Specjalnie oznakowany samochód będzie pojawiał się w soboty. Odbierze elektrośmieci

Co sobotę, od 16 marca do 19 października, specjalnie oznakowany samochód będzie pojawiał się w różnych częściach Gliwic. Dzięki temu w ekologiczny i bezpieczny sposób będzie można pozbyć się zużytych lub niepotrzebnych sprzętów elektrycznych i elektronicznych.

Pierwsza w tym roku zbiórka już w najbliższą sobotę, w Sośnicy. Specjalnie oznakowany samochód będzie czekał obok szkoły przy ul. Przedwiośnie.

Pracownicy będą odbierać zepsute lub niepotrzebne pralki, zmywarki, lodówki, komputery telefony i inne tego typu urządzenia, a także świetlówki oraz zużyte baterie.

W kolejne soboty elektrośmieci będą zbierane w Łabędach przy ul. Literatów (przy placu zabaw) i w Ostropie przy ul. Daszyńskiego (plac przy kościele). Szczegółowy harmonogram zbiórek elektroodpadów w 2019 roku jest dostępny na stronie gliwice.eu w zakładce Ekologia.

W ramach umowy z miastem zużyty sprzęt będzie odbierać firma Enviropol PL Sp z o.o. Środki uzyskane ze sprzedaży odpadów przeznaczone będą na zakup sprzętu sportowego dla gliwickich szkół i przedszkoli.

Warto pamiętać, że poza terenowymi zbiórkami, elektrośmieci można oddawać przez cały rok w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który znajduje się przy ul. Rybnickiej (przy składowisku odpadów komunalnych). PSZOK jest czynny od poniedziałku do piątku między godz. 7.00 a 17.00 oraz w soboty między godz. 7.00 a 13.00.

(żms)/UM(mw)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Damian
Damian

Takie fajne zabytkowe radio ktoś wyrzucił (z lewej strony kupy rupieci), aż żal.

Franek
Franek

Też na to zwróciłem uwagę! Ale może ktoś je uratował ;-)

paweł
paweł

Ludzie nie znają wartości takiego “rupiecia” to wyrzucają

,,
,,

Lampy bez emisji, brak zakresu UKF albo nieprzestrojony.

E88CC
E88CC

Widzisz jakiś problem w przestrojeniu albo w wymianie lamp? (Zanim coś bąkniesz o ich niedostępności użyj wujka google)

,,
,,

A jak z dostępnością transformatorów i ich cenami ?

6C33C-B
6C33C-B

Do wyboru do koloru. Ceny sieciowych od kilkudziesięciu złotych w zależności od mocy (jak to trafa), ceny głośnikowych od kilku stówek z Chin do … górną granicę ciężko określić w zależności od konfiguracji i zachcianek. Jak chcesz nawiną ci srebrnym drutem i zaimpregnują bursztynem. Podać linki do producentów i dostawców? Wolisz krajowych czy zagranicznych?
PS.
Osobiście polecam krajowych. Mamy bardzo dobrych i cenionych w całej Europie i nie tylko.

,,
,,

Jakoś widocznie ten nieszczęśnik, co wywalił radio nie jest zainteresowany ani lampami po 50 zł. ani nawijaniem srebrnym drutem ? No chyba, że wzgardził, że drut nie był o przekroju kwadratowym ?

,,
,,

W który miejscu według twojego bąkania, napisałem o niedostępności lamp ?

6C33C-B
6C33C-B

To po co to “lampy bez emisji? Tak tylko żeby zabłysnąć? I skąd wiesz, że bez emisji, mierzyłeś?

,,
,,

Ty wiesz, że wyrzucający wywalił radio na śmietnik, wymieniając uprzednio wszystkie lampy na nowe a ty oczywiście aby go upewnić w swoim postanowieniu, pomierzyłeś mu jeszcze emisję każdej lampy, błysnąłeś teraz jak łuk pomiędzy wkrętakiem a WN.

Się nie znasz
Się nie znasz

ale bełkoczesz

,,
,,

Czy tak, jaki bełkot będzie słychać przy ówczesnej selektywności tego radia i zagęszczeniu współczesnych nadajników na UKFie ?

Imię
Imię

A ze starej lodówki można wytargać sprężareczkę.

paweł
paweł

Dokładnie. I pompować kółeczka w auteczkach i rowerkach

ers
ers

Zdaje się że też widzę monitorek Neptun. Też go szkoda, fajnie można sobie go podłączyć do na przykład C64 :)