Sutenerzy wykorzystywali ciężką sytuację kobiet. Policja weszła jednocześnie do wielu mieszkań

Od początku 2017 roku policja kryminalna rozpracowywała grupę zajmującą się stręczycielstwem. Podejrzanymi w tej sprawie okazali się 39-letnia kobieta, jej 36-letni partner oraz 60-letnia matka.

Jak udowodniono, wszystkie te osoby czerpały zyski z nierządu. Zostały zatrzymane przez gliwickich policjantów jednego dnia, podczas zmasowanej, zsynchronizowanej i rozpisanej na kilkudziesięciu funkcjonariuszy akcji.

„Przedsiębiorczej rodzince” przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw, za które grozi 5 lat pozbawienia wolności. Na poczet grożących kar zabezpieczono mienie o wartości kilkuset tysięcy złotych.

Rodzina zajmowała się sutenerstwem na znaczną skalę. „Biznes” rozwinięto na terenie trzech województw: śląskiego, opolskiego i małopolskiego.

Podejrzani uczynili sobie z procederu stałe źródło dochodu. Śledczy szacują, że mogli wzbogacić się nawet o kilkaset tysięcy złotych. Z uwagi na hermetyczność tego typu środowisk sprawy zawsze należą do trudnych. Gliwiccy kryminalni pracowali nad tą konkretną kilka miesięcy. W tym czasie udało się zebrać mocne dowody przeciwko organizatorom procederu. Przypieczętowaniem policyjnej roboty było równoczesne wejście do kilkunastu mieszkań, należących bądź będących we władaniu rodziny.

W akcji udział wzięło kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Przesłuchano już wielu świadków, w tym kilkanaście kobiet, których trudną sytuację materialną wykorzystywali sutenerzy. Podczas przeszukań zabezpieczono środki płatnicze w gotówce polskiej, zagranicznej oraz kryptowalucie.

Decyzją prokuratora zablokowano środki pieniężne podejrzanych, wydano postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym, polegającym na zakazie zbywania i obciążania nieruchomości należących do zatrzymanych.

Łączna wartość zabezpieczonego mienia przekracza pół miliona złotych.

Podejrzani znajdują się obecnie pod dozorem policji, musieli wpłacić poręczenia majątkowe, mają zakaz opuszczania kraju oraz stałego miejsca pobytu, a co również istotne – zakaz prowadzenia dalszej działalności, polegającej na czerpaniu korzyści z uprawiania nierządu przez inne osoby, w tym poprzez udostępnianie im wynajmowanych mieszkań. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Gliwice – Wschód.

(żms)/KMP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Ad
Ad

Powinni teraz temu dziadowi zrobić z dupy jesień średniowiecza…

Mongo Faja
Mongo Faja

Biznes jak każdy inny. W tym przypadku biorąc pod uwagę zakładanych przez policje kilkaset tysi zysku sutenerów mowa może być jedynie o niewielkim biznesiku

Olo
Olo

po co jest te foto jak nic nie widac :)

dedektyw
dedektyw

Wielka mi sztuka rozpracować dom uciech . Wystarczy tam skorzystać służbowo kilka razy i po temacie .

Ewa
Ewa

Jak już zostaną przymknięci, to będą mieli dom uciech całodobowo.