Tysiąc nowych drzew, nasadzenia już się rozpoczęły. Rośliny pojawią się „we wschodniej części miasta”

Na razie w Sośnicy, jednak drogowcy zapowiadają, że we wschodniej części Gliwic, nasadzonych zostanie 1000 nowych drzew. Nasadzenia, które rozpoczęły się w tym tygodniu, będą kontynuowane po weekendzie.

 

Będą to drzewa gatunków lipa drobnolistna, głóg jednoszyjkowy, ambrowiec amerykański, platan wschodni, wiśnie piłkowane, glediczje i klony.

Dziś nasadzenia zainaugurowano przy ul. Przedwiośnie i Jesiennej. Po nich przyjdzie kolej na posadowienie roślin wzdłuż ul. Przyszłości. Te trzy ulice znajdujące się w dzielnicy Sośnica przyozdobią lipy, platany i wiązy – poinformowała w czwartek rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach, Jadwiga Jagiełło-Stiborska.

Kolejne nasadzenia wykonawca kontynuować będzie wraz z początkiem przyszłego tygodnia. Wówczas, w pasy drogowe ulic: Korczoka i Żeromskiego trafią klony

– dodała Stiborska.

Przypomnijmy, w ramach jesiennej akcji sadzenia drzew nowe rośliny pojawiły się już na zieleńcu wygospodarowanym przed dworcem PKP, a także na placu Piastów. Nie tak dawno temu drogowcy informowali także o nasadzeniach wzdłuż ulicy Daszyńskiego oraz między rondem Księżycowym a ulicą Oriona na Koperniku.

(żms)/ZDM Gliwice
fot. ZDM Gliwice, 24GLIWICE/ŻMS