Rekordowa liczba zakażeń koronawirusem w kraju. Jaka sytuacja jest w Gliwicach?

fot. Miasto Zabrze/fb

Padł nowy rekord liczby wykrytych zakażeń SARS-COV-2 na terenie kraju – 1967 przypadków, w tym 148 w województwie śląskim. Ile osób z aktywnym wirusem mamy aktualnie w Gliwicach? Są najnowsze dane.

Według informacji prezentowanych przez gliwicki sanepid w czwartek, 1 października, od początku trwania epidemii koronawirusa w naszym mieście zaraziło się ogółem 554 osoby (w tym 4 zdiagnozowano w ostatniej dobie). 518 osób wyzdrowiało (w tym jedna w ostatniej dobie), 14 niestety zmarło. Daje to bilans 22 obecnie aktywnych zakażeń.

Oprócz tego 1 osoba pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym PPIS, a 241 innych przebywa na kwarantannie. 3 gliwiczan jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia SARS CoV-2.

Na szczęście województwo śląskie przestało być regionem, gdzie największa liczba testów na obecność koronawirusa daje pozytywny wynik.


Mamy 1967 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: małopolskiego (285), mazowieckiego (268), pomorskiego (180), kujawsko-pomorskiego (179), wielkopolskiego (173), śląskiego (148), łódzkiego (117), podkarpackiego (107), warmińsko-mazurskiego (102), lubelskiego (98), dolnośląskiego (96), podlaskiego (64), zachodniopomorskiego (58), świętokrzyskiego (43), lubuskiego (28), opolskiego (21) – poinformowało na twitterze Ministerstwo Zdrowia. W ciągu doby wykonano ponad 29,6 tys. testów.

(żms)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Przepis na udaną pandemię

1. Znajdź chorobę, na którą co roku chorują miliony ludzi na całym świecie. 2. Przypisz objawy tej choroby nowej pandemii, żeby ludzie chorując na to co zawsze myśleli, że to coś nowego. 3. Wmów ludziom, że roznoszą epidemię nawet jak nie chorują. 4. Rozpętaj histerię wśród społeczeństwa wykorzystując do tego media. Przekazuj na okrągło komunikaty o ilości potwierdzonych zakażeń i liczbie zgonów. 5. Zmuś ludzi żeby na co dzień widzieli coś co kojarzy się z pandemią, np. maseczki. 6. Zastrasz ludzi wysokimi grzywnami i restrykcjami w przypadku nie stosowania się do poleceń władz. 7. Wmów ludziom, że stosując się do… Czytaj więcej »

DD

Czyli marazm.

ers

Jeszcze proszę o info, kto tą pandemię wymyślił. Zapewne jaszczuroludzie dążący do panowania nad światem?

Laszlo_egesz

Żydokomunomasoneria, Jezuici, Truman, Beria, RWPG i EWG………..

Jan

Trump też w kółko powtarzał takie idiotyzmy: 1. To tylko grypa, 2. To zniknie, 3. Mamy to pod kontrolą, 4. Praktycznie nikogo to nie dotyczy. No i jest zakażony, a jako stary i otyły facet, który na fryzurę wydaje rocznie 70 tys. $, jest w grupie wysokiego ryzyka śmierci.

Obserwujący

Bzdurna teoria spiskowa szerzona w internetach.
Przerażające jest to,że ludzie wierzą w takie głupoty.

#noś maseczkę w pomieszczeniach

Wizaż

Jaki problem znalazła redakcja, że nie publikuje mojego komentarza, a nie ingeruje w komentarz, który jest czystej wody kłamstwem?

MOD: Nie wnikamy w merytorykę, ale proszę spróbować zamieścić komentarz bez obraźliwych wycieczek pod adresem innych Czytelników.

Lol

Świry rulez!!!!

paaar

To którym celebrytom wierzyć? Bo są i tacy, którzy w koronawirusa nie wierzą. To są lepsi celebryci?

Obserwujący

ŻADNYM celebrytom nie wierzyć. Celebryci nie mają bladego pojęcia o medycynie, wirusach.Wierzyć trzeba tylko ekspertom.

#noś maseczkę

Marianna

Dokładnie to się udało. Tylko po co?

Urko

Ten artykuł to jeden wielki fejknius jest . Oparty o fejk-raporty bazujące na fejk-statystykach. Najlepszy Premier wTCzNG opowiadał przecież onegdaj, że ten wirus to w odwrocie jest , jest już niegroźny i rząd sobie z nim poradził w tak doskonały sposób, że cały świat bieży ten II Cud nad Wisłą podziwiać i uczyć się . Rączki , przy tym jak do modlitwy składał , a trochę nimi i machał. Negując słowa NPwTCzNG występujecie przeciwko Polsce , VIII przykazaniu i zapewne czemuś tam, jeszcze . Wstyd, hańba i dyshonor wielki . Czego z serca Wam gratuluję . Wasza Jagienka.

Mmmmm

A dlaczego cisza o zakażeniu w przedszkolu na robotnicza i czy wszyscy rodzice wiedzą

DD

Dziecku padł system immunologiczny bo się parówkami i słodyczami opychało za 500+ bez ograniczeń bo dobre.

BumBon

A lasy wciąż otwarte….

Janusz byznesu

Ja przeszedłem koronkę pod koniec lutego i dopiero w marcu zdałem sobie z tego sprawę, kiedy to zrobiło się o tym wirusie głośno. Była gorączka, płytki oddech, duszności, kaszel i ogólne osłabienie, do tego brak apetytu i smaku. Trwało to niespełna dwie doby przez weekend. Pamiętam, że gdyby w niedzielę nie nastąpiła poprawa, to planowałem wizytę u lekarza, ale na całe szczęście do tego nie doszło, bo nieświadomie zaraziłbym innych. Co do samego zakażenia, to najpewniej miało miejsce po rozmowie z pewnym Włochem.

ewka

Już w trzech gliwickich liceach wykryto przypadki koronawirusa
co będzie dalej?

Ad

nie płacz Ewka bo tu miejsca brak…

Obserwujący

No i dobrze.
W przypadku większej ilości chorych glajwickie tzw.szpitale nie dałyby rady.No i konowały się nie przeciążają…przecież ten pacjent to przekleństwo jakieś…opieki wymaga a to, a tamto…jeszcze potrwa epidemia co najmniej 5 lat…także szykujcie się lekarze…

#noszenie maseczki pomaga

Gruntowy przymrozek

Noszenie maseczki nie pomaga, a liczne przypadki grzybicy twarzy są tego potwierdzeniem. Czy zdejmujesz swoją maseczkę przynajmniej na noc?

Urko

@Gruntowy przymrozek
No. Dokładnie. Tylko, że ci którzy dostali grzybicy, nosi maseczki w systemie 12/12. 12 h na tyłku , kolejne 12 h na twarzy. Pranie maseczki co 72 godziny.

Gruntowy przymrozek

@Urko problem jest taki, że jak już raz złapiesz i nawet pozbędziesz się objawów to wystarczy bardzo niewiele do nawrotu. Następna stacja to grzybica płuc.

Urko

Zawsze powtarzam , że umiejętność rozpoznania sarkazmu i złośliwej ironii wymaga choćby śladowej inteligencji. Okazuje się, że umiejętność rozpoznania obelgi i tego , że ktoś ci napluł w twarz, również

Obserwujący

@Gruntowy przymrozek,noszenie maseczki, szczególnie typu N95 pomaga i zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusa.
Liczne przypadki grzybicy?Grzybica twarzy? i czego jeszcze?ręce opadają…wypisujesz cyniczne bzdury i dobrze o tym wiesz.

#noszenie maseczki pomaga

Gliwicki s

Koronaściema

Obserwujący

Tak sobie powtarzaj.Tylko potem nie płacz jak trafisz pod respirator.

#noszenie maseczki pomaga