„Taniej już nie będzie”. Wyczekiwany przez wielu obiekt powstanie, jeśli radni opowiedzą się ZA

Restauracja Parkowa na placu Grunwaldzkim, w miejscu dawnego „Okrąglaka”, powstanie, o ile radni zagłosują za zwiększeniem budżetu na tę inwestycję – wynika z zapowiedzi prezydenta Neumanna. Choć w unieważnionym, ubiegłorocznym przetargu, niektóre wyceny prac były niższe, miasto uznało, że skorzysta z jednej ze złożonych w bieżącym zamówieniu ofert.

 
Zapewnienie to padło podczas poniedziałkowego spotkania prezydenta Adama Neumanna i wiceprezydent Mariusza Śpiewoka z mieszkańcami Wójtowej Wsi w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 przy ul. Ligonia 36. Wydarzenie dotyczyło przede wszystkim planowanej rozbudowy tej placówki, jednak w trakcie poruszane były również inne sprawy dotyczące tej dzielnicy.

Jedną z nich była planowana od kilku lat budowa restauracji Parkowej w miejscu dawnego, wyburzonego w ubiegłym roku „Okrąglaka”.

MZUK, który zajmuje się tą inwestycją, nie dokonał jeszcze wyboru najkorzystniejszej oferty w zamówieniu publicznym na wykonanie prac budowlanych, ani też nie unieważnił przetargu, chociaż wszystkie złożone oferty są droższe (najtańsza o dobre ponad pół miliona zł) od najniższej wyceny, jaką zaoferowano w 2023 roku. Wówczas przetarg został unieważniony właśnie ze względu na zbyt wysokie propozycje cenowe względem zakładanego na to zadanie budżetu (1,25 mln zł).


Kwota, jaką Zarząd zamierzał przeznaczyć na realizację prac budowlanych w tegorocznym podejściu do wyłonienia wykonawcy nie uległa zmianie. Najtańsza oferta opiewa natomiast na ponad 3 mln zł.

Patrząc na to, co się dzieje na rynku budowlanym aktualnie i biorąc pod uwagę inflację, która ciągle jest, po prostu taniej już nie będzie, w związku z tym zdecydowaliśmy się zmierzać do rozstrzygnięcia przetargu. Są bardzo blisko siebie, jeżeli chodzi o wartość, dwie oferty gliwickich – co też istotne – firm

– mówił podczas spotkania prezydent Gliwic Adam Neumann.

Trwa weryfikacja tych dokumentów, wszystko wskazuje na to, że są one poprawne i można zawierać umowę na wykonawstwo tego obiektu. Na najbliższą sesję przygotowuję wniesienie poprawki do budżetu miasta. Jeżeli radni podzielą nasz pogląd i zgodzą się na zwiększenie środków na ten tzw. Okrąglak na placu Grunwaldzkim, to przystąpimy do jego realizacji – podsumował prezydent.

(żms)
fot. arch. 24gliwice.pl

39 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze