Rekordowy wynik kwesty dla Hospicjum im. Miłosierdzia Bożego. Na rozbudowę placówki

Ponad 200 tys. zł zebrali wolontariusze podczas listopadowej kwesty. Rekordowa jest nie tylko zebrana kwota, ale też liczba wolontariuszy – w akcji wzięło udział około tysiąc osób.

Pieniądze zostaną przeznaczone na rozbudowę hospicjum przy ul. Daszyńskiego.

– Każda złotówka zbliża nas do upragnionego celu, czyli rozbudowy naszej placówki w Gliwicach. Bardzo się cieszymy, że ta sprawa jest bliska tak wielu osobom. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję – razem damy radę dokończyć tą ogromną inwestycję – mówi Krzysztof Gryc z gliwickiego Hospicjum.

Podczas dwudniowej akcji, wolontariusze zebrali 223 536,33 zł.

Hospicjum wspiera również Miasto Gliwice. Dotychczas przekazało hospicjum milion złotych, które przeznaczono m.in. na zakup samochodów i specjalistycznego sprzętu oraz modernizację oddziału medycyny paliatywnej. Ostatnia dotacja – w wysokości 300 tys. zł – umożliwiła rozpoczęcie pierwszego etapu inwestycji wartej ponad 9 mln zł.

Przypominamy, że rozbudowa palcówki będzie polegała na zbudowaniu trzeciego budynku, który połączy dwa już istniejące. Na powierzchni łącznie około 1800 m2 znajdą się m.in. sale chorych, gabinety zabiegowe i lekarskie, pokój pielęgniarek, kaplica, kuchnia, magazyny, zaplecza socjalne, dział farmacji oraz serwerownia.

Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb chorych i będzie lepiej spełniał wymogi stawiane stacjonarnym ośrodkom opieki paliatywnej.

Stacjonarny Ośrodek Opieki Paliatywnej zostanie przeniesiony na drugie piętro i w całości będzie usytuowany na jednym poziomie. Warunki będą komfortowe, chorzy będą przebywać na jednym piętrze, bez konieczności przemieszczania się między piętrami. To ułatwi codzienne życie pacjentów i pracę personelu hospicjum.

W ramach ośrodka powstaną również sale rehabilitacji i terapii zajęciowej, aby podopieczni jak najdłużej mogli zachować sprawność. Będą mieli do dyspozycji pokoje 1- i 2-osobowe. Będzie też więcej łóżek dla chorych – 30, nie jak dotychczas 24. Powstanie też sala dydaktyczna dla studentów oraz szatnie i pokoje socjalne dla wolontariuszy.

(żms)/UM(mf)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
ja234
ja234

Urzędasy, dajcie więcej kasy na hospicjum.Szastacie kasą na bzdury.Zamiast pakować kasę w piasta-porażkę, halę-bankruta.
No przydałby się porządny szpital dla mieszkańców.
Ta wasza, urzędasy, przyszłość to już dawno stąd odjechała na wstecznym.

Przemek
Przemek

Bardzo ładnie że ludzie pomagają ale politycy też coś powinni zrobić a nie tylko kraść….

AMF
AMF

To może przypomnij PiSowi wywalony przez PO projekt prof. Religi dzięki któremu co roku byłoby więcej pieniędzy w służbie zdrowie. Bagatela ponad 10x tyle co kołuje WOŚP.
Strach wyjść z taką oddolną inicjatywą?

AMF
AMF

Gdzie magiczne (niepłoszące zwierząt) fajerwerki, jak to tak po cichu?
Jak rozumiem teraz jeden z organizatorów zostanie celebrytą i medialnym autorytetem?
Czy może sama zbiórka to za mało i w ramach “podziękowania” jakiś koncercik powinni machnąć?

Iga
Iga

To lepiej nic nie robić? A poza tym takie miejsce może kiedyś być potrzebne każdemu z nas!!!

Iga
Iga

Przychodzi mi do głowy jeszcze jedna myśl odnośnie artykułu.
Cieszę się, że Prezydent wspiera inicjatywę rozbudowy hospicjum i czuje potrzebę budowy takich miejsc, ale chciałabym by dla tych, którzy jeszcze walczą z różnymi chorobami, nie tylko onkologicznymi powstał w końcu w Gliwicach SZPITAL, którego my jako DUŻE miasto w ogóle nie mamy.
Gdyby on w końcu powstał to słowo POMNIK PREZYDENTA jak nazywają Arenę Gliwice nie brzmiało by już dla mnie obelżywie.

B.
B.

…..życzę zdrowia i POKORY. Zapraszam na “salony” do H. Fajerwerki same zgasną .

Imię
Imię

Skąd zostali zapożyczeni wolontariusze w tym roku? Pytam bo ten, któremu wrzucałem do puszki nawet nie był z Gliwic.

Iga
Iga

a co to ma za znaczenie?

Imię
Imię

Po prostu jestem ciekaw. Ponadto doceniam, że komuś spoza Gliwic chciało się poświęcić swój czas na tak szlachetny cel. Nie wiem skąd tyle minusów?

Iga
Iga

Zabrzmiało jak pretensja

AMF
AMF

Choroba wściekłych krów dopadła a brak chłopa pod ręką by się na nim wyżyć?
To może zamiast szukać dziury w całym na forum lepiej w kolejkę do ginekologa?