Tragiczne odkrycie po libacji alkoholowej. Martwe niemowlę, cztery osoby zatrzymane

Po zakrapianej alkoholem imprezie w łóżeczku znaleziono martwą, 6-miesięczną dziewczynkę. Sekcja zwłok wykaże co było przyczyną śmierci. W sprawie zatrzymano wszystkie obecne w mieszkaniu osoby.

W niedzielny poranek, 15 kwietnia, służby otrzymały telefoniczne zgłoszenie od ojca, mieszkańca jednej z kamienic przy ul. Pszczyńskiej w Gliwicach, z prośbą o przyjazd do niedającego oznak życia niemowlęcia. Niestety, po przyjeździe na miejsce lekarz stwierdził zgon dziecka. Wcześniej w domu trwała impreza alkoholowa.

Zatrzymano rodziców, którzy, mimo ciążącego na nim obowiązku opieki nad 6-miesięczną dziewczynką, spożywali alkohol. 39-letni ojciec miał we krwi 1,5 promila, 30-letnia matka – ponad 1,8 promila.

W mieszkaniu policjanci zastali jeszcze dwóch innych mężczyzn, uczestników libacji, oni również zostali zatrzymani. Wszystkie osoby będą przesłuchane. Co było przyczyną śmierci niemowlęcia, wykaże sekcja zwłok, a od jej wyników uzależniony jest dalszy tok postępowania.

Przypomnijmy: kodeks przewiduje karę dla rodziców, którzy narażają dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu; mowa o karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

(żms)/KMP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Mały
Mały

Pszczyńska ! I wszystko jasne. Patologia *****

PG
PG

Bohater jesteś. A patologia to twoja rodzina

Ampuła
Ampuła

W weekend pojawiły się dwie ważne sprawy rodzinne, wymagające omówienia przy flaszce. Otóż po 4 dziecku matka przechodzić ma na emeryturę, a z kolei 300 zł w sierpniu płynie na każde dziecko szkolne. Niby łatwo obliczyć, ile czasu minimalnie potrzeba, żeby kobieta mogła mieć czwórkę dzieci. Ale przecież pojawiają się warianty ciąży bliźniaczej czy trojaczek. Czworaczki to raczej sprawa jak z totalizatorem. Do tego z każdą flaszką spada zdolność obliczeniowa. Teraz sprawa pójścia dziecka do szkół. Elbanowscy straszą z ministerstwa, że dzieci miejscowe są niezdolne do szkół poniżej 7 roku życia. Byłoby więc łatwiej zrozumieć, że PiSoidy ogłoszą przyznanie 300… Czytaj więcej »

Ad
Ad

Jak tam piastunki?

ers
ers

Apeluję do redakcji o wyłączenie komentarzy pod tym artykułem. Zmarło dziecko, a ludzie tutaj potrafią tylko wylewać gnojówkę. Przykre.

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Dajcie 1000+ tej patologii na alkohol itd i tak te biedne dzieci tego nie zobaczą na oczy

Ad
Ad

Wacek, nie gadaj tyle, tylko bierz się za robienie “niepatologicznych” dzieci. Chyba, że za krótki?

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Jesteś pewien że w twoim placów nie maczałem?

Urko
Urko

Rozumiem kontekst pytania . Ale “place” ?:-)

Ad
Ad

Pewnie zrobił placka ze strachu :)

Lewitacja
Lewitacja

Najważniejsza wódka i macie pisowcy swoje 500+

Ad
Ad

Dla chłopa pół litra na łeb, kobiecie pewnie wystarczyło mniej. Fakt, mało to to nie jest, ale żeby od razu libacja, pewnie niejeden z Was miał już tyle we krwi po dobrej imprezie a nie czujecie się przecież alkoholikami i patologią. Nie mam racji, krytykanci 500+…

Ala
Ala

Jak się ma w domu pod swoją opieką takie maleńkie dziecko to się nie pije nic!

Kalkstein
Kalkstein

Wyborcy PiS – typowi. Wsłuchani w konwencji obietnice. Rodzić jak najszybciej PREMIA. Zachodzić w ciążę w czasie studiów PREMIA. Przy okazji DUŻO DUŻO WÓDKI tak jak to okupanci czynili.

Rybcok
Rybcok

Fajni rodzice.
On 39 lat, ona 30.
Ul. Pszczyńska.
Pewnie konkubinat, mieszkanie to melina, a Ci dwaj koledzy to okoliczne trole.
Tylko dziecka szkoda.

Konkubinantka
Konkubinantka

A co ma do rzeczy ulica Pszczynska, roznica wieku i brak slubu ?! Znam mnostwo par, z roznica wieku ok. 10 lat i nie majacych slubu, sa wzorowymi rodzicami, wyksztalconymi ludzmi, zyjacymi na dobrym poziomie, jedni nawet mieszkaja na Pszczynskiej.
Pewnie Cie w kosciolku nauczyli,ze ci bez slubu to grzesznicy i patologia. Pomyles\as epoki, to juz nie te czasy.

zez
zez

@ Konkubina.Już nie te czasy ? Zawsze można ślub cywilny zawrzeć. A może życie w konkubinacie przynosi finansowe profity ?

Rybcok
Rybcok

Pincet plus na pierwsze dziecko, a tacy “postempowi” to sobie dwójkę robią żeby Dobromir mógł bawić się z Ludomiłą więc już tauzen wpada.
Do tego pierwszeństwo w przedszkolu, bo przecież “madka samotnie wychowująca”.
Rozliczanie PITa z dziećmi.
ITD.
Znam takie “konkubiny” co to na szybko rozwody brały byleby im lepiej było :)

I tak, na Pszczyńskiej mieszka dużo patologii, tak jak na Bł. Czesława czy na Krzywej, taki lokalny folklor.

w pogoni za octem
w pogoni za octem

gliwice to jedna wielka patologia i jeszcze ten rozsadnik przestępczości i narkomanii piast gliwice