Rajd rowerowy i msza w intencji pomordowanych żołnierzy NSZ. Trasa jest bardzo trudna

Turystyczny Klub Kolarski PTTK im. Władysława Huzy w Gliwicach zaprasza na rajd rowerowy. Wyjazd na trasę zaplanowano z gliwickiego Rynku o godzinie 8:00 (zbiórka 7:45) w sobotę, 26 września.

 
Trasa jest bardzo trudna, dystans wynosi około 90 km, prowadzi przez Brzezinkę, Taciszów, Bycinę, Słupsko, Toszek, Dąbrówkę do Barutu na “Polanę Śmierci Śląskiego Katynia”. O godzinie 11:00 na miejscu tragedii uczestnicy rajdu wezmą udział w uroczystej Mszy Świętej za dusze pomordowanych żołnierzy NSZ oraz uroczystościach rocznicowych. Wyjazd na trasę powrotną do Gliwic przewidziany jest około godziny 13:00.

W trosce o bezpieczeństwo uczestnicy rajdu powinni posiadać kaski rowerowe. Szczegółowy regulamin znajduje się na stronie internetowej klubu – www.huzy.gliwice.pttk.pl.


(mat. organizatora)
fot. arch. UM Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
koloratka

złapali wiatr z prawej strony?

Kabewiak

Narodowe Siły Zbrojne likwidowały kolaborantów sowieckich i niemieckich – to prawda. Ale gdyby NSZ-owcy rygorystycznie trzymali się tej zasady, to od pewnego momentu powinni strzelać sami do siebie

Obserwujący

Złapać wiatr można z różnych stron,najczęściej wieje prosto w twarz.

#noś maseczkę

Gruntowy przymrozek

Może ta organizacja liczy na jakieś dofinansowanie?

Urko

Aż przykro czytać . W latach 80 -tych i na początku 90 -tych jeździł tam sporo naprawdę mądrych i fajnych ludzi.
A teraz ….? A teraz nie zapomnijcie:
1. różańców zawinąć na kierownicach,
2. wody święconej do bidonów nalać,
2. Ostatniego Sprawiedliwego na ramę albo bagażnik zapakować .

Ostatni Sprawiedliwy

@Urko. Jacy to fajni ludzie latach 80 i 90 jeździli na rajdy: Rewolucji Październikowej, pierwszomajowe, 22-go lipca, urodzin Bieruta, Trockiego, Lenina i Stalina? Razem z Tobą.
Już wiem skąd ta żarliwa nienawiść do wszystkiego co polskie.

Urko

@Ostatni Sprawiedliwy
Do wszystkiego, co polskie ? Przesada . Kiełbasa myśliwska jest spoko. I ogórki konserwowe. Z “Krakusa”
A “ptasie mleczko” i “Prince polo ” wprost uwielbiam. :-):-):-)
Może ci się wyświetlić to ze dwa razy , bo poprzedni post zaginął “w moderacji” ze 6 godzin temu

fanatyk napoi alkoholowych

A polska Wódka wyborowa jak stoi w rankingu ?

Pszczoła

Cała prawda o tych wspaniałych żołnierzach przeklętych https://zolnierzeprzekleci.wordpress.com/zbrodnie/

MALY ROZUMEK

To byli tylko ludzie i wśród nich trafiały się kanalie, złym jest wsadzanie wszystkich do jednego wora, polecam lekturę “Skazy na pancerzach”

Pszczoła

Masz rację, że w każdej grupie, społeczności jest pewien procent jak określiłeś kanalii ale tam tego było wyjątkowo dużo. Te opisane działania – morderstwa były przeprowadzane za zgodą jakiś przełożonych.
Zrobili więcej złego niż pożytecznego.

prosty_gliwiczanin

Sorry człowieku, ale dla mnie rzetelne źródła historyczne, nawet IPN, są bardziej wiarygodnym źródłem informacji niż jacyś blogerzy. W końcu to blogerzy piszą że ziemia jest płaska, że Amerykanie nie byli na księżycu albo że światem rządzą Iluminaci.

Pszczoła

Mówisz i masz – oficjalny komunikat IPN w sprawie poczynań kolejnego “bohatera” NSZ https://ipn.gov.pl/pl/dla-mediow/komunikaty/9989,Informacja-o-ustaleniach-koncowych-sledztwa-S-2802Zi-w-sprawie-pozbawienia-zycia.html

WRD

W IPN mają dokumenty z gestapo, które potwierdzają że “Ogień” dostawał od nich amunicję i kasę. Tylko ipn bardzo niechętnie o tym mówi. I jakoś o tym bandyckie cicho teraz nie?

OMON

Co do dostaw broni, amunicji i kasy, to jakoś Armia Krajowa nie dostawała alianckich zrzutów na teren Polski zajęty przez Rosję Sowiecką a tylko wyłącznie na tereny zajęte przez Niemców. Podczas Rzezi wołyńskiej spontanicznie tworzące się oddziały samoobrony dostawały również broń i amunicję od Niemców aby Polacy mogli się bronić przed Ukraińcami bo AK odpuściła sobie ten temat całkowicie. Historia nie jest czarno-biała.

Pszczoła

Jak Niemcy zaatakowali Rosję Sowiecką w 1941 to już nie było terenów polskich pod jej okupacją. Historia nie jest czarno-biała ale też nie wolno jej wybielać i tak jak teraz to się czyni wychwalać żołnierzy NSZ, którzy w pewnej części byli po prostu BANDYTAMI.

OMON

No to nie wybielaj i nie wychwalaj. A do 1941 roku i po 1944 roku ?

Zbigniew

Poucz się synku historii. W tamtym czasie nie było “Rosji Sowieckiej”,jak to ślicznie napisałeś,tylko był Związek Radziecki.Bardzo szybko przyswoiłeś sobię tę błędną nazwę,bardzo pasującą obecnej władzy.Wiesz przynajmniej,co znaczy słowo “sowiecki,bądź sowiecka”???Potrafisz przetłumaczyć to na polski, ,chociaż akurat wiem co te słowa znaczą.

Ampuła

Widać trwały trend wśród kół gliwickich organizacji terrowerystycznych. Dla jednych rowerem trzeba stawiać się w urzędach i instytucjach. Podjeżdżać szykiem i meldować na portierni. Sprawdzając czujność straży. Czystość flag. Zapoznać się z rozkładem pionów i wydziałów. Pobrać pieczątkę w zaświadczeniu o przyjeździe i pomachać naczelnikowi na odjezdne. Dla drugich rower staje się narzędziem pokutnej tortury ciała i ma prowadzić masy rowerzystów ku umartwieniu ducha w patriotycznym uniesieniu. Zamiast banalnej przejażdżki czy rodzinnego wypadu w pobliski plener, użycie roweru staje się aktem zbiorowej odwagi, sprawdzianem hartu i testem człowieczeństwa. Rower to trud i znój, brud i smród. Łańcuch wyrzeczeń boleśnie dzwoniący… Czytaj więcej »

akoja

Warsztat masz dobry lecz jest on wykorzystywany do niesmacznej satyry, jak tutaj, historycznych, tragicznych wydarzeń. Jest to jakaś patologiczna dysfunkcja połączona z odwetowymi napadami na przypadkowe ofiary, by pomściċ doznane w przeszłości / dzieciństwie krzywdy, wyrządzone przez zboczonych psychopatów? Nie apeluję o poprawę, bo chyba jest już na to za późno ale może refleksję, by w przyszłości obiektywniej i fair wybieraċ cele, ofiary i formy? Trzymam kciuki i odmówię paciorek!

Ampuła

Czuję się prześladowany. Zohydzają moją postać dysfunkcjami. Skarżą mnie za napady, obwiniają rodzinę i pochodzenie. Zmuszają do wyboru celów, ofiar i form takich, jakie im są wygodne.
To moje wyklęcie. Będę za to kiedyś ekshumowany z fanfarami.

ŚlepaWrona

Barut ma dopełniacz Baruta.