Tak się kończy nawoływanie do nienawiści w internecie. Raper z Knurowa zatrzymany przez policję

fot. Śląska Policja

To niewiarygodne, że nawet tak barbarzyński akt przemocy, jaki miał miejsce w niedzielę w Gdańsku, może zyskać czyjś poklask. Na szczęście tym razem policja reaguje błyskawicznie.

Katowiccy policjanci zwalczający cyberprzestępczość, wspólnie z kryminalnymi z Gliwic, namierzyli i zatrzymali we wtorek 34-letniego mieszkańca Knurowa. Podejrzany to Kamil N., raper używający pseudonimu “Deder”. Na portalu Facebook publicznie drwił ze śmierci zmarłego tragicznie Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza oraz pochwalał popełnienie tego przestępstwa.

Sprawę skandalicznego wpisu nagłośnił Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Informacją niezwłocznie zajęli się policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością. Ustalili oni, że wpis oraz konto zostały już usunięte przez jego autora. Nie utrudniło to jednak stróżom prawa ustalenia tego, kto jest autorem bezprawnego wpisu.

34-latek został zatrzymany przez operacyjnych w swoim mieszkaniu w Knurowie. Policjanci przeszukali jego mieszkanie i zabezpieczyli sprzęt – komputer i telefon, z których podejrzewany mógł dokonać bezprawnego wpisu na portalu społecznościowym. Mężczyzna został doprowadzony do komendy policji w Gliwicach. O zatrzymaniu policjanci powiadomili już prokuratora, któremu przekażą zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy.

Okazuje się, że to nie koniec kłopotów Kamila N. Firma, w której jest zatrudniony jako ślusarz, już zapowiedziała wyciągnięcie wobec niego konsekwencji dyscyplinarnych.

Jak informuje TVP Info, w ciągu doby zatrzymano już 15 osób, które siały nienawiść w sieci. Wśród nich są znani “patostreamerzy” – matka z synem, którzy podczas relacji na żywo odczytali komunikat o ranieniu Pawła Adamowicza i „życzyli, aby zdechł”.

fot. Śląska Policja

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Czarek
Czarek

Ale brednia. Nic nie znaczący hipek z Knurowa zyskał rozgłos dzięki takiemu skamlaniu, a osoby, które nawołują do nienawiści i mają faktyczny wpływ na opinię publiczną pławią się w świetle reflektorów. Hipokryzja.

Syl
Syl

Dokładnie, po za tym że nie ma współczucia do tej osoby i sytuacji, to nic takiego nie napisał, żadnych gróźb tam nie było

maszo
maszo

Racja. Ale hipka dojadą, bo przybiją mu publiczne pochwalanie przestępstwa i zniewagę Donalda. Najagresywniejszy i najwięcej nawołujący do nienawiści jest KOD. Niestety, nie słyszałem, żeby ktoś zamknął jakiegoś KODziarza

HAL
HAL

Może się doczekasz, maszo. Prokuratura oskarżyła uczestnika manifestacji KOD o udział w bójce z narodowcami, którzy przyszli rozbić legalną manifestację. Przedtem Policja i Straż Miejska opuściła posterunek. Przestępswo kodziarza ma polegać na tym, że nieudolnie próbował się zakryć przed biciem i kopaniem. Teraz tylko czekać, czy Sąd jest już dobrze zreformowany przez PiS, czy trzeba wymienić jeszcze więcej niezawisłych sędziów na potulnych i pożytecznych idiotów. Jest też casus Frasyniuka, który nie dość, że został popchnięty przez tłum na policjanta, to dla beki przedstawił się ksywką ze stanu wojennego, o którym policjant i prokurator mają takie pojęcie, jak ty o demokracji.… Czytaj więcej »

Sidorowski
Sidorowski

Jeżeli masz na myśli Kaczyńskiego, Brudzińskiego, Szydło, Glińskiego, Błaszczaka, Andruszkiewicza, Zalewską, Kempę, Terleckiego, Cejrowskiego, Rachonia, Głódzia, Gądeckiego, itp. to masz trochę racji. Ale nawet namniej ważny i znany kretyn może swoje groźby spełnić i dlatego musi być za wczasu monitorowany i powstrzymany. Po liczbie lajków, któe zaliczyłeś widać, że duża część czytelników jest głupia jak felga z Golfa.

Piri
Piri

Zgadzam się “głupia” bo sama sobie szkodzi kiedy krew się w nich burzy, a nie reaguje na bieżąco kiedy trzeba sprawy wyjaśnić. Widzimy zło reagujmy przecież wszyscy żyjemy w tej samej rzeczywistości ale ludzie mają problemy z percepcją więc zrzucają zawsze winę na innych. Wszystkie nasze słabości takie jak strach u wielu genetyczny, takie np.gadanie; ach tam nie moja sprawa, mi jest dobrze wasza sprawa, wyzywanie się, czy; dajcie mi spokój jest wykorzystywane przez uśmiechniętych zdradzieckich manipulantów żyjących z naszej krzywdy. Poczytajcie dlaczego Mojżesz przez 40 lat rzekomo błądził po pustyni.

POstny
POstny

Felg z Golfa jest więcej niż buraków na polu. Za chwilę się porobią w dentki jak felgi z Angli i Niemiec podniosą bezrobocie w Polsce. Ale co tam, muł się burzy bo 500+ tylko za żywe dają i raz w roku. Komuniści!

Stach
Stach

Gliwicka prokuratura przedstawiła raperowi Deder zarzut publicznego pochwalania zabójstwa Pawła Adamowicza. Mężczyzna przyznał się do winy. – Twierdził, że był pod wpływem alkoholu i negatywnych emocji.

To co? Nadal uważacie, że nic się nie stało?

Żoliborska Kanalia
Żoliborska Kanalia

Jakie to rok wyborczy potrafi zdziałać cuda. Zabójstwo Adamowicza jest bez najmniejszych wątpliwości mordem politycznym, będącym skutkiem ohydnej kampanii propagandowej PiS, konsekwentnie serwowanej przez telewizję przed wyborami samorządowymi. Zrzucanie winy za tragedię na szaleńca, deklaracje o “modlitwie za prezydenta”, krokodylowe łzy wylewane przez polityków PiS to szczyt faryzeizmu mający na celu zrzucenie winy za ten czyn na kogoś innego, byle tylko nie uznano PiS za winowajcę tego zdarzenia. Dowodem tego jest chociażby bezpardonowy seans nienawiści zaserwowany nawet w dniu śmierci Adamowicza przez rządowe “Wiadomości”, przeciwko któremu zaprotestowała nawet część neokomunistycznych polityków (PiS to nie jest prawica, wbrew temu, co usiłuje… Czytaj więcej »

Olo
Olo

Każdy się może spóźnić na minutę ciszy – to przypadek

Stach
Stach

To nie jest zwykłe spóźnienie do pracy. To jak przyjść na pogrzeb po rozejściu się żałobników. Kiedy Sejm czcił ofiarę minutą ciszy, troje pisowców “czciło” ją minutą spóźnienia. Żałosne. Ale wiadomo, że Prezes Polski lubi spać do południa, a poranne wywiady “na żywo” nagrywa poprzedniego dnia.

Agata Nieduda
Agata Nieduda

Tak tak, przypadek, na pewno. Innym razem to się na Kaczyńskiego czekało pół godziny, aż łaskawie przyjdzie na posiedzenie Sejmu, a tutaj nagle taki “przypadek”. Trzeba być naprawdę wyjątkowo naiwnym, żeby w takie przypadki wierzyć.
Ciekawa jestem, które trolle minusowały nagłówkową wypowiedź i co ich w niej zapiekło.

Nik
Nik

Bzdury Człowiek honoru się nie spóźnia w takich okolicznościach.

Mariusz
Mariusz

Dzieci w przedszkolu wiedzą że zajęcia rozpoczynają się zawsze od ważnego wydarzenia. Ale dla naszych polityków uczczenie pamięci na początku obrad nie jest ważnym wydarzeniem . Po tragedii smoleńskiej nikt się nie spóźnił . Tym razem zginął polityk partii opozycyjnej więc oddanie mu czci przez Prezesa i jego największej z szacunku dla kobiet nie użyję słowa które ciśnie się na usta… nie obowiązuje.

Co z tą demokracją?
Co z tą demokracją?

Komitet Obrony Dzików od kilku lat nawołuje do nienawiści i jakoś policja i prokuratura ich nie zatrzymuje – Czasami musimy walić przeciwnika dechą w łeb, żeby upomnieć się o swoje – mówił były prezydent Bronisław Komorowski. Do Poznania przyjechał na zaproszenie Komitetu Obrony Demokracji.

Sidorowski
Sidorowski

Przykłady masz, to zgłaszaj. Komików tu dziś więcej niż zimą śniegu.

ja234
ja234

@Olo,bzdura.Żaden przypadek.Tylko celowe działanie.

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Olo. Całe szczęście że Marszałkiem Sejmu nie był Bronisław Komorowski. Po śmierci senatora, nie zgodził się na uczczenie jego pamięci minutą ciszy. Wypowiedział się w taki sposób : “- Nie, bo jak za każdym razem na zmarłego będziemy robić minutę ciszy, to nie starczy czasu sejmowego.”

Piri
Piri

Po raz pierwszy spóźnię się na własny pogrzeb.

,,
,,

Zwłaszcza, że przecież Jareczek ma chore kolano. Na pogrzeb też się spóźni.

Cookie Monster
Cookie Monster

Ja bym nie był takim pesymistą. Społeczeństwo ma różne poglądy – to naturalne. Wśród moich znajomych są zarówno wyborcy jednej jak i drugiej strony. Nie przeszkadza nam to prowadzić normalnego życia i żadnej agresji z tytułu różnic politycznych nie ma. W każdym jednak społeczeństwie są ekstremiści, którzy są zawsze bardziej widoczni – dużo bardziej i myślę, że Twój pesymistyczny bardzo komentarz bazuje na obserwacji tych ekstremistów. Przerażające natomiast jest to, że politycy zamiast szukać i podkreślać to co nas łączy szukają tego co nas dzieli i podsycają. Ale moim zdaniem to dlatego dużo ludzi w ogóle nie chodzi na wybory… Czytaj więcej »

Stach
Stach

Dziś ekstremistami są ludzie podpisani imieniem i nazwiskiem tak jak ten ślusarz-raper, ojcowie, matki, tzw. normalni ludzie. To nie jest margines. A zaczęło się od pisowskiej nagonki na uchodźców i machiny nienawiści w mediach pro-rządowych i rządowych w TVP i Polskim Radiu.

Dziadek Wojtek
Dziadek Wojtek

“Przerażające natomiast jest to, że politycy zamiast szukać i podkreślać to co nas łączy szukają tego co nas dzieli”
I to jest właśnie dowód na to, że poza zdobyciem poklasku wśród swojego elektoratu i przez to utrzymanie władzy nic ich więcej nie interesuje. I po trupach (dosłownie i w przenośni) do tego celu dążą. A PiS przekroczył już absolutnie wszelkie granice, robiąc to jeszcze w dodatku za pieniądze podatników (TVP) i kłamiąc tak, jak nawet Urban za PRLu nie kłamał (pamiętam tamte czasy bardzo dobrze, więc mam porównanie)

Urko
Urko

@ Żoliborska Kanalia “Co jeszcze musi się stać, żeby ten naród się opamiętał ?” Chciałem Ci odpisać krótko : “Wojna” . Ale zaraz przypomniały mi się walki pomiędzy AK i AL, NZS itd. a zaraz potem “heroiczne boje” toczone przez tzw. “wyklętych” przeciwko własnym obywatelom. Kierowany więc nabytym cynizmem , muszę odpowiedzieć Ci pytaniem na pytanie . O który naród pytasz ? Ten lepszego czy gorszego sortu ?

Olo
Olo

urko mistrz.

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Urko. Widzę że wiedzę historyczną czerpiesz z niemieckich seriali “Nasze matki, nasi ojcowie” – stąd ta retoryka. Boli Cię że Polski naród (nie “ten naród” czy “tenkraj”) stawiał stanowczy i zaciekły opór niemieckim i sowieckim najeźdźcom.
Już Tobie raz napisałem: nie wycieraj sobie gęby Żołnierzami Wyklętymi bo u Ciebie, we wcześniejszych pokoleniach oraz następnych (po wpisach ewidentnie widać) nigdy moralnie nie dorośniesz im do pięt.

HAHAHA
HAHAHA

Panie mitoman, naród miał w d… stawianie oporu. Porównaj liczby walczących do okupacji i oporników w jej trakcie oraz liczbę tzw. “wyklętych” z liczbą ogółu, a wyjdzie ci może i smutna prawda, że opór stawiała garstka, przy czym ta antykomunistyczna najczęsciej była jednocześnie antysemicka od urodzenia. Reszta narodu chciała po prostu żyć. A jak do tego dodam, że PZPR liczył ponad 3 mln członków, to twoja bajeczka o polskim (zawsze małą literką) narodzie nawet nie jest śmieszna.

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@HAHAHA. Kto jak kto, ale Niemcy potrafili liczyć i wiedzieli doskonale że w Polsce nie będą mieli łatwo. 123 lata prób germanizacji nie przynosiło skutku, to co dopiero gdy była jawnie napadli na Polskę. Do walki i likwidacji polskiego podziemia powstał KL Auschwitz, w którym mordowano na początku Polaków z ruchu oporu. Przykład i świadectwo rotmistrza Witolda Pileckiego jest tego najlepszym przykładem. Dobrowolnie dał się złapać by w Auschwitz stworzyć ruch oporu i przekazać informacje na zewnątrz. Polski bohater zamordowany przez komunistów. Zapomniany i znienawidzony przez “3 milionów członków PZPR”, jak widać nawet po 1989 roku jest solą w oku… Czytaj więcej »

HAHAHA
HAHAHA

Śmiech to zdrowie, ale ty się nie dowiesz, bo używasz wielkich kwantyfikatorów bez powodu i uzasadnienia. „Polska czeka gotowa z bronią u nogi. Hitlerowi pozostaje do wyboru cofnąć się – albo rozpocząć wojnę”, “Niemcy napadli dziś na Polskę. O stalowy mur bohaterskiej armii rozbije się bandycki napad na Polskę”, „Wodzu prowadź!”, „Ofensywa niemiecka na Polskę załamana”, „Wojska polskie ścigają wroga na terytorium Niemiec”, „ Berlin zbombardowany”, “30 polskich bombowców zrzuciło bomby na Berlin i powróciły bez strat!”, „Niemcy ewakuują obszar linii Ziegfrieda”, „Na całym froncie zachodnim Niemcy uciekają w panice”, “Polacy i Francuzi zbombardowali Berlin”, „Klęska Niemców pod Lwowem”, “Hitler… Czytaj więcej »

Urko
Urko

@Ostatni Sprawiedliwy Niestety, niemieckie seriale nie przekazują wiedzy o np. Zaleszanach, Puchałach Strych ( Bury), Spiszu i Orawie ( Ogień). Tę wiedzę przekazują seriale wenezuelskie, tureckie oraz legendy ludu Ewenków i Ainów. Ale w jednym masz rację – biorąc pod uwagę, że w mojej rodzinie nie było morderców i bandytów, mam nadzieję, że moi potomkowie nie “dorosną wyklętym do pięt “

Urko
Urko

@Ostatni Sprawiedliwy “Wiedzę historyczną” ( sic!!!) czerpię wyłącznie z seriali wenezuelskich i wietnamskich . O bohaterskich wyczynach “wyklętych” w Puchałach Starych i Zaleszanach a także np. na Spiszu i Orawie możesz sobie poczytać w choćby “internetach”. A ponieważ w mojej rodzinie nie było nikogo , kto w imię jakichś idei strzelał do cywilów , kobiet i dzieci , to rzeczywiście, mam nadzieję, że tego poziomu “moralności”, moi potomkowie nawet nie dotkną.

Gość
Gość

“A ponieważ w mojej rodzinie nie było nikogo , kto w imię jakichś idei strzelał do cywilów , kobiet i dzieci , to rzeczywiście, mam nadzieję, że tego poziomu “moralności”, moi potomkowie nawet nie dotkną.”- a Twojego dziadka i wujka niby za co zamknęli?

Vicent
Vicent

Urkowy, mniej urkowych i żoliborskich kanalii na tym portalu, bo nawet teraz w czasie żałoby z powodu takiego nieszczęścia nie potraficie zamilczeć choć na chwileczkę.

Joe
Joe

Szczucie prowadzi wprost do partii politycznych a to, że partie w Polsce wyglądają tak jak wyglądają wynika wprost z ordynacji wyborczej, w której głosujemy na partie właśnie a nie na konkretne osoby. Partie są typu leninowskiego – liczy się wódz. Wódz dobiera sobie miernoty bo jednostki wybitne stanowiłyby zagrożenie dla wodza. Partyjne miernoty szczują na siebie w telewizjach, którym przyznają koncesje.

HAL
HAL

A szczucie w internecie na grupy zawodowe, które chcą podwyżek, jak ostatnie, przeciwko pracownikom sądów i prokuratur, to robota płatnych trolli Ziobry i Jakiego, czy zwykłych “Kowalskich”?

Jakos
Jakos

Oczywiście to PiS po przegranych wyborach wychodzi na ulice (KOD) i namawia do obalenia demokratycznie wybranego rządu. To PiS wymyślił akcje “schowaj babci dowód bo zagłosuje na PiS”. To PiS zrobił akcję w której zakleił drzwi biur wyborczych PiS kartkami z napisami “PiS to wstyd”. To PiS donosi na siebie całej Europie o łamaniu praworządności.

Winkler
Winkler

Ależ skąd, PiS po każdych przegranych wyborach tylko spacerował po ulicach, tylko informował parlament UE co słychać w Polsce, dekorował farbami pomniki i nigdy nie twierdził, że przegrał w wyniku fałszerstwa wyborów. Nigdy też nie buczał i nie wrzeszczał podczas pogrzebów. Dopiero po wygranych wyborach Pawłowicz, Pięta, Suski, Tarczyński ze szczęścia dostali małpiego rozumu.

Antypis
Antypis

Jak można wspierać tak ohydną partię jak PiS i cieszyć się, że rządzą! Pawłowicz zależało od dawna aby usunąć Jurka Owsiaka i jego WOŚP co poniekąd się udało na kanwie ostatnich wydarzeń z Gdańska! To wasza mowa nienawiści pisiory doprowadziła do tej ogromnej tragedii, a co będzie dalej Bóg jeden wie! Mam nadzieje, że ten naród wreszcie zmądrzeje i wyp…. was na zbity ryj przy okazji najbliższych wyborów parlamentarnych!

HAL
HAL

Ciekawe, czy nagle nadaktywny prezydent Frankiewicz, który zaczął odgrywać rolę obrońcy demokracji i rycerza walczącego z hejtem pójdzie za pomysłem prezydenta Trzaskowskiego i zaleci w szkołach lekcje o mowie nienawiści? A może na dowód czystych intencji wywali rzecznika prasowego, który wsławił się internetowym hejtem wobec przeciwników politycznych prezydenta? Można też przypomnieć pogardliwe słowa samego Frankiewicza o mieszkańcach, ale w czasie żałoby nie będę robił mu wstydu.

Siatkarz
Siatkarz

Zadałeś Panie Osobny gwoździa tak mocnego, że mało kto chce się z nim mocować. To jest tak dobry strzał w 10, że wszystkich przeraził siłą i skutecznością. Durnie wolą pławić się w głupocie prostej i płytkiej, a inteligenci udawać, że jest fajnie, progres, zarabiamy, żremy… Knock Out Gliwic!

ddad
ddad

kaczka po smolensku dorżniemy watache – chcemy zemsty wypartoszymy kaczynsiego – jezyk miłosci z lewa płynie w tvn go nie usłyszysz

niepromujciepsycholi
niepromujciepsycholi

dzień dobry Redakcjo, zamierzam zgłosić wpis powyżej do prokuratury – ponieważ jest on w miarę “świeży” zostawiam Państwu 1h na usunięcie, jeżeli to nie nastąpi wysyłam zgłoszenie. Proszę nie promować osób jak autora “Żoliborska Kanalia” z ewidentnymi zaburzeniami postrzegania świata w imię interesów politycznych! – pozostaje zapytać – czyich?

BEKA
BEKA

Podaj swoje dane, będziesz bohaterem. W Toszku, może nawet w Rybniku. :D

dzidek
dzidek

Usuwać to se możesz brud spod paznokci

Cc
Cc

Bardzo dobra diagnoza, zgrabnie to ubrałeś w słowa.

Alex
Alex

Ta tragiczna śmierć w ciągu kilku dni zaczęła samodzielne “życie” medialne. Zupełnie zapomniano o człowieku, ofierze ataku, zapomniano o szacunku i spokoju dla bliskich, którzy muszą tego słuchać, czytać i oglądać. Wątki w mass-mediach w ogóle nie dążą w kierunku refleksji, że oto została przekroczona jakaś granica, kamień milowy. Na kanwie domniemań i teorii co do pobudek napastnika rośnie kolejna fala bluzgów jednej opcji na drugą i vice versa. I w komentarzach pod artykułem o “mowie nienawiści” też pomyje leją się w obie strony. Nie ma człowieka, jest medialne wydarzenie. I nie są winni PO, PIS, kler że niektórym bełt… Czytaj więcej »

kop
kop

Święte słowa, ludziom po śmierci prezydenta Gdańska odj*****, a On sam stał się celebrytą. Masz rację – winni są ludzie, ale także media, które z ogromnej tragedii zrobiły cyrk.

AndrzejD
AndrzejD

@Alex
…i to jest jedyna sensowna wypowiedź w tym wątku.
To całe towarzystwo z PIS, PO, KOD + pismaki, szukające sensacji, jest siebie warte.
Po pogrzebie, znowu zaczną się zagryzać.

Zych
Zych

Czy Stefan Niesiołowski z PO też zostanie doprowadzony przez policję za notoryczne sianie nienawiści? Czy politycy i ludzie z show biznesu są chronieni przez specjalny płaszczyk bezpieczeństwa?

sst
sst

wara od Stefana *******!!

Dziadek Wojtek
Dziadek Wojtek

Dla przypomnienia – mały słowniczek inwektyw produkcji jedynie słusznej partii, rzucany od trzech lat gdzie popadnie: awanturnicy, bojówki KOD, bolszewicy, broniący układu, bydło, chuligani, ci którzy się dali uwieść propagandzie, ci którzy stoją tam, gdzie stało ZOMO, ci, którzy utracili władzę, przywileje i wpływy, ciemny lud, depczący wszystko co dla Polaków święte, donosiciele, dzicz, element animalny, element antypatriotyczny, esbecy, establishment, faszyści, folksdojcze, gardzący polskością, gestapowcy, gorszy sort, grupa ludzi w Polsce, hałastra, hołota, kanalie, kawiorowe protesty, koderaści, kodomici, kolaboranci, komuniści i złodzieje, konfidenci, kreatury, którzy nie cieszą się z tego, że Polska jest niepodległa, lemingi, lewaccy ekoterroryści, lewackie świnie, lewaki,… Czytaj więcej »

Piri
Piri

Dajcie się Polakom rządzić a sami się wykończą.

elemele
elemele

Jeśli jest oskarżony, nie macie prawa publikować jego danych osobowych, a na ilustracji jest jego nazwisko. Tylko informuję.

Robert
Robert

A ile nienawiści, pomówień i złości jest w protestująch w Kodzie?. Dalej nie potrafią się pogodzić z tym, że niespełna 4 lata temu w demokratycznych wyborach nie wybrała ich partia tylko obywatele wybrali inna partię do rządzenia tym krajem.

Joe
Joe

Drwienie z cudzej śmierci zasługuje na pogardę ale chyba nie na więzienie? Ciekawe kiedy zaczną wsadzać do więzienia za negowanie globalnego ocieplenia?

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Joe. Za globalne ocieplenie będą płacić państwa które mają na swoim terytorium wulkany, reszta będzie płacić opłatę “solidarnościową”. Z zebranych pieniędzy zostanie zakupiona kreda i wspólnie narysuje się tęczowy protest. Wulkany przestaną wytwarzać CO2, H2S, SOx i inne NOx-y.

Antyhipopotam
Antyhipopotam

Co to za rapowiec? zwykły patologiczny hipopotam, który nawet dobrze zasad pisowni języka polskiego nie zna!

Sprawiedliwy
Sprawiedliwy

Jak społeczeństwo szydzi ze tragicznie zmarłych w katastrofie Smoleńskiej, gdzie zginęło 96 osób to jeszcze nikomu zarzutów nie postawili. Wystarczyło, że obraził jednego zmarłego z PO to już co biorę do paki.

?!
?!

Kłamiesz podle, co jest dla ciebie typowe! Społeczeńswto miało bekę z obrońców krzyża, który nielegalnie postawili na Krakowskim Przedmieściu.

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@?!. Przypomnę Ci że nikomu nawet nie przyszło na myśl szydzić z mszy za duszę śp. Pawła Adamowicza, czy “nielegalnym” układaniu zniczy w Gdańsku, dziwne nawet że nie było głosów o “świeckości” i rozdzieleniu Państwa od Kościoła przed mszą w której wzięli udział urzędnicy z UM w Gdańsku.

Napisz bo chcę się dowiedzieć jakie to “społeczeństwo” miało “bekę”?
Czy Maciej Stuhr zrobi podobną komedię do “Tu polewa” i “wyklętych”?

?!
?!

Wiem, że jesteś stary i masz sklerozę, więc wygugluj sobie masowe zgromadzenia na Krakowskim Przedmieściu otaczające grupkę fanatyków zamachu smoleńskiego, albo tłumy, które zza barierek towarzyszyły pochodom smoleńskim PiS, to sobie przypomnisz. Na poczucie humoru i jakikolwiek dystans w twoim wypadku nie liczę, bo nie znasz tych terminów.

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@?1. Andrzej Hadacz i podobni. Brawo!

?!
?!

Harcmistrz Michał Kuczmierowski i inni od krzyża zatrudnieni po wyborach przez układ PiS. Wypstrykasz się po kwadransie. :)

Stach
Stach

@Ostatni Sprawiedliwy A skąd wiesz, że nikt nie szydził z mszy za Adamowicza? Masz dowody, to przedstaw. Jakich głosów o świeckości się spodziewałeś w sytuacji, gdy zmarły był katolikiem? Urzędnicy mieli stać przed kościołem, co jest dziwną praktyką niektórych wiernych? Będziesz protestować przeciw obecności Dudy i pisowskiej s-ki na pogrzebie? Nielegalne znicze??? Chłopie, jesteś ciężkim przypadkiem żółci. Ale jeśli nawet ksiądz został ukarany za odmowę odprawienia mszy za Adamowicza, to nie dziwne, że wierni mogą być jeszcze większymi świrami. Sławny ginekolog Dębski nie miał tyle szczęścia, bo fanatycy katoliccy od razu mieli absurdalne zarzuty. Zresztą nie tylko on jeden. Do… Czytaj więcej »

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Stach. Gdybym miał dowody na szydzenie z mszy to pierwszy zgłosiłbym do Prokuratury. Nikomu nic takiego nie przyszło nawet na myśl – i bardzo to dobrze to świadczy.
Na szczęście nie było też żadnych głosów sprzeciwu dot. mszy, ustawianiu zniczy.

Czego tutaj nie zrozumiałeś?, bo ewidentnie pomyliłeś się.

ABWERA
ABWERA

O.S. ogarnia internety. Dozgonny szacun dla wielkiego formatu ogarniacza. Wątki trudne dla siebie pomija jak każdy szarlatan zamknięty na niespójności swoich wywodów i problemy z logiką jak każdy fanatyk. Trzeba go wystawić na Imperatora Słowiańskiej Wielkiej Polski. Naprawi kino, media, szkolnictwo, lecznictwo, energetykę i handel. Jerzy Zięba pomoże, bo jest znanym megamózgiem, a za 5 tys od łebka w hali na 13 tys. wskrzesi nawet umarlaka z 0 roku. Gliński zapłaci, a Gowin zrobi Uniwesytet Narodowego Centrum Uzdrawiania Bełkotem pod patronatem i finansowym ssaniem Episkopatu. To nie może się nie udać!

16 TON
16 TON

@O.S. ****** Jesteś w stanie wybrac pytanie, na które rzeczowo odpowiedziałeś? Bo wiesz, twoje trafienia oscylują około “poza tarczą”. To jak? Dasz radę skupić się na pytaniu i z równym skupieniem odpowiedzieć? Jeżeli pytania są nazbyt skomplikowane, to na twoją prośbę da się je uprościć. My, lewacy, pomagamy wszystkim potrzebującym. ;-) Dziekujemy gazecie miejskiej za zwrócenie uwagi na problem. Nie wszyscy zgłaszają się sami. Niech Bóg zlituje się nad naszym błądzącym bratem i niech go FBI bardzo nie topi, bo on nie lubi wody. I mydła.

ziomek
ziomek

“Firma, w której jest zatrudniony jako ślusarz, już zapowiedziała wyciągnięcie wobec niego konsekwencji dyscyplinarnych.”

Co ma piernik do wiatraka?

Polak po szkodzie
Polak po szkodzie

Uważnie się przyglądajcie, czy nie powtórzy się historia znana z II RP po zabójstwie Prezydenta Nautowicza. Wtedy przez milczących liberałów i lewicę endecja szybko zrobiła z zabójcy męczennika a z Polski autokratyczne, niemal faszystowskie państwo. Oby to się nie powtórzyło.

Z Gliwic
Z Gliwic

Ludzie, piszecie o hejcie, o innych, o tych złych… popatrzcie na swoje komentarze. Nawet jeśli się ze sobą nie zgadzacie-czy musicie się obrażać wzajemnie? To też jest hejt! Na tym forum pod jakimkolwiek artykułem ZAWSZE można się natknąć na jakąś wojenkę słowną. DOSYĆ!!

Slązok
Slązok

Slązok pyta..a czemu się nie wezmą za osoby odpowiedzialne za śmierć P.Adamowicza ?..odpowiem sobie sam..wezma się jak się już niedługo władza zmieni

Olo
Olo

DORZNIEMY WATACHE radzio dalej na wolnosci? To sa standarty gorzej niz w rosji pytam sie gdzie demokracja skoro patriota raper wyrazil tylko swoja opinie ktora z nim podzielam. Pol polski aresztujcie judasze

Ciekawski
Ciekawski

Dodany przez tą osobę wpis według mnie nie posiada znamion przestępstwa gdyż nie jest nawoływaniem do nienawiści w sensie gróźb karalnych. Na jakiej zatem podstawie jego autor został zatrzymany (dokładny artykuł kodeksu)? Treść wpisu jest wątpliwa pod względem moralnym ale nie wygląda to przestępstwo ani nawet na wykroczenie.

Nicknibib
Nicknibib

Teraz będą zamykać każdego co ma swoje zdanie !!!!

Grzesio
Grzesio

Tzw. mowa nienawiści w polskim prawie obejmuje właściwie tylko (albo aż) dwa przypadki: realne groźby karalne oraz stalking. Inne formy mające znamiona mowy nienawiści mogą być rozpatrywane wyłącznie w ramach powództwa o zniesławienie. Osobiście bardzo dziwię się zatrzymanemu w Knurowie że nie zażądał natychmiastowego wezwania adwokata oraz uzasadnienia zarzutów. Jakkolwiek makabrycznie to zabrzmi, radość z czyjejś śmierci nie jest zabroniona a co więcej, zatrzymany może domagać się zadośćuczynienia za bezprawne zatrzymanie oraz naruszenie dóbr osobistych (zarówno wśród znajomych jak i zapowiadanych represji w miejscu pracy). Ograniczanie swobody wypowiedzi jest cenzurą ograniczającą konstytucyjną wolność słowa.

Krzysztof
Krzysztof

Mamy w konstytucji zagwarantowaną wolność słowa,czy może się mylę?

Prawda
Prawda

Maciek Stuhr obraża notorycznie wszystkich zmarłych, których za zycia nie polubił. Widać tym tropem obecnych działań, które sa przedstawione w artykule Stuhr za jego szerzenie nienawiścią powinien dostać już dożywocie.

Olo
Olo

kogo ??!@!!!!! to jest pomówienie
idz teraz do sądu i udowdnij to

Olo
Olo

wiesz co. ja do niego napisze. niech cie poda do sądu. nie ogarniasz typie tego??? ze nie mozna sobie tak pisac

qaz
qaz

Za niedługo doprowadza, do tego, ze nie będzie nic można pisać w komentarzach, bo to się komuś nie spodoba i wezwie Policję i tutaj nikt nie protestuje i nie pisze o wolności poglądów i demokracji…Wyrażanie swoich poglądów nawet skrajnych nie jest zadnym nawoływaniem do agresji czy nienawiści…,ze skrajności w skrajność taka nasza Polska jest…

AK
AK

Pochwała terroryzmu i życzenie śmierci, pomawianie i szkalowanie to jest wyrażanie poglądów? To ma coś wspólnego z wolnością i demokracją? Gdzieś ty się chował?

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@AK. Posłuchaj jak Wałęsa mówił o “wyrzucaniu przez okna”.

BEKA
BEKA

Zastanawiam się kiedy jasno potępisz każde słowa nienawiści w tym swoich ideowych idoli z PiS. Jak dotąd tylko odszczekujesz, że “w Ameryce biją murzynów”.

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@BEKA. Nigdy, nigdzie nie napisałem że popieram PiS i ze to są moi ideowi idole. Nie wiem skąd takie przypuszczenia.

OPOZYCJA
OPOZYCJA

No właśnie, OS, nie kumasz życia. Ty nigdy i nigdzie nie odciąłeś siebie i kumpli od mowy nienawiści. Twoi idole są aż nadto oczywiści. Nie załapaliście się na rząd, olali was i spławili jak mocz w klozecie, dlatego tak się wściekasz. Jesteś radykalnym planktonem, który wymiera w oceanie ryb, które zeżrą wszystko, by przeżyć. Niektóre z nich, te, co się teraz tobą posługują dla klikania, też zdechną i wiedzą o tym, że nawet komitywa z byłą kandydatką na radną Frankieiwica nie pomoże utrzymać dziadowskiego portalu, który nie ma kręgosłupa, ale pojemną paszczę, która obsługuje silniejszych w danej chwili. ;-)))

Piri
Piri

“Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i owcza głosują co zjeść na obiad, a wolność jest wtedy gdy po zęby uzbrojona owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją.”

ers
ers

Demokracja i wolność słowa również mają swoje granice. Hitler przecież też tylko otwarcie wygłaszał swoje poglądy będąc obywatelem demokratycznej i wolnej niemieckiej Republiki Weimarskiej.

Dziadek Wojtek
Dziadek Wojtek

“Wyrażanie swoich poglądów nawet skrajnych nie jest zadnym nawoływaniem do agresji czy nienawiści”
No i to jest właśnie nieprawda.

A bardzo dziwne też jest, że “niezależna” prokuratura uznała, że wieszanie na szubienicach portretów polityków oraz wystawianie im aktów zgonu NIE JEST przestępstwem, a powieszenie dziecięcych bucików na klamce kościoła – JEST, i ścigane było już tego samego dnia.

Piri
Piri

Dokładne specjalistyczne badania psychologiczne przed posadzeniem kogoś na stołku decyzyjnym muszą być wymogiem prawnym. W przeciwnym razie tragedia gotowa.

AK
AK

Ślusarz ma super stylówę, wytatuowany karabin pod okiem… Na 100 procent uczestnik tzw. marszów niepodległości od kultury i rozumu.

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@AK – masz 100% pewności to przedstaw dowód na to że był uczestnikiem Marszu Niepodległości.

BEKA
BEKA

Sklerotyk i ślepy. Przecież na daszku czapki widać napis stoprocent.

LOL
LOL

Procentów nie zaryzykuję ale Ostatni Sprawiedliwy też jest niepodległy od kultury i rozumu.

Ampuła
Ampuła

Jaka władza, tacy piewcy i klakierzy. Pietrzak, Rosiewicz i Umorusany Specjalnej Troski powierzchniowy raper knuroski.

ja234
ja234

Zabójstwo Adamowicza jest pokłosiem propagandy, siania nienawiści, dzielenia społeczeństwa przez pisiorów.Trzy lata, “rządów” pisiorów, dają efekty w postaci rozbujanych emocji, potężnej polaryzacji społeczeństwa.
Widzicie ludzie do czego doszło, do czego doprowadziły pisiory.
Koniecznie na nich głosujcie….jeśli zostaną wybrani na następną kadencję, może dojść do czegoś gorszego.

Joe
Joe

O ludzie, trzy lata siania nienawiści przez pisiorów. A jak tamci byli u władzy to TVN i TVP pisiorów obcmokiwało, że taka świetna opozycja. W ogóle był cymes, wataha, i zimny lech na Wawelu. Weź se pojedź na wstecznym na osi czasu to zobaczysz, że choroba zaczęła się dużo wcześniej.

Olo
Olo

Wy wprowadźcie logowanie na stronie , jedno IP, blokujcie i będzie dobrze, co się dzieje pod artykułami np. o franku? Co 2-gi komentarze nadaje się do sądu , to wy jesteście w jakiś sposób odpowiedzialni za Adamowicza- media. Na forum jest wolna amerykanka

RS-AZ7
RS-AZ7

Pudrowanie i przesadna cenzura zakłamuje rzeczywistość. Za braki u ludzi kultury i podstawowego systemu wartości nie wiń mediów tylko rodzinę, szkołę i środowisko, w których kształtują się młode charaktery. To nie wina portali, że prymitywy na forach obnoszą się ze swoim prymitywizmem tylko wzorców jakie mają do dyspozycji w swoim otoczeniu.
PS.
I nie myl konstruktywnej i uzasadnionej krytyki (to o franku) z obrażaniem czy czymś takim.

Olo
Olo

czesto nie jest konstruktywna. to są często pomówienie, słowa karalne
jam można nazywać np. urzędnika złodziejem? nieukiem

Sidorowski
Sidorowski

Nie mendź, tylko zgłaszaj konkretne przypadki. Tylko, że z twoim rozumieniem czym jest “słowo karalne” na komisariatach będą mieli ubaw, aż w końcu dostaniesz mandat, potem grzywnę za zawracanie gitary policji bzdurami.

Olo
Olo

szkoda słow na ciebie.

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Sidorowski. Na komisariatach to dopiero mieli dylemat jak mieli aresztować byłego policjanta, Komendanta Straży Miejskiej w Gliwicach który zorganizował kradzież 30 ton kostki brukowej (która była przeznaczona na budowę Centrum Ratownictwa).

Sidorowski
Sidorowski

Przedstaw dowody na te dylematy policjantów. Ja wiem, że komendant został aresztowany, oskarżony i ukarany, a prezydent po upływie kary go zatrudnił na innym kierowniczym stanowisku w miejskiej spółce.

Piri
Piri

Pewnie w ramach resocjalizacji tali ludzki bratni odruch. Jak powiedział mój brat, każdemu może się zdarzyć i załatwił pracę złodziejowi czyszcząc mu poniekąd papiery. Natomiast mi pracy nie załatwił, chociaż wiem, że mógł.

AndrzejD
AndrzejD

@Olo
” co się dzieje pod artykułami np. o franku? ” – sama prawda w nich jest kolego !
Dyletantów i amatorów należy piętnować (zwłaszcza jeżeli pobierają pensje na które zrzuca się podatnik )
– to się nazywa – konstruktywna krytyka.

Gliwiczanin
Gliwiczanin

jak będziecie dalej tak hejtować lewaki,, to nedziwcie się , że was Polacy nie lubią. A przypominam , że tu jest Pollska.

xxx
xxx

A ty pewnie odtrącony przez gliwickie społeczeństwo piastoholik, który podobnie jak żoliborski bohater ps. Balbina, nie zawaha się przed niczym aby dowartościować swoje niskie morale?

Piotr
Piotr

Spacja przecinek spacja przecinek

elemele
elemele

Szkoda, ze taki ***** ma czelność pisać pod takim pseudonimem.