Tutaj mogą stanąć nowe bloki. SRK sprzedaje działki mieszkaniowe na terenie Sośnicy

fot. scr. Google Maps

Spółka Restrukturyzacji Kopalń wystawiła na sprzedaż 7 działek przy ulicy Limanowskiego w Gliwicach, w dzielnicy Sośnica. Ich przeznaczenie to zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna.

Cena terenu wynosi 2,15 mln złotych.

Nieruchomości zlokalizowane w Gliwicach przy ul. Limanowskiego obejmujące działki gruntu o łącznej powierzchni 1,1338 ha. Teren nieruchomości płaski z lekkim nachyleniem w kierunku południowym, z szerokim dostępem do ulicy. We wschodniej i środkowej części zieleń nieurządzona, pojedyncze drzewa i krzewy – czytamy w opisie przedmiotu sprzedaży.


W części zachodniej trawniki osiedlowe i ciąg pieszy wykonany z kostki brukowej. Bezpośrednio przy pasie drogowym ul. Limanowskiego dwa boksy śmietnikowe o nawierzchni asfaltowej z obudową z elementów żelbetowych prefabrykowanych – widnieje dalej w opisie.

Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego działki mogą zostać przeznaczone na tereny nowej zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej (02 MWn) oraz (w niewielkiej części) tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej (27 MW).

(żms)
fot. scr. Google Maps, scr. za SRK

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
MariannaA

Zapchają każdy zielony fragment miasta. Podobnie będzie na Mikołowskiej – tylko, że “pod parkingi” (choć w pobliżu jest ich kilka, w tym wielopoziomowy). A potem zwężą Mikołowską… pod parkingi. Brawo WY!

punk

Prawda, mogliby przewidywać w mieście więcej terenów zielonych, już na etapie projektu całej dzielnicy, a nie, że sobie zakładają, że deweloper albo firma się tym zajmie (raczej się nie zajmie na tym etapie rozwoju polskiej gospodarki). Parkingi są potrzebne, ale nie muszą być one całkowicie betonowymi patelniami.

AndrzejD

@punk
“…mogliby przewidywać w mieście więcej terenów zielonych, już na etapie projektu całej dzielnicy ”
Tak to robili architekci i urbaniści którzy projektowali osiedla 40 i 50 lat temu – vide osiedle Kopernika, Obrońców Pokoju i inne tego typu osiedla w Polsce. Obecnie, na każdym skrawku terenu zielonego który ówcześnie był zaprojektowany jako teren zielony, developerzy zapychają swoje klocki z pustaków i kartongipsu bo liczy się żeby wyciągnąć jak najwięcej kasy z m2 terenu.

punk

@AndrzejD Oczywiście, że tak, a ustawa Lex Deweloper pomaga im w tym, jak może.

DD

Ciemnoty genetycznej się nie kształci, wystarczy 6 klas podstawówki, zawodówka rok teorii rok praktyki +egzamin i do roboty. Jak chcesz tytuł przed nazwiskiem to sobie zapłać. Darmozjadów i pasożytów za biurkami zawsze było za dużo.

Okulista

A gdzie ty widzisz ludzi wykszauconych?
Auta,motocykle,motorowery Polskie- zero.
Niejeden rolnik ma wiecej w glowie jak Ci!!!

Ampuła

Stado głębokich gardeł ze Spółki Restrukturyzacji Kopalń musi coś żreć, więc handlują ziemią, bo narodowo-ojczyźniany wungiel jest niesprzedawalny.
Umorusani Specjalnej Troski wydłubują go we folklorystycznym obrzędzie, ale nadaje się tylko na kupę.

punk

Patrząc na widok z Google Maps udostępniony w artykule, z przykrością stwierdzam, że ta łączka z drzewami jest najładniejszym obiektem na całej ulicy. Jest to informacja dla deweloperów – że lepiej czasem coś zostawić tak, jak jest, by podnieść wartość swojej nieruchomości, zamiast wycinać wszystko w pień, tylko po to, by zasadzić tam później tuje.

oczywisty oczywistor

Można po niej wesoło pohasać w glanach.

elektryczność z węgla

Znowu mieszkania, a już miałem nadzieję, że powstanie tam polska rodzima fabryka samochodów elektrycznych IZERA, których ma być milion w 2023 roku.

oczywisty oczywistor

Tylko skąd będzie prąd do tych elektryków, kiedy Spółka Restrukturyzacji Kopalń zabierze się do likwidacji kopalń bo jak twierdzi pan minister Sasin, kopalnie są nie do uratowania a przecież można by wprowadzić cło na węgiel z Rosji jak to kilka lat temu twierdził pan minister Ziobro.

oczywisty oczywistor

Niech zgadnę, będą budowane lokale mieszkalne w programie mieszkanie+ ?