To zdarzenie mogło skończyć się tragicznie. Z kamienicy przy ulicy Zwycięstwa spadł element elewacji

Niedawno pisaliśmy o szybie, która wypadła na chodnik przy ulicy Zwycięstwa. W środę doszło do podobnej sytuacji, tym razem nie zawinił przeciąg, a raczej stan budynku.

O kolejnym niebezpiecznym zdarzeniu informuje straż miejska. Od budynku odpadł ozdobny element elewacji. Można mówić o sporym szczęściu, chodnik wzdłuż ul. Zwycięstwa jest jednym z najbardziej uczęszczanych przez pieszych traktów w mieście. Kiedy z czwartego piętra spadał tynk, akurat nikt nie przechodził pod kamienicą.

Bezpośrednio pod zdarzeniu funkcjonariusze zabezpieczyli teren, wezwali również na miejsce straż pożarną. Właściciel nieruchomości został zobowiązany do usunięcia zagrożenia.

(żms)/SM Gliwice
fot. SM Gliwice, żms/24gliwice.pl

Na poniższej fotografii widać brak zdobienia nad oknem na ostatniej kondygnacji.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Two-Lak
Two-Lak

Aż strach chodzić, po tym mieście przyszłości.

oko
oko

Dodaj komentarz…Coś ty. Radny Kleczka twierdzi ,że to bezpieczne miasto

Milena
Milena

Od lat z uszkodzonych rynien leje się woda na głowy przechodniów. Teraz zaczynają spadać części elewacji. Nikt nie sprawdza stanu technicznego kamienic. Miasto się rozpada.

heli1b
heli1b

To, że w mieście są pobazgrane elewacje świadczy o tym, że w mieście mieszkają ludzie bazgrzący po elewacjach. To, że w mieście na ulicach zalegają tony śmieci świadczy o tym, że w mieście mieszkają ludzie rzucający śmieci pod siebie. To, że w mieście na ulicach zalegają tony psich odchodów świadczy o tym, że w mieście mieszkają ludzie, dla których goowno leżące na chodniku/trawniku to coś normalnego. To, że po weekendzie starówka tonie w potłuczonym szkle i pawiach świadczy o tym, że w mieście mieszkają ludzie pijący, którzy pić nie potrafią. To, że w mieście na ulicach widać bardzo wiele osób… Czytaj więcej »

Ad
Ad

A w Afryce jest gorąco a na Antarktydzie zimno.

Co Twoja wypowiedź ma wspólnego z tematem? Zleciał tynk, bo zlecieć kiedyś musiał, nie da się tego przewidzieć, taki “urok” starych kamienic!

heli1b
heli1b

Konstrukcje stalowe mostów, budynków, urządzeń, statków korodują. Napisz, że nie da się tego przewidzieć, że taki ich “urok” i nie ma sensu temu zjawisku przeciwdziałać.
A wypowiedź ma z tematem wspólnego tyle, że pokazuje stopień nieudolności miejskich służb w niemal każdym aspekcie.

Wasz Franek
Wasz Franek

Na miejsce tej oberwanej elewacji pani konserwator gliwicka zabytków nakaże powiesić podkowę końską . Czy oślą. To jest pytanie .

manek
manek

Styropianem się obłoży, jak spadnie to nikt nie ucierpi.
Blacha, styropian, deski i tektura najlepiej się nadają na scenografię.

Zainteresowany
Zainteresowany

A jak w zeszłym tygodniu na ul. Lipowej spadło pół elewacji na chodnik to nikt się nie zainteresował. Ale Zwycięstwa, wiadomo.

Cezar.
Cezar.

A juz myślałem, że to tam gdzie kiedys był rybny na rogu, ale widze ze to obok alei przyjaźni.

krzysztof
krzysztof

widzisz frankiewicz do czego doprowadziły twoje niby rządy twoja wizja wielkich Gliwic już w historii był taki jeden

ja234
ja234

No urzędasy, do roboty.
Zamiast wywalać kasę na bzdury typu pomnik-porażka, piast-porażka, czas zacząć remontować kamienice.Byłoby mniej tego obdrapanego syfu w glajwicach na wstecznym. Byłoby też dobrze wybudować co najmniej trzy szpitale.

Matysek
Matysek

Prywatne kamienice za publiczne pieniądze?

Poko
Poko

Też się właśnie zastanawiam co do tego ma Frankiewicz i publiczne pieniądze. Powie ktoś bo ja nie wiem jak to ma działać? Pozdrawiam

Atan
Atan

To chyba powinno być tak samo oczywiste jak wydawanie publicznych pieniędzy na remonty kościołów i kościelnych murków, kapliczek, krzyży przydrożnych itp.

Woj
Woj

Miasto mogłoby wymusić remonty elewacji i bardziej dokładnie sprawdzać stan budynków. Wiele kamienic jest w strasznym stanie. Gliwice to chyba miasto przeszłości a nie przyszłości.

Poko
Poko

No to już jakiś kierunek. W sumie to zabytkowa zabudowa więc miasto ma coś do powiedzenia. Pozdrawiam

pamiętliwy
pamiętliwy

A halę podium to niby dlaczego z publicznych wybudowano?

Imiu
Imiu

Miast psuje się od środka w tym przypadku od “centrum”. Winą są drgania od przejeżdżających kiedyś tramwajów, dychy przeszłości upominają się o France z bunkra tego szarego sera z dziurami.

pamiętliwy
pamiętliwy

Winą są wieloletnie zaniedbania i olewatorstwo

gość
gość

winne jest zarządzanie budynkami ale też budżetami przez ludzi co nigdy palcem fizycznie w żadnym kierunku nie ruszyli żyją w wirtualnym świecie albo w finansowo-kombinatorskim przelewaniu z publicznego w prywatne

Jan
Jan

9 lat po likwidacji tramwajów ich drgania powodują odpadanie tynku z zaniedbanych budynków? To muszą być jakieś mściwe duchy przeszłości. Ale dzięki temu jeszcze kolejne 30 lat będzie można tramwaje obwiniać o wszystkie nieszczęścia w Gliwicach. Włącznie ze smogiem, hałasem, rosnącą liczbą samochodów, wycinką drzew, stanem dróg itd. Wszystkiemu winny tramwaj, który kiedyś jeździł po Gliwicach.

rrolch
rrolch

Znowu zapytam – po co fatygować strażaków w tej sytuacji?

...
...

Odpowiadam – Dla prawników

Bajtek
Bajtek

Żeby z drabiny odstukali resztę słabo trzymającego się tynku?

rrolch
rrolch

Gdzieś tam komuś spali się dobytek, podczas gdy strażacy z drabiny będą obstukiwać elewację? Czy naprawdę strażacy nie mają poważniejszych zadań?

Bajtek
Bajtek

Straż pożarna nie gasi cały czas pożarów, bo ich aż tyle nie ma. W wolnym czasie ściąga też koty z drzewa, likwiduje gniazda szerszeni, wydobywa rannych zakleszczonych w samochodach po wypadkach i zajmuje się takimi niepoważnymi zadaniami jak zabezpieczenie elewacji, żeby kogoś nie zabiła. Oczywiście mógłby robić to ktoś inny, ale daj nam znać, kto dysponuje drabiną sięgającą do czwartego piętra. Konkretnie, żebyśmy nie pomyśleli, że tylko marudzisz dla samego marudzenia.

rrolch
rrolch

Można wynająć zwyżkę i fachowca.

Jan
Jan

Tylko że to potrwa co najmniej kilka dni – znalezienie firmy, podpisanie umowy, uzgodnienie terminu, wpłata zaliczki itd. Firma nie przyjedzie od razu, tylko wpisze klienta w swój harmonogram zleceń. A w tym czasie stan budynku może stanowić zagrożenie dla przechodzących osób, a być może również dla samych mieszkańców.

Dym
Dym

Weź drabinę i idź za nich. Kto ma to zabezpieczyć wg Ciebie?

BOB
BOB

Odpowiednie firmy znające się na budowlance … z rusztowania. Strażak wie, która część tynku jest dobrze utwierdzona, a która źle, co należy obstukać a co nie? A już przede wszystkim odpowiednie służby znające się na budowlance nie powinny do tego dopuścić i powinny reagować zanim dojdzie do nieszczęścia.
Miasto żenada

dB
dB

Tym bardziej, że ostatnio chyba jest moda na nadużywanie sygnałów dźwiękowych. Mam wrażenie, że do złamanej gałęzi wszystkie służby wysyłają wszystko co mają na sygnałach. Miejcie umiar.