W marcu gliwiccy urzędnicy dostaną trzynastki. Zaplanowano na to 2,6 miliona złotych

Portal samorządowy ustalił wysokość trzynastych pensji dla pracowników magistratów w większych polskich miastach. W Gliwicach średnia wypłata wyniesie 3790 zł.

Na pierwszy rzut oka ta kwota robi wrażenie, jednak w porównaniu z innymi miastami wcale nie jest najwyższa. W zestawieniu wielkości trzynastek wypłacanych urzędnikom, Gliwice zajmują 11. na 15 miejsc.

Największe dodatkowe uposażenie otrzymali pracownicy samorządowi z Wrocławia. Tam średnia pula przekroczyła 5 tysięcy złotych. Druga pod tym względem jest Częstochowa, gdzie nakład na osobę zatrudnioną w urzędzie wyniósł 4,7 tysiąca.

Trzecie w zestawieniu jest Bielsko-Biała, tutaj urzędnicy otrzymają przeciętnie 4,6 tysiąca złotych.

Najwięcej pracowników, którym zostanie lub już zostało przyznane dodatkowe uposażenie jest w Zielonej Górze, gdzie należy się ono 5500 osobom. W liczbie tej znajdzie się 630 pracowników magistratu. Łącznie na trzynastki zarezerwowano tam 16,3 mln złotych. Biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców (ponad 130 tys.), obciąża to jednego zielonogórzanina kwotą 125 zł.

Dla porównania jednego gliwiczanina ekstra-pensje dla 686 urzędników będą kosztowały około 15,3 złotego. W tej kategorii miasto także znalazło się na 11. z 15 miejsc.

Mniej te płace będą obciążać tylko mieszkańców Tychów (15 zł), Bydgoszczy (14,8 zł), Bytomia (12,4 zł), Kielc (12,3 zł) i Gdańska (11 zł). W zestawieniu pominięto Warszawę, która w połowie stycznia nie była w stanie podać całkowitej kwoty przeznaczonej do wypłaty dla 8,5 tysiąca pracowników.

ZOBACZ TEŻ:
Co będzie otwarte, a co zamknięte w majówkę? W dni świąteczne można m.in. pójść popływać

(żms)/Portal samorządowy

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Barbara
Barbara

Rozdawnictwo i marnotrawienie pieniędzy, nie przez siebie zarobionych, wychodzi urzędnikom najlepiej – powiedziałabym koncertowo!!!

Ola
Ola

Nie ma się czemu dziwić, w końcu cały czas narażani są na ciągły stres, wynikający z niesprawiedliwej oceny ich ciężkiej pracy przez złych, niewdzięcznych mieszkańców! Praca w trudnych, niebezpiecznych dla zdrowia warunkach…. nieprawdaż?

Ewa
Ewa

A co masz do nich? Sprawy załatwia się tam od ręki. Po to sie uczuli i studiowali… pusta lalko

heli1b
heli1b
Jakie sprawy? Na przykład wybór i odbiór bombastycznej instalacji przy radiostacji albo jej kolorowego oświetlenia, którego nie wolno używać? A może polityka walki z graficiarzami i banerami reklamowymi jest załatwiana od ręki? Już wiem! Od ręki załatwiono sposób naliczania opłat za śmieci od m2 powierzchni, bo jak wiadomo powierzchnia produkuje śmieci. Faktycznie studia nie poszły w las. Na tych studiach zapewne uczą też, że autobusy są lepszym środkiem komunikacji zbiorowej od tramwajów. Parcie na likwidację alei lip na Mickiewicza to zapewne też efekt nadwyżki fakultetów w UM. Nie wyjeżdżaj tu ze studiami bo kompetencji może i wam wystarcza do przekładania… Czytaj więcej »
Damian
Damian

Studia…. plotkarstwa !

prof dr doc hab
prof dr doc hab

Skoro tak niska jakość zarządzania miastem ma miejsce mimo waszych studiów, to niebawem do podjęcia prawidłowej decyzji np. załatać dziurę, czy nie załatać, będziecie potrzebowali doktoratów.

tut
tut
Bo przykład idzie od góry. Jeżeli Frankiewicz reprezentuje tylko dwie postawy: niedasizm i tumiwisizm, to trudno oczekiwać, żeby podlegli mu kierownicy czy pracownicy reprezentowali inne postawy…. Znam firmy, gdzie jest podobnie. Dwa działy produkcyjne – w jednym produkcja przebiega wzorcowo, a w drugim jest tylko “prawidłowo”. W dziale pierwszym kierownik, który dba o jakość – dobrał sobie pracowników z odpowiednimi kompetencjami i odpowiednio zarządza całą jednostką. W drugim dziale kierownik, który ma wszystko gdzieś. Interesuje go tylko, żeby całość jakoś funkcjonowała i żeby utrzymać się na stołku. A ponieważ kierownik nie wymaga niczego, to jego pracownicy też pracują byle jak.… Czytaj więcej »
tut
tut
Są tak naprawdę dwie grupy pracujące w urzędzie miasta, ZDM, MZUK itd. Jest grupa szeregowych urzędników, którzy robią to co do nich należy i starają się jak najlepiej wywiązywać ze swoich zadań. I jest grupa urzędasów, dla których mieszkaniec to zło konieczne – bo jęczy, marudzi, oczekuje tego i tamtego. A to chce mieć dziurę w jezdni załataną, a to sprawną komunikację miejską, więcej zieleni, czyste powietrze, brak korków i inne cuda niewidy. I urzędasy mieszkańców za to nie lubią, bo ci zmuszają ich do pracy. A urzędasy chcieliby tylko pić kawkę i dostawać pieniądze za zabawy na kryształowych galach,… Czytaj więcej »
AndrzejD
AndrzejD

…nie pitol, te biurwy to pospolite szkodniki bez żadnych kwalifikacji które kurczowo trzymają się stołków ssąc publicznego cyca żeby doczekać jakoś do emerytury. Gdyby ich zwolnili, to na wolnym rynku w żadnej prywatnej firmie nikt by ich nie zatrudnił i zasililiby szeregi osób trwale bezrobotnych.

Ja
Ja

Wedle strego powiedzenia “uderz w stół a nożyce same się odezwą.

Maciej
Maciej

Proszę przedstawiciela pracowników magistratu o odpowiedź na pytanie: Za co się należy?
Na wstępie pytanie ogólne, tak jak wyliczenie “należnej” trzynastki!

...
...

Mi jakoś nikt trzynastki nie daje…..

Jo
Jo

Wow, średnio prawie 4 tysiące! Kto normalny podaje takie informacje? Prezydent ma 15 tys. zł, a szeregowy pracownik sali obsługi 2 tys., ale średnio mają przecież 8,5 tys. zł! Ja się pytam za co?!?!

tut
tut

W tym roku wybory samorządowe. Wystarczy wybrać prezydenta, który nie będzie tak hojny.

JAŚ
JAŚ

To takiego nie znajdziesz

asdf
asdf

Niestety, nie masz racji. Jest udowodnione, że u osoby długo zasiadającej na stołku wytwarza się takie poczucie, że “mnie się należy” i “wszystko mi wolno”.

Barbara Lasowska

Ciekawe na jakiej podstawie? Czyżby urzędy produkowały dobra które można sprzedać, a z zysków wypłacić premię?

Aleksandra Paszkiewicz

Dokładnie…

Sylwia Morzyk

Ja się tylko pytam za Co!?!?
Dlaczego z moich podatków mam płacić komuś 13tą pensje????qrwa mać

Anna Grochowska

Cieszę się radością innych. W takim razie może nam, samozatrudnionym umorzą składki ZUS za np dwa miesiące , skoro tak dobrze budżet stoi

Joachim Schwierz

Ja się pytam za co?? za siedzenie na dupie i jeszcze jak się człowiek chce coś dowiedzieć telefonicznie to pańcia oburzona,że jej przeszkodziłem w piciu kawy.

Wasz Franek
Wasz Franek

Ciężką codzienną heroiczną praca na to zasłużyli.W dniu wyborów bardzo jak zawsze na nich liczył będę.Wszak ich oraz ich rodzin głosy gwarantują mi sukces .I tak będzie zawsze.Nooo .Może do czasu kiedy PiS ich nie pozbawi prawa wybierania prezydenta.

Marcin Krysiński

Dlatego trzeba było podnieść podatek od śmieci…

Magdalena Kamińska

Hahahah dokładnie o tym samym ponyslalam. Zrzuta na trzynastki musi być.

Bartek Leszczyński

Podwyżka opłat za śmieci jest wymuszona przez ustawy wprowadzone przez obecny warszawski rząd. Wystarczy poczytać

Marcin Krysiński

Uwielbiam takie pseudoporady. Zatem proszę czytać :)

Krzysiek Szumny

JPRDL !

Bartek Leszczyński

Tym wszystkim którzy tutaj hejtują pracowników urzędu nie przeszkadza jednocześnie to że PIS daje po 500 złotych za nic oraz że górnicy pobierają czternastki oraz węgiel oraz wysokie odszkodowania za utracone deputaty :)

Karina Sadowska

WSTYD człowieku polskiemu dziecku żałować aby mogły godnie żyć i mieć na cukierki

tut
tut
No tak, mamy ze swoich podatków płacić dzieciom na cukierki, a potem opłacać im jeszcze dentystę. Wolałbym, żeby te 500 zł trafiło w formie dopłaty do wynagrodzenia dla pracujących. Bo w tej chwili to jest “czy się stoi, czy się leży, 500 zł na dziecko się należy”. Gdyby to była premia wyłącznie dla pracujących (również dla tych z własną firmą, na umowach zlecenia itd.), to z chęcią sfinansowałbym te 500 zł dla KAŻDEGO dziecka. Nawet tego tego pierwszego. Ale jeżeli to ma być bonus za samo spłodzenie dziecka, to jestem przeciw. Przecież od rodziców nie wymaga się, żeby dzieciom zapewnili… Czytaj więcej »
Karina Sadowska

A chciałbyś na dole pracować? Tam nie siedzi się w foteliku przed komputerem w ciepełku z kawusią na biureczku

mały rozumek
mały rozumek

Na kilka tysięcy zatrudnionych w kopalni prowadzonych dołowo “podziemia widziało” ilu ???
Mity z tą pracą pod ziemią, niech mają ci co fedrują a reszta won!

Marek Sachnik

Wszyscy dobrze wiemy, że stołki urzędnicze bardzo często rozdzielane są między członków rodziny, dobrych znajomych i przyjaciół. I często nie idzie to w parze z poziomem kwalifikacji i wykształcenia tych osób. Dlatego uważam, że uwagi Pani Klaudii Joanny nie są trafne.

Aleksandra Rawicz

Za co ? Produkcje zwiekszyli?

Piotr Kozlowski

Wypracowali zysk, na Oberfläche,pijac godzinami kawke.

Anna Krakowska

A co sobie będą żałować? Przecież jajka i masło podrożało, to trzeba skądś na to mieć

Bartek Leszczyński

ale rozdawnictwo na 500+ i deputaty węglowe juz pani nie przeszkadza?

Lidka Wicher

Dla nich zawsze sa pieniadze tylko dla pozostalych Polakow nigdy nie ma

Barbara Ziajka

Jakieś specjalne osiągnięcia?

Cookie Monster
Cookie Monster

Nie wiem czy sie tu emocjonowac – trzynasta pensja jest okreslona w ustawie “o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej” no i jej wysokosc jest uzalezniona od wysokosci pensji.

zebra_z_gliwic
zebra_z_gliwic

Jakoś nie wydaje mi się żeby pracownicy oświaty albo kultury (mówię o budżetówce) dostawali trzynastki.

Joanna
Joanna

Źle ci się wydaje. Cała budżetówka dostaje. Cała oświata – od żłobków po uczelnie wyższe, lekarze, politycy, itp. również dostają.

Ola
Ola

A kto tę ustawę stworzył?….. Inni urzędnicy z wyższego szczebla!

ZakSciska+d..
ZakSciska+d..

Po tylu latach frankowania pytam czy jest tam choc jeden co nie ma krewnych w pracy? GLIWICE FAMILY BUSINESS IS HERE

Urbanek Krzysztof

A mediana jaka ?

Kuba Gałuszka

O właśnie, to jest najistotniejsze

Dariusz Charyton

Banda

Agnieszka Wiśniewska

A dlaczego dopiero w marcu?w innych miastach jest wypłata do końca stycznia.

prof dr doc hab
prof dr doc hab

Wiesz ile to kasy w skali kraju?! To nie jest tak hop siup

Basia Morys

Hehehehe :D widzę że prowokacje sie udają :)
Każdy kto chce zostać urzędnikiem i dostawać trzynastki może się zgłaszać https://bip.gliwice.eu/oferty_pracy/urzad_miejski :)

a co mi tam...
a co mi tam...

a my a my co w POLSKĘ do Dupy towsio..

Prezes
Prezes

W chwili wiekopomnej ,kiedy Polaska prawych sprawiedliwych i uczciwych wstała z kolan.Z szabelka rusza na wojnę z całym światem takimi bzdetami jak 13tki mamy się zajmować.Widze tu krecią robotę znanych warchołów.

Kasia
Kasia

Na byle h ….. Mam płacić a g …. Zawszone c robią