Trwa ogólnopolski strajk nauczycieli. Czy egzaminy gimnazjalne odbędą się w terminie?

W poniedziałek ruszył strajk nauczycieli, który zdecydowanie utrudni dyrektorom szkół przeprowadzenie egzaminów gimnazjalnych rozpoczynających się w środę. Wojewoda śląski oraz kuratorium oświaty zapewniają, że wszystko potoczy się zgodnie z założonymi terminami.

– Jutro egzaminy się odbędą – zapewnił wojewoda śląski Jarosław Wieczorek podczas wtorkowej konferencji prasowej w Kuratorium Oświaty w Katowicach dotyczącej pracy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w województwie śląskim oraz egzaminów. W konferencji udział wzięli również – Członek Zarządu województwa śląskiego Michał Woś oraz śląski kurator oświaty Urszula Bauer.

– Apeluję do organizatorów egzaminów, by dać szansę wszystkim uczniom, aby podeszli do egzaminów. Niech nauczyciele myślą o spokoju dzieci i ich rodziców. Jutro ważny dzień i niech nauczyciele przyjdą na egzaminy. To trudny czas – dodał wojewoda Wieczorek.

– 38 tysięcy gimnazjalistów przystąpi do egzaminów. Każdy zdaje egzamin z odpowiedzialności. Zrobimy wszystko, żeby egzamin przebiegał sprawnie i w spokoju. Wspieramy dyrekcje, aby organizować egzaminy. Jeśli rodzice mają wątpliwości, mogą skontaktować się z kuratorium lub dyrektorem danej szkoły – powiedziała Urszula Bauer – śląska kurator oświaty.

Również rzecznik prasowy prezydenta Gliwic, Marek Jarzębowski zapewnia, że środowy egzamin gimnazjalny zostanie przeprowadzony we wszystkich szkołach na tym poziomie nauczania na terenie miasta.

Przypomnijmy, strajk nauczycieli dotyczy podwyższenia płac. Protestujący domagają się wzrostu wynagrodzeń o 1000 złotych (za ZNP). Strona rządowa nie chce na razie spełnić ich postulatów, w witrynie Ministerstwa Edukacji można natomiast przeczytać, że nauczyciele oczekują wzrostu wynagrodzeń o 1800 zł.

(żms)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
IQ
IQ

Upokarzanie nauczycieli to kolejna po artystach, lekarzach i prawnikach wojna PiS-u z polską inteligencją. Tak się nie buduje narodu. Tak się naród niszczy.

(_x_)
(_x_)

@IQ> Do ciekawych wniosków dochodzisz. Skąd te wywody?
Czy PiS zabrał całkowicie lub obniżył pensje nauczycielom? Czy dodał im więcej godzin tzw. “godziny karciane”, czy odmówił podwyżek?

Naród niszczy się fałszywymi oskarżeniami i szczuciem jednych grup społecznych na drugie.

ja234
ja234

Cwana pisiowska zagrywka.Pisiory chcą przeczekać strajk.Nauczyciele nie są ich grupą wyborczą, dlatego ich ignorują.Kupili staruchów, pińćetplusom dodali kolejne pińćet ( na drugiego bachora).To jest kupowanie suwerena,skuteczne.
Kasę przeznaczyli na tą swoją “piątkę”,oprócz tego ogromna kasa idzie na pińćet plus i dlatego nie ma kasy dla nauczycieli.Suwerenowi najwyraźniej nie przeszkadza, że ich kochane bachory będą w przyszłości bezmózgimi powolnymi pisiorom.(9:25)

rudolf
rudolf

Jakby nie ” pińćet plus ” to nauczyciele za kilka lat nie będą potrzebni . Pozdrawiam Cię bezmózgowcu

ja234
ja234

A właśnie pińćetplus nic nie dało.I za jakiś czas zaczną się likwidować żłobki, szkoły i przedszkola.Państwo,a właściwie obywatele, zostaną z olbrzymim długiem do spłacenia.
Pozdrawiam Cię nieświadomy niczego bezmózgowcu. (12:39)

Imiu
Imiu

to ile oni zarabiają? W moim otoczeniu Podstawówki od 2-3,5k i pewnie 4-5k Dyrektor.
Niestety nauczycieli z Powołaniem jest garstka w prawie każdej szkole.
Strajk jest okej, był bardzo dawno zapowiadany ale taki skok wynagrodzeń, wydaje się bardzo duży w odniesieniu do bieda zarobków w Polsce.

Sialalala
Sialalala

Imiu, bieda rozum, to bieda zarobki. Pasuje konsensus?

Mania
Mania

Nie wiem ile ale dyrektorki bardzo popierają Frankiewicza. Czy PiS coś z tym zrobi?

Rusz głową!
Rusz głową!

Spełnienie obecnych postulatów strajkujących kosztowałoby ok. 8 mld zł. Wydatki na przedwyborcze obietnice rządu tzw. “piątki Kaczyńskiego” to rocznie ponad 40 mld zł. Więcej kosztowała też “piątka Morawieckiego” sprzed kampanii samorządowej. Chcecie głupich dzieci – przyszłości narodu – to dostaniecie. Obecnie 21% maturzystów oblewa maturę. Najwięcej z matematyki, co chyba cieszy partię rządzacą, która dla utrzymania władzy rozdaje tam, gdzie zyska poklask. Dzięki źle opłacanym, a więc niezadowolonym nauczycielom, głupków będzie więcej. Znacie nieszczęśliwych pracowników wykonujących swoją pracę dobrze i na wysokim poziomie zaangażowania? Przyroda ani rynek pracy nie zna takiego przypadku.

Emilka
Emilka

gdyby poprzedni rzad co rok dal nauczycielom po 100 zl.-to ile by dzisiaj zarabiali.

Gacek
Gacek

Ciągle mniej niż górnicy?

Konopnicka
Konopnicka

Jak stłuczka-rząd zacznie godnie traktować nauczycieli, to egzaminy się odbędą, a jak nie…

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Nauczyciele, kolejna specjalna kasta ludzi. Muszą przepracować w tygodniu 18 “godzin” lekcyjnych czyli 13,5 godziny (a przepraszam, muszą też ciężko pracować w domu). Wolne wakacje, ferie, przerwy świąteczne, trzy lata na “podreperowanie zdrowia”. Teraz 15% podwyżki to za mało? To zmieńcie pracę i weźcie kredyt! Nauczycieli z powołaniem, pasją mogę policzyć na palcach jednej ręki. Szkoła kojarzy mi się raczej z jakąś formą psychicznej tortury, mobbingu, gdzie nauczyciele mieli okazję wyładować swoje frustracje na innych, podległych im młodych ludziach. Być może teraz jest inaczej, za moich czasów (lata 90) tak właśnie było.

Urko
Urko

Powtórzyłeś tekst z poprzedniego wątku forum w 84,7 % . To daje 15, 3 % twojej własnej inwencji twórczej za 1,50 PLN brutto. Szacun. No i teraz rozumiem te twoje “męczarnie” psychiczne w szkole. Pewnie zadanie domowe musiałeś odrabiać .

prywata
prywata

Szkoda, że nie odniosłeś się do postu merytorycznie. Rozumiem, że jesteś zwykłym forumowym pieniaczem. Ja jeszcze dodam, że nauczyciele dostają wynagrodzenie za miesiąc z GÓRY. Czyli za kwiecień już dostali kasę chociaż strajkują. A najlepsze jest to rozwiązanie “systemowe” czy się stoi czy się leży 1000 zł się należy czyli nie ważne wyniki pracy, nie ważne starania nauczycieli i efekty ich nauczania. Każdemu równo. Tym co siedzą na fejsie i tym co naprawdę się starają. Szkoda gadać.

Urko
Urko

@prywata. O. I Kolejne 1,50 PLN brutto wpadło.

prywata
prywata

Współczuję Ci człowieku jeśli interesujesz się cudzymi pieniędzmi. Idź dalej strajkuj.

(_x_)
(_x_)

@Urko. Nie mierz innych swoją miarką. Po Twojej aktywności i wpisach na każdy temat można domniemać, że płatnym internetowym trollem jesteś Ty.

Urko
Urko

Oczywiście, że jestem zwykłym forumowym pieniaczem . A także hejterem :-) Najlepszy dowód, że każdy mój post czeka na autoryzację moda po 2 godziny. A co do “merytoryki” wypowiedzi niejakiego Gliwiczanina, to po raz kolejny pozwolę sobie zacytować klasyka “Nigdy nie dyskutuj z idiotą . Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem”. Wiesz wszystko o organizacji pracy w szkole , więc nie podam autora , bo zapewne jest ci znany.

BEKA
BEKA

To ciekawe, bo moje komentarze również są drobiazgowo cyzelowane przez redakcję przed opublikowaniem. Natomiast wszelkiej maści kretyni publikują swoje “myśli” bez przeszkód.


MOD: Automatycznie zatrzymywane do sprawdzenia są wszystkie komentarze zawierające linki, wybrane słowa (główne wulgaryzmy) oraz posty dodane przez użytkowników (wg IP i nicków) wcześniej naruszających zasady publikacji komentarzy. Reguły są bardzo proste i czytelne.

Urko
Urko

Ależ oczywiście Mod. Tylko znajdź, proszę w którymkolwiek z moich postów jakikolwiek wulgaryzm. No chyba , że za takowy uznamy słowo “retoryczne” pracowicie kiedyś przez Moda “wygwiazdkowane” . Przesłać printscreena ? :-)

BEKA
BEKA

Dzięki, sąsiedzie. Zwrócę uwagę, że twoje dziurawe sito przepuszcza wulgaryzm “pi****lę” a cenzuruje wieloznaczne “pi***yć”. I pomimo zgłoszeń nie reagujesz. No i wielka wiśnia na torcie: rzekome wcześniejsze naruszanie zasad publikacji z mojego IP, które równa się temu, że kiedyś za “pi***enie” banowałeś, a teraz pikujesz gwiazdkami. Ale kretyni nadal swobodnie publikują, co chcą, bez twojej reakcji. Klikalność jest ważna dla biznesu, ale bywa zabójcza. Pozwól mi na zwócenie się do internautów, którzy moim zdaniem tworzą społeczną wartość portalu 24.gliwice. Zrobię to za chwilę. Nie będzie ci się podobać, ale na pewno docenisz przekaz. Ten post bądź łaskaw też opublikować,… Czytaj więcej »

prywata
prywata

No ok. Teraz to mi wszystko wytłumaczyłeś bardzo merytorycznie. Dzięki od teraz popieram strajk w takiej formie.

Gruntowy przymrozek
Gruntowy przymrozek

Widać, że miałeś pod górę zarówno do jak i ze szkoły

BEKA
BEKA

Szkoła jest dla frajerów. Jest opresyjna, uczy bzdur i dzieciństwo marnuje. Dlatego co cwańszy gliwiczanin kończy edukację na gimnazjum, robi kurs na wózek widłowy i… ta-dam! Robi karierę na taśmie i słuszną kasę zarabia. I na niemieckiego szrota ma i na rurę wydechową z rynny. A jak ma korzenie rodzinne na kopalni, to pracuje w Sośnicy na dole: 3 godziny na dotarcie do ściany, śniadanie… i pora wracać do łaźni, żeby po 8 godzinach ciężkiej pracy górnika podbić kartę i zainkasować 6 tysi miesięcznie. Telewizor ledowy, wódka w lodówce, audik dla żonki z gromadką przyszłych fizoli i beemka dla niego… Czytaj więcej »

Urko
Urko

Straszne , to co napisałeś . I niestety prawdziwe.

Maria
Maria

Kochani a pieniądze za korki (kto Ich rozlicza) widzę to na co dzień , jedni uczniowie się dokształcają.
Drudzy siedzą na ławce przed domem i czekają aż poprzedni wyjdzie i tak co dzień ?

Urko
Urko

“Apeluję do organizatorów egzaminów, by dać szansę wszystkim uczniom, aby podeszli do egzaminów”
Mniemam, że większość strajkujących ma apele tzw. “Wojewody Śląskiego” Jarosława “Dam Bańkę” Wieczorka w miejscu , w którym plecy tracą swą szlachetną nazwę.

Halka
Halka

Niestety Ziemia Gliwicka wydała na świat dostatecznie wielu łamistrajków i ludzi o niskim morale, dlatego egzaminy jutro prawdopodobnie się odbędą. Po egzaminach dowiemy się, czy odbyły się zgodnie z prawem.

nauczyciel
nauczyciel

A ja myślałem że każdy decyduje sam za siebie? Hitler i Stalin też nie lubili tych co myślą i robią inaczej.

Urko
Urko

“..sam za siebie” Hmm … A zatem mniemam, iż będąc “nauczycielem” nie jesteś jednakowoż nauczycielem języka polskiego . Logiki też w twojej wypowiedzi brak, więc takoż i nie nauczycielem matematyki . Hmmm….. Katecheta zatem ? Nie darzę szacunkiem…

Atylla
Atylla

Dziwne, że za wyznawców PiS-u decyduje szeregowy poseł, a im się wydaje, że to ich suwerenna decyzja. Tak samo było w przypadku wymienionych wyżej dyktatorów.

ja234
ja234

Żeby tylko za pisiowskich posłów decydował.Jest znacznie gorzej, on decyduje za cały kraj.I owszem on jest suwerenem…posłem-suwerenem.
Oni umieją tylko burzyć i siać chaos.(13:33)

rudolf
rudolf

Halka , w której szkole uczysz ? żebym tam nie wysłał swojego potomka do nauki.