Ucieczkę przed policyjną kontrolą przerwała kolizja z budynkiem w Sośnicy. W aucie 3 nietrzeźwych

Myśleli, że w nocy uda im się niepostrzeżenie przejechać przez miasto, mimo że wszyscy byli nietrzeźwi. “Niestety” natknęli się na patrol policji. Kierujący samochodem postanowił uciec.

– W czwartek, 16 maja, około godziny 1:30 przy ulicy bł. Czesława patrol drogówki podjął próbę kontroli samochodu marki Fiat Seicento. Kierujący nie zatrzymał się jednak na wezwanie umundurowanego policjanta i rozpoczął ucieczkę. W ślad za nim ruszył radiowóz. Zarządzono pościg i w rejon ewentualnych dróg ucieczki wysłano patrole – przekazuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.

Kierowca usilnie próbował uciec przed pościgiem, ale jego próba spełzła na niczym, bo… zderzył się z budynkiem przy ul. Sikorskiego.

Sprawca ucieczki oraz jego pasażerowie (36-letnia kobieta i 38-letni mężczyzna) byli nietrzeźwi. Nie odnieśli obrażeń. Kierowca nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania, a w jego krwi krążyło 0,9 promila alkoholu.

Trzeba przyznać, że mężczyzna, który zasiadł za kierownicą fiata, był najtrzeźwiejszy z towarzystwa – wiózł kompletnie pijanych pasażerów

– mówi Słomski.

34-latek odpowie za dwa przestępstwa: prowadzenie pod wpływem alkoholu oraz ucieczkę przed policją. Grozi mu pięć lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi V Komisariat Policji w Gliwicach.

(żms)/KMP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Centra
Centra

Ciekawe czemu policja nie podejmuje się kontroli kierowców w samochodach i na motocyklach niemal codziennie urządzających sobie wyścigi w centrum miasta pod okiem setek kamer? Jadą tak szybko, że nie widać ich na monitorach?

Filip z Konopii
Filip z Konopii

Kierowca usilnie próbował uciec przed pościgiem, ale jego próba spełzła na niczym, bo… zderzył się z budynkiem przy ul. Sikorskiego.
Czy budynek przy ul. Sikorskiego aby na pewno był trzeźwy? Jak budynek mógł zderzyć się z kierowcą?

Imię
Imię

Brawa dla budynku za obywatelską postawę.

sympatyczny
sympatyczny

Lepszego dowodu na zagrożenie jakie stwarzają budynki i drzewa dla kierowców nie znajdziecie na świecie.

gliwicjus
gliwicjus

Budynek poruszał się prawidłowo i był trzeźwy. Kontrola wykazała jedynie worek ziemniaków w piwnicy i pranie na strychu.

ja234
ja234

Suweren szaleje.Do pierdla z nimi na 10 lat plus 30 tys dla sprawcy.(16:59)

Emil
Emil

i zabór auteczka (kolega zapomniał)

jerzy
jerzy

Takich idiotycznych wpisów dawno nie czytałem . Widać jakąż to kulturą operują niektórzy internauci . Gratulacje .

szota
szota

jak wygra koalicja to w temacie bedą się wypowiadać same ynteligenty