Przy ul. Zwycięstwa pojawi się 9 nowych tablic parkingowych. RO: “zeszpecą zabytkowe centrum”

Zarząd Dróg Miejskich zamierza zamontować na całej długości ul. Zwycięstwa 9 nowych tablic parkingowych informujących o wolnych miejscach postojowych. Pomysł gliwickich drogowców nie podoba się jednak części mieszkańców.

– Montaż “gustownych” tablic nie zwiększy ilości miejsc parkingowych, a zeszpeci zabytkowe centrum – komentuje Małgorzata Konior, Przewodnicząca Zarządu Osiedla.

Na przeważającej części ulicy Zwycięstwa obowiązuje zakaz zatrzymywania, dlatego tablice będą informować o możliwości zaparkowania samochodu na jej rozgałęzieniach, m.in. na ul. Barlickiego, Chudoby i Wybrzeża Armii Krajowej.

– Tablice mają ułatwić kierowcom znalezienie najbliższego wolnego miejsca postojowego. Ze względu na charakter ul. Zwycięstwa tablice będą miały mniejsze wymiary aniżeli te, które znajdują się w okolicach Urzędu Miejskiego

– informuje Jadwiga Stiborska, rzecznik prasowy gliwickiego ZDM.

Tablice pojawią się w rejonie skrzyżowania z ul. Barlickiego (dwie sztuki), nad tunelem DTŚ, w rejonie parkingu (dwie sztuki), przy Domu Handlowym “Ikar” (jedna sztuka), przy Urzędzie Miejskim (dwie sztuki), w rejonie ul. Dolnych Wałów (jedna sztuka) i w rejonie Placu Inwalidów (jedna sztuka).

– Zamysł może i dobry, ale widać ktoś zapomniał, że na ul. Zwycięstwa się nie parkuje, a na pobliskich parkingach zwykle ilość wolnych miejsc wynosi zero. O tym wiedzą najlepiej mieszkańcy, których jak zwykle pominięto w fazie informacji

– zauważa Małgorzata Konior.

Drogowcy bronią się, że informacja była dostępna na stronach Urzędu Miejskiego i pojawiała się w lokalnych mediach.

Tymczasem, w czerwcu ogłoszona ma zostać koncepcja przebudowy ul. Zwycięstwa przygotowywana przez gliwicką pracownię architektoniczną PROjARCH. Według zapowiedzi urzędników koncepcja będzie prowadzić do uspokojenia ruchu w tej części miasta. ZDM zapewnia jednak, że poinformował projektanta o instalacji tablic.

– Jeżeli miasto wydaje społeczne pieniądze na koncepcję zagospodarowania tej części Gliwic, to niech jej nie szpeci, nim ta koncepcja nie wejdzie do realizacji – komentuje Małgorzata Konior.

Nowe tablice mają zostać zamontowane pod koniec sierpnia. Ich instalacja to efekt kontynuacji projektu “Rozbudowy systemu detekcji na terenie miasta Gliwice wraz z modernizacją wybranych sygnalizacji świetlnych”. Drugi etap przedsięwzięcia realizowanego przez gliwicki Zarząd Dróg Miejskich łącznie opiewa na 30 mln złotych, z czego ponad 25 mln to środki pochodzące z budżetu Unii Europejskiej.

Michał Szewczyk

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
A co
A co

Paaaani Jadwigo . Kiedy remont ul. Jagiellońskiej. Dokumentacja już chyba zebrana ? Minęło dwa lata. Nawet plan tej ulicy z 1927 roku można było kupić na Ebay de.

AndrzejD
AndrzejD

…prędzej Bundesarchiv się zlituje i wyśle im plany instalacji podziemnych tej ulicy, niż Jadwiga zajarzy że jest coś takiego jak ebay.de :)

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@A co. Ja jeszcze dodam. Pani Jadwigo!, a kiedy zostanie zainstalowany automatyczny ściemniacz na elektronicznych znakach przy ulicy Marcina Strzody/Wrocławska. Obecnie po zmierzchu, niemiłosiernie biją po oczach.
Tak trudno jest poprawić ewidentną fuszerkę?. – Wiem, do tego trzeba przyznać się do błędu, ale urzędnikom to nie przystoi.

black_horse
black_horse

W ZDM pani Jadwiga pełni funkcję ściemniacza. W sumie to niewdzięczna rola. Inna sprawa że znaki o zmiennej treści o których mowa służą do wyświetlania zmiennej treści. Tam treść jest niezmienna od początku ustawienia tych zabawek oślepiających kierowców.

Zabłocki
Zabłocki

Pani Konior jednego nie zrozumiała. Nie o funkcję informacyjną tablic tu chodzi. Jedynie o transakcję kupna-sprzedaży tych tablic.

realista
realista

Tak sie zarabia pieniadze na tablicach czy slupkach.Najlepsze interesy zawsze sa za panstwowe pieniadze.

Holeczek
Holeczek

A Petrosjanie z ProjArchem ukwiecą miasto nieudolnie malowanymi beczkami po ropie i betoniakami kanalizacyjnymi. Pytam: gdzie jest psychiatra?

black_horse
black_horse

Za remont nawierzchni ulic się weźcie nieroby, a nie za gadżety. Słowo daję pralnia miejskich publicznych pieniędzy. A, i film animowany o owych tablicach koniecznie.

rrolch
rrolch

nie film, ino “wizualizacyja”

Xsenofob
Xsenofob

Powoli zaczynam obojętnieć na tego typu głupawe pomysły . Zeszpecą to zeszpecą. Już tyle zeszpecili, zniszczyli zabytków, wyrżnęli drzew, zmasakrowali strukturę miasta, wyrzucili kasy w błoto. Kolejna taka decyzja nie robi różnicy.

Josef
Josef

Można spokojnie dać sobie z tym spokój. Jak słusznie zauważono powyżej – ilość miejsc wolnych wynosi zero. I dodatkowa informacja na ten temat nic nie pomoże.
A na ile to ustrojstwo jest skuteczne? Ostatnio pokazywało 4 miejsca wolne Wybrzeże / Plac Piłsudskiego. Cztery to były, ale auta – kręcące się w kółko i polujące na te niby wolne miejsca.

AndrzejD
AndrzejD

…ale tu nie chodzi o żadne miejsca parkingowe, tylko o to żeby wydać kasę ! Ty wiesz ile to jest zwyczajowe 10% od kontraktu ? A potem trzeba to obsługiwać, konserwować, modernizować, analizować i wymieniać na nowe. Interes musi się kręcić przecież.

asdf
asdf

Obsługiwać to będzie miejska spółka ŚSM, której również trzeba dać zarobić. Trzeba dać sens istnienia tej firmie.

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

Za 30 milionów można było postawić dwa albo i trzy piętrowe parkingi (przy dworcu PKP, przy IKARZE i przy Poczcie- teraz już nie bo powstaje kolejny pożeracz miejsc parkingowych). Problemu by nie było, bo byłyby ruchy przewidujące wzrost ilości samochodów w mieście. Teraz zostaniemy z tablicami za 30 milionów i z serwisem tych tablic za kolejne setki tysięcy złotych (jak nie w granicach miliona).
Ilość nowych miejsc parkingowych: zero. .
Czy to rozwiąże problem? Nie jestem prorokiem, ale śmiem skromnie twierdzić że nie.

ewa
ewa

Z tym zerem to coś nie bardzo. Pod nowym budynkiem obok byłej poczty parking podziemny, a na początku Mikołowskiej trzypiętrowy

Adam
Adam

I po to chcą ustawić aż 9 tablic na Zwycięstwa? Mądre to nie jest.

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@ewa. W nowym budynku przy byłej poczcie będzie parking podziemny ale tylko dla najemców. Na początku ul. Mikołowskiej, powstał parking z myślą o mieszkańcach nowo wybudowanej plomby.

AMF
AMF

Ja proponuję inne tablice – takie z informacją o:
– spadku ilości mieszkańców
– przekroczeniach norm hałasu i zanieczyszczeń w powietrzu
– zmianie stosunku powierzchni terenów zielonych do zaasfaltowanych

paron
paron

cudo <3

Wanda
Wanda

Tylko 9 tablic? Co za sknery, postawiliby po 90 tablic po każdej stronie ulicy to by wreszcie było coś wiadomo. A tak wiadomo tylko, że przewalają nasze pieniądze bez pytania o pozwolenie.

heli1b
heli1b

– Tablice mają ułatwić kierowcom znalezienie najbliższego wolnego miejsca postojowego. Ze względu na charakter ul. Zwycięstwa tablice będą miały mniejsze wymiary aniżeli te, które znajdują się w okolicach Urzędu Miejskiego”

– informuje Jadwiga Stiborska, rzecznik prasowy gliwickiego ZDM.

Nie czarujcie. Tablice mają przede wszystkim służyć wystawieniu faktury.

Zamaskowany Muczaczo
Zamaskowany Muczaczo

Te tablice błędnie pokazują ilość wolnych miejsc. Już przestałem zwracać na nie uwagę…

AndrzejD
AndrzejD

…a widziałeś żeby coś elektronicznego w tym Technopolis Smart City Gliwice Fjuczer is hier, co jest obsługiwane przez tą śmieszną miejską spółkę pt. Śląskie Sieci Metropolitalne, działało dobrze ???

HAL
HAL

Co wieść z miasta, to gorzej. Jeżeli ktoś odważy się wymienić obecną ekipę idiotów, czyli najpierw spławić Frankiewicza, a potem posprzątać w ZDM, MZUiK, itd. to ma mój głos i wierzę, że wielu innych gliwiczan zrobi to samo.

Urko
Urko

Wiesz co Zygmuncie F ? Zróbcie sobie wraz urzędnikami zawody . Kto pierwszy wsadzi sobie taką tablicę w otwór znajdujący się w miejscu , w którym plecy tracą swą szlachetną nazwę . Całą tablicę .

Salomon
Salomon

Ale zaraz… Dopiero co Jarzębiak rzęził, że latarnie muszą być nowe, bo właścicielom kamienic świecą do mieszkań, a te koszmarne tablice to już nie będą?

kos
kos

Niech idą za ciosem i zamontują marmurowe tablice z Dekalogiem na każdym budynku. Chore miasto – jak chcesz żeby postawili fotoradar, to nie mają kasy, ale na absurdalne pomysły znajdą więcej niż trzeba.

black_horse
black_horse

Fotoradar niepotrzebny. Dziury w jezdni spełniają swoją rolę podobnie.

HAL
HAL

Czemu panicznie boicie się fotoradarów?

black_horse
black_horse

? ?

HAL
HAL

Ile razy pojawia się postulat montażu fotoradarów na miejskich ulicach, kierowcy natychmiast znajdują dziesiątki tłumaczeń, że są zbędne. A nie są, co najlepiej pokazują statystyki policji. Nie jakieś wymyślone dziury, bo nawet zryte torowisko na Zwycięstwa i Jagiellońskiej nie powstrzymuje kierowców przed szarżowaniem ponad dozwoloną prędkość. Tylko fotoradary i fizyczne ograniczenia w ruchu samochodów działają na piratów chociaż nawet one ich nie eliminują w 100%. Już jasne?

treya50
treya50

Cytat: “to nie mają kasy, ale na absurdalne pomysły znajdą więcej niż trzeba.”
Zupełnie jak nasi rządzący, przykład idzie z góry.

Jarek
Jarek

“Według zapowiedzi urzędników koncepcja będzie prowadzić do uspokojenia ruchu w tej części miasta” Orzełki zarządzania wybudują drugi slalom, ale teraz gigant, bo jest gdzie? Zwycięstwa to długa prosta, można powalczyć z kierowcami, pieszymi i autobusami, które wprowadzono na nią. Zapomnieli projektanci, że położyli transport miejski ? “AŁTOBUS zakręcuje ” przed UM jak wąż i naraża na kolizję z innymi uczestnikami ruchu. A tu jeszcze informacje, że kiedyś było miejsce parkingowe na bocznych ulicach. Przyjrzyjcie się najpierw wydanym abonamentom, uspokójcie tę chorą sytuację, bo stali mieszkańcy już nie wytrzymują. Przed wyborami potraficie nawijać: zrobimy, naprawimy, wyremontujemy, zbudujemy; a po wyborach każdy… Czytaj więcej »

black_horse
black_horse

Dlatego przypominam że w tym roku są też wybory. Trzeba na nie pójść i wybrać inną, mniej zepsutą długością rządzenia ekipę.

Trzcina
Trzcina

Jeśli chodzi o estetykę to ZDM ma wrażliwość na poziomie pierwotniaka !

gliwicjus
gliwicjus

Czyli, jeżeli Unia dałaby pieniądze na 20 metrowego słomianego misia do ustawienia na rynku to miasto w to wchodzi bo “dotacje z UE nie mogą przepaść”??

AMF
AMF

To byłby miś na miarę ich możliwości czy naszych możliwości?

erazm
erazm

Pajace z UM zróbcie monitoring na Częstochowskiej. Nie macie na co pieniędzy wydawać. Kolega królika te tablica montuje że tak ochoczo to robicie ?

gliwiczanin
gliwiczanin

Na szczęście wybory już w tym roku i rozliczymy tą szajkę pracującą przy ul. Zwycięstwa 21.

Kasieniek
Kasieniek

Frankiewicz na monitoring na częstochowskiej pieniędzy nie masz a na takie tablice to masz pieniądze ?

Ampuła
Ampuła

PROjARCH jest w klajstrze z Rybczakiem i Tovmasyanem… To zapowiada wykwit wyjątkowych atrakcji na ul. Zwycięstwa. Tor wyścigów psich zaprzęgów, szpaler dmuchanych baobabów, co 30 metrów toi-toi nad centralnie poprowadzonym rynsztokiem, folklorystyczne grupy żebracze, piramidy zdrowotne z choiny, usypane groble, pasy szuwarów, kolasy, taśmociągi z KWK Sośnica, oczka wodne z paździerza, street rzemiesło czyli cyrulik i twórca trumien, molo, pieczary przodków, hamaki z pierzyn, uroczysta zmiana kierunku ruchu co godzinę, lastriko przełamywane pasami linoleum itp.

elli
elli

A nad wszystkim ampuła tańczący kankana. Taka wisienka na torcie.

ja234
ja234

Postawienie tablic nie ma większego sensu i znaczenia.Po pierwsze zwycięstwa OBECNIE jest szpetna, brudna i zasyfiona.Po drugie,estetyczna nie jest i nie będzie, szczególnie gdy zrobią kolejny wnerw zwany eufemistycznie uspokojeniem ruchu.Po trzecie postawienie tablic nie zmieni stanu estetyki zwycięstwa czyli dalej będzie kiczowato, brudno, dennie, wioskowo, nijako.
W ogóle to należałoby wywalić wszystkie auteczka ze zwycięstwa.