Technikum z Gliwic zwyciężyło w Śląskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019

Na Politechnice Śląskiej wręczono nagrody dla najlepszych szkół w Śląskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019. Zwyciężyły szkoły z Gliwic i Bielska-Białej.

Uroczysta gala, organizowana przez Politechnikę Śląską oraz Fundację Edukacyjną „Perspektywy”, odbyła się w środę na gliwickiej uczelni.

Wyróżniono 15 najlepszych liceów i 15 najlepszych techników z województwa śląskiego. Wśród techników zwyciężyło Technikum nr 1 w ZS Techniczno-Informatycznych w Gliwicach, natomiast V Liceum Ogólnokształcące z Bielska-Białej okazało się bezkonkurencyjne w rankingu śląskich liceów. Wśród nagrodzonych szkół znalazły się również placówki m.in. z Jastrzębia Zdroju, Katowic, Rybnika, Tychów, Sosnowca, Cieszyna czy Częstochowy.

Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Przy ocenie techników kapituła brała pod uwagę dodatkowo wyniki egzaminu zawodowego.

– Chcę zwrócić uwagę, że wśród 50 najlepszych techników w Polsce, aż 11 było ze Śląska. To ewenement. Świadczy to dobitnie o świetnej współpracy pomiędzy przemysłem a edukacją i etosie pracy na Śląsku

– powiedziała Magda Rulska z Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”. (inf: Politechnika Śląska)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
black_horse
black_horse

Gratulacje. Dobrze wiedzieć że edukacja w Gliwicach stoi na wysokim poziomie. (jak na dzisiejsze czasy)

prosty_gliwiczanin
prosty_gliwiczanin

“Kolejówa” zwyciężyła? To jakiś żart, przecież wszyscy wiedzą że najlepsze w Gliwicach jest Technikum Łączności z dyrektorem K. Szczęśniakiem.

black_horse
black_horse

Kiwak jeszcze dyrektoruje?

prosty_gliwiczanin
prosty_gliwiczanin

Tak, zastępcy się zmieniają ale Kiwak wciąż na stanowisku.

gliwicjus
gliwicjus

Jak korzystacie z nie swojego zdjęcia to może warto podać autora?

Gość
Gość

@gliwicjus
To może jakieś przepraszam?
Czy nie masz tego w swoim słowniku?

2 plus 2 równa się 5!
2 plus 2 równa się 5!

Za co ma przepraszać?
Prawa autorskie osobiste są niezbywalne.