Strażnicy Miejscy walczą z nielegalnymi wysypiskami. Zastawiają fotopułapki

Straż Miejska wypowiedziała wojnę osobom nielegalnie wyrzucającym śmieci.

Ten proceder w Gliwicach praktykowany jest m.in. w lasach i na polach wokół miasta. Teraz sprawcy takich zdarzeń mogą zostać nagrani przez tzw. fotopułapkę.

REKLAMA

– Fotopułapka to urządzenie, które charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, przeznaczone jest do dyskretnej obserwacji i monitorowania miejsc, w których są wysypywane śmieci – informują strażnicy.

Jeżeli osoba znajdzie się w pobliżu urządzenia to samoczynnie się ono włącza i wykonuje serię zdjęć lub nagrywa materiał video. Zdjęcia oraz nagrany film charakteryzują się bardzo dobrą jakością, pozwalają skutecznie dotrzeć do sprawcy wykroczenia.

Strażnicy Miejscy umieszczają fotopułapki na dzikich wysypiskach, gdzie są wywożone śmieci.

Za wysypywanie śmieci do lasu czy przydrożnych rowów możemy zostać ukarani mandatem karnym w wysokości 500 złotych, w przypadku, kiedy sprawa zostanie skierowana do Sądu grzywna może wynieść nawet 5000 złotych.

Odpady takie jak gruz budowlany, zużyte opony, akumulatory, stare meble, odpady wielkogabarytowe możemy oddać bezpłatnie do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Rybnickiej w Gliwicach.

REKLAMA