Stara siedziba CIKiT, obok kina, już zamknięta. Posłanka o przeprowadzce: „mam duże wątpliwości”

Zapowiadane już wcześniej przenosiny Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej do nowej siedziby w centrum przesiadkowym, właśnie stają się faktem. Do końca maja CIKiT jest nieczynne.

 
Czy zmiana lokalizacji przyczyni się do wzrostu zainteresowania turystyką dostępną w Gliwicach? Już wcześniej pojawiały się w tej sprawie głosy krytyki. Ostatnio nawet posłanka Nowej Lewicy z naszego okręgu, Wanda Nowicka zajęła stanowisko w tej sprawie, obawiając się, że takie posunięcie nie spowoduje napływu turystów do naszego miasta, bo niewielu ich przybywa akurat przez centrum przesiadkowe.

Większość pierwsze swe kroki kieruje do rynku i starówki. To tam powinni zasięgać informacji o kolejnych miejscach do zwiedzenia!

– podkreśla posłanka w internetowym wpisie.


Z kolei rzecznik prezydenta Gliwic, Łukasz Oryszczak uważa, że tego rodzaju węzły komunikacyjne, jakie stanowi w Gliwicach centrum przesiadkowe, są dobrą lokalizacją punktów informacji o mieście.

Pytany o to w marcu, wyjaśniał, że decyzja o zmianie lokalizacji CIKiT jest związana bezpośrednio z transformacją tej części centrum Gliwic, która obejmuje zarówno CP jak i teren przylegający do dworca oraz Placu Piastów. Oprócz tego siedziba w CP jest miejscem bardziej dostępnym, zapewniającym większy komfort zarówno pracownikom jaki klientom centrum.

Przypomnijmy, że placówka od 2010 roku działała w strukturze Muzeum w Gliwicach i mieściła się w budynku Kina Amok – Scena Bajka. W 2022 roku została włączona do Centrum Kultury Victoria, a teraz czeka ją kolejna zmiana.

W najbliższych dniach CIKiT będzie niedostępne. Od 22 maja do 1 czerwca przewidziano jego przeprowadzkę do Centrum Przesiadkowego. W nowej siedzibie otworzy się od 1 czerwca. Do tego czasu bilety na True Tone Festiwal będzie można kupować na 2. piętrze w budynku MDK przy ul. Barlickiego 3.

Informacja turystyczna będzie czynna w tych samych dniach jak dotychczas, czyli od wtorku do soboty, jednak w nieznacznie zmienionych godzinach: 9:00–17:00.

(żms)
fot. 24GLIWICE/ŻMS

11 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze