Trzymał psa w skandalicznych warunkach. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia

W sobotę do straży miejskiej wpłynęło zgłoszenie o przypadku znęcania się nad zwierzętami. Według osoby zawiadamiającej, pies był przywiązany do haka holowniczego pojazdu od dłuższego czasu.

Czworonóg nie miał dostępu do wody ani budy, mimo minusowej temperatury na zewnątrz. Po przybyciu funkcjonariuszy straży miejskiej na miejsce, gdzie zwierzę przebywało, zastano tam właściciela, który nie widział nic złego w sposobie przetrzymywania swojego psa. Nie ukrywał też wzburzenia interwencją.

W tej sytuacji strażnicy podjęli decyzję o zawiadomieniu policji.

– Wszczęto czynności. W prowadzonym postępowaniu dokładnie wyjaśnimy okoliczności tego zdarzenia i wraz z prokuratorem podejmiemy decyzję. Na razie za wcześnie na wyrokowanie – mówi nadkomisarz Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.

Służby apelują: Jeśli wiemy o przypadkach znęcania się nad zwierzętami, lub widzimy psa poruszającego się samotnie po ulicy powinniśmy zawiadomić odpowiednie służby. Zgłoszeń można dokonywać pod numerem straży miejskiej (986), policji (997) i Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami (505-299-686). Sprawą mogą zająć się również pracownicy miejskiego schroniska dla zwierząt (513-127-426).

(żms)/SM Gliwice
fot. SM Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
sddf
sddf

Tego stwora przywiązać do haka i przejechać się po wertepach. Tak ze 4 km a potem zostawić bez wody na mrozie.

łobuziak
łobuziak

Karelczyk z bazaru? Szkoda pieska. Odebrać go, zakaz posiadania zwierząt i solidna grzywna tak z 10k.

sendzia
sendzia

ja234 daj se siana

Urko
Urko

Planowana budowa centrum Amazona , planowany remont bulwarów Kłodnicy umyka Wam redakcjo ?

KotyNaPloty
KotyNaPloty

Nie rozumie, przeciez to nie wlasciciela wina, ze jest zima to zimno a wody nie miau bo by zamarzla przeciez i jakby chcial sie napic to by mu jenzyk przymarzl tak jak w tym filmie glupi i glupszy co polizal juz nie pamietam co to bylo