Smaki Świata, Festiwal Pierogów a może Oktoberfest? Kulinarne (i nie tylko) podróże na placu Krakowskim

Głodni niecodziennych smaków? Od 22 do 24 września na placu Krakowskim będą czekać na Was dania z kuchni całego globu. Przygotowano trójpak smacznych wydarzeń: Festiwal Pierogów Świata, Festiwal Smaków Świata i Oktoberfest.

 
Festiwal Pierogów Świata to skupisko różnorodnych kultur zaklętych w kuchennych smakach i aromatach, ale też miejsce spotkań ze znajomymi i rodziną, bo przecież wiadomo, że pyszne jedzenie łączy ludzi. Będą nieoczywiste połączenia smakowe i zaskakujące doznania kuchni wschodu, a także pyszna tradycyjna polska kuchnia – pierogi. Będzie to okazja, by spróbować ich nie tylko w wersji polskiej, ale też w odsłonie hiszpańskiej, japońskiej, tybetańskiej czy hinduskiej. Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/302947762392770.

Festiwal Smaków Świata to wydarzenie dla miłośników podróży kulinarnych po różnych zakątkach świata. Podczas festiwalu będzie okazja, by skosztować smaków Azji, Europy, aż po Amerykę, produktów wytwarzanych metodami rzemieślniczymi, według przepisów przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Będzie sposobność, nie tylko poznania tradycyjnych potrawy, ale też kultury, która je tworzy. Przewidziano tam dania kuchni wietnamskiej, gruzińskiej, perskiej, japońskiej, ale nie tylko. Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/301384249055673.

Śląski Oktoberfest, czyli festiwal zacnych trunków. To regionalna odmiana słynnego niemieckiego festiwalu piwnego, wydarzenie które celebruje zarówno piwo od najlepszych polskich browarników, jak i bogactwo kulturowe regionu. Mile widziane tradycyjne stroje podkreślające lokalną tożsamość. Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/6641590482592129.

Festiwal Pierogów Świata, Festiwal Smaków Świata i Oktoberfest – 22-24 września, plac Krakowski

  • Piątek: 15:00-21:00,
  • Sobota: 12:00-21:00,
  • Niedziela: 12:00-18:00.

(żms)/UM Gliwice (mf)

4 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze