W rejestrze przestępców seksualnych są trzy osoby urodzone w Gliwicach. W sumie 768 nazwisk

Wraz z początkiem roku odblokowany został publiczny dostęp do bazy zawierającej imiona, nazwiska i wizerunki ludzi, którzy w przeszłości dopuścili się przestępstw na tle seksualnym.

Można tam znaleźć trzech przestępców, którzy pochodzą z Gliwic, trzech z Zabrza, oraz po jednym z Pyskowic i Knurowa, natomiast z dalszego sąsiedztwa – aż sześciu z Chorzowa, po pięciu z Bytomia i Sosnowca, po czterech z Katowic i Rudy Śląskiej oraz trzech z Rybnika.

W rejestrze znajdują się dane łącznie 768 przestępców seksualnych. To głównie pedofile, którzy dopuścili się gwałtów na dzieciach poniżej 15. roku życia i sprawcy gwałtów popełnionych ze szczególnym okrucieństwem.

Spośród sprawców czynów popełnionych od 1 października 2017 r. do rejestru publicznego trafiają dodatkowo także recydywiści – jeśli którekolwiek przestępstwo na tle seksualnym popełnili na szkodę małoletniego (do 18. roku życia) i zostali uprzednio skazani na karę pozbawienia wolności bez warunkowego zawieszenia jej wykonania.

W Rejestrze publicznym zamieszczone są informacje, w jakich miejscowościach przebywają obecnie wszystkie te osoby. Muszą one pod groźbą kary aresztu zawiadamiać policję o każdej zmianie miejsca pobytu, a funkcjonariusze na bieżąco będą aktualizować te dane w rejestrze.

W przypadku przestępców, którzy urodzili się w Gliwicach, nie wiadomo jeszcze gdzie przebywa dwóch z nich. Pozostały odsiaduje wyrok w Zakładzie Karnym w Rzeszowie.

Policja jest w trakcie weryfikacji informacji, gdzie się znajdują się mężczyźni, których miejsce pobytu nie jest podane.

Rejestr z ograniczonym dostępem

Druga część rejestru – z ograniczonym dostępem – zawiera 2614 nazwisk. Oprócz osób z rejestru ogólnodostępnego znaleźli się w nim sprawcy gwałtów popełnionych przed 1 października 2017 r. na osobach w wieku 15-18 lat, co do których to sprawców sądy nie orzekły o wyłączeniu ich z rejestru.

ZOBACZ TEŻ:
Funkcjonariusz Aresztu Śledczego w Gliwicach zapobiegł gwałtowi. Sprawcę zatrzymano

Natomiast w przypadku przestępstw popełnionych po 1 października 2017 roku, do rejestru z dostępem ograniczonym trafili wszyscy gwałciciele i pedofile, stręczyciele dzieci i skazani, którzy posługiwali się pornografią na szkodę nieletnich. W tej części rejestr jest bardzo szczegółowy. Zawiera m.in. PESEL skazanych i adresy ich zameldowania.

Odpowiedzialność dyrektorów szkół

Dyrektorzy szkół, a także organizatorzy wypoczynku czy zajęć dla dzieci są zobowiązani sprawdzać, czy osoby, które zamierzają zatrudnić, figurują w rejestrze. Jeśli tak – nie będą mogli przyjąć ich do pracy. Za niedopełnienie tego obowiązku grożą kary – aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1000 zł.

(żms)/Ministerstwo Sprawiedliwości

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
imię jego dk44
imię jego dk44

Warto wspomnieć, że twórcy rejestru pochylili się z troską nad losem przestępców seksualnych w sutannach, taktownie ich pomijając.

ers
ers

Większość pedofii w sutannach dalej spokojnie głosi “słowo boże” i pieczołowicie zajmuje się dziećmi i młodzieżą w swoich nowych parafiach, do których zostali przeniesieni przez swoich troskliwych szefów z episkopatu.

Lolek
Lolek

Wciskasz kit, pedofile w sutannach też są, ale już na tym niejawnym rejestrze. Na jawny rejestr trafiają dane najbardziej groźnych przestępców seksualnych i recydywiści.

Ewa
Ewa

Jak można być nie groźnym pedofilem

Nie ważne
Nie ważne

Ewa można być jak np facet uprawia seks z 15 latką której brakuje miesiąca do lat 16 i legalnego prawnie uprawiania seksu.Taka osoba też jest pedofilem , ale miesiąc później już nie :)

Zabaks
Zabaks

Ona miała lat 14 .Ja 15 .Czy jestem pedofilem ?

imię jego dk44
imię jego dk44

Sutanna obniża zatem poziom zagrożenia czy tylko usypia czujność?

heniek
heniek

a co księża są bezpiecznymi pedofilami ,to zaprawodż swoje dziecina jego lekcję religii ,dlaczego osobna lista,to nie jest lista najgrożniejszych tylko wszystkich , nie bałamuć !!!

Lolek
Lolek

Czemu nie ma jednej listy? O to pytaj posłów, bo to oni ustalili takie prawo. Ja tu nikogo nie bronię, szczególnie księżny pedofil. Ja tylko stwierdzam jak wygląda sprawa od strony prawnej. Dorabianie spiskowych teorii jako by rząd z klechami po cichu się dogadał, to już nie moja dziedzina, ja nie jestem z PiSu.

Ptak
Ptak

cyt.z Jarkosława Kaczyńskiego….Nareszcie pod rzadami PiS każdy obywatel naszego kraju będzie traktowany jednakowo…………..Drogi Jarosławie .Kim są polscy księża pedofile ? Obywatelami San Escobar ?

Tomasz
Tomasz

Tak samo jak aktorow tfu…..

Dziencioł i chłopczyna
Dziencioł i chłopczyna

A gdzie zapuszkowany pedofil z Dominikany nijaki ksiądz Gil ?

Bolek ? To nie ja !
Bolek ? To nie ja !

A gdzie pedofile w sutannach.Na ogólnodostępnej liscie brak tego plugawstwa.Uczyniono z nich TW pedofil ?” Czarno od czarnych” na liście utajnionej ?

Ampuła
Ampuła

O naiwni… Pedofilów w sutannach nie szukajcie w tym rejestrze sprawców przestępstw na tle seksualnym!. Ministerstwo wraz z episkopatologią jest dopiero na etapie konsultacji przed utworzeniem innego rejestru: dzieci, które podstępnie a karygodnie lgnęły do osób konsekrowanych, przez co skłaniały ich do “nagannego odstępstwa od drogi Chrystusowej” ,czy jakoś tak. Dopiero w tym rejestrze będzie można poznać dane “pedofilów w sutannach”. W rubryce “pokrzywdzeni”.

heniek
heniek

a księża katoliccy pedofile to lepsi pedofile bo uduchowieni ?

Łysek z pokładu
Łysek z pokładu

Upublicznienie zboczeńców,pedofili w sutannach nie nastąpi.Nie może nastąpić ! Wszak pod przywództwem premiera mamy chrystianizować Europę ! Jak chrystianizować kiedy we własnym domu niejedna plebania by zapłonęła od podłożonego pod nią ognia przez zbulwersowanych parafian,zrozpaczonych rodziców.Zapytam.A co z dziećmi ofiarami pedofili w sutannach ? Staną się męczennikami za wiarę ! Hosanna.Cieszmy się.

Ryszard
Ryszard

Nie ważne co zrobi PiS zawsze źle. Zamiast teraz cieszyć się, że taki rejestr powstał to ludzi zaczynają sie doszukiwać, że kogoś tam w nim brakuje, Może po prostu was brakuje. Ja się cieszę, że takie coś zostało stworzone. To akurat bardzo dobra inicjatywa rządzących. Popieram.

Antyzbok
Antyzbok

Jeśli jak piszesz “kogoś tam brakuje” (księży) to rzeczywiscie zrobiono żle.

Mietek
Mietek

I bardzo dobrze.Pokazywac i potepiac.Ruch w dobra strone.

kanalia52
kanalia52

Gdzie pedofile spod znaku okupanta watykańskiego?

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Przegladac szukac i na pi er da lac do polamania potem zostawic gdzies w krzakach. Tak to widze jest ktos za?

Ad
Ad

99% tych nienawistnych wpisów dokonano w godzinach pracy i szkoły!
Emeryci i renciści? Wątpię! Pewnie siedzicie w robocie i okradacie swoich pracodawców siedząc na “24gliwice” zamiast wykonywać swoje obowiązki! A może jesteście na zasiłku? Z takimi charakterami wcale by mnie to nie zdziwiło…

Ampuła
Ampuła

Co jest nienawistnego w obywatelskiej trosce o to, żeby pedofil czy gwałciciel w sutannie znalazł się w jednym rzędzie obok pedofila czy gwałciciela w ubraniu roboczym, garniturze, fraku czy kąpielówkach?

Xsenofob
Xsenofob

Ktoś tu ma ostrą alergię na sutanny. Mogę polecić dobrego alergologa.

Ja też nie mam specjalnego sentymentu do księży/pastorów/popów/rabinów/muezinów, ale żeby aż tak nienawidzić …

Ampuła
Ampuła

Coraz trudniej będzie ci trafić z tym deprecjonującym komunikatem do “ostatnich naiwnych”. Tak upowszechniła się wiedza o tym, że sutanny służą za nikczemny parawan bezpieczeństwa, środowiskową zasłonę milczenia i kurtynę kastowej bezkarności.

Ad
Ad

Gadasz tak, jakbyś miał w młodości “przygody” z ludźmi w sutannach. Miałeś? Kładli Ci łapy tam gdzie nie powinni? Chcieli dać “Marsa albo Snickersa”? Jeśli tak, to mogę zrozumieć Twoją nienawiść, jeśli nie, to jesteś zwykłym…

Ampuła
Ampuła

Gadasz tak, jakbyś zajmował się etatowo stręczeniem kandydatów na ministrantów dla pedofilów w sutannach. Interes idzie? Dobrodzieje i świątobliwości szybko zneutralizowali te różne wzniosłe “zera tolerancji” i “wyjątkowe wyczulenia” kolportowane pisemnie przez episkodziadów i Franciszka? Jeśli tak, to w pełni rozumiem Twoją troskę, żeby pedofile i gwałciciele w sutannach byli kryci po Sąd Ostateczny. Jeśli nie, to jesteś niezwykłym.

Ad
Ad

Chyba trafiłem w sedno. Dostałeś Marsa czy Snickersa?

PS. a jak tam przygotowania piastunek do ostatków w Ekstraklasie? Może jakiś znienawidzony ksiądz skropi wodą święconą murawę blaszakowego Mordoru i odwróci niechybne losy przyszłego spadkowicza…

Arek Pilas
Arek Pilas

@Ampuła
Tak samo jak i internet-tez sluzy za parawan wszelkiej masci oszołomom, glupkom i dewiantom skrywajacym sie za nickiem zamiast pisac pod wlasnym imieniem i nazwiskiem

Antyzbok
Antyzbok

@Xenofob.Rozumiem ,że duchownego pedofila należy nienawidzić ….tak ciut ciut.Więc się nie zgodzimy.Ja takich nienawidzę bardziej niż zwykłego prymitywnego zboka.

Tomasz
Tomasz

@Ad
Racja w 100%

Cookie Monster
Cookie Monster

Ta statystyka miejska nie jest zbyt trafiona. Przez lata Gliwice nie mialy porodowki i np z mojego rodznika wiekszosc kolegow rodzila sie w Zabrzu lub Wilczym Gardle (wowczas jeszcze odrebnej miejscowosci)

ooo
ooo

a dlaczego przestępcy seksualni w sutannach są w tym drugim rejestrze niejawnym?Bo tego zupełnie nie rozumiem,mogę się tylko domyślać

jak prawda to tylko rzetelna
jak prawda to tylko rzetelna

Ilość pedofilów wśród księży to tylko symboliczny odsetek w stosunku to wszystkich przestępców jakich odnotowano. Pedofilów wśród księży nie ma za dużo tylko jak już się taki znajdzie to cała sprawa jest znacznie bardziej nagłaśniana w przypadku zwykłego człowieka. Ateiści tylko czekają, aby na każdym kroku dokopać religii i mścić na się duchownych.

Ampuła
Ampuła

Nie zamulaj odsetkami. Kler występuje w roli autorytetu moralnego, pasterza i przewodnika stada, pośrednika z boskim wskazaniem. Do tego uwiarygadnia się w sferze seksualnej szyldem czystości wynikającej z celibatu.
Przekonując, że jest się wyjątkowo czystym w porównaniu do reszty, trzeba wyjątkowo odcierpieć ewentualny brud.

Wierny do \"bulu\"
Wierny do \"bulu\"

Symboliczny odsetek.Czyli są ! I tu pytanie.Co to jest,ile wynosi symboliczny odsetek.Symbolicznym odsetkiem wśród społeczności są przecież…..ksieża

Ja2
Ja2

Gryzmolisz jakbyś był tego ofiarą, może dlatego nadajasz tak na kler, masz żal do ojca?