Stowarzyszenie “Piastoholicy” zawiesza współpracę z GKS Piast. “Podmiot niegodny współpracy”

fot. Antoni Witwicki

Ostre oświadczenie stowarzyszenia „Piastoholicy” dotyczące ostatnich zajść z derbowego meczu znalazło się w czwartek na stronie piastgliwice.eu.

Stowarzyszenie zapowiada zawieszenie kontaktów i współpracy z przedstawicielami klubu GKS Piast, domaga się również zdymisjonowania kierownika bezpieczeństwa klubu.

“Stowarzyszenie Kibiców „Piastoholicy” z głębokim żalem przygląda się aferom medialnym i złą atmosferą panującą w klubie i wokół niego po derbowym spotkaniu z Górnikiem Zabrze.

– czytamy w oświadczeniu.

“Członkowie stowarzyszenia są zaniepokojeni wydarzeniami do jakich doszło na stadionie miejskim w Gliwicach podczas meczu derbowego. Zastanawiający jest kompletny brak wyobraźni organizatorów w kontekście potencjalnego ryzyka występującego podczas rozgrywania meczu zwaśnionych ze sobą kibiców jak i brak należytego zapewnienia bezpieczeństwa, co przełożyło się na prowokacyjne podpalenie flag przez kibiców Górnika, a w efekcie zdemolowaniu płotu, zniszczeniu mienia i wtargnięciu na murawę boiska przez kibiców Piasta.

Stowarzyszenie jest zdania, że kierownik ochrony mógł więc lepiej przygotować organy odpowiedzialne za zabezpieczenie meczu, lecz tego nie zrobił. Dlaczego kibice gospodarzy zasiadający w “Młynie” byli przeszukiwani od butów po czapki, a tymczasem kibicom gości udało się wnieść pięciometrową flagę i płyn łatwopalny?

Pragniemy również oświadczyć, że celem stowarzyszenia nie było i nie będzie krzewienie przemocy, nienawiści i nawoływania do zachowania niezgodnego z prawem, a także działań mogących szargać dobre imię klubu GKS Piast i jego kibiców.

Druzgocące jest również nastawienie zarządu GKS PIAST do wiernych kibiców dopingujących co mecz swoją drużynę nie mających wpływu na wydarzenia, które miały miejsce podczas derbów. Stowarzyszenie uważa, że stosowanie odpowiedzialności zbiorowej jako środka zaradczego nie przyniesie wymiernych skutków w zapewnieniu bezpieczeństwa, a jedynie skłoni kibiców do późniejszego zrezygnowania w uczestnictwie na meczach GKS Piast.

Informujemy ponadto, że stowarzyszenie kibiców nie jest organem prawnym i nie nosi znamion władzy wykonawczej, nie prowadzi usług detektywistycznych oraz nie posiada w swoich szeregach komórki wywiadowczo – śledczej, zajmującej się identyfikacją i ustalaniem tożsamości sprawców ewentualnych wykroczeń i przestępstw popełnianych przed, w trakcie, a także po meczach GKS PIAST, przez co nie jest zdolne do jakiegokolwiek wsparcia w zakresie ww. działań.

Stowarzyszenie kibiców żąda od Miasta Gliwice jako większościowego właściciela pakietu akcji GKS Piast S.A. stosownych działań mających na celu natychmiastowe zdymisjonowanie kierownika bezpieczeństwa klubu GKS jako osoby bezpośrednio odpowiedzialnej za bezpieczeństwo kibiców na stadionie za niedopełnienie obowiązków.

Od dnia dzisiejszego Stowarzyszenie Kibiców zawiesza wszelką współpracę i kontakty z przedstawicielami klubu GKS Piast jako podmiotu niegodnego współpracy, ze względu na brak możliwości zapewnienia bezpiecznego rozgrywania zawodów sportowych na stadionie miejskim w Gliwicach, wrogie podejście do ogółu kibiców oraz brak jakiegokolwiek dialogu z członkami stowarzyszenia w sprawie zajść w meczu derbowym.”

fot. Antoni Witwicki

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
BEKA
BEKA

Bandyci się obrazili.

zioło
zioło

I słusznie bo niedługo będą mogli się stowarzyszać tylko w więzieniach. Oby z maksymalnym wymiarem kary.

MariannaA
MariannaA

To Ty Krzysiu?

Kajetan
Kajetan

Sabotażyści podarowali 3 pkt największemu wrogowi. To już nie jest Szlachta Gliwic ale Wrzód Gliwic. Won na Ruswelta tam wasze miejsce. Jesteście siebie warci.

MariannaA
MariannaA

Oni nie rozumieją po rosyjsku (po polsku mówi się ‘precz”). Co najwyżej po ukraińsku i kielecku. Z powodzeniem możesz do nich dołączyć i udać się na Wschód, ale nie do Zabrza, gdzie mają prawdziwy wielosekcyjny, zorganizowany i CZYSTY klub, ale co najmniej za Brynicę.

Jan
Jan

Zawsze śmieszyły mnie te banery “szlachta Gliwic”. To bardziej patologia Gliwic.

asdf
asdf

Jak już to “kamikaze Gliwic”. Zniszczą własność miasta, pogrążą siebie, zaszkodzą nawet swojemu klubowi – byle tylko dowalić wrogowi z Zabrza.

Am Półka
Am Półka

Hahahaha no trzymajcie mnie bo padnę.
Banda zwyroli i bandytów jak zwykle się usprawiedliwia. Przestępcy ścigani listami gończymi za liczne przestępstwa mają czelność żądać usunięcia kierownika bezpieczeństwa klubu. To chyba jakiś żart?
Ciekawe czy prezydent jako organ sprawujący nadzór nad waszym śmiesznym stowarzyszeniem zdelegalizuje Was przed wyborami samorządowymi?

Niepiłkarz
Niepiłkarz

Jak zwykle niewiniątka. A to policja prowokuje nieboraków a to kibice drużyny przeciwnej a to zabezpieczenie nie takie :/

PG
PG

nie wszyscy są ścigani za przestępstwa jak to ująłeś są wśród nich też normalni kibice wspierający swój klub
od B klasy do ekstraklasy

Gliwiczanin
Gliwiczanin

No widzisz PG, wiesz o tym i nic w tym temacie nie zrobiłeś, a grzech zaniechania jest równoznaczny z cichym przyzwoleniem na szerzenie się patologii w Twoim klubie.

NORMA
NORMA

Jak wchodzę do knajpy i widzę krew i porozbijane mordy to wychodzę, a nie zakładam stowarzyszenie.

Zenio
Zenio

PG- rozumieć Patologia Gliwicka = Piast Gliwice? ..

Zorro
Zorro

Miasto powinno ich jeszcze puścić w skarpetkach za oszpecanie przystanków, elewacji, itp.

Jan
Jan

Oszpecają wszystko co się da. Nawet w szkołach są porozklejane ich wlepki “szlachta Gliwic”.
Jeżeli mają kasę na spray, przyklejane wszędzie naklejki i różnego rodzaju “sprzęt stadionowy” do awantur, to moim zdaniem należałoby podnieść cenę biletów dwukrotnie, a w zamian zlikwidować dotację na Piasta. Wtedy by się okazało co dla kiboli jest ważniejsze – finansowanie wandalizmu czy może zakup biletów na mecz swojej ukochanej drużyny. Bo jak na razie mam wrażenie na finansowanie chuligaństwa idzie więcej kasy.

Mieszkaniec
Mieszkaniec

Piastohloicy czyli wyznawcy szmaty brudnej i spalonej.Cznia was całe Gliwice ! Cznia was po tym jak daliście się niczym ameby sprowokować.To swiadczy o waszym prymitywizmie.Czi z Zabrza odczekali do 80 min.Szans na remis nie było ,szans na punkty nie było więc (czego nie popieram) kapitalnie partie rozegrali;z wami trytniami.Zyski tych z Zabrza ? Lepszy o jedna bramką bilans w tabeli.W wy strata trzech punktów .Bilans bramkowy gorszy o jedna bramkę.Gdyby to zależało od mojej skromnej osoby,to bym was piastocpunnicy zdelegalizował.Amen.

beton
beton

@Mieszkaniec.
Dodać jeszcze należy, że był to mecz o prestiż dla Piasta. Niestety, tak jak napisałeś kibole Górnika rozegrali sprawę po mistrzowsku.

KierowcaBombowca
KierowcaBombowca

A teraz napisz to rak,by mozna to zrozumiec “amebo”

KierowcaBombowca
KierowcaBombowca

zamiast ganiać za kolegami obszczymurkami z bandy ch… po mieście ze sprayem w dłoni, wróć do szkoły i wtedy zrozumiesz znacznie więcej zakuta piastowska pało!

Pieskie zycie pIAST Gliwice
Pieskie zycie pIAST Gliwice

To nie my to oni ! …………………………………Nas kontrolowano od butów po czapki.Ale do du*y nie zaglądano ,bo petard nie odnaleziono.Górą my !

MariannaA
MariannaA

A w okienkach w haźlu też pilnowano?

Urko
Urko

“Stowarzyszenie uważa, że stosowanie odpowiedzialności zbiorowej jako środka zaradczego nie przyniesie wymiernych skutków w zapewnieniu bezpieczeństwa” . Owszem przyniesie. I powinno być stosowane do czwartego stopnia pokrewieństwa i na dwa pokolenia do przodu :-)

Rozum
Rozum

Okradli piłkarzy z trzech punktów ! Czyli.Złodzieje zawieszają współpracę Ja chyba w jakimś matriksie egzystuję. Wy sobie możecie zawieszać wasze karnety nad kiblem.My mieszkańcy nie zawieszamy.My się was swołoczy wyrzekamy.Na zawsze.

Emma
Emma

Po stronie chuliganów kibicujących piastowi odpalono 9 rac! Tak ich kontrolowali… żalą się!

lolo
lolo

Ojojoj. Jak mi przykro. I kto bedzie teraz wykrzywkiwal na meczu “pozdrowienia do wiezienia”.
Rozroba byla w sobote, a stowarzyszenie dopiero po 4 dniach potrafilo sklecic pare zdan oswiadczenia. To sa głąby. Ani pisac nie umieja ani flag nie potrafia upilnowac i odebrac.

A co
A co

Napisali po czterech dniach bo pisarz stowarzyszenia zamiast petardę w tyłek włożyć,włozył długopis.I jak inni przemycił na stadion.Długopis nie petardę.

Gliwiczanin
Gliwiczanin

stąd też brak miejscowego kronikarza Ampuły. Pomagał “Piastoholikom” sklecić parę zdań i jak widać znów go poniosło.

***
***

ampuła to…kobieta!

Walić_Piastogłupków
Walić_Piastogłupków

jak zwał, tak zwał – i tak patologia

Kibic
Kibic

Ej gnojki ! Ja oraz inni prawi kibice nie dostrzegamy wrogiej postawy klubu wobec nas.Piszcie w swoim imieniu bandyterko !

MariannaA
MariannaA

Przecieć napisali w swoim imieniu, które trochę kojarzy się z ksywą. Więzienną.

Lok
Lok

Już sama nazwa stowarzyszenia “Piastoholicy” ma negatywną konotację. Oznacza ludzi uzależnionych czyli chorych. I klub SPORTOWY współpracował z takimi osobami? Czy zarząd co mecz jest zalany w pestkę, że nie widział jak wygląda kibicowanie przez tą patologiczną zgraję?

Jan
Jan

W języku polskim końcówkę -holik stosujemy w odniesieniu do osób uzależnionych od czegoś w sposób niezdrowy, szkodliwy dla siebie i otoczenia. I tak na przykład: pracoholik to człowiek, dla którego praca jest całym życiem, który dla pracy poświęca swoje życie osobiste, relacje z innymi osobami, a zwłaszcza swoje własne zdrowie (harując niekiedy po kilkanaście godzin dziennie). Zakupoholik to człowiek, który na zakupach jest w stanie spędzić cały swój czas i zużyć na to wszystkie posiadane pieniądze, biorąc czasem dodatkowe kredyty (i zaniedbując obowiązki rodzinne, zawodowe itd.). Alkoholik to człowiek, który dla alkoholu jest w stanie zrobić wszystko – żebrać, kraść,… Czytaj więcej »

WC Picker
WC Picker

Ej wy ze stowarzyszenia ! Wydrukowałem sobie wsze wypociny na formacie A4 Poniważ nie wiecie co to format A4 wyjaśniam.to kartka papiery o długości 297mm na 210 mm.Druk wyszedł bardzo czytelnie.W tej chwili kartkę miętolę czynię miekką.Zgadnijcie co będzie dalej czeka kartkę z waszym tekstem .Jaki będzie jej los ?

Rafa
Rafa

To jakiś żart, całe to ,,oświadczenie,,. JesZCe ich przeprosić należy…..lepiej oddajcie piastowi 3 punkty, wierni kibice!

NIezorientowany
NIezorientowany

Ja się tam nie znam – ale zasłanianie się prowokacją powinno chyba wynikać z działania wcześniejszego niż wyłamanie płotu
…”Z oficjalnego raportu, sporządzonego przez sędziego sobotniego meczu Daniela Stefańskiego i delegata na derbowe spotkanie Andrzeja Rynga wynika, że najpierw szalikowcy z Gliwic zaczęli demolować ogrodzenie (79. minuta), a potem (83. minuta) zaczęło się palenie flag przez kiboli Górnika…”

MariannaA
MariannaA

I gdzie tu sprawiedliwość? Słusznie rzekł Zibi, Komisja się skompromitowała! W takich sytuacjach powinien być bezwarunkowy walkower dla Górnika i żadnych kar dla przyjezdnych! To by raz na zawsze zamknęło drogę plebsowi Gliwic (dla nich plebs=szlachta) na stadion przy Okrzei!

co za różnica co padło pierwsze i kto i jak sprawdzał.
Jakże kochający swój klub idioci zrobili rozpierd na stadionie dla zabawy i przyczynili się upadku Piasta.
Tak . Do Upadku.
Wylapac to dziadostwo niech własnymi rękoma i za własne pieniądze naprawia szkody. Może to nauczy szacunku i zdrowego rozsądku.

Kajetan
Kajetan

Tylko tyle?

Foggy
Foggy

Jesteś wielkim optymistą. Oni i własnymi rękami coś naprawić??? Oni potrafią tylko niszczyć.

czy przypadkiem płot nie padł zanim zostały podpalone flagi?

Zofia
Zofia

Kolejność była taka.1. PETARDY 9 szt. 2. PŁOT 3. SPALENIE SZMATY ……………….coś pomyliłam Ampuła ?

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Było około 80 minuty meczu, kiedy to na trybunach zajmowanych przez przyjezdnych pojawiły się flagi. Wywołało to ogromną konsternację wśród miejscowej szlachty brukowej, ogłuszonej wybuchami strzelających petard, a spod kominiarek, z chałupniczo ale precyzyjnie wyżętymi otworami na oczy pojawił się jasny błysk rozpalonych gałek ocznych, sprowokowany widokiem powiewających w oddali relikwii. Wśród zgromadzonych dało się słyszeć wrzask, jęki, pokrzykiwania: „Patrzcie nasze flagi, flagunie…o mój Boże, toż to Zatorze….!!o k..a, o Boże!! Bić Żabola, zabić sk…, żyć ta k… prawa ni ma, do ataku szlachto…hurra!!”. W tym też momencie, dowodzący oddziałami miejscowej szlachty, nobilis Ampuła, dał jasny sygnał do rozpoczęcia wzmożonego… Czytaj więcej »

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Biegł co sił, ku flagom, ku wrogom, zapewne w przekonaniu, że reszta kompanów podąża tuż za nim, ze stalowymi elementami ogrodzenia w dłoniach. Biegnąc mijał ochronę, działaczy, piłkarzy obu drużyn, delegatów PZPN, władze miasta, prawdziwych kibiców Piasta. Dalej policyjne konie, które zaskoczone zaistniałą sytuacją stały jak wryte, co chwilę rżąc ze śmiechu i robiąc pod siebie na zamrożoną murawę (było około -10 C). Wreszcie dobiegł do celu. Jego oczom ukazał się obraz dopalonych flag i zdumionych ale wrogo spoglądających Żabolan. Kiedy zrozumiał, że jest sam, że nikt za nim nie pobiegł, w akcie desperacji zaczął gestykulować, wrzeszczeć, krzyczeć, skakać niczym… Czytaj więcej »

Ampuła
Ampuła

Nie, bo mam karnet na sektorze M. Już tu mówiłem, ale do oszołomionych pierwszym głębszym kontaktem z polską piłką nożną wszystko dociera tak słabo, jak przez okucie na głowie.
Nie jestem także poszukiwany. To znaczy jestem, ale przez złaknionych responsu, zaczepki, przymiarki do mnie. Nie przez policję czy coś w tym guście.

Dario
Dario

Pamiętamy. Niby nie na młynie, ale dostatecznie blisko, żeby wszystko dobrze słyszeć i widzieć. Dawałeś prawie bezpośrednią relację z zadymy, to z pewnością policją owocnie współpracujesz w oczyszczeniu stadionu z przestępczego elementu i mentów nie nadających się do sportowego świętowania w cywilizowany sposób. Chyba że wyznajesz wspólny ze stowarzyszeniem “uzależnionych od przemocy” kodeks złodzieja, że na kumpli się nie donosi.

Ampuła
Ampuła

Na stadionie byłem, ale policja mnie nie poszukuje.Także w sprawie współpracy. To dobrze, bo nie miałbym im nic do powiedzenia oprócz tego, że z poziomu trybun wyglądali jak osadzeni z ośrodka lecznictwa zamkniętego, zajęci terapeutyczno-rekreacyjną zabawą w rekonstrukcję formacji policyjnych. Uśmialiśmy się jak norki, widząc niezdarne formowanie węża, a potem układ poloneza przechodzący chwilami w pogo. Widzieliśmy sporo bezładnej bieganiny – chyba na orientację, Orientację na stare, kultowe migawki z działań ZOMO. Kulminacją widowiska była “Pogoń za Jednorożcem” w wykonaniu chyba co najmniej 8 policyjnych przebierańców. Charlie Chaplin też wymyślał sporo niezłych gagów z niezdarnymi policjantami, ale improwizacja na murawie… Czytaj więcej »

,,
,,

Gdyby takie historie wydarzały się na np. koncertach Heavy Metalowych to Heavy Metal byłby już dawno zakazany w Polsce, problem w tym że kibogłupami są wszyscy: politycy, lekarze, policjanci, sędziowie, górnicy, przedsiębiorcy itd….

GG
GG

Genialne!

Kajetan
Kajetan

Spalenie ukradzionej flagi Piasta. To ze w domu do ciebie mówią szmata nie znaczy ze możesz wszystkiego nazywać szmatą.

Kibic
Kibic

jakiej flagi?! oni wam tej flagi nie ukradli, oni przechytrzyli waszą ochronę niczym Babinicz (Kmicic) Szwedów po Jasną Górą w ekranizacji powieści “Potop” H.Sienkiewicza …buhaha… trzeba było czuwać przy flagach, a nie lamentować teraz i jęczec.

Entliczek
Entliczek

Ukradziona czy nieukradziona ta flaga Piasta to zwykła szmata (podobnie jak ty obszczymurku). To nie flaga państwowa, konstytucyjnie chroniona, żeby wszczynać przez nią awantury. Niestety troglodyci tacy jak ty tego nie rozumieją.

Jan
Jan

Dla “szlachty Gliwic” ta flaga to jedyny powód, aby żyć, sens ich egzystencji. I niczym prawdziwi rycerze, za cenę własnej wolności, z narażeniem życia i zdrowia są w stanie o nią walczyć.
“Szlachta Gliwic” ma zupełnie gdzieś miasto, co widać po licznych aktach wandalizmu. Ale za flagę to by się dali posiekać.

Eryk
Eryk

mieli okazję odzyskać flagi ale bohaterowie nie podjęli wyzwania i odrzucili zaproszenie, więc niech teraz nie buczą.

krystek
krystek

Piastoholicy ciekawa nazwa to brzmi jak prace społeczne wokół stadionu czyszczenie i sprzątanie parku Chrobrego a nie roz………nie zamontowanych urządzeń

xxx
xxx

piastofile albo piastogłupole proponowałbym.

… klasyczna projekcja czyli zwalanie winy na każdego i bezkrytyczność wobec siebie, szkoda Piasta że ma takich kibiców, uważających siebie za niewinnych. Dzięki nim mamy walkowera, pomimo tego że Piast wygrywał. Ucierpiała na tym tylko reputacja klubu.

aww
aww

Wierni kibice dopingujący co mecz swoją drużynę. A ja uważam, że to zwyrodnialcy, bydło, bandziory bez mózgu! Wypie…ć ze stadionu do chlewu.

Zanatustra
Zanatustra

Napiszę tak.Bandyci stadionowi bandytami pozostaną Z małym ale.Ci z Zabrza zadziałali “finezyjnie” jak Arsen Lupin.Ci z Gliwic prymitywnie jak żul ze Szmulek walacy gazrurką w łeb.Oczywiscie ,że w starciu bandytów na terenie Areny Brata Alberta żul z piasta został upokorzony.Czego się boje.Czego się obawiam.Rewanżu prymitywnego żula.Bo prymityw gotów dziecko z Zabrza w ramach rewanżu gazrurką zdzielić.Tego się boje.

A czy płot został przesłuchany? Może płot, ochrona i policja to górnika koalicja?

max
max

Moze ten “ampuła” jest własnie z tego stowarzyszenia?? Tak sie wysilał pisząc to oświadczenie,że mózg mu się przegrzał i odpoczywa. Stąd jego nieobecność i brak komentarzy:)

Strzykawka
Strzykawka

Oj jacy to oni biedni dali sie sprowokowac,wszyscy dookola sa be! be! be! dobrze zw wogole byl jakis plot bo inaczej by nie weszli hehehehe

Pakito
Pakito

Buehehehe…. Powiem wam tak koledzy -głupi tacy jesteście że aż mi was żal … Zrobiliście dym i macie pretensje że ochrona was nieogarnia . Buehehehehehehehejeheheheheheje. Miasto powinno wycofać się ze sponsorowania klubu. Może Piastoholicy by wykupili klub i ogarniali wszystko…. Ale tak się nie stanie bo gro z was pracą się nie hańbi a ci co maja kase nie mogą jej ujawnić bo od dilu kryska , mefem i koksami podatków się nie odprowadza. B8ehheehehe mialem dzisiaj z dupy dzien ale mi poprawiliscie humor. Cwaniaki i dorosli meszczyzni ktorzy sie zabskim dali podpuscic jak dzieci… Co wy chcecie osiagnac jak… Czytaj więcej »

Jan
Jan

Nie mają kasy? Stać ich na flagi, szaliki, kominiarki, chusty, race, petardy, szmaty typu “szlachta Gliwic”, akcesoria klubowe (polecam sprawdzić w oficjalnym sklepie Piasta ile kosztują). Po mieście bazgrają sprayem, przykleją klubowe naklejki gdzie się da, a w trakcie przesłuchania wielu zasłaniało się “amnezją alkoholową”, czyli na alkohol też ich stać. Więc gdzie ta biedota?

Foggy
Foggy

Stać ich? Przecież to nieuczące się i niepracujące menty. A kasę mają (mam nadzieję, że MIELI) z Piasta a Piast z miejskiego budżetu a budżet z naszych podatków. A kto im kasę rozdawał? Frankiewicz i rada miejska. Pytał ciebie ktoś co ty na to?

Ino 0:6
Ino 0:6

Gliwickim bandytom z młyna na oprawę ani gronia nigdy nie dam.Wolę wysłać tym z Zabrza.Zrobili oprawę piekną i tanio.Oprawe na skradziona szmatę z Zatorza dwa jednorazowe białe kombinezony i dwie fajerki.Brawo oni !