Sędziowie Tuleya, Żurek i Juszczyszyn w gliwickim kinie AMOK. Pokaz filmowy i spotkanie, wstęp wolny

W kinie AMOK odbędzie się pokaz filmu „Sędziowie pod presją” połączony ze spotkaniem z sędziami. Wstęp na wydarzenie organizowane przez śląski oddział stowarzyszenia IUSTITIA jest wolny.

 
Waldemar Żurek, Igor Tuleya, Paweł Juszczyszyn – to polscy, niewygodni dla władzy sędziowie, z którymi będzie można porozmawiać po seansie. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 26 maja, rozpoczęcie o godzinie 18:00.

Opowieść o niepokornych sędziach, którzy stają w obronie Konstytucji oraz trójpodziału władzy. Jednym z nich jest sędzia Igor Tuleya, który wbrew naciskom wydaje wyroki niekorzystne dla rządzących. Dla władzy jest wrogiem numer jeden; dla protestujących obywateli – twarzą sędziowskiego buntu. W filmie widzimy konsekwencje jego bezkompromisowej postawy, przyglądamy się, jak polityczna presja wpływa na jego życie. Jednocześnie jesteśmy świadkami niezwykłej solidarności, którą okazują mu zarówno sędziowie, jak i zwykli obywatele – czytamy w zapowiedzi na stronie kina AMOK.

Tymczasem demontaż państwa prawa ujawnia się z całą jaskrawością. Po rozstrzygnięciu upolitycznionego Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji przez Polskę przetacza się największa fala demonstracji w historii. Sędziowie wychodzą na ulice, by stanąć ramię w ramię z obywatelami w obronie praworządności

– kontynuuje AMOK.

Pokaz filmowy połączony ze spotkaniem organizuje Oddział Śląski Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA. Film „Sędziowie pod presją” to dokument autorstwa Kacpra LisowskiegoIwony Harris z Lollipop Films z 2021 roku. Wydarzenie w serwisie facebook.com można znaleźć tutaj.

(żms)
fot. materiały organizatora/scr. youtube.com

20 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
Xx
22/05/2023 09:08

Trójpodział władzy może być solidnym fundamentem państwa ale każda z nich musi podlegać społecznej kontroli. Kasta sędziowska wymyśliła sobie, że ona nie musi. Banda zanarchizowanych jurgieltników.

Temida
22/05/2023 11:21

Przede wszystkim sędziowie powinni być apolityczni i zdecydowanie oddzielać politykę od zawodu.

Reformę sądownictwa najlepiej zacząć od zlikwidowania immunitetu prokuratorskiego i sędziowskiego – podobnie jak adwokaci, wykupią sobie OC. Jest to najszybsza droga do pokazania tego, kto w zawodzie sędziego/prokuratora ma jeszcze zasady i cojones.

Jan
22/05/2023 08:50

ha ha ha koń by się uśmiał niepokorni sędziowie, Aktywiści z sędziowskiego stowarzyszenia Iustitia wielokrotnie wywoływali skandale swoimi akcjami, ale ponieważ pozostali bezkarni, systematycznie przekraczają kolejne „czerwone linie”. I znowu to zrobili. Tym razem wystosowali apel do Komisji Europejskiej, aby wszczęto postępowanie przeciwko Polsce. Standardowo tłumaczyli to troską o praworządność. „Iustitia od dłuższego czasu prowadzi aktywność polityczną”.Działalność SSP Iustitia jest zagrożeniem dla trójpodziału władzy i przez to godzi w fundamenty praworządności, o które rzekomo Iustitia walczy

Grzesław
22/05/2023 09:28

Nigdy nie myślałem skrajnościami , lecz to co powiedział W. Cejrowski o sędziach POLSKICH cytuję „wszyscy WON ” ma sens szkoda tyko tej garstki uczciwych podejrzewam że zrozumieją, natomiast cała reszta to do wywalenia na zbitą twarz. Tylko opcja zero. Niestety Prezydent RP dał ciała już dawno było by po wszystkim sądy stały by się sądami a nie „KASTĄ” nie podpisał i teraz jak dzieciaki w przedszkolu nie ma konsekwencji to rozrabiają na szkodę SPOŁECZENSTWA I POLSKI ,bawiąc się prawem i partiami politycznymi .

pepe
22/05/2023 10:09

TFUUU zdrajcom, wykopać ich !!!, a nie przyjmować jeszcze do teatru, oni mają osądzać na tym polega ich służba jako praca, a nie bawić się w politykę.

yton
22/05/2023 09:42

Panwie. Może mniej medialnych wystąpień a więcej pracy w sądzie? Tak bardzo chcieliście wrócić do pracy, tak bardzo z tego powodu cierpieliście, że nie mogliście orzekać. Dziś macie taką możliowość, to zajmijcie się tym za co Naród wam płaci. Dosyć z tymi pokazówkami w TV (N24) !

Pan M
22/05/2023 22:18
W odpowiedzi na  yton

Brawo dobre

Agentka
22/05/2023 10:02

Jeśli nasi politycy od lewa do prawa chcą być mężami stanu, chcą się mienić patriotami to: zasiądźcie do stołu- zaorajcie ten obecny system sądownictwa, zmieńcie konstytucję i w ten sposób uzdrowcie Państwo. Na tytułowych Panów to mi się nawet patrzeć nie chce…

ATH
22/05/2023 20:37

Niezawiśli sędziowie kontra władza czy kontra PiS. Poprzednia władza też łamała konstytucję a jakoś nikt nie protestował. Za poprzedniej władzy sędziowie byli tak samo stronniczy, skorumpowani, patrzyli na osobę a nie na prawo. Teraz są uciśnieni. A jeżeli wydają rażąco fałszywe, krzywdzące wyroki, kierując się statusem materialnym, wedle którego wydają wyrok, który sam w sobie jest dowodem winy, to są niezawiśli. A kto wprowadził ideologię pieniądza? Dawniej człowiek był autorem swojego życia, i odpowiadał za swoje postępowanie. Teraz odpowiada pieniądz. Człowiek i to co robi, jest oceniany przez pryzmat zamożności. Jesteś biedny, jesteś zły, jesteś bogaty, wszystko ci wolno. Możesz… Czytaj więcej »

Sarniak
23/05/2023 01:33

A jak myślicie kto to spotkanie zorganizował??

Pan M
22/05/2023 22:17

Sędziowie czy politycy kompromitacja mogli by mordercom przestać dawać po 3 lata a nie zajmować się polityką zdjacy szkoda że brak odważnych i powtórzyc małą rewolucję październikowa

gmG
23/05/2023 08:48

Sędziowie niech uważają by ktoś im znienacka świeczki nie wetknął jak pani Gersdorf. Wszystkie sprawy rozpatrzone, świadkowie przesłuchani, uzasadnienia napisane? Do roboty lenie,albo zrezygnować i zająć się czym innym np kopaniem rowów.

Ona
28/05/2023 19:19

Szkoda kina

gargulec
22/05/2023 10:01

Ja prdl…. co za komentarze. Pewnie, lepiej niech PiS kontroluje wszystko. Zdziwicie się kiedyś, jak dla wygody i pieniążków sprzedaliście swoją wolność. Wszyscy będziemy chodzić w kieraciku i oglądać tylko jeden kanał telewizyjny. A jak komuś się nie podoba, to do paki albo paszport w jedną stronę. Witamy w PRL 2.0

Agentka
22/05/2023 10:06
W odpowiedzi na  gargulec

Myślę, że paszport w jedną stronę to powinni wziąć ci co napuszczają na nas Brukselę i Berlin, Za unijne euro chcą pozbawić nas podmiotowości w w nowym „Cesarstwie Rzymskim Narodu Niemieckiego”.

KONSTYTUCJA
22/05/2023 10:14
W odpowiedzi na  gargulec

To tylko jeden stolik paru dziadków z babcią, fanatyków prezesa.

stary dziad w eterze
23/05/2023 12:11
W odpowiedzi na  gargulec

Te pisolubne komentarze i dziesiątki polubień pochodzą z jakiejś farmy. To trolle o przypadkowych nickach nigdy nie pojawiające się tu wcześniej.

Ad
25/05/2023 15:19
W odpowiedzi na  stary dziad w eterze

Dokładnie tak to wygląda.

Ampuła
22/05/2023 09:00

Realia PiSocjalizmu katolickiego.
Calutki system sądów, izb, trybunałów i arbitraży w rękach jednego człowieczka.
Dlatego dobrego sędziego zobaczysz w telewizji na Lidze Mistrzów albo spotkasz w kinie.

Ad
25/05/2023 15:19
W odpowiedzi na  Ampuła

Chociaż raz się zgadzamy