Startują roboty ziemne na kolejnej ulicy Gliwic. Finał remontu pod koniec III kwartału

Zupełnie nowa odsłona ulicy Kruszynowej (boczna od ul. Leśnej) na terenie Zatorza – to jedno z przedsięwzięć, ujętych w wykazie remontów dróg ZDM na 2024 rok. W poniedziałek, 3 czerwca, ruszą tam roboty poprzedzające docelową inwestycję, związane z wymianą lub naprawą infrastruktury podziemnej.

 

Zaraz po zakończeniu wspomnianych prac, wykonawca rozpocznie remont jezdni i budowę chodnika. – Prace będą powodem utrudnień. Ulica będzie wyłączana z ruchu etapami. Zapewniony zostanie dojazd dla mieszkańców – uprzedza Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

Wszystkie prace na ulicy Kruszynowej powinny zakończyć się pod koniec trzeciego kwartału br.

Remontów będzie w tym roku więcej

Niedawno zakończono remont ulicy Gromadzkiej w Sośnicy, na której wykonano nawierzchnię z kostki brukowej. To także było jedno z zadań ujętych w wykazie tegorocznych inwestycji drogowych, gdzie znalazły się 24 pozycje. Niektóre z nich także zostały już zrealizowane, jak np. przebudowa skrzyżowania ulic Okulickiego i Kozielskiej, a także zmiana lokalizacji przejścia dla pieszych przez ulicę Lutycką (przed skrzyżowaniem z ul. Pszczyńską). Wykonano również konstrukcje mające uspokoić ruch na ulicy Radomskiej w Brzezince oraz rozpoczęto budowę wyniesionego skrzyżowania w Łabędach na zbiegu ulic Klasztornej i Zacisze.

Listę planowanych remontów z podziałem na dzielnice, można znaleźć tu:

Drogi do remontu w 2024 roku. Budowa przystanków na ul. Kościuszki, remont ul. Horsta Bienka… na liście 24 zadania

(żms), ZDM Gliwice

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
31 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze