Są już wyniki głosowania w Gliwickim Budżecie Obywatelskim. 86 zadań do realizacji w 2019 roku

W 2019 roku w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego, na 21 gliwickich osiedlach zostanie zrealizowanych 86 zaproponowanych przez gliwiczan zadań. Pod głosowanie poddano 206 zgłoszeń.

Co istotne, realizowane będą propozycje ze wszystkich 21 gliwickich osiedli, bo dla każdej osiedlowej listy zadań przekroczony został minimalny wymagany próg frekwencyjny.

79 zadań zostało wyłonionych w ramach puli podstawowej, a 7 w puli dla aktywnych, na osiedlach z największą frekwencją (Ostropa, Bojków, Stare Gliwice, Czechowice, Łabędy, Wojska Polskiego, Zatorze).

Tym razem do dyspozycji mieszkańców była kwota 6 mln zł. Łączny szacowany koszt na zadania do realizacji w 2019 roku z puli podstawowej wynosi 5 457 700 zł, a na zadania z puli dla aktywnych 538 800 zł.

Do realizacji trafią przede wszystkim zadania, w efekcie których pojawią się nowe przestrzenie do spędzania wolnego czasu oraz zajęcia wzbogacające osiedlowe oferty ogólnodostępnych zajęć kulturalnych i rekreacyjnych w osiedlach.

Kolejna grupa zadań to – podobnie jak w latach ubiegłych – przedsięwzięcia inwestycyjne dotyczące np. dróg, chodników, miejsc parkingowych czy też oświetlenia.

Jak głosowali gliwiczanie?

W sumie oddano 23 051 głosów: 14 584 w formie papierowej i 8 467 w wersji elektronicznej. Głosów nieważnych było 3 939 (większość z nich ze względu na brak potwierdzenia linkiem aktywacyjnym głosu elektronicznego), co oznacza, że pod uwagę brano głosy 19 112 osób.

Wyniki głosowania na zadania w Budżecie Obywatelskim w puli podstawowej można sprawdzić tutaj:
Budżet Obywatelski Pula Podstawowa

Wyniki głosowania w Puli Dla Aktywnych znajdują się poniżej:
Budżet Obywatelski Pula Dla Aktywnych

(żms)/UM(mf/BPR)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
krzysztof
krzysztof

to nie jest BO tylko budżet miejski,, chodniki remont drogi,parking itd… no szok

No Pasaran!
No Pasaran!

Farsa uprawiana w Gliwicach od lat ale może być jeszcze gorzej, jak w Łomży. Zespół Irydion znany z grywania na scenach poobwieszanych nazistowską symboliką i raper Basti śpiewający teksty o ksenofobicznym, rasistowskim i homofobicznym charakterze będą gwiazdami Łomżyńskiego Pikniku Patriotycznego. Organizowany jest on z Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego, którego inicjatorem jest prezydent Łomży z PiS.

Jan
Jan

Rozstrzygnięto kolejny plebiscyt pt. “Czy prezydent powinien realizować swój ustawowy obowiązek dbania o stan dróg?”. Pozostaje tylko żałować, że mieszkańcy wzięli udział w tej farsie.

Zygmunt
Zygmunt

Chyba władze miasta kpią z nas wszystkich? Jak można przydzielać pieniądze z BO za 1, 3,4 , 7 głosów gdzie inicjatywy z kilkuset głosami nie uzyskały wsparcia. Należało przenieść te pieniądze i podzielić dla aktywnych. Ostatni raz zachęcałem do BO przy tak głupim podziale. Proszę o wytłumaczenie faktu po co aktywność mieszkańców …..

pok
pok

Najbardziej śmieszą zadania “Otwarte spotkanie dla mieszkańców na temat sztuki ulicznej i możliwości jej wykorzystania
do zmiany otoczenia, połączone z wykonaniem np. murali”
Kibole taką sztukę uliczną uprawiają codziennie (przy braku zainteresowania ze strony miasta) i nie potrzebują do tego żadnych otwartych spotkań.

Co najlepsze – na os. Baildona na to zadanie głosowało 17 osób, a na Zatorzu aż 1. To trochę tak jakby sami kibole zagłosowali za szkoleniem z robienia bazgrołów na budynkach ;)

Artnight
Artnight

To nie jest śmieszne, spotkanie (1!!!) wyceniono na 3 tys. zł!!! Za taką kasę mogę takie pogadanki robić codziennie.

Jan
Jan

Spray do bazgrania po budynkach też kosztuje. Przynajmniej kibole nie będą musieli kupować własnego.

asdf
asdf

Na Obrońców Pokoju urzędnicy wyznaczyli absurdalne koszty realizacji zadań – 175 tys. zł za modernizacją placu zabaw (!) i 197 tys. zł za drogę rowerową. Budowa drogi rowerowej ostatecznie była na drugim miejscu pod względem liczby uzyskanych głosów. Ale ze względu na koszty wskazane przez urzędników oba zadania konkurowały ze sobą. Nie można zrealizować obydwu, bo przekraczają one kwotę dostępną dla osiedla. I w ten cudowny sposób udało się uwalić projekt rowerowy – jeden z niewielu, który przeszedł “urzędnicze sito”. Jak widać urzędnicy zrobią wszystko, żeby tylko nie dopuścić do rozwoju infrastruktury rowerowej. Pieszych i rowerzystów się po prostu w… Czytaj więcej »

Joanna
Joanna

To jest chyba jakaś pomyłka, jeśli chodzi o zadanie wybrane do realizacji w Starych Gliwicach – 913 głosów za remontem tej drogi? Z tego, co widzę na mapie, jest tam 9 mieszkań.

Fala
Fala

Pomyłką jest pycha i buta ,że nawet po ewidentnie przegranej i to walkowerem dalej się jątrzy i uważa ,że tylko “nam” się należy a ludzie kilkunastu domów mają do pracy zapychać w kaloszach ,bo wiecznie pusta siłownia i tak spora jest wciąż za mała.

Joanna
Joanna

913 głosów?

Judeoton
Judeoton

W Jaworznie powstał park kieszonkowy. Miasto zrobiło go na zapuszczonej działce. Bez pieprzenia o woonerfach, plażach pod kościołami czy Budżecie Obywatelskim – po prostu padł pomysł skopiowania dobrych amerykańskich doświadczeń i we współpracy z krakowską ASP zrobiono super miejscówkę.

Imiu
Imiu

Ładny: https://www.youtube.com/watch?v=0PNsPfSuDBs
Ładnie i oby w dobrej cenie a nie jak w Gliwicach, ceny z deupy byle krewni zarobili.
Zaraz ktoś napisze “wystartuj w ustawionym przetargu”.

Widziane z Gliwic.
Widziane z Gliwic.

Brawo Mieszkańcy Ostropy, jesteście najlepsi.

realista
realista

w Labedach jak zwykle nic.Tylko na pierdoly,a chodnika na ul Poezji jak nie bylo tak nie ma.

Imiu
Imiu

Dzielnica Bojków (największa dzielnica(no może 2), niestety Gliwic): 1.Rekonstrukcja kapliczki św. Jana Nepomucena z XIX w. wraz z rzeźbą oraz zagospodarowanie terenu wokół – przy ul.Rolników pomiędzy nr 326 a 300. 98 000 PLN 2.Wykonanie oświetlenia na ul. Zielnej, nieoświetlonym fragmencie ul. Łanowej i Glebowej przy zastosowaniu lamp solarnowiatrowych 66 000 PLN 3.Dla aktywnych: Budowa toru do jazdy na rolkach i rowerkach dla dzieci i młodzieży na terenie parku w Bojkowie 170 000 PLN Jak prawie co roku odnawianie jakiejś kapliczki albo krzyża, oczywiście za gruby hajs. Ludzie poczytajcie ile jest w Bojkowie krzyży i jaki to procent całości w… Czytaj więcej »

Lewy
Lewy

Projekty pisze proboszcz z radą parafialną, a ciemny lud głosuje. Zaczynam żałować, że im sfinansowaliśmy kanalizację. Powinni dalej żyć w szambach.

Klaren
Klaren

Szczekajcie sobie biedaki z miasta. W bojkowie od kilkunastu lat buduje się pełno bogatych osób. Was ledwo stać na spłatę kredytu za mieszkanie i macie ból dupy o wszystko. Wszystko wam się należy. Gardze wami szczerze. Lubię jak się ogladacie jak jadę autem wy biedaczki. 30 najbogatszych osób z bojkowa ma więcej kasy niż 1000 mieszczanskich sierot. Pluje.

Lubię to
Lubię to

Jak tak sikasz kasą to płać za bałwochwalstwo ze swojej skarbonki, a nie okradaj “biedaków z miasta” wsiuro z obornikiem na gumiakach i we łbie.

Klaren
Klaren

Wsiuro? Okrada? Zrozum że są różni ludzie i jedni wola 500 plus a inni remont kaplicy. Cieszę że jesteście. Ktoś musi pracować dla takich jak ja. :) typowy Polaczek z bólem dupy. Jak będziesz zasypiac to pamiętaj że nic nie znaczysz i to na biedzie robi się pieniądze.

Lubię to
Lubię to

Niech ci ziemia ciężką jak myślenie i śmierdzącą jak życie będzie. :)

Beton
Beton

Cytat: “Głosów nieważnych było 3 939 (większość z nich ze względu na brak potwierdzenia linkiem aktywacyjnym głosu elektronicznego)”

Przyznam szczerze, że zagłosowałem elektronicznie i nie kliknąłem linku aktywacyjnego. Nie kliknąłem, bo go nie dostałem, podobnie z resztą jak co najmniej kilka osób, z którymi o tym rozmawiałem. Może po prostu głosowałem nie za tym zadaniem, co trzeba ?

ja234
ja234

Niedorzeczne jest remontowanie dwóch boisk na osiedlu wojska polskiego.
Żeby bachory miały dobrze…Serio?
Śmiechu wart jest ten cały budżet obywatelski

Jan
Jan

Szczerze wolę remont boisk niż remont drogi, do którego prezydent i tak jest ustawowo zobowiązany.
A poza tym lepiej, żeby dzieciaki kopały piłkę na boisku – niż żeby z nudów się wałęsały po mieście i niszczyły cudzą własność.

budowniczy bob
budowniczy bob

Kolejny raz pogardliwie o dzieciach. Ty się im musisz opłacać, czy co?

Juve
Juve

Pozdrów matkę i powiedz że źle wychowała swojego bachora. Żebym cię tam kiedyś nie spotkał bo opluje z balkonu.

Głosowałam
Głosowałam

A teraz Marudy przyznać się, Kto z Was oddał głos? Patrząc na frekwencję mam wrażenie, że każdy potrafi narzekać, a jak trzeba coś zrobić, np ODDAĆ GŁOS, to już jest zadanie przerastające dla wielu.

Jan
Jan

Oddać głos na co? Na remont 35-metrowego kawałka chodnika? Na organizację zajęć z fitnessu dla 15 osób w dzielnicy? Na montaż 2 ławek na osiedlowym skwerku? Na organizację turniejów gier planszowych? Na doświetlenie siłowni?
Najlepsze pomysły zostały odrzucone przez urzędników jeszcze przed głosowaniem. Dopuszczono tylko te zadania, które pasowały prezydentowi i były zgodne z jego wizją. W Gliwicach mamy budżet urzędniczy.