Ulice Kozielska i Andersa staną się drogami podporządkowanymi. Nowa organizacja ruchu już w tym tygodniu

Dobiega końca przebudowa skrzyżowania ulic Okulickiego i Kozielskiej. Na dzień przed otwarciem dla ruchu ostatniego odcinka obwodnicy zachodniej, wprowadzona zostanie tam docelowa, inna niż dotąd organizacja ruchu.

 

Przypomnijmy, że otwarcie drogi łączącej ulice Daszyńskiego o Sowińskiego nastąpi już w sobotę, 16 marca. Droga ma odciążyć centrum Gliwic z ruchu samochodowego i wraz z istniejącym już odcinkiem (Rybnicka-Daszyńskiego) stanowić będzie nowy przebieg trasy DK 78, prowadząc od ulicy Rybnickiej do DK 88 i dalej do ul. Tarnogórskiej.

Nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Okulickiego i Kozielskiej będzie obowiązywać od najbliższego piątku – 15 marca.

W efekcie przebudowy skrzyżowania ulic: Kozielskiej i Okulickiego kierowcy poruszających się ulicą Okulickiego – od strony DK88 – będą mieli do dyspozycji trzy osobne pasy ruchu: do jazdy na wprost, w lewo i dla podróżujących w prawo – informuje Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.


Zmianie ulegnie także pierwszeństwo przejazdu, które wprowadzone zostanie na ulicy Okulickiego. Ulice Kozielska i Andersa staną się drogami podporządkowanymi – kontynuuje ZDM.

W ramach zmian w organizacji ruchu wprowadzony zostanie także zakaz skrętu w lewo dla jadących ulicą Okulickiego (w kierunku DK88) do ulicy Kozielskiej. Nie będzie także możliwości skrętu w lewo z ulicy Kozielskiej w ulicę Okulickiego (w kierunku ulicy Andersa)

– dodają drogowcy, którzy apelują o zachowanie ostrożności i zwrócenie uwagi na wprowadzane oznakowanie informujące o nowej organizacji ruchu.

Jest to kolejna zmiana związana z planowanym na sobotę otwarciem nowego fragmentu drogi. Już wcześniej modyfikacje wprowadzone zostały na ulicy Rybnickiej, których celem było przekierowanie ruchu samochodów jadących w kierunku centrum Gliwic od strony Rybnika na obwodnicę zachodnią.

(żms)/ZDM Gliwice
fot. 24gliwice, ZDM Gliwice

46 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze