Sukces kryminalnych z gliwickiej komendy. “Wnuczek” i “policjant” tymczasowo aresztowani

Śledczy z KMP Gliwice zatrzymali 36 i 33-latka, podejrzanych o oszustwa na “wnuczka” i na “policjanta”. Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Poszukiwani są pozostali członkowie grupy.

Kryminalni rozpracowywali oszustów, którzy wykorzystując znaną metodę, wyłudzili od starszych osób w sumie około 250 tys. zł. Śledczy pracowali nad sprawą od początku marca. W toku czynności ustalili, że na terenie Gliwic doszło do czterech skutecznych oszustw, w których brali udział zatrzymani mężczyźni. Teraz podejrzani przebywają za kratami.

Przestępcy za każdym razem działali podobnie. Dzwonili do ofiar pod numery telefonów stacjonarnych. Jedna z osób podawała się za kogoś bliskiego, członka rodziny, który właśnie spowodował wypadek i potrzebuje pieniędzy, by wykupić się z kłopotów. Kolejny rozmówca podawał się za policjanta, aby historię uwiarygodnić.

Od jednej z seniorek udało się w ten sposób wyłudzić kilkadziesiąt tysięcy złotych oraz kilkaset euro.

W innym przypadku mieszkaniec Gliwic stracił, prócz gotówki polskiej i euro, cenną złotą biżuterię. Pozostałe dwie ofiary, kobiety, przekazały złodziejom po kilkadziesiąt i kilkanaście tysięcy złotych.

Zatrzymani do sprawy dwaj mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury. W środę, 3 kwietnia gliwicki sąd wydał decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu. “Wnuczek” i „policjant” najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi im 8 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy, a śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(żms)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
hanek mały
hanek mały

Co to za kara 8 lat w “sanatorium” na nasz koszt ? Podpisać umowę z Putinem i osadzić na 15 lat w ruskim obozie karnym.

kanalia52
kanalia52

Nie można było od razu utylizować?

Masa
Masa

Nie bój, nie bój… póki ludzie się dają nabierać, pojawią się nowi oszuści.

Frytzek
Frytzek

A co niech se staruch podzieli kasą skoro jest w kremie życia.Po co mu są potrzebne pieniadze