“Magazynier na strefie zarabia lepiej od nas”. Protestuje kolejna grupa pracowników sądowych

W poniedziałek punktualnie o godzinie 12:00 pracownicy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach wyszli przed budynek, w którym na co dzień pracują. Zrobili to w ramach protestu przeciwko niskim zarobkom.

– Wymaga się od nas profesjonalizmu, sprawnej obsługi klienta, a wynagrodzenia są zamrożone od kilkunastu lat – mówią urzędnicy.

Ostatnie podwyżki płac, na jakie mogli liczyć pracownicy sądów administracyjnych, miały miejsce w latach 2008-2009. – Podniesiono nam wtedy pensje o 30 złotych netto – mówi jedna z protestujących osób.

Chociaż ich sytuacja nie przedstawia się tak dramatycznie, jak w przypadku pracowników sądów rejonowych, osoby zatrudnione w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym również narzekają na niskie uposażenie.

– Rozpiętość wynagrodzeń jest – od średniej krajowej – do niższych kwot, naprawdę różnie – mówi jeden z protestujących, dodając, że wszyscy zatrudnieni w instytucji pracownicy muszą mieć wyższe wykształcenie. – W tej chwili magazynier na strefie zarabia więcej od nas – komentuje inna z zebranych osób.

Protest pracowników sądów administracyjnych organizowany jest także w wyrazie solidarności z innymi grupami urzędników zatrudnionych w sądownictwie. Poniedziałkowy zapoczątkowany został przez sąd warszawski.

Podobnie jak inni pracownicy sądowi, domagamy się tysiąca złotych brutto podwyżki

– mówią.

Wyjście podczas przerwy w pracy jest na razie jedynie ostrzeżeniem dla pracodawcy. W dalszych krokach – w przypadku niewypracowania porozumienia – przewidywany jest strajk włoski. Fala zwolnień lekarskich nie jest w tej chwili przewidywana.

– Nie chcemy na razie męczyć petentów naszymi protestami – tłumaczą urzędnicy.

(żms)
fot. Łukasz Gawin/24gliwice.pl

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Ada
Ada

Tylko Magazynierzy i osoby pracujące na strefach mają dużo cięższą pracę :)

kop
kop

Ale właśnie po to Ci ludzie kończyli studia, żeby mieć lżejszą pracę.

Anomin
Anomin

wasze pieniądze są w kieszeniach sędziów, mecenasów prokuratorów, od nich żądajcie podwyżek a nie od nas obywateli (poprzez rząd)

kop
kop

Wasze? Nie jestem pracownikiem sądu, a mój jedyny kontakt z tą instytucją ograniczył się do wydania zaświadczenia o niekaralności…

Docent
Docent

Próbujesz dogadać się z gminem, ludźmi bez lub z niskim wykształceniem, którzy są wk… na cały świat, a już najbardziej na tych, którym jest chociaż odrobinę wygodniej w pracy, w domu, w życiu. Nie biorą pod uwagę, że ktoś bardziej starał się w szkole. Na zachodzie ludzie często masowo protestują wspólnie bez względu na zawód i pozycję społeczną. W Polsce niedawnych chłopów pańszczyźnianych, najgłupsi zrobią najwięcej, żeby drugiemu nie polepszyć życia. Dlatego co bystrzejsi wyjeżdżają do “zachodniej biedy na zmywak”, bo w Polsce nienawistnych i głupich buraków nie da się żyć.

Ssak
Ssak

No niestety w naszym systemie to prawda. Niech się ci wszyscy powyżej wymienieni dowiedzą.

real
real

I mają

po zawodówce
po zawodówce

Tylko, że w gospodarce rynkowej pracodawca płaci za PRACĘ a ściślej mówiąc za efekty tej pracy. Brutalne nie? Nie wiem skąd przekonanie, że płaca należy się już za sam dyplom. W Polakach ciągle tkwi błędne przekonanie, że podwójne imiona i nazwiska, przedrostki przed nimi lub spadające z nieba stanowiska wystarczą by dobrze zarabiać, że wystarczy wykształcenie a potem to już tylko pozostaje chodzić do pracy. Otóż nie państwo “wykształceni”. Na szczeblach władzy owszem, ale niżej już nie. Niżej już trzeba pracować i społeczeństwo oczekuje tej pracy efektów.

Po studiach
Po studiach

Masz na myśli asystentki Glapińskiego w NBP?

kop
kop

Kompleksy trzeba leczyć, ewentualnie możesz iść do liceum, zdać “maturę” i iść na “studia” – polecam, może jak słusznie zauważyłeś nie będziesz więcej zarabiał, ale będziesz miał szersze spojrzenie na pewne sprawy… i nie będziesz pisał głupot.

po zawodówce
po zawodówce

Swoją postawą “mam dyplom to mi się należy” dajecie właśnie wyraz tego szerokiego spojrzenia

kop
kop

Skończ pisać o tych dyplomach. Ktoś napisał w komentarzu konkretną kwotę (1600 zł). Jako dobry spawacz zarabiasz przynajmniej 5 razy tyle, więc w czym problem? Nie masz żadnego pojęcia o pracy urzędnika sądowego (ja też) więc dlaczego uważasz, że nie zasługują na podwyżki?

Radar spamu
Radar spamu

Bo z niego taki spawacz, jak z ciebie sędzia, a ze mnie astronauta. Codziennie “spawa” w internecie od rana do późnego wieczora.

Sylwia
Sylwia

Każdy może wyrażać niezadowolenie z płacy poprzez protest i nikomu nic do tego.

Portos
Portos

Fizole bez szkoły tego nie rozumieją. Inaczej zaczną śpiewać jak po wyborach PiS wprowadzi Pracownicze Plany Kapitałowe i zobaczą mniejsze wypłaty za coraz większy zapieprz.

Ada
Ada

To że skończyli studia nie znaczy że są lepsi :) Jaka praca taka płaca :) sami się na nią zdecydowali a teraz żądają podwyżek , a skoro zarobki im nie odpowiadają zawsze mogę pracę zmienić :)

kop
kop

Oczywiście że nie. Ale też nie są gorsi. I dlatego dobrze, że walczą o godziwe zarobki.

ja234
ja234

@Ada. nie do końca tak jest.Możesz mieć przykładowo, magisterkę, podyplomówkę oraz MBA i zarabiać marnie.
Pensja, zależy od firmy, stanowiska,wykształcenia, zakresu odpowiedzialności/obowiązków oraz stażu pracy.Można być świetnie wykształconym pracownikiem, ale jeżeli trafisz do kiepskiej firmy można zarabiać grosze pomimo świetnych kwalifikacji.Jest to ,niestety, kretyńska cecha polskiego tzw. rynku pracy oraz kwestia tzw. pracodawców.
Zmienić pracę nie jest łatwo, lekko i przyjemnie.

Ada
Ada

A z drugiej strony osoby pracujące w urzędzie gdyby poszły na kilka dni do pracy na magazyn , może zrozumieliby dlaczego tak a nie inaczej mają płacone osoby tam pracujące

HAL
HAL

Przeczytałem (niestety) wszystko.Większość komentujących to jakieś wściekłe ***, które same zasuwają fizycznie za grosze, ale jak ktoś inny chce podwyżki to dostają szału i zabraniają nawet się tej podwyżki domagać. A teraz pytanie, które jeszcze nie padło a jest ważniejsze niż tych prawie sto komentarzy fizycznych cierpiętników w roboczych uniformach: dlaczego ta cała wielka rzesza ciężko pracujących fizycznie w spedycji i w SSE nie domaga się podwyżek, nie protestuje, nie strajkuje??? O co chodzi? Macie tak strasznie ciężko, a codziennie potulnie zapieprzacie bez słowa sprzeciwu wobec nieludzko wyśrubowanych norm i niskich zarobków??? Ktoś zrobił z was nowych niewolników, czy wam… Czytaj więcej »

Ssak
Ssak

Taka jest prawda, brak w naszym narodzie jedności i zrozumienia innych, tylko zazdrość i egoizm wielu potrafi z siebie wykrzesać. Takim ludziom brakuje jeszcze następnych 2 tyś. lat aby zrozumieć, że w jedności siła.

ja234
ja234

@Ada, tylko, że porównanie pensji do pensji magazyniera było zwyczajnie głupie i niepotrzebne.Dodatkowo obraźliwe dla osób pracujących fizycznie w magazynach.Ponadto, zantagonizowało tylko społeczeństwo przeciw pracownikom sądownictwa.

Ada
Ada

Stoję murem za strajkiem

Jolanta
Jolanta

Wiadomo że wykształceni ludzie powinni zarabiać więcej . Popieram strajkujących

bo gdyż?
bo gdyż?

Dlaczego?

Him
Him

Bo w większości to osoby wykształcone dają pracę mniej wykształconym

Bronek
Bronek

Widocznie wybrali zły kierunek studiów. Zawsze można wziąć kredyt i zmienić pracę

Gliwiczanin
Gliwiczanin

a to trzeba studiów by przekładac papierki w ciepłych z klimatyzacją pomieszczeniach? Tę prace powinny wykonywać osoby niepełnosprawne byle tylko umiały czytać!

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Wolałbym pracę w sądzie niż na strefie

Alicja
Alicja

A magazynier to tylko ktoś bez wykształcenia ? Albo po gimnazjum? Są też tacy z wyższym wykształceniem !!! Każdy pracownik sądu może zaaplikować na stanowisko magazyniera, wiele takich ofert pracy można znaleźć, tylko czy wytrzymałby chociaż tydzień ? Zarobek na poziomie średniej krajowej nie jest zły, niektórzy pracują za najniższą krajową, albo na umowach śmieciowych… Jeżeli praca się nie podoba to może lepiej ją zmienić, bo potem będą cierpieć na tym przyjmowani petenci !

E.M
E.M

Dziewczyno…nie masz zielonego ani innego koloru pojęcia o pracy urzędnika w sądzie. O dyżurach aresztowych w środku nocy. O odpowiedzialności i dokładności wykonywania obowiązków za marną pensje. O pretensjach i żalach wylewanych przez petentów którzy nie przebierają w słowach i wolno im powiedzieć wszystko….a urzędnikowi nic!!! Nie wiesz o tym że ta praca w sądzie to często fizyczna harówa a nie siedzenie za biurkiem i picie kawy. Każdy chce godnie zarabiać i nie myśleć jak tu przetrwać cały miesiąc za tę jałmużnę. Stróża którego praca jest ważna jak każda inna przynajmniej nikt nie obraża.

Alicja
Alicja

Jeśli chcą strajkować to ich popieram

RealistA
RealistA

Czyli będziesz zachęcać młodych do biegania z paleciakiem bo po studiach marnie płacą???

Ada
Ada

Każdy jest kowalem własnego losu , i to co zrobi ze swoim życiem zależy tylko od niego . Jeśli chce skończyć studia proszę bardzo , mi nic do tego :) Ja tylko podkreślam że ludzie którzy nie ukończyli studiów nie są gorsi :)

RealistA
RealistA

A kto mówi, że są gorsi??? Zapętliłaś się w swoich wywodach. Oni poprosili o podwyżkę. To wszystko. Czujesz się gorsza, więc oni tej podwyżki z tego powodu nie powinni dostać???

Ada
Ada

Tytuł artykułu ,,Magazynier zarabia lepiej od nas ” już podkreśla to że czuja się wyżsi . A prawda jest taka że Pan sędzia czy adwokat są takimi sami ludźmi jak Pani sprzątaczka która zarabia 800 zł a obywatele wymagają by ulice miasta były czyste dlaczego nikt nie walczy o to żeby im dać podwyżki :)

RealistA
RealistA

No fakt, może to hasło jest niefortunne, ale chyba przesadnie to bierzesz do siebie. Dokładnie wszyscy ludzie są równi, ale kwestia wynagrodzenia była, jest i będzie kwestią ludzkiej zazdrości zwłaszcza jeśli wszyscy pracują w jednej firmie;) Z tym, że tu mamy do czynienia z pracownikiem- urzędnikiem a nie sędzią czy adwokatem. Taki urzędnik ma bardzo odpowiedzialną pracę, poufne dane, itp. a dostaje marny grosz. Podejrzewam, że protestujący mieli na myśli, że po co im studia skoro na magazynie dostaną więcej. Dlatego ich popieram. Dobry, doświadczony urzędnik to skarb i należy mu się godne wynagrodzenie. Twoja wypowiedź mimo, iż poczułaś się… Czytaj więcej »

Ada
Ada

Racja każdy ma prawo do własnego zdania i opinii na dany temat :) Każda praca jest odpowiedzialna .

ja234
ja234

Nie czują się wyżsi tylko gorsi, jak już.Za lata stażu, za wykształcenie powinni zarabiać więcej.Za to, że jest to sąd.
Pracownicy na wyższych szczeblach, faktycznie zarabiają lepiej.

Pracownik
Pracownik

Sprzątaczki mogą same o to walczyć. Ci urzędnicy walczą o siebie, policjanci i nauczyciele też o siebie. Pracownicy strefy też mogą i co? Jakoś nie słychać o ich protestach. W kwestii pracy to zasada jest taka, że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Życzę zdrowia, bo wrzody na żołądku ciężko wyleczyć.

FIZOL
FIZOL

W GODZ.7;30-15;30 kto najczęsciej robił wpisy na tej stronie. Zegarek można nastawiać codziennie pod Sądem 15;30 wyjście z pracy

Marcin
Marcin

Ada nie wypowiadaj się o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia

Ada
Ada

Magazynier wcale się tak ciężko nie napracuje

Dawid
Dawid

Proszę się zwolnić i złożyć CV na magazyn ;) Pewnie jakaś praca na 3 zmiany lub 12h się znajdzie , o wolnym weekendzie proszę zapomnieć i oczywiście przerwa cale 15 min z zegarkiem w ręku. Wtedy będziecie zarabiać lepiej ;)

Dawid
Dawid

I dobrze robią że strajkują

Magazynier
Magazynier

Magazynierzy zarabiają lepiej ? To prawda. Zapraszamy do nas. Jest sporo wolnych etatów. O plotkach ,kawusi romansiku z mecenasikiem zapomnijcie.DO ROBOTY !!!

E.M
E.M

Ty chyba sam masz romansik…i faktycznie…do roboty a nie pisać głupoty. Jak się nie ma pojęcia o pracy w sądzie to się nie należy wypowiadać w takim tonie. Tam ludzie harują….a nie romansują panie bajkopisarzu (bo tylko między bajki te głupie teksty włożyć)

deska z gwoździem
deska z gwoździem

Zamawiajcie mniej papieru to będzie mniej “harówy”

eryk
eryk

Miałem sprawę napisałem by wyrok przesłano mi do domu . Czekałem i czekałem be efektu i co tu dużo gadać . Za taką robotę to najniższa krajowa to dobry zarobek

ja234
ja234

@Eryk i nic dziwnego, że nie dostałeś wyroku do domu.Czegoś takiego się nie praktykuje.Jak już trzeba było się pofatygować osobiście do sądu i się dowiedzieć.

E.M.
E.M.

Bzdety….i co czekasz dalej? To może trzeba się było upewnić czy pani/pan sędzia prawomocność stwierdził a nie psy wieszać na pracownikach!!!

Melcia
Melcia

Zwolnić ich w cholere.
A mlodych zatrudnic a jak im malo to na strefe

Melcia
Melcia

Popieram strajkujących !!!!

krzysztof
krzysztof

widocznie magazynier na strefie jest bardziej rozwinięty umysłowo i dlatego lepiej zarabia,a kto wam każe siedzieć w sądzie i zbijać bąki do roboty się wziąć i po sprawie , ale nie bo paluszki by się zabrudziły Wygodnie żyć i pasożytować na innych

Sądownik
Sądownik

W takim razie zapraszam do Sądu :) Przypominam, że obrażanie i rzucanie oszczerstw w internecie jest karalne. Pozdrawiam.

maro
maro

do roboty trutniu się weż i nie próbuj nikogo zastraszać sądem.za tą waszą imitację pracy, jeszcze bym wam obniżył pensję,macie tupet by żądać podwyżki….

E.M.
E.M.

A mamy….i nie tobie to oceniać maro przebrzydły…..i będziemy żądać i nie ty nam będziesz zabraniać

Melcia
Melcia

A teraz chciales zabłysnąć czy prawda boli

krzysztof
krzysztof

mam dobry zawód bo na to się lata uczyłem , aby nie zarabiać 1700 zł. Jak widzę jak takie nieudaczniki płaczą że im ciągle mało, to miej odwagę i zmień pracę na techniczną, a nie siadaną za biurkiem po LO.I nie żałuję takich jak Wy, możecie stać i ryczeć, ośmieszacie się żądaniami

mieszkaniec
mieszkaniec

@Sądownik daj mu klapsa na gołą pupcie.
– Wymaga się od nas profesjonalizmu, sprawnej obsługi klienta, a wynagrodzenia są zamrożone od kilkunastu lat – mówią urzędnicy. I po kilkunastu latach teraz się obudziliście , a potupcie nóżkami jeszcze,Strajk włoski polega na sumiennym wykonywaniu obowiązków czyli do tej pory się opieprzaliście w robocie – to za samo to wam powinni dać 1000 zł BRAWO POPRAWNE MYŚLENIE

oko
oko

@ Sądownik.Nie strasz ,nie strasz bo się ze**asz. ……………………..Gdybyś sadowniku miał wykształcenie nie jakies tam kursy po ogólniaku wyższe znalazłbyś prace dobra i dobrze płatna bez trudu.

AndrzejD
AndrzejD

te, Sądownik – straszyć to sobie możesz swoją żonę jak ci pozwoli.
Ad rem – skoro siedzisz w sądzie i płaczesz że mało zarabiasz, to widocznie jesteś zbyt mało ogarnięty żeby zrobić uprawnienia na wózki widłowe, nauczyć się obsługi komputera, skanera kodów itp i pójść pracować jako magazynier.

GOŚĆ
GOŚĆ

Znowu mi zajady popękały. Ze śmiechu! Za mało płacą? Może jest was tam za dużo w tych sądach i nie ma czym już dzielić? Zmień pracę, albo wyjedź. Spiesz się z wyjazdem, bo za chwilę Wielka Brytania się zamknie przed Polakami.

Tedd
Tedd

Wiec siedz cicho i nie narzekaj sw k ..””

kredo
kredo

Sądownik gdzie w tej wypowiedzi oszczerstwo?!

E.M.
E.M.

Sam jesteś pasożyt….skoro tak dobrze się znasz na pasożytach

Szota
Szota

Magazynier ze strefy nie wychodzi na zakupy podczas pracy i nie bawi sie smartfonem.a jest odpowiedzialny finansowo za mienie zakladowe.Prosze sobie szukac tam pracy

Kasia
Kasia

Jesli tak jest to niech porównaja lepiej prace… czemu mają dostawać więcej skoro siedzą na tylkach i klepia w komputer.. a z czym kolwiek sie przyjdzie to kazdy obrażony, jakby robil łaskę ze pracuje..polecam zamianę na chociaż 2 dni to może zmienia zdanie..

rozsądny
rozsądny

Skoro jest im tak źle to niech idą pracować jako magazynierzy. Ciekawe czy dalej będą chętni protestować.

Julek
Julek

A nie mogą wziąć kredytu ??

Onnnn
Onnnn

Hahaha dobre to czemu nie piszą ile mają wypłaty porównamy z moją bo według nich zarabiam więcej

ma
ma

W 2018 roku zarabiałam niecałe 1600 zł na rękę, natomiast moje koleżanki, które mniej więcej już 10 lat i więcej pracują w sądzie NA RĘKĘ mają 1700-1900 zł. Dużo?

Jolanta
Jolanta

Piszecie, że mało zarabiacie – podajcie kwoty. Ale nie podstawy – pensja z dodatkami, w tym trzynastki, dodatki stażowe i inne bzdety, które otrzymujecie bezwarunkowo.

ma
ma

1600 zł miesięcznie :) żadnych dodatków ;]

Jolanta
Jolanta

Ściemniasz. Niektóre dodatki są zapewnione ustawowo przy odpowiednio dużej liczbie pracowników, np. wczasy pod gruszą lub premie świąteczne.

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Jeśli gdzieś zarabiają więcej to kto im broni zmienić pracy? Po prostu chcą mieć dalej ciepłą posadę i siedzieć na dupie i pierdzieć w stołek ale za większe pieniądze

Bez przebaczenia
Bez przebaczenia

To się nazywa strefa komfortu

MagazynieR
MagazynieR

a magazynier to gorszy czlowiek,niz pracownik sadu? NIE!!!! tez mam na utrzymaniu dzieci i nie dostaje tak jak Wy: trzynastki, wczasy pod grusza, nagrody na świeta x 2,wyslugi lat. dojazdu do pracy,zapomogi, innego socjalu…. Pozdrawiam i zapraszam do pracy na 3 zmiany, w dni wolne i oczywiscie w magazynie z temperatura … stopni

TiRówka
TiRówka

Magazynier zarabia więcej . Co to za argument ? Wiecej niż ja za tę sama robotę zarabia zarabia asystentka prezia NBP Glapcia. I co ? Mam z tego powodu strajkować. Nawet dziś idę robić swoje.

Ewa Kasia
Ewa Kasia

No niestety ale nadal zarabiają wiecej niz pracownicy Sądów Okręgowych czy Rejonowych.

Z pamiętnika Jana O
Z pamiętnika Jana O

W czasach komuny tego typu problemu nie było. Każdy (no prawie każdy) adwokat sponsorował statystycznie 4 takie pracownice. Najchętniej mężatki, bo bezproblemowe. Na żądanie stawały i legały na dywanie na słynnym “Manhatanie” przy ul Lelka. Oj było miło. Był czas pracy, czas zabawy. A dziś ?

I tyle w temacie
I tyle w temacie

“Pierwsza czynność urzędnika, nalać wody do czajnika”

Ewa
Ewa

Popieram protestujących !!!

Apel byłego Prezydenta
Apel byłego Prezydenta

Jak mówił szanowany przez Gliwiczan Bronisław Komorowski: “zmieńcie pracę i weźcie kredyt”.

andrzej
andrzej

Z magazynu towar musi być wydany zaraz ,zaraz po otrzymaniu faktury ——A zaświadczenie z sądu aby dostać czekałem 24 dni tu i tu są komputery i drukarki

Dżozef
Dżozef

“Tylko idiota pracuje za 6000 tys.” Pamiętacie ten słynny cytat?

Fiku Miku
Fiku Miku

@Dżofer. Albo złodziej :)

Emerytka
Emerytka

Na szczęście Szydło to zmieniła i teraz minister z PiS-u zarabia tyle co magazynier, a dzieci pisowskich polityków na synekurach w spółkach skarbu państwa. Dobra zmiana.

gg
gg

Z twoją znajomością matematyki, ty pewnie nie wyciągasz nawet połowy z tych 6 tys (6000 tys = 6 mln!)

Observer
Observer

To trzeba się przekwalifikować na magazyniera. Może będzie to lepsza strefa komfortu?

Tomasz
Tomasz

To jest najgorsze w “pracy Państwowej” ludzie uważają że im się należy. Wychodzą i strajkują lub protestują powodując tym straty przedsiębiorstwa. Jak wam pencja nie odpowiada to zmieńcie pracę na inną gdzie zarobicie więcej. I wymówki że to nie takie łatwe to bzdura. Poprostu taka “Grażyna” która od 10-15 lat robi ciągle to samo. Nie szkoli się we własnym zakresie, nie rozwija boi się że nie znajdzie innej pracy i boi się to zmienić i podejmuje drogę strajku i wypominania bo ktoś inny lepiej zarabia. I dobrze bo te osoby coś musiały dać od siebie. Zrobić kursy doszkolić się itd.… Czytaj więcej »

RealistA
RealistA

“Ja nie mogę dostać podwyżki to oni też”. “Piękna” solidarność gliwiczan… Czyli wniosek taki, że gliwiczanie będą odradzać młodzieży studia bo na magazynie płacą więcej… Wow porażająca empatia…

zero
zero

Nie. To jest laurka jaką mieszkańcy wystawiają sądownictwu i ogólnie pojętemu urzędnictwu.

kop
kop

No tak. Problem w tym, że mieszkańcy taką laurkę wystawiają wszystkim, nie ważne czy górnik, nauczyciel, urzędnik. Smutny obraz nie tylko gliwickiej rzeczywistości.

dno
dno

Dziwisz się? Zobacz jak wyglądało a jak wygląda to miasto.

kop
kop

Nie dziwię się, tylko zastanawiam skąd bierze się w nas taki brak życzliwości, a nawet nienawiść. W jednym z pierwszych postów napisałem, że “Po to uczyli się, żeby mieć lżejszą pracę” co wydaje mi się oczywiste i nie wymagające komentarza. Otrzymałem ok 35 “minusów”, czyli przynajmniej tyle osób z tym stwierdzeniem się nie zgadza. Dlaczego? Nie dla tego, że nie mam racji, tylko dlatego, że ośmieliłem się stanąć w obronie protestujących. I tak to mniej więcej wygląda, a przykład idzie z góry.

Ssak
Ssak

Słusznie, bo przerost administracji w ostatnich latach sięgnął zenitu to już wręcz przechowalnia bezrobotnych aby słupki zatrudnienia na nasz koszt rosły. Sprawdźcie schematy organizacyjne w ministerstwach i innych spółkach skarbu państwa to głowa chce odpaść. Za dużo pasożytów i darmozjadów się namnożyło po ’89 roku, a wszystkich trzeba wykarmić z pracy tych fizycznych etatów. Proporcje zostały kompletnie zachwiane, lekarz specjalista zamiast skoncentrować się na pacjencie to pełni rolę maszynistki i pielęgniarki bo ich brakuje, a taki sędzia jest obstawiony personelem administracyjnym i tylko polecenia wydaje. Wystarczy porównać wizerunek sądu adm. na Kościuszki ze szpitalem nr.4 w jego sąsiedztwie nie wspomnę… Czytaj więcej »

ja234
ja234

I bardzo dobrze.Pensje są zamrożone od kilkunastu lat, zero podwyżek.
Cała kasa idzie na pińćety, trzysta, kretyńskie “ławeczki patriotyczne”, kler, górników… i inne debilne “pomysły”…
Skoro pisiory szastają kasą to niech sypną pracownikom sądowym.

Większość oczywiście nie zna charakteru pracy w sądzie,ale oczywiście skomentuje.Proponuje wziąć udział w postępowaniu rekrutacyjnym.Szybko stamtąd zwiejecie.

Popieram protest pracowników sądu.Nie dajcie się.

Po studiach
Po studiach

Ja również popieram protest pracowników sądu . Trzymam za was kciuki !