Szkołę czeka rozbudowa, dodatkowe prawie 2 tys. m2 powierzchni. Prace potrwają do kwietnia 2027

Przygotowania do rozpoczęcia rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Daszyńskiego są na ostatniej prostej. Niebawem zakończy się procedura przetargowa związana z wyłonieniem wykonawcy prac. Roboty mogą ruszyć jeszcze jesienią tego roku, a ich zakończenie planowane jest na koniec kwietnia 2026 roku.

 
W ramach planowanej inwestycji placówka zyska dodatkowe niemal 2 tys. m² powierzchni użytkowej. Głównie za sprawą nowego segmentu przedszkolnego, który zostanie połączony z budynkiem szkoły łącznikiem na poziomie 1. i 2. piętra. Dzięki dodatkowej przestrzeni możliwe będzie uruchomienie 4 nowych oddziałów przedszkolnych (łącznie będzie ich 6 – po 3 na każdym piętrze).

Przedszkole zyska także salę integracji ruchowej i salę zajęć ruchowych z zapleczami, 3 gabinety pracy indywidualnej z dziećmi, pomieszczenia biurowe i socjalne, kuchnię, zespół szatniowy oraz toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Z kolei szkoła wzbogaci się o rozbudowaną kuchnię i większą niż do tej pory stołówkę. W budynku powstaną też 3 nowe sale dydaktyczne, 2 pracownie (fizyczna i chemiczna), 3 pomieszczenia biurowe, szatnia, zmodernizowana biblioteka oraz toalety i winda, uwzględniające potrzeby osób z niepełnosprawnościami.

Zmieni się także otoczenie placówki – powstaną dwa nowe place zabaw – dla dzieci młodszych oraz dla nieco starszych dzieci. Pojawi się również 14 stanowisk postojowych dla samochodów oraz wiata rowerowa.

Inwestycja zostanie sfinansowana z budżetu miasta.

(żms)/UM Gliwice(ml/ SP nr 3)
fot. mat. SP nr 3

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
2 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze