Uszkodził radiowóz i uciekł. Policja poszukuje świadków

Funkcjonariusze podjechali służbowym oplem corsą na ulicę Sztabu Powstańczego w celu podjęcia interwencji domowej. W czasie, gdy prowadzili czynności, nieustalony sprawca dokonał zniszczenia elementów pojazdu.

Do zdarzenia doszło w piątek, 24 listopada w godzinach między 20:00 a 21:00. Uszkodzenia dokonał kierowca, który następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Policja poszukuje świadków, osób mogących pomóc w ustaleniu pojazdu i samego sprawcy.

Kontakt w tej sprawie: tel. 32 336-91-24 lub 997, e-mail roman.krepuszewski@gliwice.ka.policja.gov.pl. Informacje można też przesyłać za pośrednictwem anonimowej skrzynki mailowej: Powiadom nas – kliknij TU. Policja gwarantuje anonimowość wszystkim informatorom.

Na osiedlach to powszechne

Do policji wpływa tygodniowo 5-10 zgłoszeń od właścicieli aut, którzy zastali swoje pojazdy z wgniecioną czy przerysowaną karoserią. Najczęściej dzieje się tak na zatłoczonych parkingach przy centrach handlowych oraz na osiedlach.

Jak się okazuje, wśród sprawców, ustalanych najczęściej dzięki zapisom monitoringów, znajdują się osoby różnych profesji i w różnym wieku. Najbardziej dziwią tłumaczenia ludzi dobrze wykształconych, twierdzących, że „nie wiedzieli, iż powinno się powiadomić właściciela pojazdu”.

Posiadane ubezpieczenie OC oraz elementarna uczciwość to czynniki, które powinny skłaniać do zachowań etycznych.

(żms)/KMP Gliwice
fot. arch. KMP Gliwice/gliwice.eu

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Ciekawy
Ciekawy

A Kulsona przy aucie nie było ? Rozumiem .Siedział.

A co
A co

Sami sobie aut pilnujcie.Sami sprawców poszukujcie ! Macie obecnie gorsze notowania od Milicji Obywatelskiej.Sio !

Pies Cywil
Pies Cywil

Z tekstu wynika,że interwencja domowa trwała jedna godzinę.Znacie przypadki interwencji takowych ? Wkładam to między bajki z mchu i paproci. Zapewne u jakiejś dziewoi bawili lub na mecie cos tam pili.

Boilek
Boilek

Raz.Dwa.Trzy.Sygnalista będziesz Ty ! ………………………….Hm .nie napisali za ile.

Ampuła
Ampuła
“Błaszczak Czeplin 997 Studios” prezent-ują serial skierowany do szerokiej publiczności, pt.”Feralna chlewnia”. Odcinek 1 Wezwany do interwencji w chlewni patrol opuścił komendę. Na odcinku pomiędzy drzwiami komendy a drzwiami radiowozu jeden z policjantów upadł z powodu natrafienia obuwiem na zalegającą skórkę po salcesonie i uszkodził łokieć górnej kończyny lewej. Policja poszukuje świadków, osób mogących pomóc w ustaleniu okoliczności porzucenia skórki. Drugi z patrolu pomagał koledze podnieść się z upadku na skórce i doznał podczas tej interwencji wysiłkowego rozprucia spodni służbowych – na odcinku 23 cm w przebiegu linii szwu międzypośladkowego. Policja poszukuje świadków, osób mogących pomóc w ustaleniu wykonawcy szwu… Czytaj więcej »
krzysztof
krzysztof

gdzie była policja

OZ
OZ

Umie czytać? Na osiedlu prowadzili czynności… pewnie jakiegoś awanturującego się, plującego jadem cebulaka zabierali z mieszkania.

krzysztof
krzysztof

chyba jesteś adwokatem tych dzielnych stróżów prawa lub sam pracujesz w tej formacji, a od czego oni są żeby im społeczeństwo na tacy podało sprawcę, na następny raz niech 2 patrole wyślą to przypilnują kolegom mienia – Dobrze ż im slipek nie zaiwanili

Seba87
Seba87

Sami zarysowali a teraz niby szukają… Niech udowodnią to że ktoś zarysował a nie oni…

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

Z Policji się śmieję.Zwykłe nieudaczniaki.A ten o którym mówią dziś media.To Ewerest nieudaczniaków.Zdradzony przez żonę strzela do jej kochanka 32 razy.Trafił zaledwie trzy.Tylko zranił.Mówią ,że był na bani ale to nieprawda.Policja nie pije.

NoName
NoName

Szkoda że z taka dociekliwością nie szukają sprawców uszkodzeń na samochodach prywatnych. ja też miałem uszkodzoną karoserie i jak zgłaszałem szkodę na policji to słyszałem przez 30 min. “Panie to się nie da” :) a sprawa nawet nie wpisana w komputer tylko spisana na kartce i pewnie po moim wyjściu wyrzucona do śmieci. A potem po premię bo wykrywalność super :)

OZ
OZ

Bzdura i żałosne pomówienie! Żaden policjant nie zaryzykuje sprawy karnej i wyrzucenia z pracy, a to by go spotkało za to co Pan opisał. Przyszedł Pan zgłosić to przyjął i zarejestrował! Sprawdził czy jest monitoring w pobliżu i jeśli nie było świadków to… umorzył. Bo co niby miał zrobić? Wróżyć z kuli?

Urko
Urko

Posterunkowy . Do pracy się bierzcie. Prewencje ogólna i szczególną wprowadzać . A nie marnować czas na forum, posterunkowy.

NoName
NoName

A skąd wiadomo że zarejestrował ? jak powiedziałem o monitoringu to był załamany. Cały czas o tym że jak się nagrało to jak go ma rozpoznać albo czy jakość będzie dobra czy oświetlenie …. był przerażony. Ale wymodlił że nic się nie nagrało :) Ogólnie jesteś traktowany jako kompletny intruz i od samego początku rozmowy był na nie. Z takim nastawieniem to cud jak rozwikła jakąś sprawę przez swoje marne 15 lat służby.

OZ
OZ

To zgłoś podejrzenie popełnienia przestępstwa do najbliższej prokutratury! Moim zdaniem policja za te wpisy powinna ci wytoczyć sprawę. Podpowiadam policji: Art. 212.
§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

gullit
gullit

a Ty tak na powaznie?

bart
bart

“Najbardziej dziwią tłumaczenia ludzi dobrze wykształconych” – a mnie nie dziwią, bo co ma wspólnego dobre wykształcenie z kulturą? W ogóle co to jest ‘dobre wykształcenie’? Jeśli mam tylko zawodówkę, tzn. że można się po mnie spodziewać, że jak otrę komuś samochód to ucieknę?

Poko
Poko

Zadarty gliwicki nosek redakcji dał o sobie znac? Pozdrawiam

Azor z Reksem
Azor z Reksem

Pies SZARIK z czterech pancernych na pewno by znalazl sprawce. Ale szkoda – zdekomunizowali go !!!

Pies cywil
Pies cywil

Policjanci ! Jesteści śmieszni.Jesteście żałośni ! Dziś zginął 40 letni antyterrorysta .Zgniął dlatego (Szymczak) że nie przewidywali iż bandyci będą mieli broń.Śmiać się czy płakać ?

Popier........ I Spierd........
Popier........ I Spierd........

Bardzo skomplikowana sprawa: (zgodnie z trescia artykulu)
1. Nieustalony sprawca dokonal zniszczenia elementow pojazdu (Opel Corsa)
2. Uszkodzil radiowoz i uciekl
3. Uszkodzenia dokonal kierowca ktory nastepnie odjechal
oj ,jo, joj. Pewnie nieustalony sprawca nie lubi Opla Corse i radiowozow, teraz go gryzie smienie i skoro nie ma zdjec z monitoringu to na pewno sam sie zglosi.

Urko
Urko

Już “pędza, leca , nic nie widza” kablować . Poza tym, minister Błaszczak mówił, że donoszenie na Polskę i Polaków jest złe , niedobre i niegodne. :-P
No chyba, że policja ustali, że zrobił to im nielegalny uchodźczy terrorysta lub ewentualnie nielegalnie terrorystyczny uchodźca , to wtedy wzmożony patriotycznym wzdęciem popytam znajomych .

Do szanownego kierowcy policyjnego bolida pościgowego . W unikaniu takich zajść pomaga nieparkowanie radiowozu ( sic) w poprzek ulicy :-P

Ampuła
Ampuła
– Halooo… Czy tutaj można zgłosić w sprawie… policyjnej? – Słucham…Tu Policyjna Anonimowa Skrzynka Sygnałów Obywatelskich – To znaczy, że pan… Panu… Mam panu… Opowiedzieć mam? Zgłosić? – Dzień dobry, tutaj starszy przodownik Cieluch Odrowąż Cyprian Ignacy. Może pan mówić – Ale jaaa… Anonimowo miałem… To znaczy chciałem… – Ja przyjmuję zgłoszenia od obywateli. Anonimowość gwarantujemy. Proszę mówić. – Aha… No dobrze… Chciałem zgłosić się w sprawie radiowozu, co go uszkodził ktoś – Tak? Proszę kontynuować. Zapisałem już. Radiowóz uszkodzenie. Proszę słucham – No więc uszkodził sąsiad mój… Tego to jestem pewny, bo to musiał być on – Tak. Proszę.… Czytaj więcej »
Ampuła
Ampuła
– Kod jest generowany przez nasz system. Losowo się wybierają litery i cyfry… – Tak.. No rozumiem. Ale nie rozumiem po co mi ten kod? – Zaraz pana przełączę dalej. do wydziału spraw świadków koronnych… Poda pan ten kod – Ale jak to, to nie koniec? Mam jeszcze gdzieś zgłosić sąsiada? – Nie. Ja zapisałem całość pana zgłoszenia. Teraz musi pan przejść do innej procedury – Procedury jakiej? O co tu chodzi… Ja chciałem tylko sąsiada zgłosić… – Oczywiście, proszę się nie denerwować. Zgłosił pan i dlatego uruchamia się procedura. – W takim razie dobrze… Co mam robić? Komu ten… Czytaj więcej »