Prowadzą akcje poszukiwawczo-ratownicze. Teraz można do nich dołączyć

Prowadzą akcje poszukiwawcze za zaginionymi osobami, udzielają pomocy w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia. Górnośląska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza prowadzi nabór wolontariuszy. Kto może dołączyć do GGPR?

 
Rekrutacja właśnie się rozpoczęła, a potrwa do 5 czerwca. Zainteresowane osoby powinny wypełnić formularz on-line – dostępny pod linkiem. Warto przemyśleć decyzję o zgłoszeniu przed jego faktycznym dokonaniem, bo wstąpienie do grupy nie powinno być chwilowym pomysłem na wykorzystanie wolnego czasu.

Pracujemy w różnych, nierzadko ciężkich warunkach atmosferycznych i terenowych, o różnych porach dnia i nocy. Ćwiczymy minimum dwa razy w miesiącu (w jedną sobotę miesiąca w godzinach wieczorno-nocnych, w jedną niedzielę miesiąca w godzinach poranno-popołudniowych). W danym kwartale wymagane jest minimum 80% obecności na ćwiczeniach – zaznacza GGPR.


Członkowie Grupy nigdy nie znają dnia, ani godziny akcji poszukiwawczo-ratowniczej, jednak poszukiwania w ciągu dni roboczych (pon-pt) prowadzone są najczęściej w godzinach popołudniowych.

GGPR to zespół zaangażowanych wolontariuszy, którzy poświęcają swój czas i umiejętności, aby pomagać innym w sytuacjach kryzysowych. Grupa powstała z pasji do ratownictwa i potrzeby niesienia pomocy tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Działa jako niezależna jednostka poszukiwawczo-ratownicza, współpracując z lokalnymi służbami ratowniczymi i organizacjami.

Celem Górnośląskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej jest skuteczne i profesjonalne przeprowadzanie akcji poszukiwawczych oraz udzielanie pomocy w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia. Jakie te działania mają finał? Bywa różnie – dla przykładu w styczniu wraz z gliwicką policją i żołnierzami WOT poszukiwano zaginionego gliwiczanina. Odnaleziono jego ciało.

W kwietniu, zaraz po świętach, podobne działania prowadzono na terenie Zabrza. Po niespełna godzinie 52-letni mężczyzna w dobrym stanie został przekazany służbom.

Trzeba więc być przygotowanym na różne sytuacje. Osoby, którym to niestraszne, mogą przesyłać zgłoszenia. Grupa poszukuje kandydatów:

  • pełnoletnich;
  • zainteresowanych szeroko pojętą tematyką ratownictwa;
  • lubiących pomagać i działać w ramach wolontariatu na rzecz innych;
  • potrafiących działać w grupie;
  • rzetelnych i niebojących się wyzwań;
  • lubiących aktywność na świeżym powietrzu, bez względu na pogodę i porę roku;
  • dysponujących odpowiednią ilością wolnego czasu aby móc realizować minimum 2 treningi w miesiącu (sobota lub niedziela) przez cały rok.

W zamian Górnośląska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza oferuje:
  • możliwość niesienia pomocy osobom w zagrożeniu życia lub zdrowia;
  • szkolenia podnoszące wiedzę i umiejętności z zakresu ratownictwa, nawigacji w terenie, planistyki;
  • udział w ćwiczeniach oraz manewrach ratowniczych z udziałem innych grup z terenu Polski i zza granicy.

Dodatkowo jeśli posiadacie psa, to po wewnętrznych testach predyspozycji Grupa może przygotować Wasz zespół do pracy ratowniczej.

Profil GGPR w mediach społecznościowych znajduje się tutaj.
(żms)

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze