wychodzić na jaw – piszą organizatorzy protestu w rozdawanych materiałach.


Ryszard Matuszewski jest terapeutą, który pomógł i aktywnie pomaga przezwyciężyć koszmar traumy, jaka dotknęła nas w dzieciństwie. Terapie stosowane przez Ryszarda są na tyle skuteczne, że wielu z osób, którym pomaga nierzadko po wielu latach cierpień może nareszcie przezwyciężyć wewnętrzne problemy i cieszyć się normalnym życiem – dowiadujemy się z ulotki. Uczestnicy wyjawiają w niej również powód protestu.

Działalność Ryszarda stała się głośna i politycznie niewygodna dla państwa i kleru. Pewnego poranka jego mieszkanie zostało nawiedzone przez 28 policjantów i karetkę pogotowia po to, aby doprowadzić go jako świadka na przesłuchanie w sprawie, na którą nie otrzymał żadnego powiadomienia

– czytamy dalej w materiałach informacyjnych. – Czyli typowe środki przymusu stosowane wobec każdego. Ryszard został aresztowany i oskarżony o stawianie czynnego oporu policjantom uzbrojonym w karabiny maszynowe. Od tego czasu trzymany jest w areszcie, przez opresyjne państwo rodem z Kafki – podkreślają organizatorzy.

Kim jest Ryszard Matuszewski?

Ryszard Matuszewski to urodzony w 1962 roku w Człuchowie przywódca Bractwa Zakonnego Himavanti – informuje Wikipedia. Bractwo, które kwalifikowane jako nowy ruch religijny w Polsce zajmujący się nauczaniem śiwaizmu i śaktyzmu, działa jako ruch nieformalny (więcej na ten temat tutaj). Przez organizacje antysektowe, a także MSWiA, uznawane jest za sektę destrukcyjną.

Sam założyciel Bractwa ma na koncie zarzuty i wyroki, m.in. został skazany na półtora roku więzienia w zawieszeniu za wysyłanie w 1997 roku listów z pogróżkami do przeora Jasnej Góry, a w 2002 roku został aresztowany pod zarzutem przygotowywania zamachu na papieża. Więcej na temat Ryszarda Matuszewskiego można przeczytać na stronie Wikipedii oraz na stronie poświęconej jego prześladowaniom.

(żms)
fot. 24gliwice.pl/ŻMS

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
prawda

Ryszard Matuszewski to chory psychicznie człowiek, który mam nadzieję, że szybko nie wyjdzie z więzienia za działania jakie dokonał. Jestem tylko ciekaw ile dostali pieniędzy uczestnicy marszu i kto dokładnie ich opłaca. Za darmo nikt normalny się tam nie wybrał. Nikt przecież nie będzie bronił i popierał człowieka, który chciał dokonać zamach terrorystyczny na jedną z ważnych ludzi na świecie.

dubler

Pytasz kto to opłaca? Pewnie budkowa PelO, bo oni za każdy taki teater zapłacą i jeszcze tych drabików będą bronic jak niepodległości ;)

Lew Tołstoj

Za jakie działania ? Może już gazety nie pisały o tym, że sam Lech Kaczyński kasował jego wyroki ? Bo napisały stek wyssanych z palca oskarżeń i drukowały na pierwszych stronach, ale nie drukowały choćby notki o tym, że został uniewinniony. Oto wasza obiektywność, drodzy państwo

:)

Czemu się dziwisz? Przecież to z definicji nie najbystrzejsi członkowie większej sekty mają za złe ofiarom pedofilów w sutannach, że odważają się wyjść na ulice. Słabo udokumentowany zarzut przygotowywania zamachu wystarczy do orzeczenia winy, bo ofiarą miał być papież Polak. Im nigdy nie będzie przeszkadzał fakt, że ten papież uczynił więcej zła niż dobra, bo na tym polega sekciarstwo.

Jerzy

Osobiście nie znam człowieka więc nie będę go oceniał. Tylko kiedy czytam komentarze tych ,, patryjotów katolików ” którzy są negatywni wobec wszystkich którzy myślą inaczej niż oni to tylko jedno przychodzi do głowy; ciemność nad ciemnościami. Gdyby choć trochę czasu poświęcili na poszukanie w historii Polski ile kler wyrządził zła od czasów wejścia do do naszej Ojczyzny to by im włosy dęba stanęły.

Szczery

Kto napisał “PRZED POŁUDNIEM” – te oszołomy jeszcze po 14 tam były….. wyprane mózgi….biedni zniewoleni ludzie… przystąp do nich, a potem spróbuj przestać płacić haracz i odejść… nie bez powodu nikt nie odważył się ich zarejestrować w 1996, 1997 i 2003….jakoś kolega redakcyjny Kotlinowskiego z “NIE” i “FAKTY I MITY” nie budzi zaufania władz…

:)

ks. Leonard Wilczyński, duszpasterz akademicki na mszy we Wrocławiu: “- Koronawirus to kara za homoseksualizm i aborcje. Najlepszą obroną przed nim jest modlitwa.” Także tego…

kredo

Prawdę powiedział!

Obserwatorzy

Gdzie opinie nawiązujące do tytułu? Ani jednej.

Tom1983

Takie kozaki a zakrywają twarze. Wszystko w temacie no bo bronią przestępcę.

Ala

Nawiedzonych nie sieją…

:)

Ale ich liczba sukcesywnie maleje. Tak przynajmniej mówią raporty kościelne o frekwencji na mszach.

zmasowany atak

28 policjantów ? To prawie cały komisariat, rzadko jest tylu naraz w służbie, no chyba, że przyjechał cały pluton “ZOMO” czyli współczesne “Odziały Prewencji” z Katowic, protestujący coś ściemniają, zazwyczaj przychodzi po takiego kogoś rano “dzielnicowy” czy “kryminalny” w cywilu, najwyżej we dwójkę i doprowadzają delikwenta bezpośrednio na rozprawę i po wysłuchaniu w charakterze świadka jest zwalniany. Jeżeli taka osoba jest zatrzymana “przypadkowo” np. w dzień wolny od pracy to jest umieszczany na policyjnym “dołku” i czeka do poniedziałku, kiedy to przesłucha go sąd i potem też jest zwalniany. Jeżeli siedzi na Wieczorka-Siemińskiego w Areszcie Śledczym, to dostał od sądu… Czytaj więcej »

:)

Wygooglaj sobie protest pod kościołem na Gocławiu, gdzie abp Marek Jędraszewski odprawiał mszę. Zdziwisz się, jaka chętna jest policja, kiedy otrzyma telefon z zakrystii.

zmasowany atak

Policja nikogo nie wsadza do aresztu śledczego bo nie ma takich uprawnień, może to tylko i wyłącznie sąd i nie pomogą tu żadne czary, gusła, google czy nawet telefon z Watykanu.

:)

Jak się stan dzisiejszy przykłada do 2002 roku, to zaiste ani czary, ani telefon od papieża nie pomogą.

zmasowany atak

Przestań słabić, jeśli pod hasłem rok 2002 masz na myśli rządy SLD-PSL-UP to ówczesny premier Miller zakazał wtedy “swoim” negatywnie się wypowiadać o kościele, a sam kościół sprawnie “odzyskiwał” swoje mienie przy pomocy emerytowanych SBeków.

:)

Nie wiem skąd wytrzasnąłeś, że mogłem mieć akurat to na myśli. Rozmowa była o czym innym, ale najwyraźniej jesteś mocno zmasowany.

zmasowany atak

A z kim była ta rozmowa o czym innym ? Bo oprócz mnie to gadałeś widocznie sam ze sobą na tematy znane ci tylko w tym wąskim gronie.

manek

Ewidentnie mamy tu do czynienia z przypadkiem klinicznym. Zdiagnozowany Matuszewski posiada zdolność przyciągania do siebie jednostek niezrównoważonych, zagubionych z symptomami zaburzeń psychicznych. To znany schemat, że niepoczytalny przewodzi grupie bo jej członkowie uznają wariata za charyzmatycznego. Z takimi się nie dyskutuje, należy przytakiwać. A widać tu kilku gotowych to poprzeć, jeden nawet bardzo zacietrzewiony. Nie wolno z nim dyskutować bo jego koronne argumenty oscylują w granicach wyzwisk, co wynika z przewagi emocji nad rozumem.

:)

Największa sekta destrukcyjna nie jest na indeksie MSWiA, a nawet cieszy się wielką sympatią rządu, co można obserwować podczas różnych dziwnych obrzędów odbywających się w toruńskiej siedzibie ojca dyrektora i na wspomnianej Jasnej Górze – mekce nacjonalistów i kiboli.

libed

i mocherów

Laszlo_egesz

Widok przedstawicieli rządu pląsających pod dyktando uprzywilejowanego toruńskiego biznesmena podczas jego prywatnych uroczystości jest czymś, co raz zobaczone nie da się odzobaczyć.

Urko

Żenua … A wszystko zaczęło się kiedyś od jednej lekcji religii …

Ampuła

W miarę postępów PiSocjalizmu w trójoceanicznym mocarstwie nasila się walka sekt. Sekty małe muszą być krzykliwe. Sekta dominująca preferuje zmowę grobowego milczenia. Ale kiedy nabierze rozpędu machina wielkich odszkodowań dla ofiar klero-pedofilów i parafie pójdą pod młotek bankructwa, starcy trzymający za pysk sektę dominująca pierwsi podniosą wrzask
“Uwolnij TRYNKIEWICZA!!!”

Obserwatorkacodzienności

Starcy pójdą do św. Piotra, a on ich odeślę do Diabła

OooOO

Ostro…

DD

Do niektórych to nawet “ostro” nie dociera, bo to tchórze i manipulanci.

prosty_gliwiczanin

“Policjanci uzbrojeni w karabiny maszynowe” – chciałbym to zobaczyć, nie wiem co to za formacja uzbrojona w karabiny, zamiast dużo poręczniejszych i lżejszych pistoletów maszynowych.

DD

To taka socjotechnika zarządzania strachem, dziwne tylko, że nie zaaranżowano zamieszek. Ale mogły to być tylko ćwiczenia.

:-))

Może mieli karabin maxim na stalowych kółkach o lufie chłodzonej wodą albo zamontowany na taczance.

Obserwujący

Chyba “protestowali” dla zgrywy.
Taki hepening….sekciarski.

Krystian

Czy “demonstranci” dużo kosztowali UM-Gliwice? A może to tajniacy z naszej dzielnej kapitalistycznej plicyji

Hmmm

Cyrk… Zamaskowani ludzie przed sądem… To jakieś kuriozum.

DD

Jakie kuriozum, zapomniałeś o RODO i tych katolikach, którzy za plecami plotki roznoszą.

kanalia52

Największą sektą o charakterze destrukcyjnym jest PiS.

Laszlo_egesz

dostałeś tyle łapek w dół bo nie wszyscy podzielają twoją opinię, że największą

DD

Łapki w dół dostał od beneficjentów +.

Obserwujący

Minusy dostał od pisiorów i pińćetplusów.
Pińćetplusy wypierają rzeczywistość.