Sędziowie Tuleya, Żurek i Juszczyszyn w gliwickim kinie AMOK. Pokaz filmowy i spotkanie, wstęp wolny

W kinie AMOK odbędzie się pokaz filmu „Sędziowie pod presją” połączony ze spotkaniem z sędziami. Wstęp na wydarzenie organizowane przez śląski oddział stowarzyszenia IUSTITIA jest wolny.

 
Waldemar Żurek, Igor Tuleya, Paweł Juszczyszyn – to polscy, niewygodni dla władzy sędziowie, z którymi będzie można porozmawiać po seansie. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 26 maja, rozpoczęcie o godzinie 18:00.

Opowieść o niepokornych sędziach, którzy stają w obronie Konstytucji oraz trójpodziału władzy. Jednym z nich jest sędzia Igor Tuleya, który wbrew naciskom wydaje wyroki niekorzystne dla rządzących. Dla władzy jest wrogiem numer jeden; dla protestujących obywateli – twarzą sędziowskiego buntu. W filmie widzimy konsekwencje jego bezkompromisowej postawy, przyglądamy się, jak polityczna presja wpływa na jego życie. Jednocześnie jesteśmy świadkami niezwykłej solidarności, którą okazują mu zarówno sędziowie, jak i zwykli obywatele – czytamy w zapowiedzi na stronie kina AMOK.


Tymczasem demontaż państwa prawa ujawnia się z całą jaskrawością. Po rozstrzygnięciu upolitycznionego Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji przez Polskę przetacza się największa fala demonstracji w historii. Sędziowie wychodzą na ulice, by stanąć ramię w ramię z obywatelami w obronie praworządności

– kontynuuje AMOK.

Pokaz filmowy połączony ze spotkaniem organizuje Oddział Śląski Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA. Film „Sędziowie pod presją” to dokument autorstwa Kacpra Lisowskiego i Iwony Harris z Lollipop Films z 2021 roku. Wydarzenie w serwisie facebook.com można znaleźć tutaj.

(żms)
fot. materiały organizatora/scr. youtube.com

21 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze