Tysiąc nowych drzew, nasadzenia już się rozpoczęły. Rośliny pojawią się „we wschodniej części miasta”

Na razie w Sośnicy, jednak drogowcy zapowiadają, że we wschodniej części Gliwic, nasadzonych zostanie 1000 nowych drzew. Nasadzenia, które rozpoczęły się w tym tygodniu, będą kontynuowane po weekendzie.

 

Będą to drzewa gatunków lipa drobnolistna, głóg jednoszyjkowy, ambrowiec amerykański, platan wschodni, wiśnie piłkowane, glediczje i klony.

Dziś nasadzenia zainaugurowano przy ul. Przedwiośnie i Jesiennej. Po nich przyjdzie kolej na posadowienie roślin wzdłuż ul. Przyszłości. Te trzy ulice znajdujące się w dzielnicy Sośnica przyozdobią lipy, platany i wiązy – poinformowała w czwartek rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach, Jadwiga Jagiełło-Stiborska.

Kolejne nasadzenia wykonawca kontynuować będzie wraz z początkiem przyszłego tygodnia. Wówczas, w pasy drogowe ulic: Korczoka i Żeromskiego trafią klony

– dodała Stiborska.

Przypomnijmy, w ramach jesiennej akcji sadzenia drzew nowe rośliny pojawiły się już na zieleńcu wygospodarowanym przed dworcem PKP, a także na placu Piastów. Nie tak dawno temu drogowcy informowali także o nasadzeniach wzdłuż ulicy Daszyńskiego oraz między rondem Księżycowym a ulicą Oriona na Koperniku.

(żms)/ZDM Gliwice
fot. ZDM Gliwice, 24GLIWICE/ŻMS

26 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
pkp
04/11/2022 07:50

Ale patelnia pozostanie patelnią. Tak sadzone drzewka cienia pasażerom nie dadzą, a ogromny obszar kamiennych klocków będzie się nagrzewać do 60 st C.

Wiewiórka
04/11/2022 08:39

Cieszę sie

Felicja
04/11/2022 07:07

i to jest mądre posunięcie, brawo
a nie tak jak na Saturna, chcą drzewa wyciąć, bo chodnik się skrzywił, paranoja jakaś

iks77
05/11/2022 10:09

Najpierw powycinali piękne, duże drzewa i krzewy przed dworcem, przy Okopowej i pl. Piastów, a teraz ludzkie paniska „wygospodarowały” trochę miejsca na posadzenie nędznych patyków, z których może za 15-30 lat wyrośnie kilka większych drzew. Super zamiana. Przyszłość na pewno jest tutaj…

Bywalec hosteli
04/11/2022 08:19

1000 nasadzeń a 500 uschnięć proszę zwróćcie uwagę.

Eli
04/11/2022 08:53
W odpowiedzi na  Bywalec hosteli

Może nie wyrokujmy tak szybko, ale racja: trzeba zwrócić uwagę, jak miasto będzie dbać o te nowe drzewa.

iks77
05/11/2022 10:39
W odpowiedzi na  Eli

A może wystarczy przejechać DK88 i zobaczyć ile z setek posadzonych niedawno (chyba dwa lata temu) wzdłuż poboczy drzew przetwało zimowe utrzymanie drogi, serwowane przez ZDM…

ło matko
05/11/2022 18:15
W odpowiedzi na  iks77

Racja, też jestem za tym aby nie posypywać dróg solą bo spływa to potem do Kłodnicy, ryby pływają do góry brzuchami i gliwiczanie są tym bardzo zbulwersowani.

mp
04/11/2022 13:36
W odpowiedzi na  Bywalec hosteli

Rozumiem, że policzyłeś i nie siejesz dezinformacji?

Piotr
05/11/2022 05:06
W odpowiedzi na  Bywalec hosteli

Odpowiem Panu tak nasza firma wiosna posadziła ponad 400 szt we wschodniej części i tylko 1 uschniecie i to w wyniku działania mieszkańca proszę dopytać zdm a nie siać fermentu

bulbul
04/11/2022 11:30

Pięknie. Oby tak dalej!! Odwagi!

helcia
07/11/2022 10:39

Jak widzę to „coś” w donicach to zbiera mi się na płacz. Szkoda roślin

DD
04/11/2022 18:30

Mi też odpowiada jak byliny zastępowane są krzaczkami a krzaczki drzewami bo kasa za każdym razem wydana i wpada do właściwej kieszeni

Kasiaemeryt
06/11/2022 20:02

Drzewa miasto wycieło na całej ul. Ziemięcickiej wygląda to ,,paskudnie,,kiedy wreszcie będa obiecane nasadzenia .zaniedbana dzielnica Gliwic- Cechowice.p.prezydencie nie wstyd panu,tak samo płacimy podatki jak reszta miasta….

Adam
07/11/2022 04:15
W odpowiedzi na  Kasiaemeryt

I bardzo dobrze że ten dziadowski klon pospolity został wycięty.Ludzie mają swoją zieleń w ogrodach i nie chcą drzew chwastów do dzisiaj dziko odrastających.

AkeNumer
10/11/2022 05:16

Nadadzenia.. Co sadzimy… Wycięliśmy olbrzymie drzewa z korona często 10 i więcej metrów.. Co w zamian.. 3 lub 4m patyki których korona najczęściej kulista daje średnicę góra 2m..czasami 3.tskuch nasadzeń widzimy setki wzdłuż chodników co 5m wzdłuż placów czy na osiedlach.. Żadnego cienia a raczej funkcja estetyczna by było. Jesteśmy eko. Nadsdxilismy 1000 roślin.. Tak jak Nadsdxilismy 13 drzew za 1.2 mln na rynku.. Widzieliście te drzewa… Bo ja mam większe w ogrodzie.. Tyle że nikt go nie kupi nawet za 300tys…

malkontent
04/11/2022 17:52

A gdzie Sekwoje ?

DD
04/11/2022 18:31
W odpowiedzi na  malkontent

A gdzie drzewa księżycowe?

ekoprzodownik
04/11/2022 10:05

Czyżby nadchodzą czasy jak za Polpota w Kambodży z miasta robią las??

ekomyśliciel
04/11/2022 10:12

Nasadzą tyle drzew w mieście , że dzikie zwierzęta zgupieją i będzie potem problem z małymi zającami i dziczkami bo będą przebiegać na czerwonym świetle i policjanci i strażnicy miejscy zamiast dostarczać środków finansowych do budżetu z którego utrzymywani są mądrzy urzędnicy to będą zajmować się odwożeniem zagubionych dzikich zwierząt do azylu lub poszukiwać prawnych ich opiekunów

Urko
04/11/2022 06:34

Tak z ciekawości. Dlaczego sadzeniem drzew zajmuje się Zarząd Dróg Miejskich a nie MZUK ? Dlatego, żeby za 15 lat mieli co wyrzynać ? Na zasadzie: sam sadziłem to sam wyrzynam ?

mp
04/11/2022 11:00
W odpowiedzi na  Urko

Dlatego, że pod jego pieczą są pasy drogowe. MZUK sadzi na „swoich terenach”….

Łowca Malkontentów
05/11/2022 08:49
W odpowiedzi na  Urko

To nie jest komentarz „z ciekawości”, tylko „z głupoty”.

Ampuła
04/11/2022 09:47

Kiedy kniejarze miejscy dowiedzą się, że nauka oznaczyła do tej pory ok. 80 tysięcy gatunków drzew,
trzeba będzie wyburzać całe kwartały, żeby zaspokoić żądze efekciarskich nasadzeń.

Tadeusz
06/11/2022 09:49
W odpowiedzi na  Ampuła

Głupi post nie wnoszący nic do dyskusji

Małpua
07/11/2022 11:44
W odpowiedzi na  Ampuła

Och, nie, jeszcze jeden krzak? Przecież… przecież tam miejsce parkingowe mogło… tam autko mogłoby sobie stać! Taka strata. Słabo mi, podajcie tlen, ale taki nowoczesny, nie z rośliny.