Ten narkotyk ostatnio robi się coraz bardziej popularny. Policja ostrzega przed silnymi skutkami dla zdrowia

24-latka wynajęła mieszkanie w Gliwicach, tam zaś sprzedawała narkotyki. Niedawno do drzwi zapukali policjanci w cywilnych ubraniach i poprosili o wydanie posiadanego „towaru”. Dostępny tam asortyment był dosyć szeroki – dostać można było tzw. kryształ, kokainę, MDMA, tabletki ecstasy i marihuanę.

 
Podczas przeszukania lokalu, jakiego dokonali policjanci z I komisariatu, znaleziono także precyzyjne wagi i woreczki strunowe. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono przy podejrzanej gotówkę polską i zagraniczną o łącznej wartości ponad 7 tys. złotych. Prowadząca nielegalny biznes kobieta, decyzją sądu, trafiła tymczasowo do aresztu.

Blisko 100 gramów na dobę

Gliwicka policja informuje, że zatrzymuje średnio trzy osoby tygodniowo, które są podejrzane o przestępstwa narkotykowe. W całym ubiegłym roku tylko gliwiccy policjanci zarekwirowali ponad 34 kilogramy narkotyków.


Policjanci wychwytują każdą informację, która może wskazywać na pojawienie się przestępców w podległym rejonie. Analizują dane wskazujące, że pojawiła się aktywność przestępcza. Podczas licznych interwencji wychwytywani są posiadacze niewielkich ilości narkotyków. Koleją rzeczy jest zatrzymywanie handlarzy dorywczych, następnie zatrzymuje się hurtowników – informuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.

Aresztowana ostatnio 24-latka, to nie jedyny przypadek w ostatnich dniach. Wcześniej kryminalni z tej samej jednostki zatrzymali i przeszukali dom pewnego młodego mężczyzny z gminy Sośnicowice.

W tamtym przypadku też zabezpieczono tzw. kryształ, czyli metaamfetaminę, jako dowody zatrzymano też wagę elektroniczną i woreczki strunowe. W środę w gminie Gierałtowice policjanci w czasie interwencji domowej zabezpieczyli marihuanę. Wszystkie te osoby odpowiedzą przed sądem – dodaje Słomski.

Kryształ pożądany

Z policyjnych obserwacji wynika, że ostatnio popularność w półświatku zyskuje wspomniany „kryształ”, czyli twardy syntetyczny narkotyk – metamfetamina. Może on występować w różnych formach, w tym w postaci kryształków czy proszku, a czasami również w postaci tabletek. Jej nazwa potoczna, „kryształ”, wynika z faktu, że metamfetamina występuje często w postaci kryształków i tak bywa identyfikowalna przez użytkowników.

Metamfetamina jest substancją o dużym potencjale uzależniającym i silnych skutkach negatywnych dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Jej użycie może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych oraz społecznych – ostrzega Słomski.

(żms)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice, policja.pl

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze