Zamknięte skrzyżowanie i objazdy, zmiana lokalizacji przystanków. Kolejny etap remontu ulicy Zabrskiej

Kolejny fragment ulicy Zabrskiej zostanie wyremontowany. Prace mają rozpocząć się w ostatnim tygodniu stycznia (25.01). Z tego powodu zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic: Błogosławionego Czesława, Hutniczej i Zabrskiej do wiaduktu nad torami kolejowymi.

Realizacja prac będzie wiązała się z szeregiem zmian w organizacji ruchu. Objazd poprowadzony zostanie ulicami: Jagiellońską, Hlubka, Piwną, Traugutta i Dąbrowskiego.

Tak jak w przypadku realizacji prac w I etapie remontu ul. Zabrskiej, tak i teraz roboty rozpoczną się od demontażu torowiska i wymiany infrastruktury podziemnej – mówi Jadwiga Stiborska, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich.


Na czas robót wprowadzone zostaną także dodatkowe zmiany w organizacji ruchu na ulicach przyległych do remontowanego odcinka – na ul. Błogosławionego Czesława, na odcinku od ul. Zabrskiej do ul. Paulińskiej będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy, na ul. Paulińskiej wyznaczony zostanie ruch tylko w jednym kierunku – do ul. Franciszkańskiej.

Ruch pieszych zostanie utrzymany tylko jedną stroną wiaduktu. Przystanki autobusowe linii A4 zostaną przeniesione na ul. Franciszkańską i Jagiellońską.

Przypomnijmy, że poprzedni etap przebudowy ul. Zabrskiej przeprowadzono w ubiegłym roku. W jego trakcie wymieniono nawierzchnię jezdni i chodników, przebudowano oświetlenie uliczne i wymieniono infrastrukturę podziemną. Powstał także odcinek ścieżki rowerowej i zatoki autobusowe. Ulica wzbogaciła się także o nowe nasadzenia drzew i krzewów. Więcej na ten temat pisaliśmy w ub. roku.

(żms)/ZDM w Gliwicach
fot. 24gliwice.pl/ŁG

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
gliwiczann

i na tym zdjęciu wszechogarniający syf z kominów a 500 metrów PEC do którego te wszystkie kamienice mogłby i powinny byłyby być podłączone !

Irek

na pewno masz rację. Sęk w tym, ze jestesmy w Polsce i gdyby miasto chciało obligatoryjnie wszystkie kamienice podłączyc do PECU, to za chwile będzie wielki krzyk o zmuszaniu itp. Z kolei prowadzenie nitki do kamienicy tylko po to, by podłaczyć max 20 procent mieszkań jest nieekonomiczne zarówno dla miasta jak i dla końcowego odbiorcy. Kilka lat temu przerabiałem ten temat na własnej skórze. Na sześć mieszkań w klatce, tylko dwa zostały przyłączone do PECu, Na 18 mieszkań w kamienicy 6. Co z tego, ze miasto pokryło koszty wykonania przyłącza jak potem koszty jednostkowe eksploatacji takiego łącza zrobiły wysokie dla… Czytaj więcej »

Donem

Ileż razy można przerabiać ten sam temat. Te wszystkie kamienice mają gaz. Ogrzewanie (CO + CWU) mieszkania gazem jest tańsze niż ciepłem z sieci.

Zmuszanie do ciepła sieciowego to idiotyzm. Problemem jest brak zakazy palenia węglem. Gdyby taki zakaz obowiązywał to każdy szybko sam doszedłby to wniosku że gazem najtaniej.

Irek

niestety nie kazdego stac na grzanie się gazem i tu koło sie zamyka.
Gaz jest rewelacyjny jak masz dobrze docieplone ściany, dach, szczelne okna. Wtedy jest czysto, wygodnie i rozsądnie cenowo.
W kamienicach zwykle dach nie ma żadnego docieplenia, bywa że ściany też tylko goły beton, tylko okna w miarę szczelne.
Tu naprawdę trudno o dobre rozwiązanie

Tomek

A co chcesz mi sfinansować instalacje ogrzewania gazowego

Ksenomorf

Problemem są przede wszystkim pieniądze ! W tych kamienicach nie mieszkają ludzie majętni ( ci już dawno się stamtąd wynieśli ) . Kto ma zapłacić z podłączenie do PEC-u ? Jaki byłby koszt ogrzewania nie ocieplonej kamienicy ? Ludzie , którzy nie mają kasy mają w doopie ekologię i palą czym mają .

Majk

Żeby nie było za dobrze, to na skrzyżowaniu zrobią też światła. Bo rondo to zbyt kosmiczna technologia, żeby ją zastosować.

Życie

Na rondzie zarobi co najwyżej jakiś ogrodnik. Rondo buduje się i … ono jest. Światła trzeba zasilać, doglądać, monitorować, serwisować, unowocześniać, programować,… . Na światłach przez lata pasie się wiele firm.

Dziadek

W imieniu wielu gliwiczan ,chcę tą drogą podziękować pani Jadwidze Stiborskiej za CENNĄ informację,że “roboty rozpoczną się od demontażu torowiska i wymiany infrastruktury podziemnej”. Bez niej bylibyśmy przekonani ,że roboty rozpoczną się od układania dywanu asfaltowego.Po grzecznościach, mam dla Władz Gliwic , Zarządu Dróg Miejskich i Wykonawcy kilka propozycji …(marzy mi się i wielu mi znanym gliwiczanom,aby były to propozycje NIE DO ODRZUCENIA). 1.Uzyskać zgodę mieszkańców okolicznych domów w pobliżu planowanych robót, na pracę przy remoncie na 3 zmiany x 5 dni w tygodniu-(poniedziałek-sobota)+1x jedna zmiana w sobotę w zamian za znaczne skrócenie czasu remontu pracując przy nim 5x(7.00-15.00). Praca… Czytaj więcej »

Jrek

Tramwaje zlikwidowane , to może ekologicznie były by trolejbusy . Dość tych miejskich kopciuchów .

Beton

Być może coś przegapiłem, ale artykuł chyba nie informuje na jak długo zaplanowano remont. Rozumiem, że jako datę końca remontu można przyjąć swobodną wersję “jak skończymy, to będzie koniec”. Oby nie trwało to tyle, co remont Jagiellońskiej, wydłużający się przez wyskakujące z nienacka podziemne, bezpańskie instalacje.

Bywalec hosteli

Niespodziewane przeszkody będą na bank ! Oni już to wiedzą

Blofeld

Jak nie ma terminu, to nie trzeba się będzie tłumaczyć z jego niedotrzymania.

sufi

“Przystanki autobusowe linii A4 zostaną przeniesione na ul. Franciszkańską i Jagiellońską”
Ciekawy jestem w jaki sposób A4 pojedzie przez Franciszkańską, skoro objazd “poprowadzony zostanie ulicami: Jagiellońską, Hlubka, Piwną, Traugutta i Dąbrowskiego.”

Cliper

Ktoś kto zarządza nieruchomościami na bł.czeslawa nie widzi albo nie chce widzieć problemu kamienic na tej przypominajacej slamsy ulicy-bez względu na to kto tam mieszka-mieszkamy w europie-mamy XXI wiek!

Gruntowy przymrozek

Tam jest tak od 100 lat.

Eryk

Gliwice przyszlość jet tu :) masakra jak to wygląda, zresztą jak całe “centrum”…

ale na szczęście mamy 4 perony i z jesteśmy dumni :)

Jasiu

Kolejny rok “zajeżdżania” firm tam pracujących.
Kolejne miesiące bez przychodów w sklepach, warsztatach, biurach i tp.
Czy to działania celowe, by ich wykończyć?
Wyjątkowa złośliwość, niekompetencja czy może nawet głupota rządzących naszym miastem.
Nie można było tych prac zrobić w czasie, gdy poszukiwano właściciela słynnego tajemniczego kabla?
Wyjątkowa złośliwość, niekompetencja czy może nawet głupota rządzących naszym miastem.

Daro

Wstyd to Miasto bez nowoczesnej sieci linii tramwajowych

mBoBBy

no też mi nowoczesność w dobie autobusów elektrycznych, które już się pojawiają

DD

No właśnie, te dymiące kominy to zgroza, każdej zimy temat powraca a złotouści radni i urząd żadnych rozwiązań w tym aspekcie nie zaproponował. Przypominam obu organom administracji państwowej, że węgiel jest własnością narodu polskiego i płacenie podatku od jego zakupu jest nielegalne z punktu widzenia prawa naturalnego a może i konstytucyjnego (trzeba sprawdzić). W większości przypadków węglem opalają ludzie starsi nie zamożni nie rzadko żyjący na skraju ubóstwa. W ciągu całego życia za węgiel tyle podatku zapłacili, że taki filter na komin to dawno im się od miasta należy bezpłatnie. Więc nie ma co udawać, że się nie da i… Czytaj więcej »

Edward

Do Redakcji: W którym miejscu na Jagiellońskiej był w zeszłym roku remont? Jeżdżę tą drogą codziennie i nie przypominam sobie nic takiego (ostatni akapit artykułu)…

Ampuła

Oczy krwawią od spojrzenia na koszmarne blizny i głębokie wżery po rachitycznej witce tramwaju-trzęsiflaka.
Dużo łatwiej było zerwać kłęby drucianych zasieków nad głowami i oddać blaszane pudło do utylizacji w hucie.

Czyżby?

Oczy krwawią od patrzenia na koszmarne zaniedbania po 30 letnim, rachitycznym, stęchłym zarządzaniu tym miastem.

DD

To nie było zarządzanie tylko służalczość i metodyczne zaniżanie standardów naszych potrzeb i oczekiwań. Strach skuł ludziom mózgi i poddali się terrorowi własnej niemocy zamiast upominać się o swoje prawa. Narkoza PRL-u nie popuściła nawet teraz.

Jo

Jupi, w końcu :D

Jerzy

A Kiedy powrócą tramwaje albo inna szybka kolej miejska?

Beton

Jerzy, Ty tak na serio?

Tom

Będzie wyznaczona droga rowerowa przez wiadukt?

Górnik Pany

Na widok tego zdjęcia zrobiło mi się nie dobrze.

Tolik

A niejaki U…r…..k……o o mały włos nie dostał gaciówy bo myślał,że bedzie remont wyremontowanego odcinka a tu rzeczywistość i brak znajomości topografii miasta przywaliły mu z liścia

Obserwujący

Na zdjęciach widać jaką wioseczką na wstecznym są glajwice.
Remont zaczną i zaraz przerwą jak przyjdzie mróz i sypnie śnieg.Remont poczeka do wiosny…pod warunkiem,że pogoda dopisze.

w pogonii za octem

ale te Gliwice to paskudne miasto,jedno z najbrzydszych w Europie a może nawet najbrzydsze