CBA zatrzymało skarbnika Sośnicowic i dwóch członków zarządu banku. Podejrzenie korupcji

Funkcjonariusze katowickiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali skarbnika Gminy Sośnicowice oraz prezesa i wiceprezesa miejscowego Banku Spółdzielczego.

Sprawa dotyczy możliwych nieprawidłowości w związku z jednym z zamówień publicznych organizowanych przez Gminę.

Czynności mają związek ze śledztwem dotyczącym przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w związku z postępowaniem na lokowanie wolnych środków gminy Sośnicowice. Ustalenia śledczych wskazują, że urzędnik przyjął korzyść majątkową w zamian za pomoc w umożliwieniu wyboru najkorzystniejszej oferty – przekazuje Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

REKLAMA

Wszyscy zatrzymani trafią po zakończeniu czynności do Prokuratury Regionalnej w Katowicach, gdzie usłyszą zarzuty.

(żms)/CBA.gov.pl
fot. CBA

REKLAMA
3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
:)

Czy Wydział Komunikacji Społecznej CBA poinformował już, ile milionów i gdzie wyparowało z sejfu CBA, czy ciągle ustala wersję, którą łyknie ciemny lud PiSowy?

Ostatni Sprawiedliwy

@:). Te pieniądze też są zapewne w dobrych rękach.
A tak na serio, upier*olić wszystkim łapska tuż przy samej d*pie. Bez względu na opcje polityczne, kary dla “aktualnie” rządzących i zamieszanych w kradzieże i defraudacje powinny być zawsze 2x większe. Za każdego “kadłubka” w następnych wyborach 10000 głosów mniej.

:)

Strach sobie wyobrazić, co chciałbyś zrobić klerykalnej mafii pedofilskiej, zwłaszcza, że zażarcie jej bronisz. Pewnie żądałbyś kary równie niecywilizowanej jak w przypadku polityków, czyli przebaczenia, umożenia i zapomnienia.

Ostatni Sprawiedliwy

@:). Nigdy nie broniłem pedofilów, wskazałem jedynie o ohydnym procederze umieszczania zwyrodnialców w KK i o posiadanej na ten temat wiedzy przez służby PRL. Odnośnie pedofilów, jestem za wprowadzeniem kary jak w Pakistanie, jedynej słusznej – bez taryfy ulgowej dla księdza, sędzi, nauczycielki czy reżysera (żebyś nie doczepił się to masz parytety 50/50).

:)

Niejaki Goebbels twierdził, że kłamstwo powtórzone tysiąc razy stanie się prawdą. Ty jesteś po pięćdziesiątce, lub setce, chociaż może być i pół litra. Skoro tak was, PiSowych Kalich, pociąga barbarzyństwo, to pora spakować manatki i udać się w rejony Świata, które was inspirują, bo tu póki co od 30 lat jest cywilizacja. Jeżeli parytet wg ciebie polegać ma na tym, że kiedy nie znajdziesz dość kobiet pedofilek, to jako fanatyczny ciemniak będziesz karać niewinne, byle było pół na pół z mężczyznami, to wiem, że prowadzę kuriozalną rozmowę z katolickim “Talibem”.

Ostatni Sprawiedliwy

@:). Próba dyskusji z Tobą to jak rozmowa z Klaudią Jachirą, wszędzie widzi Jarosława Kaczyńskiego. Ty wszędzie widzisz PiSowców. Prawda jest taka, ze twoje zderzenie z prawdą jest jak przywalenie dzika w sosnę. “Dzika o dużych rozmiarach”.

:)

Tabliczka jaką nosisz na czole jest bez znaczenia, bowiem poglądy masz jeśli nieświadomie z koraniczne, to starotestamentowe, czyli jeden pies, jakbyś nie zauważał aktualnej daty. Ale zawsze możesz pochwalić się, za jakim wodzem podążasz, a dostosuję nazewnictwo. Braun? Jakiś inny turbonarodowy ultrakatolik? Kiedy wyzbędziesz się wstydu, może nawet załapiesz, czym jest parytet i jak trudno będzie go osiągnąć wobez kobiet pedofilek. Chyba że go rozszerzysz na czarownice. I znowu stosy zapłoną wesoło…

Urko

@ Ostatni Sprawiedliwy Za pozwoleniem . “Pisowiec” czy też raczej w twoim przypadku “PiSoid” jest tylko li i wyłącznie określeniem stanu twojego umysłu

CXZ5

Widzę, że co nie którzy na tym forum zareagowali bardzo nerwowo. Kolegów wam przymknęli, sprawa rozwojowa?

w pogoni za octem

brawo!teraz czas na taką akcje w Gliwicach.

hanek mały

Wiadomo samo-rządy, wspólnota rodzinno – koleżeńska z grabkami zamiast rączek.

Gruntowy przymrozek

Wypisz wymaluj biało czerwona drużyna Beci

Ale jaja

Policjanci zatrzymują bandytów pierwszego sortu w t-shirtach i sandałach a kolesie zatrzymujący januszy biznesu obwieszają się militarnie jakby zgarniali samego bin Ladena :) Są bardziej militarni niż Specnaz i SAS razem wzięte.
Te specsłużby wyglądają jakby wszyscy pokończyli wyższą szkołę onainzmu.

Ampuła

Pomógł wybrać najkorzystniejszą ofertę, więc dostał nagrodę. W świecie normalnej gospodarki jest to naturalne, że za przyczynienie się do osiągnięcia korzyści materialnej, można liczyć na wdzięczność tego, kto korzyść osiągnął. To się nazywa prowizja, udział, gratyfikacja, nagroda. W PiSocjalizmie nagrodą za pomoc w wyborze najkorzystniejszej oferty jest wleczenie po bruku przez siepaczy jednej z kilkudziesięciu służb mundurowych. Stojących na straży idei, że tylko funkcjonariusze kręgów partyjno-państwowej władzy mogą być nagradzani. Za swój wkład przemówieniowy, wysiłek podczas składania wieńców i kreatywność w wymyślaniu świąt państwowych, zwalniających ludzi pracy od pracy.

Ostatni Sprawiedliwy

@Ampuła. 19 miliardów z OFE też się znalazło w “dobrych rękach” jak zapewnia Małgorzata Kidawa-Błońska. Taki bonus dla ciężko pracujących i pobierających skromne uposażenie.

:)

Ciężko pracujący i skromnie uposażeni politycy PiS jak Karczewski muszą nielegalnie dorabiać na dyżurach w szpitalu albo okradać PCK na kwotę ponad 3 mln zł, żeby finansować kampanię wyborczą deformatorki edukacji, Zalewskiej. No, ale te ręce są lepsze.

Ostatni Sprawiedliwy

@:). Jest mi niezmiernie miło, że pochylasz się i dostrzegasz ciężki los biednych parlamentarzystów. Z każdej opcji. Marszałek też musiał kombinować, żeby związać koniec z końcem przyjmował koperty.

:)

Nie jako marszałek, a lekarz i nie przyjmował, bo nie ma nawet takiego zarzutu mimo, że próbujecie przekupywać za fałszywe zeznania. Ale PiSia logika jak zawsze jest na opak, skoro dziś domagacie się przeprosin za wczorajsze “oczywiste reakcje społeczne” i “spontaniczne zachowanie”, jak przed laty tłumaczyliście gwizdy i buczenie swoich sympatyków nawet na cmentarzach. Macie silny rys afrykański, po Kalim.

Kamil

Jak to muszą nielegalnie?? Jeśli tak to do pierdla z nimi!! Znowu te Pełno złodziejskie.