Spotkanie z autorami “Sekretów Gliwic”. Beata i Paweł Pomykalscy w Bibliotece Centralnej

11 grudnia odbędzie się spotkanie autorskie z Beatą i Pawłem Pomykalskimi, autorami książki „Sekrety Gliwic”. Podróżnicy opowiedzą sensacyjną historię naszego miasta – najpierw niemieckiego Gleiwitz, potem polskich Gliwic.

Górny Śląsk to konik Pomykalskich – ulubiony region, do którego miłość chcą zaszczepić także w innych podróżnikach. W książce „Sekrety Gliwic” piszą o sensacyjnych wydarzeniach z historii naszego miasta.

Akcja toczy się w zawrotnym tempie – miasto trawią pożary, a ponure filie obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau zwiastują zagładę więźniów wojennych.

Na kartach książki można też znaleźć ślady słynnych gliwiczan i osób związanych z naszym miastem – wybitnego onkologa Stanisława Byliny czy znakomitego poety Tadeusza Różewicza.


Jakie jeszcze są „Sekrety Gliwic” – o tym będzie można dowiedzieć się z książki oraz podczas spotkania autorskiego z Beatą i Pawłem Pomykalskimi. Rozpocznie się ono 11 grudnia o godzinie 17:00 w Bibliotece Centralnej (ul. Kościuszki 17).

(żms)/UM(mm)