To ostatnie dni na wizytę w Palmiarni. Rozpoczyna się przerwa technologiczna i modernizacja

Jeśli chcecie odwiedzić gliwickie tropiki, to teraz jest ostatni moment. Od 17 czerwca w Palmiarni rozpocznie się przerwa technologiczna, w trakcie której przeprowadzona zostanie modernizacja kolejnego pawilonu.

 
Przerwa potrwa do 30 sierpnia br., zatem przez całe wakacje obiekt będzie zamknięty. Zaplanowana w pawilonie „Kaktusy i sukulenty” wymiana elewacji pochłonie ponad 1,5 mln zł i wykona ją wyłoniona w przetargu firma DOM-GAZ z Częstochowy.

Podczas przerwy zostanie zrealizowana modernizacja ścian pawilonu tropiku i sukulentów, a także wykonane zostaną naprawy i konserwacje infrastruktury. Środki na realizację pochodzą z Funduszu Odporności

– informuje Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach.

Pozostało jeszcze kilka dni, by przenieść się do świata egzotycznych roślin. Warto skorzystać już w ten weekend – do 9 czerwca (niedziela) w tropikach można oglądać coroczną, specjalnie przygotowaną przez MZUK i Polskie Towarzystwo Miłośników Kaktusów, wystawę sukulentów. Oprócz tego od 7 do 9 czerwca trwa towarzyszący jej kiermasz, gdzie można zakupić własne okazy kłujących piękności.

(żms)

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
2 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze